Skip to content

Cambridge Analitica

12346»

Komentarz

  • edytowano March 2018
    Ciekawostka. Po dzisiejszej aktualizacji DuckDuckGo na Androidzie pojawiła się możliwość jednoczesnego mania otwartych wielu kart przeglądarki.
  • Nie wiem ma ile to odkrywcze:

    Kolorowy fifrak z kolczykiem w nozdrzach, byly pracownik CA, zowie się Christopher Wylie, a bluzę z napisem "Warszawa" nosi gdyż jest miłośnikiem produktów odzieżowych firmy z Małopolski, ktora owe napisy umieszcza.
  • Firma z Małopolski pisze na bluzach "Warszawa"? To dopiero jest zagadka!
  • los napisal(a):
    Tak się wydaje. Dwieście lat marszu przez instytucje.
    Czyli tłuste koty zaskoczone że charty biegają?
    Pytanie dla nas, czy mamy ducha bojowego czy samym instytucjonalnym wrzaskiem nas pokonają?

  • los napisal(a):
    Firma z Małopolski pisze na bluzach "Warszawa"? To dopiero jest zagadka!
    Mieszkam w Krakowie, mialem koszulke z napisem "Warsaw '44"

    A tak w ogole to Warsaw musi dla anglojezycznych ciekawie1 brzmiec, wszak to znaczy Pila Wojenna.
  • randolph napisal(a):
    ...Kolorowy fifrak z kolczykiem w nozdrzach, byly pracownik CA, zowie się Christopher Wylie.
    A Wiki podaje że porzucił szkołę w wiekuu lat 16-u bez żadnej kwalifikacji (dyplomu? matury?)
    "As a child he was diagnosed with dyslexia and ADHD."

    Ale za to później ukoończył... prawo!

    W wieku 17 lat zaczął pracować dla szefa Liberalnej Partii Kanady Michała Ignacjewa , wnuka ministra edukacji ZSRR (z czasów II wijny światowej)!!! (odpowiadał za stratedię w social media).

    Chris jest gayem i veganem.


    =====
    przy okazji -
    doczytałem że menedzęrem kampanii Trumpa był... Lewandowski. Corey Lewandowski. (komentator polityczny w Fox News, lobbysta, pochodzenie polskie)
  • taaa, za szybko - pomyślał że II wojna, a to I była...stąd zsrr :)
    His historical memoir, The Russian Album, traces his family's life in Russia and their troubles and subsequent emigration as a result of the Bolshevik Revolution.
  • los napisal(a):
    Firma z Małopolski pisze na bluzach "Warszawa"? To dopiero jest zagadka!
    :D
  • christoph napisal(a):
    http://thefifthfield.com/visit-a-battlefield/gettysburg-civil-war-surgeons-saw/
    Z ciekawości zajrzałem do "polskiej ikonki" a tam na początek: "Pułkownik (na emeryturze) French L. MacLean, oficer piechoty były serwowane ponad 34 lata w armii Stanów Zjednoczonych."

    Nie lubię, kiedy ktoś udaje że mi przetłumaczył a w rzeczywistości przepuścił przez wyżymaczkę ;-)
  • los napisal(a):
    Firma z Małopolski pisze na bluzach "Warszawa"? To dopiero jest zagadka!
    Może to ich tłumaczy : "Poprzednia pracownia MISBHV mieściła się w XIX-wiecznej kamienicy przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie."
    http://fashionpost.pl/czego-nie-wiecie-o-marce-misbhv/

    heh, a sama pani od koszulki "Warszawa" już 3 lata temu stwierdziła że z FB lepiej przerzucić się na instagram
    https://www.vice.com/pl/article/nnaj77/natalia-maczek-misbhv
  • Instagram należy do fejsa.
  • A uotsap?
  • uo ......
  • christoph napisal(a):
    A uotsap?
    w moim poście ciut wyżej nawet napisałem o tym: to gość od WhatsApp (sprzedał za 19 mld) wymyślił hasło #DeleteFacebook

  • Waski napisal(a):
    Instagram należy do fejsa.
    Ale nie trzeba łączyć kont.
    Można mieć inny i login i hasło, i dane.
    Jest wciąż inna "polityka" portalu.
    Można mieć niezależnie od FB, można mieć nie mając FB.
    Podobnie z WhatsApp.
    Podobnie z Messengerem. (messenger.com)
  • Zamiast Whatsappa mozna Telegrama
  • edytowano April 2018
    weżcie mi nie kumatej językowo wyjaśnijcie co się tak na prawdę zdarzyło na przesłuchaniu pana Zuckerberga w Senacie USA
  • margerytka napisal(a):
    weżcie mi nie kumatej językowo wyjaśnijcie co się tak na prawdę zdarzyło na przesłuchaniu pana Zuckerberga w Senacie USA
    Nic odkrywczego, ale oczywistości otwartym tekstem. Generalnie FB gówno może, to jest raczej targ między agendami rządowymi, co z tym narzędziem dalej zrobią. Czy skompromitują i spuszczą na dno (co się nikomu nie opłaca), czy podetkną wtyczki bezpośrednio, blokując niezależnych agregatorów danych (jak CA).
    Gdyby Republikanie szli po linii z Trumpem i mieli mocniejszą kontrolę w agencjach, to pewnie zrobili by porządek... A tak będzie prowizorka.
  • nie wiem (jeszcze)
    ale
    łudząco podobny jest do.... :)

    image
  • Czyli jest jak jakiś czas temu przewidywałem - nic słupowi nie zrobią - na razie jak grzecznie milczy i opowiada banały. Jest zbyt widoczny aby teraz miał nagle zachorować albo zginąć w czasie przejażdżki rowerem.
  • edytowano May 2022
    rozum.von.keikobad →napisał w innym, muzycznym wątku 26. maja 2022


    Chcecie - słuchajcie. Gdyż jak trafnie zauważyli już Trep i Kuba, gusta muzyczne to bardzo subiektywna sprawa i zależą głównie od temperamentu.

    Tu dodać można, że od temperamentu zależy znacznie więcej, wyszło to już przy "aferze" z Cambridge Analytica, gdzie reklamy Trumpa dobierano właśnie oceniając w zestandaryzowany sposób osobowość rozmówcy, a nie rasę, wiek czy zawód.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.