Skip to content

Historyczny film polski "Korona Królów"

1910121415

Komentarz

  • W normalnym. Ciekawsze dialogi, bardziej wyraziste postacie, lepiej przedstawione spory. Fakt że Angole nie mieli tak ciekawego123 okresu jak Polska i Litwa w końcu XIV wieku, wystarczyło tylko nie schrzanić. I nie schrzanili.
  • Brzost napisal(a):
    Aha, bo ja zwątpiłem po kilkunastu odcinkach i nie doczekałem czasów gdy stała się lepsza ;-)
    Warto odnowić.
    Łącznie z cofnięciem się z miesiąc do dwóch na VOD TVP.
    Historia Polski łączy się z historią Litwy. Wątki wschodnie, walka o władzę na Litwie, Zakon, wybór strategicznego kierunku, opcja moskiewska, opcja krzyżacka, opcja polska itd.
    W Polsce najpierw bezkrólewie przedłużane bez sensu przez Bośniaczkę, walki stronnictw, wielu kandydatów na króla. Potem Jadwiga. Młoda dziewczyna wrzucona między zwaśnione stronnictwa i ich intrygi. Manipulowana i oszukiwana z każdej strony. Rozdarta między powinnością wobec kraju a głosem serca. Panowie polscy grający va banque i zawierający strategiczne sojusze bez wiedzy i zgody królowej. Wyścig na Wawel.
    Jest zdecydowanie ciekawiej, niż na początku pierwszego sezonu.
  • Byłam zła, jak zmienili aktora grającego Kazimierza, ale później uznałam, że to była najlepsza decyzja. Serial jest świetny, nie opuściłam ani jednego odcinka.
  • Dobrze wiedzieć. Obejrzę w wolnym(?) czasie.
  • Na Ćwierkaczu obrzydliwy hejt na Szapołowską za zagranie w serialu.

    Koordynator nagonki - Wroński, dżentelmen z Gazowni.
  • peterman napisal(a):
    dżentelmen z Gazowni.
    oksymoron ;-)
  • Dżendermen
  • Wspaniałe są piątkowe odcinki zatytułowane "Korona królów - taka historia...". Przybliżają realia epoki. Dzisiaj było o polowaniach i broni do nich używanej. W roli prowadzącego aktor, który grał Olgierda, świetny zresztą.
  • Nie oglądam tv od nastu lat.
    Dlaczego obzydzają Jadwigę? Że z Węgier? Czy że chciała Niemca?
  • Nie wydaje mi się. Odbieram Jadwigę pozytywnie.
  • Cyrylica napisal(a):
    Wspaniałe są piątkowe odcinki zatytułowane "Korona królów - taka historia...". Przybliżają realia epoki. Dzisiaj było o polowaniach i broni do nich używanej. W roli prowadzącego aktor, który grał Olgierda, świetny zresztą.
    Offszę.
    Tu sięgam, gdy mi umknie:
    https://vod.tvp.pl/website/korona-krolow-taka-historia,45459894

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • peterman napisal(a):
    Na Ćwierkaczu obrzydliwy hejt na Szapołowską za zagranie w serialu.

    Koordynator nagonki - Wroński, dżentelmen z Gazowni.
    Ożesz, jagże jej współczuję :D
  • Leworucja strasznie ostatnio wygłodniała, zaiste.
  • edytowano December 2019
    Maria napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Na Ćwierkaczu obrzydliwy hejt na Szapołowską za zagranie w serialu.

    Koordynator nagonki - Wroński, dżentelmen z Gazowni.
    Ożesz, jagże jej współczuję :D
    wsparła Dobrą Zmianę, to oczywista oczywistosc
  • Bardzo rozbudowali wątek doprowadzania do spotkania Jadwigi i Wilhelma przez tamtejszych totalnych, którzy chcą przy okazji nabić swoje kabzy. Są wkurzający jak Tusk i jego banda. Refluksja po dzisiejszym odcinku.
  • O, Szapołowska!!!
    :)
  • uhrr napisal(a):
    Maria napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Na Ćwierkaczu obrzydliwy hejt na Szapołowską za zagranie w serialu.

    Koordynator nagonki - Wroński, dżentelmen z Gazowni.
    Ożesz, jagże jej współczuję :D
    wsparła Dobrą Zmianę, to oczywista oczywistosc

    Podobno wytłumaczyła się hejterom, że zgodziła się wystąpić w serialu, ale celowo będzie grać kiepsko. Nie wiem, czy to prawda. Oceńcie sami.
  • edytowano December 2019
    Że nie zaciąga się?
    :)

    Kiepsko nie gra. Głupia nie jest. Ma świadomość, że będzie oglądana w tym filmie przez kolejne pokolenia i to nie tylko w Polsce.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • W Litwie i na Białej Rusi
  • christoph napisal(a):
    W Litwie i na Białej Rusi
    A "Pan Tadeusz" wyszedł poza zaścianek?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • trep napisal(a):
    Podobno wytłumaczyła się hejterom, że zgodziła się wystąpić w serialu, ale celowo będzie grać kiepsko.
    Dobra i ambitna aktorka! W jednej roli zawrzec dwie: ksieznej Eufemii i Konrada Wallenroda.
    I ma poczucie humera.

  • Cyrylica napisal(a):
    Bardzo rozbudowali wątek doprowadzania do spotkania Jadwigi i Wilhelma przez tamtejszych totalnych
    Jak dla mnie - za mocno rozbudowali. Mam nadzieję, że Jagielle uda się poślubić Jadwigę przed Nowym Rokiem ;)

  • Do Świąt może zjedzie do Krakowa ;)
    Przedobrzyli.
  • Teresa napisal(a):
    Mam nadzieję, że Jagielle uda się poślubić Jadwigę przed Nowym Rokiem ;)
    Wszystko wskazuje, że jednak Wilhelma.

  • Łomatko! To chyba zaczne oglondać :D
  • Znaczy - Jadwiga poślubi Wilhelma, nie Jagiełło, aż tak nowocześnie to nie jest. Chyba, że będzie tzw. nieoczekiwany zwrot akcji.
  • I szmatkie poprosze...
  • Wilhelm z Witoldem na krzyżaków! =D>

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.