Skip to content

Historyczny film polski "Korona Królów"

edytowano July 2023 w Kultura
Wiele mówiliśmy na forum o potrzebie zaprzégniecia filmu w słusznej sprawie krzewienia patriotyzmu w narodzie. Historia Polski dostarcza milion zdarzeń godnych Hollywood, mówiliśmy o Gibsonie jako wzorze reżysera zaangażowanego którego filmy, a np Pasja to dzieł wybitne, nie tylko są popkulturowe ale i niosą przesłanie, myśl, ideę.
Był już Smoleńsk przeniesiony na kadr filmowy, jaki jest to jest, dla jednych zupełną kicha, mnie osobiście się podobał. Pewnie że można było pewne sprawy lepiej zrobić itp, itd.
Zobaczymy jak w ten nurt wpisze się nowy serial kostiumowy TVP "Korona Królów"

https://m.onet.pl/rozrywka/film/wiadomosci,yr2rlc
Otagowano:
«13456715

Komentarz

  • Hehe...

    https://coryllus.pl/o-filmach-i-gawedach-historycznych/

    Z drugiej strony "Czas honoru" nie był ponoć aż tak zły, czyli coś tam można, choć nie jest łatwo.
  • edytowano July 2017
    Zobaczymy jak w ten nurt wpisze się nowy serial kostiumowy TVP "Korona Królów"

    Może tak jak "Królowa Bona" z Anną Dymną, prezentującą swoje ponętne wdzięki 8-}
    A było to 35 lat temu....
  • W "Królewskich snach" hoże dziewoje bez przyodziewku też były w menu.

    Inna rzecz że to też nie był aż taki zły serial, Holoubek i takie tam.
  • peterman napisal(a):
    W "Królewskich snach" hoże dziewoje bez przyodziewku też były w menu.

    Inna rzecz że to też nie był aż taki zły serial, Holoubek i takie tam.
    Holoubek był kapitalnym Jagiełłą. Dziś już takich nie robią.
    Mnie się "Królewskie sny" bardzo podobały.
  • starybelf napisal(a):
    Zobaczymy jak w ten nurt wpisze się nowy serial kostiumowy TVP "Korona Królów"

    Może tak jak "Królowa Bona" z Anną Dymną, prezentującą swoje ponętne wdzięki 8-}
    A było to 35 lat temu....
    Mogłoby tak być gdyby Cherezińską wzięli na scenarzystkę i zaczęli od Przemysła II
    Kobita ma bujną wyobraźnię ;-)
  • Jakby wzięli Cherezińską i zabrali się za Hardą i Królową - to mogli by wystrugać taki serial, że wikingom opadły by szczęki.
  • O Cherezińskiej jest w komentarzach pod wyżej zalinkowanym tekstem Coryllusa.
  • edytowano July 2017
    Dobrych powieści historycznych by się masę znalazło. O samych początkach Polski są przynajmniej trzy bardzo udane: Bolesław Chrobry Gołubiewa, Srebrne orły Parnickiego i Saga o jarlu Broniszu Grabskiego. Ten ostatni napisał też całkiem ciekawą Rapsodię świdnicką, z której można by zrobić zgrabny serial historyczno-obyczajowy.
    Cherezińską dopiero zacząłem, bo w poł. czerwca wyszła ostatnia część trylogii o rozbiciu dzielnicowym, a wolę czytać jak już jest wszytko napisane :)
  • adaho napisal(a):
    Jakby wzięli Cherezińską i zabrali się za Hardą i Królową - to mogli by wystrugać taki serial, że wikingom opadły by szczęki.
    +1 To chyba moja ulubiona seria Cherezińskiej.
  • J.I.Kraszewski zostawił nam gotowe scenariusze na 50 lat.
  • Skoro o filmach mowa, to zachęcam do spożycia traileru nowego filmu Patryka Vegi. Jest grubo.

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Skoro o filmach mowa, to zachęcam do spożycia traileru nowego filmu Patryka Vegi. Jest grubo.

    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Hehe...

    https://coryllus.pl/dlaczego-henryk-golebiewski-nie-moze-znalezc-pracy/
  • Exspectans napisal(a):
    Dobrych powieści historycznych by się masę znalazło. O samych początkach Polski są przynajmniej trzy bardzo udane: Bolesław Chrobry Gołubiewa
    Kolega rzeczywiście uważa, tę napisaną dziwnym językiem cegłę za dzieło wybitne?

  • starybelf napisal(a):
    Exspectans napisal(a):
    Dobrych powieści historycznych by się masę znalazło. O samych początkach Polski są przynajmniej trzy bardzo udane: Bolesław Chrobry Gołubiewa
    Kolega rzeczywiście uważa, tę napisaną dziwnym językiem cegłę za dzieło wybitne?

    Ja na ten naprzykład - uważam.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    starybelf napisal(a):
    Exspectans napisal(a):
    Dobrych powieści historycznych by się masę znalazło. O samych początkach Polski są przynajmniej trzy bardzo udane: Bolesław Chrobry Gołubiewa
    Kolega rzeczywiście uważa, tę napisaną dziwnym językiem cegłę za dzieło wybitne?

    Ja na ten naprzykład - uważam.
    Kolega to przeczytał od początku do końca? Podziwiam. Ja wymiękłem w połowie I tomu.

  • starybelf napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    starybelf napisal(a):
    Exspectans napisal(a):
    Dobrych powieści historycznych by się masę znalazło. O samych początkach Polski są przynajmniej trzy bardzo udane: Bolesław Chrobry Gołubiewa
    Kolega rzeczywiście uważa, tę napisaną dziwnym językiem cegłę za dzieło wybitne?

    Ja na ten naprzykład - uważam.
    Kolega to przeczytał od początku do końca? Podziwiam. Ja wymiękłem w połowie I tomu.


    Ano właśnie. Typowe. Wielu ludzi odrzuca stylizacja językowa i "nie potrafią przebrnąć". Tymczasem jest to dzieło wybitne, momentami ocierające się o wielkość. Trzeba niestety przecierpieć pierwszy tom, potem już idzie z górki.
  • edytowano July 2017
    peterman napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Skoro o filmach mowa, to zachęcam do spożycia traileru nowego filmu Patryka Vegi. Jest grubo.
    Hehe...

    https://coryllus.pl/dlaczego-henryk-golebiewski-nie-moze-znalezc-pracy/

    Mamy zobaczyć siebie takimi jakimi byliśmy w PRL, bo w rzeczywistości nic się przecież nie zmieniło. Rządzi bolszewia z PiS i wszystko schodzi na psy.
    Eee, to jest raczej film z cyklu "pokaż lekarzu co masz w garażu!"
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Skoro o filmach mowa, to zachęcam do spożycia traileru nowego filmu Patryka Vegi. Jest grubo.

    image
    popapraństwo jest zaraźliwe jak widać na tym trailerze, ale jednak nie możemy pozwoliś popaprańcom
    urządzać świat.

    Ciekawe, czy przedstawi środki antykoncepcyjne jako agresję wobec kobiet. Wyłącznie kobiety są motywowane i zmuszane do brania chemicznych środków silnie oddziałujących na ich system hormonalny.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    starybelf napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    starybelf napisal(a):
    Exspectans napisal(a):
    Dobrych powieści historycznych by się masę znalazło. O samych początkach Polski są przynajmniej trzy bardzo udane: Bolesław Chrobry Gołubiewa
    Kolega rzeczywiście uważa, tę napisaną dziwnym językiem cegłę za dzieło wybitne?

    Ja na ten naprzykład - uważam.
    Kolega to przeczytał od początku do końca? Podziwiam. Ja wymiękłem w połowie I tomu.


    Ano właśnie. Typowe. Wielu ludzi odrzuca stylizacja językowa i "nie potrafią przebrnąć". Tymczasem jest to dzieło wybitne, momentami ocierające się o wielkość. Trzeba niestety przecierpieć pierwszy tom, potem już idzie z górki.No cóż, z dzieł kilkutomowych to jedynie "Trylogię" Sienkiewicza i "Trylogię" Dumasa-ojca zdzierżyłem. Ale tam nie było sztucznej stylizacji językowej.

  • edytowano July 2017
    W Trylogii nie było sztucznej stylizacji? Atoś mi acan srogą kontumacyją zadał!
  • nie Polski, historyczny alternatywnie ale zapewnien ciekawy, już była o nim mowa, zatem.... Winter is coming..Gra o tron s7 e1
    http://reseton.net/video/95d9a0/gra-o-tron-s07e01-lektor-pl
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W Trylogii nie było sztucznej stylizacji? Atoś mi acan srogą kontumacyją zadał!
    Owszem była, ale XVII-wieczna, a więc już drukowana.

  • starybelf napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W Trylogii nie było sztucznej stylizacji? Atoś mi acan srogą kontumacyją zadał!
    Owszem była, ale XVII-wieczna, a więc już drukowana.

    Ale u Gołubiewa to jest po prostu konstrukt artystyczny i - moim skromnym zdaniem - bardzo udany. Mnie ten język nie tylko nie przeszkadzał, ale wręcz przyciągał.
  • Exspectans napisal(a):
    starybelf napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W Trylogii nie było sztucznej stylizacji? Atoś mi acan srogą kontumacyją zadał!
    Owszem była, ale XVII-wieczna, a więc już drukowana.

    Ale u Gołubiewa to jest po prostu konstrukt artystyczny i - moim skromnym zdaniem - bardzo udany. Mnie ten język nie tylko nie przeszkadzał, ale wręcz przyciągał.Kolegę przyciągał, a mnie niestety odciągał, pomimo, że 3 razy zabierałem się do przeczytania i najdalej dojechałem do połowy I tomu.
    Ale to tak już ze mną jest.... No cóż, wielu się na mnie obrazi, ale i I tom "Władcy pierścieni" ledwo zmogłem i reszty nie czytałem.

  • Gołubiew bardzo OK. Chrobrego przeczytałem piorunem. Genialne dzieło.
  • gloomy napisal(a):
    Gołubiew bardzo OK. Chrobrego przeczytałem piorunem. Genialne dzieło.
    A czytał Kolega wspomnienia tegoż autora jak się fajnie książkę daną pisało? Zalecam! W zasadzie kol. Starybelfu też zalecam, bo w odróżnieniu od książki jest napisane po ludzku.

    image
  • Piękne zdjęcie
    (Mam słabość do fotografji zwłaszcza dobrej)
    Jakoby gościu na szybkiej motorówce stał
  • Jutro w tv reżymowej o 18.30
  • Uwielbiam filmy kostiumowe i czekam na Koronę królów. Obejrzałam mnóstwo seriali brytyjskich i ciekawa jestem, jak wypadnie porównanie.
  • Też czekam bo właśnie jestem w trakcie przerabiania trylogii Koroną Cherezinskiej
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.