Skip to content

Historyczny film polski "Korona Królów"

1356715

Komentarz

  • Pierwszy błąd fabularny. Powinni wprowadzić czarny charakter na dworze, jakąś mąciwodę. Chyba że to nadrobią szybko.
  • Biskup krakowski który nastawia Anne Giedyminianke przeciw swojemu mężowi Kazimierzowi. Sama Jadwiga, żona Łokietka też daje popalić synowej która z kolei po cichu kontaktuje się z bratem na Litwie. No dzieje się.
  • Dobrze że nie wzięli karolaków i innych wytartych serialowych gąb. Dzieciakom się podoba.
  • raste napisal(a):
    Powinni wprowadzić czarny charakter na dworze, jakąś mąciwodę.
    Wewsęsie pra-Matołusz?

  • marniok napisal(a):
    Biskup krakowski który nastawia Anne Giedyminianke przeciw swojemu mężowi Kazimierzowi. Sama Jadwiga, żona Łokietka też daje popalić synowej która z kolei po cichu kontaktuje się z bratem na Litwie. No dzieje się.
    Jakoś bezjajecznie namawiał, ale może się rozkręci. Generalnie biskupi Krakowscy to były niezłe ziółka. Chociaż po Muskacie już chyba byli grzeczniejsi?
  • Gnębą napisal(a):
    raste napisal(a):
    Powinni wprowadzić czarny charakter na dworze, jakąś mąciwodę.
    Wewsęsie pra-Matołusz?

    No przecież mamy odwieczne maciwode germany, krzyżaki, prusaki, nazistów i organizatorzy 66 TCS....
  • raste napisal(a):
    marniok napisal(a):
    Biskup krakowski który nastawia Anne Giedyminianke przeciw swojemu mężowi Kazimierzowi. Sama Jadwiga, żona Łokietka też daje popalić synowej która z kolei po cichu kontaktuje się z bratem na Litwie. No dzieje się.
    Jakoś bezjajecznie namawiał, ale może się rozkręci. Generalnie biskupi Krakowscy to były niezłe ziółka. Chociaż po Muskacie już chyba byli grzeczniejsi?
    No baaaa.. przecie Jedraszewski, obecny biskup krakowski jest spoko.
  • Gnębą napisal(a):
    raste napisal(a):
    Powinni wprowadzić czarny charakter na dworze, jakąś mąciwodę.
    Wewsęsie pra-Matołusz?

    Morawiecki? Został już premierem więc pewnie myśli o kolejnych krokach na drodze do gwiazd. Rola w serialu to jest to.
  • Spokojnie, zaraz się rozkręci...
    image

    Ana poważnie irytowałem się szczegółami dopóki nie stwierdziłem, że to przecież telenowela ma być a nie epicki obraz. generalnie jestem na TAK i na pewno będziemy oglądać
  • Co dany wykres sobo reprezentuji, bo nie odgarniam?
  • No ze ok 4mln oglądało Koronę Królów.
  • Malymi literuniami po lewej jest napisane, ze miliony widzow
  • Kolega Shork skeptycznie:
    Ostatnia paróweczka Władysława Łokietka.

    W gościach będąc, znudzony biesiadą, przysiadłem z kawałkiem ciasta przed lufcikiem do piekła, zwanym naukowo telewizorem i z racji nieposiadania takowego, zapatrzyłem się nieopatrznie i obejrzałem dwa pierwsze odcinki, nowego,polskiego serialu historycznego, który szumnie nazywano odpowiedzią na „Grę o Tron”.

    Nie wiem kto był reżyserem tego dzieła, ale należy go natychmiast odnaleźć i powiesić za oszustwo. Nie wiem kto dobierał obsadę, ale należy go natychmiast odnaleźć i obedrzeć ze skóry za dobór osób recytujących teksty. Nie wiem kto był producentem, ale z całą pewnością nie płacił swoimi pieniędzmi, więc spokojnie można mu przybić mosznę do mostu za defraudację.

    Tak niedbale nakręconego filmu nie widziałem od lat. Przebił nawet „Wiedźmina” z gumowym smoczkiem. Tam chociaż aktorzy grali. W nowym, polskim serialu historycznym nawet nie podejmują tego wysiłku, po prostu recytują, albo bełkoczą niewyraźnie jak litewska żona Kazimierza. To, to w ogóle talent na miarę kołka w płocie.
    Ale zacznijmy od początku. Kto do kulsona nędzy wymyślił tę beczącą z ruska kozę jako linie melodyczną tytułu? Skąd w ogóle taki pomysł? Równie to związane z dopiero co zjednoczonymi przez Łokietka dzielnicami, jak oklaski na widowni „turnieju rycerskiego”, czyli spędzie statystów, w tym ziewających otwarcie dzieci, których oczywiście przy montażu nie zauważono. Kamera jest statyczna jak u wujka amatora, który kupił sobie statyw pod komórkę i kręci fabularyzowany dokument kończący się nieśmiertelnym „A śmiechom nie było końca”.
    Nawet pogorzelisko było niewiarygodne, z przechodzącym mimo zbieraczem chrustu.
    Wszyscy domyci z pełnym uzębieniem, no niech, ale po cholerę niekonsekwentny dialog po litewsku kochanków, gdy zaraz potem Giedymin z córką zasuwają po polsku?
    A widzieliście na uczcie muzykantów? Ja też nie, pewnie mieli magnetofon włączony. Szpulowy, bo kaseciaków jeszcze nie wynaleźli.

    No bajka dla wielbicieli „Twych oczu zielonych” i „Despacito”, papka przeżuta, częściowo przetrawiona. Niech se oglądają. Zabolało oczywiście jak to gwałt na Ojczyźnie. Ale co poradzisz?

    Przebrnąłem przez oba odcinki z pomocą pewnej sztuczki. Lubię was, to wam ją zdradzę. Otóż każdą scenę oglądałem jak reklamę, co nie było trudne, bo pierwszy odcinek poprzedzony był długim i obfitującym w leki i suplementy blokiem reklamowym.

    Po prostu przy każdej scenie dopowiadałem sobie pointę w stylu wyciągnięcia zza pazuch pudełka rutinoscorbinu tuż przed wspólnym uśmiechem występujących do kamery. Nie było to trudne bo praktycznie każde ujęcie było tak skonstruowane. Wyobraźcie sobie. Chrzest Anny, krew kapiąca ze zranionej ręki, a tu biskup wyciąga zza chrzcielnicy paczkę plastrów i z uśmiechem podaje świeżo ochrzczonej. Uczta przy stole, a tu Cudka wyciąga blister tabletek na wątrobę. Turniej – rycerz spadł z konia, ale podnosi kciuk do góry bo dopiero co się ubezpieczył w PZU i będzie miał leczenie za darmo. Dacie radę.
  • Pacze isz od 18:14 do 18:28 widzownia sie zmniejszeła zes czterech milijonów na poniży czech. Milijon poszet na siku? Nie, to za dugo. Dosteli sraczki? Znowusz jakbysz za krutko.

    Zażondywem opświecenia!
  • Blok reklamowy. Serial miał emisję od 18.30.
  • Niestety nie mogłem oglądać całości. Nadrobię. Początek był nieco drętwy. Nie wymagajmy za wiele na początek.
  • Pół godziny, to zbyt krótko na 1 odcinek.
    Nowe twarze OK.
  • Więcej krytykanctwa i zostaniemy z tureckimi serialami do wyboru.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Jak czytam te krytyczne opinię to mam wrażenie że głównym grzechem tego serialu jest to że jest polski i o polskiej historii bo jak wiadomo my Polacy jesteśmy glupimi pastuchami i do niczego się nie nadajemy i tylko wstyd przed Niemcem.
  • edytowano January 2018
    Kurski powiedział, ze to ma być projekt na kilkadziesiąt lat ! Tysiące odcinków- cała historia Polski. Nie dziwota , że musza to kręcić szybko i tanio ale to wspaniałe zamierzenie

    A krytyki się nie bójmy
  • Jest na cda
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Kurski powiedział, ze to ma być projekt na kilkadziesiąt lat ! Tysiące odcinków- cała historia Polski.
    To czemu nie zaczęli od początku?

  • Mogą starworsy kręcić prequele to my też! Nie będzie lewak z holiłudu pluł nam w twarz. I Kurakowi!
  • Też widziałam niedociągnięcia, ale się nie czepiam. Cieszę się, że jest polski serial. Wolę go, niż tureckie tasiemce.
  • Brzost napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Kurski powiedział, ze to ma być projekt na kilkadziesiąt lat ! Tysiące odcinków- cała historia Polski.
    To czemu nie zaczęli od początku?

    Od Galaktycznej Wielkiej Lechii ? To zrobi Bagiński jak będzie miał wolny termin
  • edytowano January 2018
    image

    W sumie jak dzisiaj: też mamy Bolka konfidenta niemieckiego
  • Obejrzałem właśnie w komputrze dwa odcinki i zachęciły mnie do obejrzenia następnych.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Jest na cda
    I na vod.tvp.pl

    Pani Trepowa w pierwszej sekundzie czołówki zauważyła, że wtedy nie znali jeszcze szlifu diamentowego i kamienie były szlifowane na okrągło.

    Potem jeszcze poganin żegna bliską osobę zwrotem "Z Bogiem" a poganka narzeka "O Boże!"

    Pem tak: Potop to to nie jest (;

    I nie oglądałem tureckich szmir.
  • najlepsze w tej dysKursji i w tem filmie komentarz Shorka, jednak zdolny i spotrzegawczy on ci (nam) jest
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.