Skip to content

Historyczny film polski "Korona Królów"

1910111214

Komentarz

  • To jest nas dwoje. :)
  • Troje :)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Czworo :-)
  • edytowano January 2023
    Zaczynamy II sezon. Teraz na TVP 1 odcinek specjalny, a jutro o 20:30 I odcinek.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Pięcioro. :)
    Niestety ten pilotowy odcinek mnie zawiódł i wszystko wskazuje, że będzie poziom będzie niższy w stosunku do "Korony królów", przynajmniej z początku. Nie pasują mi aktorzy. W KK poza kilkoma wyjątkami dobór aktorów był świetny. Aktor grający króla Władysława w ogóle nie pasuje - zarówno z wyglądu, jak i z gry. Pazura też wypada źle, gorzej od aktora grającego Mikołaja Trąbę w KK. No, ale będę oglądał, przynajmniej z początku.
  • Z KM to sześcioro.
  • Ale golizna jes.
  • marniok napisal(a):
    Ale golizna jes.
    Sześcioro!
  • Dobry sezon się zapowiada.
  • Nie podoba się. Wszystko to jakieś wymęczone, naciągane. Scenariuszowo serial cofnął się do pierwszego sezonu "Korony królów". Obsada aktorska też wypada blado. Aktor grający króla Władysława w ogóle do niego nie pasuje - zarówno z wyglądu (zarost!), jak i z gry (kreuje go na porywczego i despotycznego zamiast łagodnego i rozważnego!).
  • Eeee tam Panie...ci się hollyłod maży.
  • Niech kolega nie pisze bzdur.
    Marzy mi się trzeci sezon "Korony królów". Było dobrze. No i nie wiadomo dlaczego zostało to przerwane, a teraz zrobiono restart bez sensu,
  • Czwarty.
  • los napisal(a):
    Czwarty.
    Chodziło mi o poziom ;)
  • Nie oglądałam KK systematycznie, od początku. Teraz na VOD oglądam hurtem sezon III i jestem zachwycona wszystkim. To jest prawdziwy filmowy majstersztyk. Jakie świetne postacie i jak zagrane; choćby Jan z Kleparza, choćby Mścichna i Śmiechna, Skirgiełło, ks. Witold krakowskie mieszczki itd, itp. Wszystko dopracowane jak w zegarku. I dialogi :-)
    - Co się stało?
    - Wielmożny pan raczył się uchlać jak, nie przymierzając, świnia.
    - Milcz! Być może upiłem się jak... orzeł.
    - Tak jest panie. Uchlał się wielmożny pan jak orzeł.

    Tak. Ten nowy Jagiełło nie przypomina poprzedniego; ani fizycznie, ani charakterologicznie, no ale obaczym jak będzie dalej.
  • Jest całkiem nieźle. Równolegle oglądam "Izabelę, królową Hiszpanii". Nasz serial tamtemu w niczym nie ustępuje. Nawet skłonna jestem zaakceptować zmianę aktora grającego Jagiełłę. W końcu między królem i Jadwigą była różnica jakichś dwudziestu lat, a w poprzednim sezonie wyglądali prawie jak równolatkowie.
  • Ej, fajny film, oglądam teraz i super
  • Super. Oglądam teraz 1 sezon.
  • i jak wrażenia po 25 odcinkach ?
    Mnie się wydaje, że poprzednia seria jakaś lepsza była.
    Była ?
  • Sto razy. Teraz to straszliwy gniot.
  • edytowano February 2023
    ethanol napisal(a):
    i jak wrażenia po 25 odcinkach ?
    Mnie się wydaje, że poprzednia seria jakaś lepsza była.
    Była ?
    Jakaś uboga ta seria chyba. W którymś z początkowych odcinków Anna wyciągała z jakiejś skrzyni suknie, które wyglądały jak ubrania przebierańców, kiczowate i biedne. Pewnie skromniejszy budżet. Akcja dość nudna, pewnie zmienili się scenarzyści. Na razie skupili się na szpiegach, zaczynam się gubić, kto dla kogo szpieguje. Do bitwy pod Grunwaldem jeszcze jakieś 5 lat, to czymś ten czas muszą zapełnić. Ale i tak namiętnie oglądam.
  • ethanol napisal(a):
    i jak wrażenia po 25 odcinkach ?
    Mnie się wydaje, że poprzednia seria jakaś lepsza była.
    Była ?
    Była o wiele lepsza.
  • los napisal(a):
    Sto razy. Teraz to straszliwy gniot.
    Zgadzam się. Po kilku tygodniach przestałem oglądać.
  • edytowano March 2023
    A mnie coraz bardziej wciąga. Chyba akcja się rozkręca. Obejrzałam dziś odcinki 28-30 z TVP VOD i jest dobrze.
  • Nie wiem, czy to kogoś jeszcze interesuje, ale na wszelki wypadek podam informację. W ubiegłą niedzielę w TVP1 pokazali 3 nowe odcinki serialu, w najbliższą niedzielę będą 2. Oglądam na TVP VOD, bo tam zamieścili 11 nowych odcinków. Zbliża się bitwa pod Grunwaldem i jest coraz bardziej ciekawie.

  • Ciekawe kto wygra.

  • Też się nad tym zastanawiam. :)

  • edytowano July 2023

    Grunwald nie wszystek zakończył się...

  • Zaleciało śłunskim pisorzem ;-)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.