Skip to content

Historyczny film polski "Korona Królów"

17810121315

Komentarz

  • Ma chyba z założenia nie być bo a) kasa b) wzorcem jest telenowela historyczna o Sulejmanie Wspaniałym
  • Dla kobiet.
  • to kobiety decydują o wychowaniu dzieci (żydzi daj ą obywatelstwo po matce), wydawaniu pieniędzy na codzień, segregowaniu śmieci, dbają o wygląd i spyżę dla całej rodziny
    mężczyźni pisza na forumach, zarabiają, służą do straszenia dzieci, mają pilota do tv, jeśli akurat są w domu
  • marcin.wat napisal(a):
    Zresztą wartością tego opowiadania jest „dziwność”, jakieś głębsze treści do mnie nie dotarły.
    A pomysł Zeromistrza – rzeczywiście świetny, i pozostający w głowie.
    <<Zeromistrz musi być genialnym ignorantem. Zeromistrz nie zawaha się skierować nas w niewłaściwym kierunku. Potrzebujemy wtedy wybrać tylko kierunek przeciwny. >>
    Ściśle! O to zdanie właśnie mi chodziło - to jest jedyna myśl, która mi po danym opowiadaniu została w głowiźnie i się tamże obijała. Oprócz tego pamiętam jedynie dezorientację osso się w danym kawałku rozhozi. Jedynie wściekłość ziemianina-zeromistrza i paradoxalna radocha kosmonautów z tym związana były emocjonalnie mocne.
  • christoph napisal(a):
    to kobiety decydują o wychowaniu dzieci (żydzi daj ą obywatelstwo po matce), wydawaniu pieniędzy na codzień, segregowaniu śmieci, dbają o wygląd i spyżę dla całej rodziny
    mężczyźni pisza na forumach, zarabiają, służą do straszenia dzieci, mają pilota do tv, jeśli akurat są w domu
    Pilotem to też w większości kobiety rządzą
  • raste napisal(a):
    christoph napisal(a):
    to kobiety decydują o wychowaniu dzieci (żydzi daj ą obywatelstwo po matce), wydawaniu pieniędzy na codzień, segregowaniu śmieci, dbają o wygląd i spyżę dla całej rodziny
    mężczyźni pisza na forumach, zarabiają, służą do straszenia dzieci, mają pilota do tv, jeśli akurat są w domu
    Pilotem to też w większości kobiety rządzą
    Można mieć dwa piloty. Nikt nie zabrania.

    ;))

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Kurak zapowiada ciąg dalszy "Korony królów" w ramówce jesiennej tvp, poza tym są zaawansowane prace na serialem o Marszałku Piłsudskim pod roboczym tytułem "Młody Piłsudski".
    Kolejny serial to ma być "Ludzie i bogowie", o likwidatorach Kedywu którzy z ramienia PPP wykonywali wyroki smierci m.in. na szmalcownikach i kolaborantach.
    W tym roku zaczynają się zdjęcia do serialu "Stulecie Winnych" wg bestseleru Ałbeny Grabowskiej.
    O armii generała Andersa ma powstać (wstępnie pada data roku 2020) serial pt "Długi spacer", jest mowa o filmie/serialu związanym ze Stefanem kardynałem Wyszyńskim oraz o Agnieszce Osieckiej. O Polakach z Kresów którym przyszło po wojnie odbudowywać Wrocław ma powstać saga rodzinna/serial "Dom pod Dwoma Orłami"
  • marniok napisal(a):
    Kurak zapowiada ciąg dalszy "Korony królów" w ramówce jesiennej tvp, poza tym są zaawansowane prace na serialem o Marszałku Piłsudskim pod roboczym tytułem "Młody Piłsudski".
    Kolejny serial to ma być "Ludzie i bogowie", o likwidatorach Kedywu którzy z ramienia PPP wykonywali wyroki smierci m.in. na szmalcownikach i kolaborantach.
    W tym roku zaczynają się zdjęcia do serialu "Stulecie Winnych" wg bestseleru Ałbeny Grabowskiej.
    O armii generała Andersa ma powstać (wstępnie pada data roku 2020) serial pt "Długi spacer", jest mowa o filmie/serialu związanym ze Stefanem kardynałem Wyszyńskim oraz o Agnieszce Osieckiej. O Polakach z Kresów którym przyszło po wojnie odbudowywać Wrocław ma powstać saga rodzinna/serial "Dom pod Dwoma Orłami"
    Zapowiada się świetnie! To jest dobra zmiana :)
  • No i Kurak podpisał umowę na wielki boks w TVP. Już 31 marca walka Joshua - Parker w wadze ciężkiej o 4 pasy - IBF, WBA, IBO i WBO.
  • Kurski czuje ludożerkę
  • a będzie coś o Klarze Zach ?
  • Paanie, to wcześniej.
  • pono mon archa stosował często tę terapię na gorączkę i depresję
  • Paanie, to wcześniej.
    Akurat dobrali dogodny moment by zrobić sobie tajm-dżampa w fabule :3
  • Mnie sie podoba. Rodzinnie łykamy każden odcinek.

    Acz moja ocena krola Kazka jest jak u Cata....
  • Konfederata napisal(a):
    Mnie sie podoba. Rodzinnie łykamy każden odcinek.

    Acz moja ocena krola Kazka jest jak u Cata....
    Też z mężem łykamy. Anna mnie na początku drażniła, bo mówiła z zaciśniętymi zębami, ale chyba się wyrobiła, bo ją lubię.
  • Cyrylica napisal(a):
    Konfederata napisal(a):
    Mnie sie podoba. Rodzinnie łykamy każden odcinek.

    Acz moja ocena krola Kazka jest jak u Cata....
    Też z mężem łykamy. Anna mnie na początku drażniła, bo mówiła z zaciśniętymi zębami, ale chyba się wyrobiła, bo ją lubię.
    Anna mest chyba najsłabszym elemsntem. No coz...
  • Ciekawe, jak ją uśmiercą, bo czytałam, że nie jest to takie oczywiste.
  • Eeee, chyba do tej pory to jednak umarła.
  • los napisal(a):
    Eeee, chyba do tej pory to jednak umarła.
    :-j

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • ;)) Rzeczywiście, z mojej wypowiedzi to nie bardzo wynika.
  • Kaźmirz ok. Niezły jest ten aktor, którego nazwiska nie znam :-)
  • Mania napisal(a):
    Kaźmirz ok. Niezły jest ten aktor, którego nazwiska nie znam :-)
    Król jest królem.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano April 2018
    AnnaE napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Kaźmirz ok. Niezły jest ten aktor, którego nazwiska nie znam :-)
    Król jest królem.

    no faktycznie: Mateusz Król :-D Nareszcie jakiś przystojny aktor w polskim kinie!
  • Mania napisal(a):
    Kaźmirz ok. Niezły jest ten aktor, którego nazwiska nie znam :-)
    Król! Nazywa się Król :D
  • Obejrzałem kawałki kilku odcinków ostatnio, z ciekawości, i to zdaje się jest serial dla kobiet o ucisku patriarchalnym i tendencjach emancypacyjnych kobiet i wykluczonych społecznie w średniowieczu?
  • extraneus napisal(a):
    Obejrzałem kawałki kilku odcinków ostatnio, z ciekawości, i to zdaje się jest serial dla kobiet o ucisku patriarchalnym i tendencjach emancypacyjnych kobiet i wykluczonych społecznie w średniowieczu?
    Tak!
    Oraz - żona ogląda co piąty odcinek (tak ma czas, raz w tygodniu) i mówi, że.... jest ciągle w tym samym miejscu!
    :)
    Już nawet przestały mnie drażnić sztuczności (np. jako zwykły strój biskupa - liturgiczny (czasem))
  • Przecież obok grupy rekonstrukcyjnej Unii Demokratycznej ;) mamy tyle grup rekonstrukcyjnych rycerskich - można powiedzieć, że Polska grupami rekonstrukcyjnymi stoi - że co drugi odcinek jakaś niezła szarpanina ze spadającymi głowami mogłaby być, to nie!
    Chyba, że u nasz tylko kobiety oglądają seriale późnym popołudniem?
    ;)
  • extraneus napisal(a):
    Przecież obok grupy rekonstrukcyjnej Unii Demokratycznej ;) mamy tyle grup rekonstrukcyjnych rycerskich - można powiedzieć, że Polska grupami rekonstrukcyjnymi stoi - że co drugi odcinek jakaś niezła szarpanina ze spadającymi głowami mogłaby być, to nie!
    Chyba, że u nasz tylko kobiety oglądają seriale późnym popołudniem?
    ;)
    Poczekajmy na film o latach 1926-39.
    Duuuuża grupa rekonstrukcji czeka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.