Skip to content

Historyczny film polski "Korona Królów"

1910111315

Komentarz

  • los napisal(a):
    Chyba, że będzie tzw. nieoczekiwany zwrot akcji.

  • Może jednak Wilhelm nie będzie musiał iść z Witoldem na Krzyżaków, bo już go prawie panowie pognali z Krakowa. Gdzieś czytałam, że dostał za to jakieś odszkodowanie, co nie zmienia faktu, że z zemsty i z powodu urażonej dumy spaprał później dziewczynie opinię.
  • uhrr napisal(a):
    trep napisal(a):
    Podobno wytłumaczyła się hejterom, że zgodziła się wystąpić w serialu, ale celowo będzie grać kiepsko.
    Dobra i ambitna aktorka! W jednej roli zawrzec dwie: ksieznej Eufemii i Konrada Wallenroda.
    I ma poczucie humera.

    Działała mi na początku na nerwy, bo miałam wrażenie, że się wygłupia i gwiazdorzy. Teraz nawet mi się podoba, bo stworzyła bardzo wyrazistą postać.
  • Przeważnie w serialach jest tak, że z sezonu na sezon są coraz słabsze. Z "Koroną królów" jest na odwrót - z sezon na sezon jest coraz lepsza! Z początku oglądałem "z obowiązku", bo byłem ciekawy, jak to będzie wyglądało, potem też z przekory wobec hejtu. Teraz oglądam po prostu dla przyjemności, bo jest ciekawy, z dobrze skreślonymi postaciami i wątkami.
  • Ładnie też pokazuje PO.
  • bedzie czwarty sezon ?
  • Rzchanym napisal(a):
    Przeważnie w serialach jest tak, że z sezonu na sezon są coraz słabsze. Z "Koroną królów" jest na odwrót - z sezon na sezon jest coraz lepsza! Z początku oglądałem "z obowiązku", bo byłem ciekawy, jak to będzie wyglądało, potem też z przekory wobec hejtu. Teraz oglądam po prostu dla przyjemności, bo jest ciekawy, z dobrze skreślonymi postaciami i wątkami.
    Zwracam uwagę, że KAŻDY z nas jest podatny na hejt, zniechęcenie, wyśmianie. Nie patrzymy obiektywnie na zjawisko, które było przedmiotem ataku. Weź pod uwagę, że Korona Królów może być cały czas taka sama. To twoje postrzeganie się zmieniło, mózg wyrzucił hejt, dopiero teraz. Pomimo, że byłeś świadomy !!! To jest najgorsze, świadomość i zrozumienie sytuacji nie gwarantuje, że odruchy bezwarunkowe mózgu będą tożsame. Z reguły nie są, trzeba czasu.
  • Korona królów nie jest wciąż taka sama. Na początku porównywałam ją z serialami brytyjskimi i wypadała bardzo ubogo. Jest coraz lepiej. Akcja nie toczy się w jednym miejscu, więcej ludzi bierze udział i stroje cudne. Trochę mnie denerwuje język niektórych bohaterów, którzy próbują mówić "po wschodniemu". W przypadku Jogajły i Witolda jest to naturalne, u innych bardzo razi.
  • Cyrylica napisal(a):
    ...W przypadku Jogajły i Witolda jest to naturalne, u innych bardzo razi.
    Litwini gadający po... ukraińsku? :)
    (nie pisząc, że łacina była językiem urzędowwym, a tej tam...)

  • Po bialorusku
  • romeck napisal(a):
    Cyrylica napisal(a):
    ...W przypadku Jogajły i Witolda jest to naturalne, u innych bardzo razi.
    Litwini gadający po... ukraińsku? :)
    (nie pisząc, że łacina była językiem urzędowwym, a tej tam...)

    Mówią po polsku, ale z akcentem. Nie czepiam się, bo u Jogajły mi się to podoba.
  • JORGE napisal(a):
    Weź pod uwagę, że Korona Królów może być cały czas taka sama. To twoje postrzeganie się zmieniło
    Co do zasady - może tak być.
    Z drugiej strony - ciężko by serial kręcony od kilku lat był ciągle taki sam. Może być lepszy albo gorszy, ale nie taki sam.
  • christoph napisal(a):
    Po bialorusku
    e, Wasyl z Rusi Halickiej!

    (aktor grający Litwina i króla Polski, Wasyl Wasyłyk, lwowianin)
  • romeck napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Po bialorusku
    e, Wasyl z Rusi Halickiej!

    (aktor grający Litwina i króla Polski, Wasyl Wasyłyk, lwowianin)
    Jest fantastyczny.
  • Te, a słyszeli o kolejnej miażdżącej klęsce wizerunkowej rządu? Po tym PiS już się nie podniesie:

    https://rozrywka.dziennik.pl/seriale/artykuly/613546,korona-krolow-japonska-telewizja-zwiastun-serial-tvp.html
    Serial "Korona Królów" już niebawem będzie miał okazję podbić serca japońskich telewidzów. Czy historyczna telenowela TVP odniesie sukces na azjatyckim rynku?

    O tym, że historia Jagiellonów trafi do japońskiej telewizji TVP informowała już rok temu. Tamtejsi widzowie pierwsze odcinki "Korony Królów" zobaczą już w grudniu. Do sieci trafił właśnie zwiastun produkcji przygotowany na japoński rynek.
  • Piastów i Andegawenów też.
  • Szkoda, że zaniechano kontynuację. Trzeci sezon był rewelacyjny...
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Te, a słyszeli o kolejnej miażdżącej klęsce wizerunkowej rządu? Po tym PiS już się nie podniesie:

    https://rozrywka.dziennik.pl/seriale/artykuly/613546,korona-krolow-japonska-telewizja-zwiastun-serial-tvp.html
    Serial "Korona Królów" już niebawem będzie miał okazję podbić serca japońskich telewidzów. Czy historyczna telenowela TVP odniesie sukces na azjatyckim rynku?

    O tym, że historia Jagiellonów trafi do japońskiej telewizji TVP informowała już rok temu. Tamtejsi widzowie pierwsze odcinki "Korony Królów" zobaczą już w grudniu. Do sieci trafił właśnie zwiastun produkcji przygotowany na japoński rynek.
    To z 2019!
  • krzychol66 napisal(a):
    Szkoda, że zaniechano kontynuację. Trzeci sezon był rewelacyjny...
    A do którego roku doszli? Bo w którymś momencie straciłem kontakt.
  • Jadwiga zeszła. Też uważam, że to rewelacyjny film a nie szafuję takimi komplementami. Aktorstwo nieco teatralne ale scenariusz powyżej angielskich seriali historycznych. Najgorzej wyszło im z oświetleniem, przez to cała całkiem dobra scenografia wygląda nienaturalnie.
  • edytowano October 2022
    Brzost napisal(a):
    krzychol66 napisal(a):
    Szkoda, że zaniechano kontynuację. Trzeci sezon był rewelacyjny...
    A do którego roku doszli? Bo w którymś momencie straciłem kontakt.
    1399.
    Zmarła Jadwiga, Witold wyruszył na bitwę nad Worsklą.

  • Przemko napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Te, a słyszeli o kolejnej miażdżącej klęsce wizerunkowej rządu? Po tym PiS już się nie podniesie:

    https://rozrywka.dziennik.pl/seriale/artykuly/613546,korona-krolow-japonska-telewizja-zwiastun-serial-tvp.html
    Serial "Korona Królów" już niebawem będzie miał okazję podbić serca japońskich telewidzów. Czy historyczna telenowela TVP odniesie sukces na azjatyckim rynku?

    O tym, że historia Jagiellonów trafi do japońskiej telewizji TVP informowała już rok temu. Tamtejsi widzowie pierwsze odcinki "Korony Królów" zobaczą już w grudniu. Do sieci trafił właśnie zwiastun produkcji przygotowany na japoński rynek.
    To z 2019!

    De facto. Ale w tut. wątku ten news nie objawił się. Kornikarski obowiązek zobowiązuje.
  • edytowano October 2022
    krzychol66 napisal(a):
    Szkoda, że zaniechano kontynuację. Trzeci sezon był rewelacyjny...
    Raczej nie zaniechano. :)
    https://radiopogoda.pl/korona-krolow-jagiellonowie-kiedy-premiera-kontynuacji-serialu
  • edytowano October 2022
    Cyrylica napisal(a):

    Raczej nie zaniechano. :)
    https://radiopogoda.pl/korona-krolow-jagiellonowie-kiedy-premiera-kontynuacji-serialu
    28.07.2022
    Nadawca zapowiada, że w najnowszej kontynuacji pojawią się bardzo widowiskowe sceny bitwy pod Grunwaldem.
    Hm, w teatralnej inscenizacji? (Bo serial to wizualnie bardziej 'teatr tv' jest!)

    ps. Zdjęcia już nakręcono.
  • Dziś na TVP1.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Pilotowy odcinek - 22 min.
    trochę bieda
  • edytowano December 2022
    Niestety to prawda. Zobaczymy po Nowym Roku. Może tylko pilot bidulek?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Czekałam długo, wierzę, że się rozkręci. A nawet jeśli nie za bardzo, to i tak się cieszę, że kontynuują. Jestem wierną fanką.
  • Cyrylica napisal(a):
    Czekałam długo, wierzę, że się rozkręci. A nawet jeśli nie za bardzo, to i tak się cieszę, że kontynuują. Jestem wierną fanką.
    ja też
    i tak będę oglądał
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.