Skip to content

Apoftegmaty mędrców forumka

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Pewien forumkowy mędrzec rzekł:

„Konserwatyzm nie sprzeciwia się postępowi, lecz jest jego warunkiem.”
«13456711

Komentarz

  • Ja pamiętam Erki tekst (na piffku w Wawie), chyba już na całe życie:
    "Rosja to zinstytucjonalizowana dzicz, a Niemcy to zinstytucjonalizowana psychopatia"
  • edytowano December 2021
    Też chyba byłem na tym piffku.

    A ze swej strony, chyba najlepiej przyswoiłem: "Człowiek nie postępuje zgodnie ze swoim interesem tylko ze swoją naturą".
  • edytowano December 2021
    Czlowiek nie działa zgodnie ze swoim interesem lecz ze swoją naturą.

    Nie potrafimy wybaczyć drugiemu człowiekowi podłości, którą mu wyrządziliśmy

    Szyderstwo jest mową piekła

    Litość dla wrogów to bewzględność dla swoich

    Los


    Mądrej głowie dość dwa razy pałką w łeb

    Tata kolegi Szturmowca
  • W kwestii formalnej: wpis w tym wątku winien zaczynać się słowami "Pewien forumkowy mędrzec rzekł: ..."
  • Pewien forumkowy mędrzec rzekł:
    Brzost napisal(a):
    Też chyba byłem na tym piffku.
    Ależ zdecydowanie ;)


  • Mistrz Karimata?
  • Spółki wyszły z piekła, by kraść

    MJ (na FF zwany prorokiem z Illinois)


    Islam od diabła pochodzi i diabłu służy

    Kłapacz
  • Pewien mędrzec forumna napisał:
    "Traktaty są warte mniej, niż wartoś papieru, na którym zostały wydrukowane."
  • Dzisiaj na dworcu widziałem bijących się między sobą Murzyna i Araba. Nie miałem linijki, aby zmierzyć im nosy, więc nie wiedziałem komu kibicować.
    Gryzoń
  • Nie pamiętam kto to napisałe ale brzmiało to mniej wiecej tak:
    "Dorosłość jednak jest do dupy. Dziś zauważyłem leżące truchło kota i przedełem obok obojętnie. Kiedyś wziąłby, sznurek i latał z nim po osiedlu".
  • edytowano December 2021
    Szturmowiec.Rzplitej →napisał 28.12.2021:
    Jaki kraj, takie Wir sind Kirche.
  • Jorge -
    Czas to złudzenie. Przepiękne złudzenie, które dla bytów o małej świadomości nadaje sens wszystkiemu, właściwie. Nie udźwignęli byśmy świata bez przemijania.
  • edytowano December 2021
    MarianoX napisal(a):

    Nie potrafimy wybaczyć drugiemu człowiekowi podłości, którą mu wyrządziliśmy
    <<br>Los
    Szanuję Losa i doceniam jego zasługi, ale akurat wymyślenia powyższego aforyzmu wśród ich nie ma. :) To stary aforyzm. Pamiętam, że kiedyś, jakieś 18-20 lat temu, jeszcze przed pojawieniem się obecnego forum, a nawet przed forum IV RP, usłyszałem ten tekst w... serialu "Plebania". Podejrzewam, że scenarzyści też go nie wymyślili, tylko usłyszeli gdzieś wcześniej. Zresztą, z tego co pamiętam, wypowiadająca tę kwestię postać nawet sugerowała, że to znana prawidłowość.

  • Rzchanym napisal(a):
    MarianoX napisal(a):

    Nie potrafimy wybaczyć drugiemu człowiekowi podłości, którą mu wyrządziliśmy
    <<br>Los
    Szanuję Losa i doceniam jego zasługi, ale akurat wymyślenia powyższego aforyzmu wśród ich nie ma. :) To stary aforyzm. Pamiętam, że kiedyś, jakieś 18-20 lat temu, jeszcze przed pojawieniem się obecnego forum, a nawet przed forum IV RP, usłyszałem ten tekst w... serialu "Plebania". Podejrzewam, że scenarzyści też go nie wymyślili, tylko usłyszeli gdzieś wcześniej. Zresztą, z tego co pamiętam, wypowiadająca tę kwestię postać nawet sugerowała, że to znana prawidłowość.

    Ludwik Dórń opowiadał to na przykładzie staroświeckich Rzymian, którzy taką grzeczność zrobili jakiemuś Ormianinowi. Jako ałtora apoftegmantu bym obstawiał Makiawela; to w jego stylówie.
  • de La Rochefoucauld
  • edytowano December 2021
    DeLos gada DeLaRuszfokukiem!

    → kniga, tłumaczenie z 1925 na polona.pl
  • Nie potrafimy decydować sami, ale według tych samych kryteriów, którymi kierują się inni. Uświadomiłem to sobie widząc, jak traktowano prof. Biniendę.

    los
  • los napisal(a):
    Każdy kto żyje w Sowietach jest już ofiarą w ludziach.
  • Chciałbym usłyszeć definicję właściwą klasy średniej.
    Bo to, że jestem idiotą już usłyszałem.
  • Bo mamy dusze nieśmiertelne a Bóg istnieje.
    los
  • edytowano January 2022
    Jeśli komuś pozwolisz na wszystko - zrobi wszystko

    Los

    Lepiej być najgorszym katolikiem niż najlepszym niekatolikiem

    Krusejder
  • Pewien forumkowy mędrzec rzekł:
    Polacy ciągle nie rozumieją czym jest Zachód. Nas definiuje pół stulecia zimnej wojny a wcześniej współgrające z nim pół tysiąclecia przedmurza chrześcijaństwa, pół tysiąclecia oporu przed Ordą, Turcją i Moskwą. Zachód może i kiedyś był chrześcijański ale od 500 lat nie jest, ich definiuje co innego - pół tysiąclecia rabowania, zabijania i wszelkiego krzywdzenia ludzi: kolonializm. Przede wszystkim kolonializm morski ale w przypadku Rosji, Austrii i Prus był to kolonializm lądowy. Irlandia i Finlandia w tej zabawie samodzielnie udziału nie brały ale są na tyle małe i nieistotne, że można na nich przymknąć oko. Zachód to klub bandytów.

    Polakom się wydaje, że zachodniacy dzielą świat na dobry Zachód i złą Moskwę, kiedy dla nich Moskwa jest w klubie bandytów a Polska nie jest.
  • trep napisal(a):
    Pewien forumkowy mędrzec rzekł:
    Polacy ciągle nie rozumieją czym jest Zachód. Nas definiuje pół stulecia zimnej wojny a wcześniej współgrające z nim pół tysiąclecia przedmurza chrześcijaństwa, pół tysiąclecia oporu przed Ordą, Turcją i Moskwą. Zachód może i kiedyś był chrześcijański ale od 500 lat nie jest, ich definiuje co innego - pół tysiąclecia rabowania, zabijania i wszelkiego krzywdzenia ludzi: kolonializm. Przede wszystkim kolonializm morski ale w przypadku Rosji, Austrii i Prus był to kolonializm lądowy. Irlandia i Finlandia w tej zabawie samodzielnie udziału nie brały ale są na tyle małe i nieistotne, że można na nich przymknąć oko. Zachód to klub bandytów.

    Polakom się wydaje, że zachodniacy dzielą świat na dobry Zachód i złą Moskwę, kiedy dla nich Moskwa jest w klubie bandytów a Polska nie jest.
    Like it :)>-
  • Dobre celne powiedzenia ( m.in. to zacytowane przez Losa) powinny żyć wiecznie. Autorem takich mądrości jest lud, bo to wszak mądrości ludowe, ubrane w te a nie inne słowa. Całą serię podobnych mądrości napotkałam wczoraj, czytając po raz n-ty z dużą przyjemnością " Studium w Szkarłacie" Conan Doyla.
  • Duchowość - straszna rzecz. Z materializmu to bochenek chleba można ukraść, największe zbrodnie biorą się z potrzeb ducha.

    Los
  • Plugawa mowa ogranicza możliwość ekspresji.

    los
  • Wracamy z religią do ustawień fabrycznych - wielobóstwo, kult natury, ofiary z ludzi itd.

    Przemko
  • MarianoX napisal(a):
    Duchowość - straszna rzecz. Z materializmu to bochenek chleba można ukraść, największe zbrodnie biorą się z potrzeb ducha.

    Los
    Coś podobnego napisał kiedyś Mrożek: "Duch zawsze lubił .publiczne egzekucje, lubił gromadzić się wokół ulicznych wypadków, czytać o mordach seksualnych. W czasach, kiedy jeszcze wojowano ręcznie, tylko zmęczenie fizyczne, omdla­ łość rąk, kładło koniec rzeziom. Duch rżnąłby dalej."
  • Brzost napisal(a):
    Wracamy z religią do ustawień fabrycznych - wielobóstwo, kult natury, ofiary z ludzi itd.

    Przemko
    Ej, że!
    Ale 'fabryczne' to mieli Adam & Ewa.
    Popsuło się później, przy reprodukcji' ludzkości...
  • Nocusz, i mędrcy mogą się mylić ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.