Skip to content

Humer

1366367369371372440

Komentarz

  • Ja tam się nie znam, ale wydaje mi się, że nieważność owego chrztu zasadzała się nie tyle na materii (niedostatecznie wodnista woda) co na intencji owej położnej, która bardziej myślała o znaczeniu tego obrzędu dla zdrowia fizycznego niż życia wiecznego. Zbyt dużo magii w tym było.
  • Brzost napisal(a):
    Zbyt dużo magii w tym było.
    No, to była właśnie magia. Ludyczna/ludowa, bez złych intencji.
    Tak więc jeśli intencją była intencja Kościoła (zmazanie g. pierworodnego), to tedy nieważność chrztu wynikła z materii (mleka).
    Ale też się nie znam, gdybam.
  • edytowano June 2022
    romeck napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Zbyt dużo magii w tym było.
    No, to była właśnie magia. Ludyczna/ludowa, bez złych intencji.
    Tak więc jeśli intencją była intencja Kościoła (zmazanie g. pierworodnego), to tedy nieważność chrztu wynikła z materii (mleka).
    Ale też się nie znam, gdybam.
    Intencja miałaby przeważyć? Podobno nawet niewierzący może ochrzcić....
  • To w tym stylu dalej
    Skoro teologia jest nauką, to może ja uprawiać ateista
  • Ateizm jest postawą trudną intelektualnie, by się uczciwie nazwać ateistą, trzeba być dobrym teologiem. Zdziwiliby się ci, co się za ateistów podają, w większości są niedorobionymi panteistami.
  • Panteista brzmi dumnie. Ja tam zauważam czcicielki własnych psów.
  • Ale niedorobiony panteista już mniej.
  • edytowano June 2022
    dyzio napisal(a):
    Intencja miałaby przeważyć? Podobno nawet niewierzący może ochrzcić....
    Te trzy JEDNOCZEŚNIE: intencja, słowa (tekst/ formuła), materia (tu: woda (H²O) ).

    Dlatego i niewierzący/ sami nieochrzczeni mogą ochrzcić.
  • los napisal(a):
    Ateizm jest postawą trudną intelektualnie, by się uczciwie nazwać ateistą, trzeba być dobrym teologiem. Zdziwiliby się ci, co się za ateistów podają, w większości są niedorobionymi panteistami.
    Dobre! Nigdy tak nie pomyślałem!

    Teraz jeślikto mnie powie: "Jestem ateistą", odpalę: "Panteistą ,chyba!"
    ;)

  • edytowano June 2022
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Panteista brzmi dumnie. Ja tam zauważam czcicielki własnych psów.
    Pouczającym doświadczeniem jest przeczytanie komentarzy pod dowolnym artykułem traktującym o zwierzęciu, które zabiło człowieka. Może to być na przykład wlasnie sfora agresywnych psów.

    Mnóstwo wpisów całkowitą winą za to zdarzenie obciąża człowieka, który to dokonuje od tysiecy lat ekspansji na niejako "kanoniczne" terytorium przynależne zwierzętom i ich atak jest więc jedynie słuszną obroną," a zabity jest sam sobie winien. Rasa ludzka jest więc na ziemi zjawiskiem pasożytniczym.

  • romeck napisal(a):
    marniok napisal(a):
    ..., a ponieważ ślub brał w innej parafii musiał dostarczyć zaświadczenie w tej kwestii czyli Chrztu świętego. No i go nie mógł zdobyć bo ochrzczony został w okolicznościach wyżej opisanych więc zaczęło się "śledztwo" w tej sprawie. Szczęśliwym trafem dotarli do owej położnej która mu tego sakramentu udzieliła i wtedy właśnie wspomniała ona była o historii z tym mlekiem zamiast wody. No i się zaczęło....tzn nic strasznego się nie stało ale dziecko owe było powtórnie chrzczone w czasie swojego ślubu.
    Nie powtórnie, tylko pierwszy raz!





    Powtórnie, tylko że tym razem właściwie/poprawnie :P
  • Ruski czołg zatrzymuje się i nasłuchuje, czy nie ma w pobliżu traktora, jego naturalnego drapieżnika:

    image
  • Pod Moskwą ktoś spryskał randapem kawałek trawnika zmieniając klomb w kształcie litery "z" w symbol Pułku Azow. Policja poszukuje sprawców.

    image
  • Piękne:)
  • Głosem Krystyny Czubówny.
  • TecumSeh napisal(a):
    Ruski czołg zatrzymuje się i nasłuchuje, czy nie ma w pobliżu traktora, jego naturalnego drapieżnika:

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    te tankowe memy są cudne!

    przypomnę (także w myślach głosem Czubówny!)

    image
  • było, lecz w zestawie...

    image
  • Za wcześnie, rzyć jeszcze boli po ostatnim odcinku 'Kenobiego' :(
  • peterman napisal(a):
    Za wcześnie, rzyć jeszcze boli po ostatnim odcinku 'Kenobiego' :(
    Kenobi serenobi.
    Co za porażka. Orville sobie zapuśćcie.

  • W Chersoniu zapowiedziano dodatkowy obowiązkowy przegląd instalacji LPG w samochodach po tym jak trzeci wóz w ciągu 10 dni eksplodował na ulicach miasta ( wraz z przedstawicielem nowej lokalnej administracji ).
  • edytowano June 2022
    dobry humor!


    ks. Tomasz Białoń

    Kiedyś miła starsza pani powiedziała do mnie: „Ja bym chciała, żeby mi ksiądz kiedyś pogrzeb odprawił”. Ja na to: „A czemuż to ja?”. Ona z uśmiechem: „Bo jakby się ksiądz roześmiał to bym odrazu wstała”.

    Dziś mnie spotkała ponownie. Chwilę wcześniej dowiedziała się, że mój czas na parafii dobiega końca. Mówi do mnie ze smutkiem: „A miałam nadzieję, że nie odejdzie ksiądz, zanim mnie nie pochowa”. Ja na to z uśmiechem: „Droga Pani, nic straconego! Ma Pani jeszcze dwa miesiące”. I ożywiła się natychmiast
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02pN9Yu7e1YW3fbUqjqPhuSfjDQ5bTy6ytgDYVifjRXFCzrKUH1LevbyZZBXyP5y35l&id=100059376350598


    Uwaga, to jest mama tego młodego księdza, czyli "moherowa babcia"
    https://fb.watch/dRrW1eoAzV/
  • Trójgłowy smok
  • smoczyca
  • Kiedy mężczyzna płacze...

    image

    Mnie rozśmieszyło.
  • edytowano June 2022
    OCB? Siepacze Ziobry wzięli się wreszcie za Ruch 8 Gwiazd? Pojedynczy kajdan? 269? Tyle pytań...
  • edytowano June 2022
    Na pewno płacze nad jakaś kurką rosołową, albo królikiem w śmietanie, albo stekiem albo schabowym co sugeruje tatuaż 269 ( _https://www.google.com/amp/s/kochamyzwierzaki.pl/tatuaz-liczba-269/?amp )

    Ale zaraz, zaraz powierzchowność tego pana też sugeruje hipokryzję.

    A to Ci numer!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.