Skip to content

archi tektura mała i duża

17891113

Komentarz

  • @los powiedział(a):
    Ech, te husyckie skłonności... A kościół ładny choć niestety protestancki.

    ^this

    to wszystko jest niekatolickie

  • Momentalnie mi się skojarzyło

  • edytowano June 2023


    fajne domki można stawiać i w takich warunkach
    https://www.archiweb.cz/b/vila-lety?utm_source=newsletter
    najbardziej rozczula ta góralszczyzna w tle
    i otwartość inwestora, który chce mieć widok na wodę i nie sadzi TUI na 3 m, jak to u nasz w zwyczaju

  • @christoph powiedział(a):

    fajne domki można stawiać i w takich warunkach
    https://www.archiweb.cz/b/vila-lety?utm_source=newsletter
    najbardziej rozczula ta góralszczyzna w tle
    i otwartość inwestora, który chce mieć widok na wodę i nie sadzi TUI na 3 m, jak to u nsz w zwyczaju

    jeszcze nie zdążył

  • Wielgi peryskop! L'horreur!

  • edytowano June 2023

    Na wypadek ataku od strony drogi gruntowej pomyślano o okienku strzelniczym.

    Ławka zajumana z parku? Niewygodna!

  • @christoph powiedział(a):

    fajne domki można stawiać i w takich warunkach
    https://www.archiweb.cz/b/vila-lety?utm_source=newsletter
    najbardziej rozczula ta góralszczyzna w tle
    i otwartość inwestora, który chce mieć widok na wodę i nie sadzi TUI na 3 m, jak to u nasz w zwyczaju

    Gdzie w tle jest niby góralszczyzna?

  • edytowano June 2023

    Chyba chodzi o ten drugi po lewej (od str. zdjęcia).

    Moje tuje mają z lekka 7 m.

  • Swoją drogą, klienci kiedyś se palnęli domek z oknem na cała ścianę. Przeklinają ten pomysł najgorszymi wyrazami.

  • @Berek powiedział(a):
    Swoją drogą, klienci kiedyś se palnęli domek z oknem na cała ścianę. Przeklinają ten pomysł najgorszymi wyrazami.

    Grzeje słońce, czy jeszcze jakieś minusy?

    1. Szyby nie izolują tak dobrze, jak 20 cm styropianu. Koszty ogrzewania.
    2. Grzeje - według mnie dobra izolacja termiczna latem przydaje się jeszcze bardziej niż zimą.
    3. Okno trzeba myć parę razy do roku.
    4. Przy ścianie można postawić mebel. Przy oknie niby też, ale... postaw szafę na oknie.

    W zasadzie powinniśmy się zastanawiać, czy jest jakaś zalega. Może oryginalny wygląd? Ale to przecież też jest wada.

  • loslos
    edytowano June 2023

    Grzeje słońce, czy jeszcze jakieś minusy?

    Widzę, że nie pracował kolega jako treasurer w polskim oddziale banku SG.

  • loslos
    edytowano June 2023

    @trep powiedział(a):
    Przy ścianie można postawić mebel. Przy oknie niby też, ale... postaw szafę na oknie.

    W domach, które ostatnio przebudowuję, promuję zasadę: żadnych szaf, żadnych serwantek. A gdzie trzymać rzeczy? W domu jest zawsze wystarczająca ilość wnęk, które można zabudować. A jak nie ma, to można poświęcić jedną ścianę i zrobić na niej mega-szafę. Sprawdza się i funkcjonalnie i estetycznie.

    Inspirowane zwiedzaniem któregoś z pałaców magnackich. W pewnym momencie kolega zapytał: No ładnie, ale gdzie oni trzymali rzeczy? W garderobie - odpowiedział przewodnik - ale nie jest w programie zwiedzania.

  • Tak, szafa służy do zbierania kurzu na i pod nią.

  • Tak, duża szafa na całą scianę (długość + wysokość) to jest to. Poświęcasz metr pokoju. Mamy taką na wsi. Wszystko się tam zmieści.
    Z lustrami, optyka robi swoje.

  • Lepsza duża szafa na całą ścianę od dużej szafy na całe okno ;-)

  • Jejku! jak tu wrzucić zdjęcie z telefonu?

  • @Przemko powiedział(a):
    Tak, szafa służy do zbierania kurzu na i pod nią.

    Rozwiązaniem jest szafa od podłogi do sufitu i od ściany do ściany. Wpasowana na centymetry/milimetry wręcz i uszczelnione boki stykające się ze ścianami i sufitem.

  • @marniok powiedział(a):
    Jejku! jak tu wrzucić zdjęcie z telefonu?

    Nie ma takej obcji.

  • Jagże to tak?

  • @Inż powiedział(a):

    @Berek powiedział(a):
    Swoją drogą, klienci kiedyś se palnęli domek z oknem na cała ścianę. Przeklinają ten pomysł najgorszymi wyrazami.

    Grzeje słońce, czy jeszcze jakieś minusy?

    Grzeje koszmarnie, a na dodatek dom jest niedaleko od ulicy, niby próbują się zasłaniać firanami (duuużo materiału wychodzi i zbiorowisko kurzu, chyba żeby prać co tydzień - a kłopotliwe to jak licho!) ale i tak, co mi wyznali w przystępie desperackiej szczerości, czują się jakby byli w domu Big Brothera.

  • Volenti non fit iniuria.

  • @marniok powiedział(a):
    Jagże to tak?

    Ja, jeśli mnie szał chyci, wrzucam fotki najsampierw na forumek sąsiedni, a potem linkuję doń.

    Trochę to pasożytnicze, ale bangla.

  • @Berek powiedział(a):

    @Inż powiedział(a):

    @Berek powiedział(a):
    Swoją drogą, klienci kiedyś se palnęli domek z oknem na cała ścianę. Przeklinają ten pomysł najgorszymi wyrazami.

    Grzeje słońce, czy jeszcze jakieś minusy?

    Grzeje koszmarnie, a na dodatek dom jest niedaleko od ulicy, niby próbują się zasłaniać firanami (duuużo materiału wychodzi i zbiorowisko kurzu, chyba żeby prać co tydzień - a kłopotliwe to jak licho!) ale i tak, co mi wyznali w przystępie desperackiej szczerości, czują się jakby byli w domu Big Brothera.

    Moja siostra zrobiła sobie taką ścianę od tyłu domu, na taras, na mokradła które mają za domem. W związku z tym że okno jest wielkie i specjalnie ciepłe z potrójnym szybami regularnie jest tam wilgoć rano i wieczorem, nawet latem - za duża różnica temperatur między wnętrzem, zewnętrzem a powietrzem. :)

  • Kuzynka żony ma olbrzymie okno plus drzwi przesuwne przy balkonie. Mają w podłodze pojedynczy kaloryfer typu fawir na całej długości okna i drzwi. Na tym ozdobną kutą kratę. Ładnie to wygląda ale spróbuj wleźć ma to bez kapci....
    Tak rozwiązał problem wilgoci poprzedni właściciel domu.

  • U nasz to prawie wcale nie ma szaf - mebli.
    Każdy korytarz i każda sypialnia ma wnękę z drzwiami gdzie trzyma się ubrania, buty a przy łazienkach ręczniki, pościel itp.
    Pomieszczenia te znane są pod szumną a wytworną nazwą "closet".
    Szafki - serwantki, podobnie jak biblioteczki do exponowania xsiążek, służą do szpanowania przed gośćmi ekspozycją drogich alkoholi, ciekawych gadżetów - kolekcji lub trzymania szkła np. szklanek, kieliszków, kryształów.

    👣

    🐾
    🐾

  • A wyżej gęsiatorium.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.