Skip to content

Nachodźcy z różnych stron świata

12122232527

Komentarz

  • Dlatego zauważyłem, ale OK.

    👣

    🐾
    🐾

  • @Tomek powiedział(a):

    @Mordechlaj_Mashke powiedział(a):
    fajny awiator

    Świeży, dzisiejszy, jesienny. Bo ile można bez. Żadnych skojarzeń z symbolami państwowymi.

    Yyyy... Kanada...? :D

  • Nikt nie będzie o nic grać, najwyżej na boku który długopis zajuma.

    los

  • @christoph powiedział(a):
    Nikt nie będzie o nic grać, najwyżej na boku który długopis zajuma.

    los

    Apoftegmat może być, ale w tym wątku jest nachodźcą.

  • susznie!

  • Jeszcze trochę a Rakieta odkryje, że Warszawa jest stolicą Polski. Słodka jest sugestia dla pani Tomczyk:

    Dziennikarz, który otwarcie mówi: kłamałem, żeby zaszkodzić PiS-owi i żeby płynęły pieniądze na zaprzyjaźnione fundacje, powinien w następnym zdaniu powiedzieć: i dlatego wycofuję się z dziennikarstwa.

    Sam Rakieta też powinien powiedzieć: jako szef URM działałem przeciw demokracji w Polsce a później przyczyniłem się do powstania partii zdrady, dlatego moją facjatę odtąd będą oglądać tylko ci, których osobiście spotkam. Obojętne, z brodą czy bez.

    Nie zrobił tego.

  • @los powiedział(a):
    Jeszcze trochę a Rakieta odkryje, że Warszawa jest stolicą Polski. Słodka jest sugestia dla pani Tomczyk:

    Dziennikarz, który otwarcie mówi: kłamałem, żeby zaszkodzić PiS-owi i żeby płynęły pieniądze na zaprzyjaźnione fundacje, powinien w następnym zdaniu powiedzieć: i dlatego wycofuję się z dziennikarstwa.

    Sam Rakieta też powinien powiedzieć: jako szef URM działałem przeciw demokracji w Polsce a później przyczyniłem się do powstania partii zdrady, dlatego moją facjatę odtąd będą oglądać tylko ci, których osobiście spotkam. Obojętne, z brodą czy bez.

    Nie zrobił tego.

    Jan M. Rakieta nigdy nie wyspowiada się ze swojej działalności za czasów Naszej Hani Kochanej.

  • Napiszę po czasie, aby nic się nie dało wykryć, bo wiedza bardzo insajderska.
    Jest sobie małe miasteczko, tak z kilkanaście tysięcy mieszkańców, niestety miejscowe nieroby nie chciały pracować za najniższą stawkę, bo ich pińsetplus rostbestfiłlo, więc biedny biznesmen musiał się wspomagać. Co prawda do miasta stolicznego miał kilkaset kilometrów, ale udał się po pomoc. I Dobry Pan Czaskoski siem ulitował i podesłał mu tak ze 250 hindusów czy też bangladeszczyków aby jako na ten przykład jako kierowcy pracowali (skuter, tuktuk, tir przeca jeździ tak samo). Miejscowi się tylko dziwią skąd to owi młodziankowie z warszawskimi papierami się wzięli, a ojcowie córek zastanawiają się czy zaspakajać się będą samodzielnie, czy za pieniądze czy tak jak mają u siebie we zwyczaju.

  • Hehe Ruscy to przerabiali z 15 lat temu. Nie było to śmieszne, choć opowieści o tym mnie bawiły i nauczyłem się jak Ruscy o tym opowiadają rzucając obelgami na "tadźyków", czy "haczamów", co marszrutkami dojazdowymi ciągle powoduja wypadki, korki i ofiary.
    W Warszawie zadrugi czy inne nikloty robiły po piwnicach odczyty o tym, jak to Rosjanie gdzieś w Karelii się zebrali do kupy i pogonili z miasta wszystkich ciapaków. Liczę, że brałniarze* dostaną pełny czas antenowy na koncesjonowane gonienie ciapaków (które kiedyś ogarniali ludzie z grup w stylu "autonom" w ramach lokalnej działalności).

    *btw brałniara/brałniarz to termin określający heroiniarzy, ale też urodę typu "wychudzony spod dworca".

  • Niemcy to straszni rasiści, w tym roku aż 12 tyś nachodźców padło ofiarami przestępstw. Na szczęście nachodźcy się rewanżują i 48 tyś Niemców poznało smak tego rewanżu. Piękna statystyka, prawda?

    Z kolei Federalny Urząd Kryminalny podał dane dotyczące ogółu przestępstw popełnianych przez migrantów. Wynika z nich, iż w 2022 roku ofiarą takich czynów ze strony przybyszy padło niemal 48 tysięcy rodowitych Niemców. Natomiast obywatele RFN byli wówczas sprawcami przestępstw, których ofiarami padło 12 tysięcy migrantów. "Niemcy byli atakowani przez cudzoziemców cztery razy częściej niż na odwrót" - komentował w listopadzie tego roku "Bild".

    Źródło omówienia.
    Pakt migracyjny już się zbliża, prawda Panie Tusk?

  • Donek się popłacze, jak w Polsce okaże się pełna harmonia i sielanka.

  • edytowano December 2023

    Telewizyjny i portalowy monopol informacyjny może posłużyć Adolfowi Tuskowi między innymi do przemilczania przyszłych przestępstw nachodźców.

    To oczywiście wariant optymistyczny, bo w tym bardziej realnym o te przestępstwa zostaną oskarżeni ksenofobiczni zwolennicy ugrupowań patriotycznych. We Francji jak już tutaj zauważono rozruchy imigranckie dziwnym trafem nie dotykają klas panujących.

  • @los powiedział(a):
    Donek się popłacze, jak w Polsce okaże się pełna harmonia i sielanka.

    Gdyby 'nasi' mieli jaja, to by policzyli wszystkich Hindusów/Wietnamczyków/Chińczyków/Murzynów i kazał się wypchać, bo my już przyjęliśmy swoją część.
    BTW zaintrygowała mnie sprawa pojemności asymilacyjnej społeczeństwa, tz ile domieszki obcych kultur może przyjąć dane społeczeństwo aby się nie rozpadło albo nie przetransformowało w coś innego (patrz historia Cesarstwa Zachodnio Rzymskiego, jako studium przypadku)

  • My dowolną ilość, bo nie mamy żadnej kultury. Nie ma obawy rozpadu, bo dokonał się on dawno temu.

  • @los powiedział(a):
    My dowolną ilość, bo nie mamy żadnej kultury. Nie ma obawy rozpadu, bo dokonał się on dawno temu.

    I taką "premię za zacofanie" to ja rozumiem.

  • Z kronikarskiego obowiązku:

    745 samochodów zostało spalonych we Francji w noc sylwestrową; 380 osób zatrzymano – poinformował minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin. Niespokojnie było też w Niemczech. Ponad 230 osób zostało zatrzymanych i około 15 policjantów odniosło obrażenia w noc sylwestrową w Berlinie.

    Źródło omowienia
    Czytajmy jako opowieści o zapowiadanej przyszłości

  • edytowano 1 January

    U nas będzie inaczej - nachodźcy będą zachęcani przez działaczy lewackich do wywoływania zadym i burd, o które to w spacyfikowanych mediach będą oskarżani (jako wykonawcy lub prowokatorzy zajść) prawicowcy, zwolennicy PiS, kibice itp.
    Kogo będą skazywały zblatowane z władzą sądy i na które oko ślepa będzie policja, dodawać chyba nie trzeba.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Z kronikarskiego obowiązku:

    745 samochodów zostało spalonych we Francji w noc sylwestrową; 380 osób zatrzymano – poinformował minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin. Niespokojnie było też w Niemczech. Ponad 230 osób zostało zatrzymanych i około 15 policjantów odniosło obrażenia w noc sylwestrową w Berlinie.

    Źródło omowienia
    Czytajmy jako opowieści o zapowiadanej przyszłości

    "W poniedziałek rano policjanci przedstawili statystyki ze swojej działalności w sylwestra. 31 grudnia 2023 r. mundurowi podjęli 13 370 interwencji. Zatrzymano 436 sprawców przestępstw i 181 osób poszukiwanych."

    https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sylwester-w-calej-polsce-ponad-133-tys-interwencji-policji/5y7fbr2,79cfc278

  • Oho.

  • A ile spalonych aut w Polsce i ilu rannych policjantów w Warszawie?

  • Myśmy jedno spalili, bo dzieciaki prosiły, ale obiecuję, że w następnym roku się poprawię.

  • Ale wy wiecie, że nachodźców jest za mało? Konkretnie, milijon za mało. Rocznie.

    Według statystyk UE, migracja do UE wyniosła w ubiegłym roku około 3,5 miliona, przy ponad 300 000 nielegalnych wjazdów, ale europejska komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson powiedziała, że liczba osób przybywających legalnie musi wzrosnąć.

    "Legalna migracja działa bardzo dobrze, ale to nie wystarczy", powiedziała w przemówieniu podczas wizyty w Atenach, dodając, że siła robocza UE kurczy się o 1 milion osób rocznie.

    "Oznacza to, że legalna migracja powinna rosnąć mniej więcej o 1 mln rocznie" - powiedziała, dodając, że powinno się to odbywać "w uporządkowany sposób".

    Przetłumaczono z DeepL.com (wersja darmowa)

    https://www.dailysabah.com/world/europe/eu-needs-to-boost-legal-migration-to-counter-aging-workforce

  • Wystarczy popatrzeć na ilość brakujacych rąk do pracy, po milionie tu i tam w starej UE.

  • @Przemko powiedział(a):
    Wystarczy popatrzeć na ilość brakujacych rąk do pracy, po milionie tu i tam w starej UE.

    Właśnie. Narkotyki same się nie sprzedadzą, a samochody same nie spalą.

  • Niektóre potrafią.

  • Tylko te "zeroemisyjne"

  • @trep powiedział(a):
    Tylko te "zeroemisyjne"

    Jak się pali to przestaje być zeroemisyjny :D

  • Off
    Dzisiaj rano przed pracą odwoziłem córkę do przedszkola. Zostawiłem samochód (benzyna+gaz) z włączonym silnikiem (mróz był siarczysty o 6.30, -14*C - chciałem sobie dogrzać i nawiew pracował, a silnik już w tym czasie przeszedł na LPG) na czas zaprowadzenia i przebrania dziecka w szatni. W tym czasie wpadł do środka facet (stróż, palacz?) z pretensjami że silnik pracuje i że "podtruwam maluszki"...

    Kopara mnie opadła do samej ziemi... zdążyłem tylko powiedzieć mu żeby się od...dalił...

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.