Skip to content

Wojna

1263264266268269288

Komentarz

  • Przy założeniu, że koleżka mówi prawdę. Jak bardzo absurdalne jest podejrzewanie o to kogoś, kto używa słowa "tupolewizm"?

  • Po co komu jakiś Patafianowicz O_o, skoro na początku roku wszystko powiedział Jakub Kumoch z pierwszej ręki począwszy od znajomości z Sybihą zadzierzgniętej na placówce w Ankarze, aż po rozróżnienie szczerej dyplomacji amerykańskiej i zakłamanej niemieckiej. https://i.pl/jakub-kumoch-od-poczatku-wiedzielismy-ze-ukraina-nie-upadnie/ar/c1-17316819

  • Pamiętam grubasa Fiszera jako naczelnego eksperta bojowego "Czasiku!". Jak dla mnie marne resume.

  • Naprawdę? Zatrzymałeś się w rozwoju na etapie Donalda Trumpa?

  • A skąd ten Trump?

  • @peterman powiedział(a):
    Pamiętam grubasa Fiszera jako naczelnego eksperta bojowego "Czasiku!". Jak dla mnie marne resume.

    Przypomniałeś mi, że byłem kiedyś młody. Kiedy to było...

  • @los powiedział(a):
    A skąd ten Trump?

    "Trump w każdej szafie" to będzie największy przebój kasowy 2024 roku.

  • edytowano November 2023

    @trep powiedział(a):

    @peterman powiedział(a):
    Pamiętam grubasa Fiszera jako naczelnego eksperta bojowego "Czasiku!". Jak dla mnie marne resume.

    Przypomniałeś mi, że byłem kiedyś młody. Kiedy to było...

    Pamiętam z młodych lat, że w grze w "tysiąca" nie bez kozery trupmf był atutem.

  • edytowano November 2023

    Ogólnie nie mam nic przeciwko zdrowemu straszeniu i mobilizowaniu. Ale - zaznaczając, że całego nie przeczytałem - zauważę, że ten Fiszer chyba kompletnie pomija doktrynę NATO, czyli walenie w zaplecze. Gada o obronie Polski przez dywizje Amerykanów wysłanych do Polski. No i OK, ale gdyby doszło do wojny z NATO, to przede wszystkim w pierwszym tygodniu mielibyśmy rozwalanie fabryk, elektrowni i rafinerii na terenie całej Rosji. Tomahawki z łodzi podwodnych, F-22, te sprawy.

  • @MiejSen powiedział(a):
    Po co komu jakiś Patafianowicz O_o, skoro na początku roku wszystko powiedział Jakub Kumoch z pierwszej ręki począwszy od znajomości z Sybihą zadzierzgniętej na placówce w Ankarze, aż po rozróżnienie szczerej dyplomacji amerykańskiej i zakłamanej niemieckiej. https://i.pl/jakub-kumoch-od-poczatku-wiedzielismy-ze-ukraina-nie-upadnie/ar/c1-17316819

    Nie czytałem, dziękuję za linka.

  • edytowano November 2023

    W Internetach produkuje (jest wywiadowany na kilku kanałach YT) się niejaki Bartłomiej Radziejewski wyglądający na pierwszy rzut oka jako typowy besser wisior ("każdy dostrzega, że Rosja wygrywa wojnę, ja mówiłem o tym dawno temu"), aczkolwiek w przeszłości był tzw. wickiem portalu Fronda.pl i pisywał w Rzepie jeszcze pod red. Pawłem Lisickim

    Mam koreańskie pytanie - Kim Un Jest?

  • Myślę, że normalnym człowieniem, który stara się odcisnąć swój ślad na piaskach czasu.

  • Swego czasu próbował szerzyć idee republikańskie, prowadząc pismo "Rzeczy Wspólne". Nawet parę numerów kupiłem ale potem przestałem bo stwierdziłem że nie wnosi żadnej wartości dodanej.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Myślę, że normalnym człowieniem, który stara się odcisnąć swój ślad na piaskach czasu.

    Veto. Kanalią.

  • @los powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Myślę, że normalnym człowieniem, który stara się odcisnąć swój ślad na piaskach czasu.

    Veto. Kanalią.

    A czem podpadł?

  • Moja pamięć nie zbiera odpadków. Zrobił coś, za co umieszczam w odpowiedniej przegródce, i tam pozostał. Na tyle uwagi zasłużył i nic poza to.

  • edytowano November 2023

    @los powiedział(a):
    Moja pamięć nie zbiera odpadków. Zrobił coś, za co umieszczam w odpowiedniej przegródce, i tam pozostał. Na tyle uwagi zasłużył i nic poza to.

    Takoż.

  • edytowano November 2023

    Szukałem ledwie pięć sekund tej przegródki na odpadki...:

    Wydawnictwo Nowej Konfederacji
    Tupolewizm w walce z zarazą 16.12.2020
    Bartłomiej Radziejewski

    Z tragedii smoleńskiej niczego się jako wspólnota narodowa nie nauczyliśmy. Podczas pandemii powtarzamy te same błędy.
    Już samo zestawianie liczby ofiar tegorocznej katastrofy pandemicznej w Polsce i tragedii smoleńskiej – niebędące przecież jeszcze porównaniem tych dwóch wydarzeń – wzbudza silne emocje. > Nie jest to jednak powód, by powstrzymywać się tak od zestawień, jak i od porównań. Przeciwnie, refleksja nad tym czy ostatnia i przedostatnia katastrofa narodowa wykazują podobieństwa, wydaje się być obywatelskim, analitycznym i po prostu polskim obowiązkiem. Dotyka ona jednej z najważniejszych spraw w życiu zbiorowym: zdolności do uczenia się na doświadczeniach. W tym na katastrofach i własnych błędach. Polska przystąpiła do zmagań z COVID-19 „uzbrojona” w od dawna znane – i dramatycznie podkreślone przez tragedię smoleńską – problemy: słaby rząd będący „luźną .... /romeck: dalej płatne/

  • ChatGPT - Napisz mądry tekst o Smoleńsku, słabym rządzie, wspólnocie narodowej i Covidzie.

  • Słowo mądry winno być chyba w cudzym słowie ""!

  • Czwartek to 645. dzień wojny Rosji przeciwko Ukrainie. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wysadziła w powietrze linię kolejową łączącą Rosję i Chiny - informuje nieoficjalnie portal Ukraińska Pravda, powołując się na anonimowe źródło w służbach. Do zdarzenia miało dojść w nocy w tunelu kolejowym w Buriacji na terytorium Federacji Rosyjskiej. Źródło portalu podkreśla, że "jest to właściwie jedyne poważne połączenie kolejowe między Rosją a Chinami. I obecnie ten szlak, którym kraj agresor wykorzystuje m.in. dostawy wojskowe, jest sparaliżowany" - podkreśla. Rosyjskie media potwierdzają pożar w tunelu, jednak podają, że według wstępnych ustaleń, przyczyną było zwarcie w sieci kablowej

    dwa pytania
    1. Nord Stream też?
    2. co z tunelem między Rzeszowem a Lwowem?

  • Dlaczego Ukraińcy mieliby wysadzać kolejkę między Rzeszowem a Lwowem?

  • Mogą mieć powody i mogą nie mieć ale Moskale z całą pewnością mają powody, by ich o to oskarżać, a ludzi słabsi na umyśle mają powody, by to powtarzać. Dezinformacja jest amunicją nie gorszą od pocisków. A z całą pewnością tańszą.

  • tunel jest na obecnej Ukrainie
    był już atak dronowy chyba na jedną nitkę
    i chyba CCCPy to uczyniły

  • edytowano December 2023

    SBU zatrzymało trzech mężczyzn, którzy stworzyli specjalną siatkę przestępczą w Kijowie, Charkowie, Odessie i Zaporożu. Wykorzystywali wojnę do kradzieży ważnych materiałów do myśliwców Mig-29, produkowanych przez przedsiębiorstwo Motor Sicz.
    Przez nieokreślony okres udało im się ukraść części zamienne do silników odrzutowych, o łącznej wartości 2,5 miliona hrywien (289100 złotych). Ponadto złodzieje chcieli przemycić system IFF myśliwców Mig-29, służący do identyfikacji swój-wróg.

    Źródło

    Defraudacja blisko 62 milionów hrywien w związku z zakupami dronów i komputerów dla Sił Zbrojnych Ukrainy - takie zarzuty usłyszał generał brygady Jurij Szczygol i jego zastępca Wiktor Żory. Wojskowi dokonali przestępstw, pełniąc funkcje w Państwowej Służbie Specjalnej Ochrony Łączności i Informacji.

    Źródło

    Powili pojawiają się takie informacje. Dla mnie one oznaczają, że po pierwszym szoku część elit ukraińskich wróciła do dawnych przyzwyczajeń, czyli przestępczego żerowania na państwie. Nowa ekipa radośnie wyeliminowała poprzedników aby przejąc ich metody. Wygląda na to, że powściągliwości elitom politycznym starczyło na jakiś rok.
    Drobne wyjaśnienie wywiadu gen Załużnego, on oskarżył 'Zachód', że nie zapewnił przewagi lotniczej Ukrainie, a wymagał aby realizować strategie, na takiej przewadze bazujące. Drugie oskarżenie, to polityków o wymaganie idiotycznych z wojskowego punktu widzenia operacji.
    Na to należy nałożyć informacje, że kadra oficerska wykształcona na Zachodzie się zużyła, więc jakość dowodzenia znacząco się obniża. Tego ostatniego nie umiem zweryfikować.

  • Wygląda na to, że powściągliwości elitom politycznym starczyło na jakiś rok.

    To nie jest pewne. Powodami, przez które o tym nie słyszeliśmy mogły być:

    • chęć utrzymywania dobrego PR - lepiej wygląda jak mordercy najeżdżają aniołów, niż gdyby walczyli ze złodziejami i łapownikami.
    • nie było mocy na tropienie kradzieży, gdyż wszystkie siły były rzucone na "front".
  • A nie jest to cecha wojny jako takiej? Podobne historyjki słyszałem zarówno o aliantach jak o Niemcach.

  • edytowano December 2023

    Chłopcy z SS już na początku '45 zaczęli "zabezpieczać" złote depozyty niemieckich banków na prowincji nie mówiąc już o "pasjonatach sztuki" z Luftwaffe oraz dealerach ciekawych informacji z Abwehry I Organisation Gehlen.

    Część amerykańskich wojskowych w Wietnamie i Laosie odkryła w sobie zainteresowanie importem w branży farmakologii i ziołolecznictwa..

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.