Skip to content

Wojna

1264265267269270288

Komentarz

  • Pamiętniki Jana Zumbacha też są pouczające. Nie każdy jego lot do Francji miał charakter bojowy.

  • @los powiedział(a):
    Pamiętniki Jana Zumbacha też są pouczające. Nie każdy jego lot do Francji miał charakter bojowy.

    Paragraf 22 takoż. Choć to czysta fikcja.

  • Mnie chodzi o pojawienie się informacji. Skoro ich nie było, to znaczy że albo zjawisko uległo nasileniu albo komuś zaczęło przeszkadzać albo trwa polityczna wojna w stylu Lubomirskiego.
    Ja obstawiam to pierwsze.

  • edytowano December 2023

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Mnie chodzi o pojawienie się informacji. Skoro ich nie było, to znaczy że albo zjawisko uległo nasileniu albo komuś zaczęło przeszkadzać albo trwa polityczna wojna w stylu Lubomirskiego.
    Ja obstawiam to pierwsze.

    Ale odpowiedź numer dwa również jest prawdziwa, przecież Amerykanie zaczęli w końcu oficjalnie pilnować wydatkowania tej kasy, specjalnego urzędnika przysłali do tego celu, im to przeszkadza na pewno. Jak czytam na telegramie to łapią urzędników na każdym szczeblu i każdej dziedziny życia, ostatnio człowieka z lasów państwowych, miał z milion euro w gotówce.

    Listopad 2023 to podobno miesiąc z największymi rosyjskimi stratami w tej wojnie jak do tej pory, prawie dzień w dzień po 1000 żołnierzy.

  • Walka z korupcją to priorytet Ukrainy, więc świetnie jeśli Amerykanie im w tym pomogą.

  • Ranking zaufania Ukraińców do polityków, od lewej: całkowicie ufam, raczej ufam, trudno powiedzieć, nigdy nie słyszałem, raczej nie ufam, w ogóle nie ufam. Od góry: Załużny, Zełeński, Budanow, Serhii Prytuła, Kliczko, Razumkow, Butusow, Honczarenko, Hrojsman, Petro Poroszenko, Arestowicz, Julia Tymoszenko, Bohdan Andrij.

    Prytuła to jakiś dziennikarz, wyżej niż Kliczko.

  • Poza pomarańczowym Kliczką i Tymoszenko i majdanowym Poroszenką to nowe twarze, większość poniżej 40 roku życia. Sami mężczyźni. Odmłodzenie. Dla podkreślenia kończenia wojny dobra byłaby kobieta. Może Maria Barabash z CFA Society Ukraine, której rozmowę z Piotrem Kulpą wrzucał tu dyzio.

  • +15 do obrony.

  • "W 2024 roku Rosjanie będą musieli przejść badania lekarskie w miejscu pracy – powiedziała wicepremier Tatiana Golikowa. Program będzie miał na celu badanie funkcji reprodukcyjnych Rosjan."

    Lebensborn 2.0.

  • @los powiedział(a):
    A nie jest to cecha wojny jako takiej? Podobne historyjki słyszałem zarówno o aliantach jak o Niemcach.

    wojna ma to do siebie
    wychodzi prawdziwa natura

  • Już Heraklit nałczał, że Walka jest ojcem wszelkiego stworzenia.

  • Celem rosyjskiego planu miało być zwiększenie napięć pomiędzy krajami europejskimi, NATO i Turcją. W tym celu w głównych miastach Europy miały być organizowane demonstracje, których uczestnicy głosiliby hasła wyszydzające prezydenta Turcji, Recepa Tayyipa Erdogana.

    Dodatkowo w dokumentach jest mowa o masowych protestach, które miały wybuchnąć po spaleniu Koranu w Szwecji i wywołaniu strachu przed islamem wśród Europejczyków. Napięcia miały być sukcesywnie podsycane, również za pomocą mediów społecznościowych.

    Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
    Brawurowy atak z powietrza. Piloci Su-25 podjęli duże ryzyko
    00:35 / 01:29

    Plan ujawnia notatka przygotowana przez oficera rosyjskiego wywiadu, która pierwotnie wyciekła do Dossier Center, ośrodka dziennikarstwa śledczego założonego przez przeciwnika Kremla - byłego szefa koncernu Jukos Michaiła Chodorkowskiego.

    Fińskie służby potwierdzają, że wiedziały o planach Moskwy na zablokowanie członkostwa obu krajów w Sojuszu. Supo (Suojelupoliisi, tzw. Policja Ochronna) nie udziela jednak informacji na temat swoich działań operacyjnych w tym zakresie.

  • Ale ten atak brawurowy jak się skończył??

  • Supo to fiński wywiad, a nie jakieś ochronne kordony. Po kiego tłumaczyć dosłownie.

  • Szybko poszło. Jeszcze rząd nie zaprzysiężony a już widziałem dzisiaj ze 20 wojskowych ciężarówek z przyczepami, takimi na pół długości paki. Było ciemno i widziałem, tylko, że rejestracja zaczyna się od MY, a obok była flaga w kolorach granatowym i czerwonym, w ujęciu horyzontalnym. Zastanawiałem się, z jakiego one są kraju, aż tu na końcu kolumny jechały trzy mikrobusy (takie transitopodobne) a na nich swastyka i napis Bundeswehra.

  • Flaga granatowo-czerwona? Takich okupantów nie spodziewałem się.

  • Ukraina obawia się, że Gaza przesłoni walki jej z Rosją

    czy walki w Gazie, abstrahując od źródeł nie przypominają Warszawy w 1943 i 1944?
    przeganianie ludności , planowe niszczenie budynków?

  • edytowano December 2023

    nie przypominają Warszawy w 1943 i 1944?

    przeganianie ludności

    :-/

  • edytowano December 2023

    @christoph powiedział(a):
    Ukraina obawia się, że Gaza przesłoni walki jej z Rosją

    czy walki w Gazie, abstrahując od źródeł nie przypominają Warszawy w 1943 i 1944?
    przeganianie ludności , planowe niszczenie budynków?

    Tam walczy 5 dywizji, do końca roku będzie po wszystkim. Izraelczycy zalewaja tunele wodą.

  • @trep powiedział(a):

    nie przypominają Warszawy w 1943 i 1944?

    przeganianie ludności

    :-/

    co to za pani?

  • Pani Wanda. Przegoniona z Warszawy.

  • https://www.tagesanzeiger.ch/ukraine-news-selenski-kuendigt-friedensgespraeche-in-der-schweiz-an-391858836025

    Zełenski informuje o przygotowaniach do rozmów pokojowych w Szwajcarii, no bo gdzie?

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Flaga granatowo-czerwona? Takich okupantów nie spodziewałem się.

    Uwaga, ci z pozoru nieduzi i cisi są najgorsi!

  • Pomyliliśmy się. Źle oceniliśmy sytuację, zupełnie zapominając o oczywistej oczywistości.

    Rosja wygrywa wojnę. Czas zadziałał źle, co w sumie nie powinno być zaskoczeniem. Na dzień dzisiejszy wygląda to na pokój, który utrwali stan posiadania terytorialnego taki jaki jest dziś. Ruski bardak, ale połączony z ich masą i potencjałem jednak wygrywa. A będzie gorzej, bo Rosja będzie teraz jeszcze więcej wygrzebanych z ziemi pieniędzy przeznaczać na wojsko.

    A więc wojna. Bo będziemy musieli umierać za Łotwę. Piszę bardzo poważnie.

  • @JORGE :
    Pomyliliśmy się. Źle oceniliśmy sytuację, ...
    Ruski bardak ...

    A nie jest trochę tak, że patrzymy przez pryzmat putina i widzimy w dzisiejszej rosji PRL Jaruzelskiego & Kiszczaka?

  • @JORGE
    Rosja wygrywa wojnę. Czas zadziałał źle, co w sumie nie powinno być zaskoczeniem.

    A jednak zaraz po ataku na Kijów uważano, czas dział na korzyść Kijowa. Moskwa chciała blitzkriegem wygrać.

  • @romeck powiedział(a):

    @JORGE
    Rosja wygrywa wojnę. Czas zadziałał źle, co w sumie nie powinno być zaskoczeniem.

    A jednak zaraz po ataku na Kijów uważano, czas dział na korzyść Kijowa. Moskwa chciała blitzkriegem wygrać.

    No tak, ale wszystko co później było propagandą. Tylko nie wiem do kogo skierowaną, przecież Amerykanie doskonale sobie zdają sprawę w którą stronę to zmierza, więc nie sądzę że łożyli pieniądze na podstawie sztucznie wykreowanego optymizmu.

  • Jaką wojnę Moskwa wygrywa? Jorge, co ty palisz?

  • @JORGE powiedział(a):
    Pomyliliśmy się. Źle oceniliśmy sytuację, zupełnie zapominając o oczywistej oczywistości.

    Rosja wygrywa wojnę. Czas zadziałał źle, co w sumie nie powinno być zaskoczeniem.

    Z czyjego punktu widzenia to piszesz?
    Bo obecnie, z ruskiego punktu widzenia, po przegranej ofensywie trwa rozpaczliwe ratowanie sytuacji aby przegrana nie zakończyła się klęską.
    Miało być błyskawiczne podbicie Ukrainy za pomocą armii ekspedycyjnej, a jaki jest efekt?

    • armia ekspedycyjna została całkowicie zniszczona, ona nie przegrała, tylko jej już nie ma
    • drugi rzut został tak porażony, że nie ma zdolności operacyjnych i się wykrwawia,
    • ponoć istnieje trzeci rzut ale nie wiadomo w co uzbrojony i z kogo się składający,
    • szybka i błyskotliwa wojna manewrowa zamieniła się w materiałową, która w porażającym tempie zeruje zapasy ruskich,
    • wojna materiałowa jest prowadzona dzięki wsparciu Chin, Iranu, Korei Północnej, bo własny przemysł ruskich się poskładał i nie potrafi dostarczyć amunicji w wystarczającej ilości, że o czołgach nie wspomnę (w mojej ocenie Wolski się myli odnośnie oceny rezerw materiałowych)
    • przemysł wojskowy ma obecnie upraszczać produkcję i wyroby aby można je produkować pomimo dziurawych sankcji,
      to nazywasz wygrywaniem?
      Wiesz co utrzymuje ruskich na powierzchni? obawa USA że rezerwy będą potrzebne do obrony Tajwanu!
  • 17.12.2023
    Pokój, który zostanie podpisany, nie wiem, za pół roku, rok, a może dwa, utrwali obecny stan terytorialny. To jest porażka Ukrainy i przyczynek do dalszych eskalacji wojennych. Nie wiem, który wariant Ruskim wypalił, pewnie ten najmniej optymistyczny, ale jednak zajęli kawał Ukrainy. I pójdą dalej. Podaję datę, żebyśmy to skonfrontowali za jakiś czas.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.