Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1619620622624625640

Komentarz

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @christoph powiedział(a):
    a ładne one choć?

    A co to ma za znaczenie?

    dokładnie

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @peterman powiedział(a):

    @margerytka powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział

    3 Nie uwolnimy się od Olejnik. Nową Olejnik jest Gójska. Jak ona się wzbudza, jak się drze, jaka egzaltacja. Niemożliwa do wytrzymania. Kanał Stanowskiego ostatnią nadzieją PiS.

    Podziwiam Gójską za wysoką kulturę i stonowanie w prowadzeniu audycji/wywiadów

    Zdecydowanie.

    W kategorii najbardziej obciachowych redaktorek 'naszej strony' mieści się w top 3 razem z Dorotą Kanią i Joanną Lichocką, które dzielnie kontynuują dzieło Elżbiety Isakiewicz i Elizy Michalik.

    Bądźmy poważni. Naprawdę oglądałem sporo jej niedawnych wywiadów.

  • Chóć jest niebezpieczna

  • Wyłączyli Republikę? Nie ma na naziemnej i w internecie. wPolsce.pl też na naziemnej nie ma.

  • edytowano 2 February

    @Cyrylica powiedział(a):
    Wyłączyli Republikę? Nie ma na naziemnej i w internecie. wPolsce.pl też na naziemnej nie ma.

    Takie rzeczy zleca się zaprzyjaźnionym radzieckim hakerom, chyba że siadły im serwery. YouTube nadaje normalnie.

    Error 504 sugeruje rzeczone serwery? Sie nie znam.

  • U mnie działa.

  • Dajesz link i komentarz, który ma być jego podsumowaniem/ nawiązaniem do niego. Tak to zwykle wygląda w komunikacji internetowej – że jak ktoś daje link, a zaraz po nim komentarz, to nawiązuje jakoś do tego, co w odnośniku. W „niusie” nie ma zaś nawet słowa o kandydowaniu Stanowskiego na prezydenta, „nius” służy czemuś innemu.

    Można sobie porównać, jak ten gównoportalik „informował” o masowaniu Tuska przez trzech dzbannikarzy z zaprzyjaźnionych stacji: https://www.pudelek.pl/ekspert-ocenia-mowe-ciala-donalda-tuska-w-ostatnim-wywiadzie-premier-zaskoczyl-to-bylo-wbrew-zasadom-6984215340165632a

  • @Motes powiedział(a):

    Dajesz link i komentarz, który ma być jego podsumowaniem/ nawiązaniem do niego. Tak to zwykle wygląda w komunikacji internetowej – że jak ktoś daje link, a zaraz po nim komentarz, to nawiązuje jakoś do tego, co w odnośniku. W „niusie” nie ma zaś nawet słowa o kandydowaniu Stanowskiego na prezydenta, „nius” służy czemuś innemu.

    Można sobie porównać, jak ten gównoportalik „informował” o masowaniu Tuska przez trzech dzbannikarzy z zaprzyjaźnionych stacji: https://www.pudelek.pl/ekspert-ocenia-mowe-ciala-donalda-tuska-w-ostatnim-wywiadzie-premier-zaskoczyl-to-bylo-wbrew-zasadom-6984215340165632a

    Podoba mi się, jak Pudel zamazał wszystkie ośmiokropki i silnirazemy w opiniach "internautów".

  • Komentarz się odnosi do faktów poruszonych w wywiadzie.

  • edytowano 3 February

    @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Komentarz się odnosi do faktów poruszonych w wywiadzie.

    Aha, a zalinkowany materiał przyczepił ci się do buta i niechcący z nim tu wlazłeś, tak?

  • edytowano 3 February

    A Witold Gadowski ogłosił, że razem z Wojciechem Sumlińskim i Rafał Piech, zakładają nowy ruch społeczny. Trza pilnie baczyć, bo po zaistnieniu PJJ przekształcenie tego w taki ruch, z takimi frontmenami...
    No nie wiem.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    A Witold Gadowski ogłosił, że razem z Wojciechem Sumlińskim i Rafał Piech, zakładają nowy ruch społeczny. Trza pilnie baczyć, bo po zaistnieniu PJJ przekształcenie tego w taki ruch, z takimi frontmenami...
    No nie wiem.

    Kurde, urwą naszym elektorat wariatów?

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    A Witold Gadowski ogłosił, że razem z Wojciechem Sumlińskim i Rafał Piech, zakładają nowy ruch społeczny. Trza pilnie baczyć, bo po zaistnieniu PJJ przekształcenie tego w taki ruch, z takimi frontmenami...
    No nie wiem.

    Kurde, urwą naszym elektorat wariatów?

    Ci już są dawno u Brałna.
    Gorzej, że mogą udawać rozsądnych i podbierać rozczarowanych.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    A Witold Gadowski ogłosił, że razem z Wojciechem Sumlińskim i Rafał Piech, zakładają nowy ruch społeczny. Trza pilnie baczyć, bo po zaistnieniu PJJ przekształcenie tego w taki ruch, z takimi frontmenami...
    No nie wiem.

    Kurde, urwą naszym elektorat wariatów?

    Ci już są dawno u Brałna.
    Gorzej, że mogą udawać rozsądnych i podbierać rozczarowanych.

    Niestety.

  • edytowano 3 February

    idealny scenariusz dla liberałów, masa prawicowych partyjek i każda z certyfikatem true prawicy

  • edytowano 3 February

    @janosik powiedział(a):
    idealny scenariusz dla liberałów, masa prawicowych partyjek i każda z certyfikatem true prawicy

    Aż zobaczę, co tam po remoncie w Św Katarzynie słychać, może i Whisky Fort nawiedzając przy okazji (Edit: nie nawiedzę, bo się przenieśli na drugą stronę Warszawy)

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    A Witold Gadowski ogłosił, że razem z Wojciechem Sumlińskim i Rafał Piech, zakładają nowy ruch społeczny. Trza pilnie baczyć, bo po zaistnieniu PJJ przekształcenie tego w taki ruch, z takimi frontmenami...
    No nie wiem.

    Kurde, urwą naszym elektorat wariatów?

    Ci już są dawno u Brałna.
    Gorzej, że mogą udawać rozsądnych

    Krótko

  • @los powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    A Witold Gadowski ogłosił, że razem z Wojciechem Sumlińskim i Rafał Piech, zakładają nowy ruch społeczny. Trza pilnie baczyć, bo po zaistnieniu PJJ przekształcenie tego w taki ruch, z takimi frontmenami...
    No nie wiem.

    Kurde, urwą naszym elektorat wariatów?

    Ci już są dawno u Brałna.
    Gorzej, że mogą udawać rozsądnych

    Krótko

    Na jedne wybory starczy.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    A Witold Gadowski ogłosił, że razem z Wojciechem Sumlińskim i Rafał Piech, zakładają nowy ruch społeczny. Trza pilnie baczyć, bo po zaistnieniu PJJ przekształcenie tego w taki ruch, z takimi frontmenami...
    No nie wiem.

    Kurde, urwą naszym elektorat wariatów?

    Ci już są dawno u Brałna.
    Gorzej, że mogą udawać rozsądnych

    Krótko

    Na jedne wybory starczy.

    Czy ja wiem? Dla mnie to walka pomiędzy Konfą i PJJ o szurostwo.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    A Witold Gadowski ogłosił, że razem z Wojciechem Sumlińskim i Rafał Piech, zakładają nowy ruch społeczny. Trza pilnie baczyć, bo po zaistnieniu PJJ przekształcenie tego w taki ruch, z takimi frontmenami...
    No nie wiem.

    Kurde, urwą naszym elektorat wariatów?

    Ci już są dawno u Brałna.
    Gorzej, że mogą udawać rozsądnych

    Krótko

    Na jedne wybory starczy.

    Czy ja wiem? Dla mnie to walka pomiędzy Konfą i PJJ o szurostwo.

    Wojna klaunów na głośność

    bąmot red.Kożuszka

  • edytowano 3 February

    Zatem zdecydowano - Tobiasz Bocheński.

  • edytowano 4 February

    @Motes powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Komentarz się odnosi do faktów poruszonych w wywiadzie.

    Aha, a zalinkowany materiał przyczepił ci się do buta i niechcący z nim tu wlazłeś, tak?

    A zalinkowany materiał też odnosi się do wywiadu. Stanowski zaś toczy bekę z Gazetą.pl

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    A Witold Gadowski ogłosił, że razem z Wojciechem Sumlińskim i Rafał Piech, zakładają nowy ruch społeczny. Trza pilnie baczyć, bo po zaistnieniu PJJ przekształcenie tego w taki ruch, z takimi frontmenami...
    No nie wiem.

    Kurde, urwą naszym elektorat wariatów?

    Ci już są dawno u Brałna.
    Gorzej, że mogą udawać rozsądnych i podbierać rozczarowanych.

    Gadowski nie będzie umiał. Za daleko odjechał.

  • Przejrzałem sobie kanał na twitterze @TheNewsTrending, USA i nielegalni imigranci w Texasie, walka z hamasem, protesty rolników w Belgii i Francji.
    I stamtąd "pierwszomajowy" pochód rolników w Paryżu.
    (A filmiki z hełmów żołnierzy w Izraelu przejmujące)

  • edytowano 6 February


    pierścień złoty z nalesiony na Wawelu
    twarze dwie
    jak spod ręki
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Bartosz_Minkiewicz

  • @christoph powiedział(a):

    pierścień złoty z nalesiony na Wawelu
    twarze dwie
    jak spod ręki
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Bartosz_Minkiewicz

    Dwugłowy Wilq...

  • W rejestrze jest ok. 170 wspólnot, jednak większość dokonała wpisu w latach 90., gdy było to łatwiejsze niż dziś. Obecnie przybywa około jednego wpisu rocznie, co pokazuje, jaki sukces odnieśli rodzimowiercy słowiańscy" — czytamy.

    "Rz" podkreśla, że dzięki uznaniu przez państwo nowa wspólnota uzyskała dostęp do przywilejów podatkowych i pieniędzy z funduszu kościelnego, z którego finansowane są składki osób duchownych.

    "Rejestracja jest jednak przede wszystkim dowodem na rosnącą siłę rodzimowierców w Polsce. Początki odrodzenia tej religii, będącej kontynuacją wierzeń dawnych Słowian, sięgają XIX w., pierwsze zaś zorganizowane formy pojawiły się przed wojną. Działalności rodzimowierców nie sprzyjał okres PRL, więc skrzydła mogli rozwinąć dopiero po 1989 r." — wskazuje dziennik.

    "Rz" pisze, że stopniowo kolejne wspólnoty zaczęły się rejestrować w MSWiA, a obecnie na liście widnieje ich pięć (wliczając w to RÓD), jednak aktywne są trzy. Od czasu I Ogólnopolskiego Zjazdu Rodzimowierczego w 2013 r. prowadzą ze sobą dialog, bo są między nimi różnice w zakresie uznawanych bogów czy obchodzonych świąt.

    "Środowisko rodzimowierców nie tylko się powiększa, ale też staje się coraz bardziej dojrzałe" – ocenia Scott Simpson, religioznawca z UJ. Według jego szacunków liczba aktywnych wyznawców wynosi obecnie około 3,5 tys.

  • To na odtrutkę:

    Każdego roku we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych Patronów. Do tego wydarzenia wielką wagę przywiązywała św. Siostra Faustyna, gdyż spodziewała się wielkiej pomocy z nieba, udzielanej jej na prośbę Patrona Roku. Święci bowiem, to nie tylko wzory chrześcijańskiego życia, od których wiele się można nauczyć, ale także możni orędownicy u Boga, którzy wstawiają się za nami.

    Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy, którą możemy podejmować na różne sposoby, nawet krótkim aktem strzelistym, oraz przesłanie, które najczęściej pochodzi z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

    https://www.faustyna.pl/zmbm/patronowie/

    Ja wylosowałem:

    Patron

    św. AMBROŻY z MEDIOLANU

    Praktyka

    W swojej modlitwie będę dziękować
    za łaskę chrztu św. i modlić się
    za katechumenów.

    Przesłanie

    Oto są słowa dla ciebie:
    rób wszystko, co jest w twej mocy,
    w dziele miłosierdzia Mojego.
    Pragnę, aby czczono miłosierdzie Moje;
    daję ludzkości ostatnią deskę ratunku
    – to jest ucieczkę do
    miłosierdzia Mojego (Dz. 998).

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.