Skip to content

Co będzie PO PiS, droga eksplodującej pięści, w odcinkach

12829303234

Komentarz

  • edytowano 12 April

    Chrześcijaństwo to była rewolucja, całkiem udana.

    A poza tym postawie tezę, że człowiek nie okiełznawszy swej natury nie jest wstanie zbudować poważnej cywilizacji.

  • @janosik powiedział(a):
    Chrześcijaństwo to była rewolucja, całkiem udana.

    Rewolucja niszczy to co stare. Chrześcijaństwo rozszerzyło, zgoda radyklanie, ale nie było mowy o żadnym odrzuceniu, czy destrukcji. Na tym też polega fenomen, że Jezus postawił świat na głowie, ale nie anulował starych zasad. Mamy gdzieś coś podobnego w historii ?

    A czy udana ta zmiana ? Ostatecznie na pewno. A to, że dzisiejszy świat idzie w druga stronę to trudno. Ale właśnie oceniamy dzisiejszy świat, więc kim są ci ludzie dzisiejszego świata ?

  • Lamentujesz tak nad dzisiejszym światem, ale im szybciej zderzy się ze ścianą to szybciej wyzdrowieje, więc może powinieneś tym odchyłom kibicować?

  • @7my powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    No i rzeczywiście, nic się nie zmienia. Przypominam, że przed wyborami można było spodziewać się odejścia Kaczyńskiego, a po przegranych przetasowań, walki o władzę nad PiS, czy podziałów nawet. Ale Kaczyński został. PO się kompromituje. Właściwie nic nie trzeba zmieniać. Wystarczy mądrze stać.

    To odsuwa, zamraża proces redefinicji prawicy. On i tak nastąpi, wygląda na to, że później.

    Ja się spodziewałem, że PiS dostanie max. 28% w skali kraju, raz tak jak pisał Rozum, że PiS w samorządowych dostawał zawsze mniej, dwa demobilizacja po klęsce.

    W okolicy w której mieszkam baner PiS przypadał w proporcji 1 do 10 w stosunku do PO, na poziomie powiatu jednak PIS poprawił trochę wynik sprzed 5 lat (PO również trochę poprawiła, mandatów mają po równo tyle samo co poprzednio).

    Trudno to zrozumieć.

    Myślę, że zmiana może odbyć się tylko w ramach PiS, bez niej nie będzie wygranej z Tuskiem.

    .

    piszesz, że nie ma powodów, by PiS dostał taki dobry wynik, a dostał. I serio uważasz, że to PiS trzeba zmienić?

  • @janosik powiedział(a):
    Lamentujesz tak nad dzisiejszym światem, ale im szybciej zderzy się ze ścianą to szybciej wyzdrowieje, więc może powinieneś tym odchyłom kibicować?

    Może ... Ale nie lamentuję. Nie lubię go, jest mi obcy. A głownie chodzi mi to, żeby PiS zaostrzył prawo pracy :p

  • edytowano 12 April

    hahaha, szkoda bajtów marnować

  • @KazioToJa powiedział(a):

    @7my powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    No i rzeczywiście, nic się nie zmienia. Przypominam, że przed wyborami można było spodziewać się odejścia Kaczyńskiego, a po przegranych przetasowań, walki o władzę nad PiS, czy podziałów nawet. Ale Kaczyński został. PO się kompromituje. Właściwie nic nie trzeba zmieniać. Wystarczy mądrze stać.

    To odsuwa, zamraża proces redefinicji prawicy. On i tak nastąpi, wygląda na to, że później.

    Ja się spodziewałem, że PiS dostanie max. 28% w skali kraju, raz tak jak pisał Rozum, że PiS w samorządowych dostawał zawsze mniej, dwa demobilizacja po klęsce.

    W okolicy w której mieszkam baner PiS przypadał w proporcji 1 do 10 w stosunku do PO, na poziomie powiatu jednak PIS poprawił trochę wynik sprzed 5 lat (PO również trochę poprawiła, mandatów mają po równo tyle samo co poprzednio).

    Trudno to zrozumieć.

    Myślę, że zmiana może odbyć się tylko w ramach PiS, bez niej nie będzie wygranej z Tuskiem.

    .

    piszesz, że nie ma powodów, by PiS dostał taki dobry wynik, a dostał. I serio uważasz, że to PiS trzeba zmienić?

    +1

  • @janosik powiedział(a):
    hahaha, szkoda bajtów marnować

    Nie no, poważnie, niech zmieni strzałkę, na bardziej ambitną. Już biedni nie są biedni.

  • edytowano 12 April

    A tak na marginesie, słyszeliście co Dawkins powiedział o chrześcijaństwie ? Ze to dobra religia i czuje się nią przesiąknięty, lubi tą wzniosłość, kolędy itp. I że nie ma sensu porównywać do islamu, nie ta liga. Tak w skrócie, co Mysior (nie trawię go ostatnio, ale słucham) opowiedział.

    To tak jak chodziłem po Brukseli - cóż to za wielka cywilizacja zbudowała te kościoły, nikt sobie tego pytania nie zadaje ? Zadaje. Bardzo możliwe, że zanim to pierdyknie urodzi się nowe stare ...

  • kolędy, katedry to dekorum. Kto tak definiuje chrześcijaństwo jest po prostu ignorantem.

  • @KazioToJa powiedział(a):
    kolędy, katedry to dekorum. Kto tak definiuje chrześcijaństwo jest po prostu ignorantem.

    Kurde, Kaziu to jest Dawkins !

  • @JORGE powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):
    kolędy, katedry to dekorum. Kto tak definiuje chrześcijaństwo jest po prostu ignorantem.

    Kurde, Kaziu to jest Dawkins !

    no cóż - za mało wiedział o chrześcijaństwie. Pewnie na wielu rzeczach się nie znał, ale wybrał akurat chrześcijaństwo by popisać się ignorancją.

  • Bardzo bym uważał ze stosowaniem słowa ignorancja.

  • @JORGE powiedział(a):
    Bardzo bym uważał ze stosowaniem słowa ignorancja.

    nie ma człowieka, który zna się na wszystkim.

  • Parę razy widziałem tego Dawkinsa - urywki, gdyż nie wgłębiam się w takie klimaty. Może tak to wycięli, ale to jest matoł.

  • 7my7my
    edytowano 13 April

    @KazioToJa powiedział(a):

    @7my powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    No i rzeczywiście, nic się nie zmienia. Przypominam, że przed wyborami można było spodziewać się odejścia Kaczyńskiego, a po przegranych przetasowań, walki o władzę nad PiS, czy podziałów nawet. Ale Kaczyński został. PO się kompromituje. Właściwie nic nie trzeba zmieniać. Wystarczy mądrze stać.

    To odsuwa, zamraża proces redefinicji prawicy. On i tak nastąpi, wygląda na to, że później.

    Ja się spodziewałem, że PiS dostanie max. 28% w skali kraju, raz tak jak pisał Rozum, że PiS w samorządowych dostawał zawsze mniej, dwa demobilizacja po klęsce.

    W okolicy w której mieszkam baner PiS przypadał w proporcji 1 do 10 w stosunku do PO, na poziomie powiatu jednak PIS poprawił trochę wynik sprzed 5 lat (PO również trochę poprawiła, mandatów mają po równo tyle samo co poprzednio).

    Trudno to zrozumieć.

    Myślę, że zmiana może odbyć się tylko w ramach PiS, bez niej nie będzie wygranej z Tuskiem.

    .

    piszesz, że nie ma powodów, by PiS dostał taki dobry wynik, a dostał. I serio uważasz, że to PiS trzeba zmienić?

    Tak, PiS musi się zmienić bo 34% w samorządowych daje tylko możliwość zachowania potencjału, struktur i udziału w lokalnych układach władzy.

    Przy tej ordynacji i kordonie sanitarnym wynik 28% prawdopodobnie oznaczałby całkowitą izolację PiSu od władzy na poziomie województw a pewnie i powiatów.
    Zapchnięcie PiS do rezerwatu, do roli podobnej jak ma AFD w Niemczech, co było pewnie celem Tuska

    Aby odzyskać władze w Polsce PiS musi mieć 40%+, uważam że to jest możliwe tylko przy przy gigantycznej zmianie w tej partii.

  • @trep powiedział(a):
    Parę razy widziałem tego Dawkinsa - urywki, gdyż nie wgłębiam się w takie klimaty. Może tak to wycięli, ale to jest matoł.

    No dobrze matoł, ale to nie ma żadnego znaczenia. Co pan Richard Dawkins mówił, jaką teorię od wielu lat forsuje, z jakiej książki jest znany ? I jak to zestawić z wypowiedzią, którą streściłem ?

  • edytowano 13 April

    @KazioToJa powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Bardzo bym uważał ze stosowaniem słowa ignorancja.

    nie ma człowieka, który zna się na wszystkim.

    No i wypada oceniając człowieka, a właściwie jego wypowiedź, cokolwiek o nim wiedzieć, nie uważasz ? Uniknęlibyśmy niepotrzebnej wymiany zdań.

  • edytowano 13 April

    No i dalej, w kontekście laicyzującej się Europy i katolickiej Polski, usłyszałem pewien fakt, od parafialnego księdza, podczas rekolekcji, sprawdziłem:

    "W tym roku we Francji ponad 12 tys. osób dorosłych i młodzieży przyjmie podczas liturgii Wigilii Paschalnej sakrament chrztu świętego – poinformował tamtejszy episkopat 27 marca na konferencji prasowej w Paryżu."

    No jakaż to wielka cywilizacja zbudowała te kościoły i co się z nią stało ? Może to tak przepaść, na zawsze ? A może nie ?

  • edytowano 13 April

    @7my powiedział(a):

    Tak, PiS musi się zmienić bo 34% w samorządowych daje tylko możliwość zachowania potencjału, struktur i udziału w lokalnych układach władzy.

    Przy tej ordynacji i kordonie sanitarnym wynik 28% prawdopodobnie oznaczałby całkowitą izolację PiSu od władzy na poziomie województw a pewnie i powiatów.
    Zapchnięcie PiS do rezerwatu, do roli podobnej jak ma AFD w Niemczech, co było pewnie celem Tuska

    Aby odzyskać władze w Polsce PiS musi mieć 40%+, uważam że to jest możliwe tylko przy przy gigantycznej zmianie w tej partii.

    Przede wszystkim, PiS musi się zmienić bo elektorat się zmienia, oczekiwania są inne, Polska jest inna, problemy też. Ogólnie jest tak, że świat się obecnie zmienia i to w tempie bardzo szybkim, kto się nie będzie zmieniał ten wypadnie. A przede wszystkim kto nie inicjuje zmian ten jest zawsze krok za, nawet jeżeli stara się brać udział w wyścigu i się dostosowywać.

    Zmiana jest dobra. Zmiana nie kontestuje tego co było. Chcąc zmian, wcale nie musimy negować formy poprzedniej. Jednocześnie zmiana jest czymś czego dramatycznie się boimy, nie lubimy i ma to swoje głębokie podłoże w ustawieniach fabrycznych. Lęk i opór przed zmianą jest zachowaniem racjonalnym, jest głęboko osadzony w nas samych.

  • @JORGE powiedział(a):
    No i dalej, w kontekście laicyzującej się Europy i katolickiej Polski, usłyszałem pewien fakt, od parafialnego księdza, podczas rekolekcji, sprawdziłem:

    "W tym roku we Francji ponad 12 tys. osób dorosłych i młodzieży przyjmie podczas liturgii Wigilii Paschalnej sakrament chrztu świętego – poinformował tamtejszy episkopat 27 marca na konferencji prasowej w Paryżu."

    No jakaś to wielka cywilizacja zbudowała te kościoły i co się z nią stało ? Może to tak przepaść, na zawsze ? A może nie ?

    a pamiętają Szanowni tych Francuzów modlących się w czasach covid przed zamkniętymi kościołami? Twardziele, mają się z czego odradzać.

  • @JORGE powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Bardzo bym uważał ze stosowaniem słowa ignorancja.

    nie ma człowieka, który zna się na wszystkim.

    No i wypada oceniając człowieka, a właściwie jego wypowiedź, cokolwiek o nim wiedzieć, nie uważasz ? Uniknęlibyśmy niepotrzebnej wymiany zdań.

    dyskutuje się z tezami, ta była niepoważna. Po co mam studiować żywot ateistycznego świętego?

  • Bo udowodnił tezę przeciwną do tej, którą sobie założył, czyli jest uczciwy. Ale jest też głupi, bo tego nie zauważył.

  • @7my powiedział(a):
    Tak, PiS musi się zmienić bo 34% w samorządowych daje tylko możliwość zachowania potencjału, struktur i udziału w lokalnych układach władzy.

    Polacy muszą się zmienić, na dziś na tak patriotyczną partię jak PiS nie zasługują.

  • @los powiedział(a):

    @7my powiedział(a):
    Tak, PiS musi się zmienić bo 34% w samorządowych daje tylko możliwość zachowania potencjału, struktur i udziału w lokalnych układach władzy.

    Polacy muszą się zmienić, na dziś na tak patriotyczną partię jak PiS nie zasługują.

    Dość kontrowersyjna teza, bo w mojej ocenie, ani PiS nie jest specjalnie patriotyczny poza ornamentyką, ani tu nie chodzi o Polaków jako naród, tylko w znaczeniu społeczeństwo. Tak że tak

  • loslos
    edytowano 13 April

    Jeśli się tak rozejrzeć, to PiS jest nieporównanie wyższej jakości niż tzw. ogół. Zaznaczam, że w obu przypadkach poruszamy się w dolnej a w najlepszym razie średniej strefie stanów dolnych, ocena ma charakter relatywny. A politycy są reprezentantami ogółu i nie powinni od nich nadmiernie odstawać pod żadnym względem. PO nie oferuje Polakom nic a ich niewyobrażalne sukcesy wynikają tylko i wyłącznie z tego, że tak doskonale przeciętnego Polaka obrazują. Ludzie najchętniej głosują na siebie.

    Jak to kiedyś pisał Józef Mackiewicz: Niemcy robią z nas bohaterów, Rosjanie robią z nas gówno. A przypominam, że przez 45 lat Rosjanie robili z nas, co chcieli. A ostatnie 35 lat dowodzi, że Niemcy umieją się uczyć od Rosjan i już z nas bohaterów nie robią tylko tą drugą substancję. Razem to 80 lat, prawie trzy pokolenia. Wyłącznie Kościołowi zawdzięczamy fakt, że niektórych z nas ta transmutacja dotknęła tylko w ograniczonym stopniu.

    Dlatego tak wielką wagę przywiązuję do formacji, jakości Polakom potrzeba w sposób rozpaczliwy.

  • ZP była najlepszym rządem w całym obecnym białym świecie. Ja rozumiem, że na takim forumnie jak ten, oczekiwania są bardzo wysokie, jednak nie potrafię się pozbyć wrażenia, że dzisiaj Tusk rządzi Polską w pewnym stopniu przez tych, dla których to było za mało, którzy chcieli księcia z bajki i z dużymi częstotliwością i intensywnością oddawali się krytyce tego, najlepszego w białym świecie rządu. Gdzieś tam na dnie mojego serca siedzi sobie istotka, która sobie cichutko popłakuje i ma do nich o to malutki żal.

    Natomiast do do tych postów z ostatnich paru stron, to z jednej strony wielgie zmiany, ideje i inne takie wzniosłe historie a potem się okazuje że to biega tylko o leberalizacją kodeksu pracy FIK.

  • @trep powiedział(a):

    Natomiast do do tych postów z ostatnich paru stron, to z jednej strony wielgie zmiany, ideje i inne takie wzniosłe historie a potem się okazuje że to biega tylko o leberalizacją kodeksu pracy FIK.

    Trepie zażartowałem przecież, później doprecyzowałem. Generalnie chodzi o zmianę kierunku. To bardzo dużo.

  • Mała zmiana w postaci 500+ wywróciła do góry nogami Polskę.

  • Trepie, jako osobę inżynierskiej proweniencji patrzę jak wygląda wzorzec z Sevres, a następnie gdzie kto i jak od niego odstaje. Dlatego głosuję na partię bardzo daleką od mojego ideału, co nie zmienia faktu, że będę dalej krytycznie ją oceniał.
    JORGE ma racje, że w społeczeństwie zaszła zmiana, więc zarówno główny nurt PiS jak i PO, to obecnie rodzaj grup rekonstrukcyjnych, które muszą się dostosować lub zakończyć jako nisza.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.