Skip to content

Wybory z różnych stron świata

13

Komentarz

  • Paris contre province

  • @Przemko powiedział(a):
    Też sobie powybrzydzałem i dałem głos na trzeciego Kaletę, który nie wszedł (choć niewiele brakowało) a wszedł jakiś anonim Bocheński i spadochroniarz z Krakowa Gosiewska.

    Pirsza Gosieska jest z Warszawy i jest ponadprzeciętnie gupia (ad Los- tak, weryfikacja bezposrednia), taki poziom Eli Jakubiak. Tobiasz miał byc prezydentem Warszawy i nawet pokonał jakąś komunistkę.

  • @polmisiek powiedział(a):
    A bełło na forumku o tym, że pani Maryna Długopis wykopała ze swojej ojropartii AfD tuż po tym, jak jednemu jej członkowi wzięło się na wspominki o dziadku?

    Teoretycznie ma to sens i nie powinniśmy być zdziwieni, że patrioci Niemieccy i Francuscy to są dwa sprzeczne żywioły, ale w tych czasach i tak pozytywnie zaskakuje.

    A jest nić porozumienia i sens takiego z polskimi patriotami?

  • Ta sama co przez pińcet lat...

  • Z Francą?

  • Dali Polsce Króla, ale średnio mu się podobało i się zdewaluował na ojczyzny łono.
    Poza tem dostał tam robotę

  • Noji uciekł przez Śląsk przed pościgiem z północy
    Jan Kazimierz też schował się na Śląsku
    Wtedy czeskim i cesarskim

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Może ktoś chciałby spoźrzeć na oblicza Zielonych po utracie połowy głosiów?

    Zielony Nieład

  • @los powiedział(a):
    Ja jako lud też wybrałem sobie kogoś z dalszego miejsca. Ja jako lud jestem mało rozumny i jak w wyborach dostaję pięć książeczek i dwie płachty różnej wielkości, to wpadam w panikę, szukam w każdej napisu PiS, co prędzej zakreślam coś na początku, wrzucam do akwarium bez wody i ocieram pot z czoła. A jak jest jedna płachta, to mogę sobie powybrzydzać.

    Ja wybrałem se młodego Pęka, z ostatniego miejsca na liście.

    Był to jedyny głoś, który u nas dostał.

  • Wyniki u nasz wewiosce:

    Frekwencja 34.80%

    PiS 52.1%
    3D 17.1%
    Konfa 15%
    KO 12.50%
    Lewica 1.78%
    Normalna Polska 0.71%
    Polexit 0.71%

  • No zazdrościmy, zazdrościmy...

  • @peterman powiedział(a):
    Wyniki u nasz wewiosce:

    Frekwencja 34.80%

    PiS 52.1%
    3D 17.1%
    Konfa 15%
    KO 12.50%
    Lewica 1.78%
    Normalna Polska 0.71%
    Polexit 0.71%

    Kolega mieszka w jakimś pięknym Shire, które to jakże pozytywnie odróżnia się od rozmaitych Mordorów...

  • edytowano 10 June

    A w okręgu moim na wsi 1/3 głosów zebrał Patryk Jaki. Sam.
    A w okręgu moim miejskim tak se wykompinowałem że 1 i 2 wejdą wienc zagłosowałem na 3 która nie wzejszła.
    Tag że tak.

  • edytowano 10 June

    @los powiedział(a):

    @polmisiek powiedział(a):
    A bełło na forumku o tym, że pani Maryna Długopis wykopała ze swojej ojropartii AfD tuż po tym, jak jednemu jej członkowi wzięło się na wspominki o dziadku?

    To Niemcy mieli dziadków?

    Na razie tylko jeden się przyznał: https://www.politico.eu/article/far-right-identity-and-democracy-group-expels-alternative-for-germany/

  • @MarianoX powiedział(a):

    @peterman powiedział(a):
    Wyniki u nasz wewiosce:

    Frekwencja 34.80%

    PiS 52.1%
    3D 17.1%
    Konfa 15%
    KO 12.50%
    Lewica 1.78%
    Normalna Polska 0.71%
    Polexit 0.71%

    Kolega mieszka w jakimś pięknym Shire, które to jakże pozytywnie odróżnia się od rozmaitych Mordorów...

    I oby tak zostało.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Interesujące są wyniki pod kątem tego, kto i dzie przeskoczył "Jedynkę".

    I tak, w okręgu nr 1 (gdańszczyzna), "jedynką" była Anna Fotyga, ale nie wejszła. Przeskoczył ją Piotr Muller, i to z miejsca nr 4.

    W okręgu 3 z "jedynką" wygrał co prawda Maciej Wąsik, ale waadze Partii wsparły na ostatniej prostej prof. Karskiego, który startował z miejsca 2, a skończył na 3, za Adamem Andruszkiewiczem.

    Ciekawie w okręgu nr 6, gdzie "jedynką" był samotny biały Waszcz, ale co z tego, skoro ponaddwukrotnie więcej głosów dostał Waldemar Buda z miejsca 5.

    W okręgu 7 jeszcze gorzej, bo Wojciech Kolarski, filozof, doszedł dopiero trzeci za Marleną Maląg (ukarana mandatem) i Richardem Henrym.

    W okręgu 9 umniowany przez wielu Obajtek dostał rekordowe 171000 głosiów i ponad połowę głosiów całej listy.

    Okręg 11 -- "jedynka" Jadwiga Wiśniewska przegrała do Partyka Jakiego, ale też jej wlepili mandat.

    Okręg 12 -- Dworczyk, z trzeciego miejsca wygrał z Anną Zalewską z pierwszego. Oboje weszli.

    Tak więc w sześciu przypadkach na 13 okręgów lud wybrał inaczej niż kerownictwo. Z tego trzy "jedynki" wogle nie weszły do erłoparlamentu.

    https://wybory.gov.pl/pe2024/pl/komitet/42436

    to coś mówi o wyborcach, dobrze mówi

  • @christoph powiedział(a):
    Noji uciekł przez Śląsk przed pościgiem z północy
    Jan Kazimierz też schował się na Śląsku
    Wtedy czeskim i cesarskim

    w swoich dobrach

  • Interesująca pogadanka min. M. Mastalerka:

    Zapytała interesujące ploteczki z pisoskiej kuchni artystycznej, zwłaszcza o tym jak jego koledze Kolarskiemu kazali z nagła kandydować nie z Podlasia, tylko nagle z Wielkiej Polski. Co było oczywiście zaskoczeniem.

    Nadto, skoro już Partia dała mu jedynkę, to miejscowy szefita wydzwaniał do wszystkich osłów i szefitów lokalnych, ażeby brąborze nie organizować mityngów z kandydatem bo będzie sztemp.

    No i typowe, forumkowe wyrzekania, że Ozyrys wuj, gdyż nie facylituje powstawania think-tanków, instytucji i mediów, które zdolne by mu były pogrozić paluszkiem, choćby w bucie.

  • a kolega Kolarski nieskalany jak ta lilija poszedł w tę jedynkę w Poznaniu? Chłop, który całe życie w polityce robi?

  • 7my7my
    edytowano 15 June

    Szczerze mówiąc to Pan Mastalerek ciężko pracuje nad potwierdzeniem racji Kaczyńskiego w wykopaniu go z kerownictwa partii.

    Myślę, że Pan Kolarski tym bardziej nie dostałby się z Podlasia +Olsztyńskie,
    skoro milion razy bardziej rozpoznawalny Wąsik otrzymał mandat fartem.

    A Pan Kolarski jest z Krakowa.

  • Rozumiem, że można być zwolennikiem partii wodzusiowskiej, ale mam inne zdanie.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Rozumiem, że można być zwolennikiem partii wodzusiowskiej, ale mam inne zdanie.

    Jeżeli dla wodza alternatywą jest nadęty matoł z nienasyconym ego, zajmujący się głównie autopromocją i błaznowaniem.

  • Polacy są tej jakości, jakiej są.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Rozumiem, że można być zwolennikiem partii wodzusiowskiej, ale mam inne zdanie.

    Ale tu nie o to chodzi, pytanie jest czy wydałbyś pan Wąsika bez immunitetu tym bandytom na pastwę czy nie.

  • @Przemko powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Rozumiem, że można być zwolennikiem partii wodzusiowskiej, ale mam inne zdanie.

    Ale tu nie o to chodzi, pytanie jest czy wydałbyś pan Wąsika bez immunitetu tym bandytom na pastwę czy nie.

    Wódz owszem by wydał:

    Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na dziedzińcu nidzickiego zamku wsparł kandydaturę prof. Karola Karskiego startującego w wyborach do Europarlamentu.

    Jarosław Kaczyński podkreślał, że prof. Karski związany jest z PiS od początku istnienia partii.

    Towarzysz broni przez dziesięciolecia. I wtedy, kiedy byliśmy na wozie, i wtedy, a to się często zdarzało, gdy byliśmy pod wozem. On był z nami, prowadził bardzo trudny dział funkcjonowania naszej partii. Był jednym z gwarantów, że ta partia trwa, trwała i będzie trwać. Proszę o głosowanie na prof. Karskiego.
    

    https://radioolsztyn.pl/jaroslaw-kaczynski-w-nidzicy-poparl-kandydature-prof-karskiego/01762733

  • Jaki niedobry ten Kaczyński, żeby partia mu się nie rozpadła każdemu musi coś dać.

    Ale to Wąsik otrzymał jedynkę a nie Karski.

  • W Ostrowie Jarro osobiście wsparł Obatela. Przyznam, że nieco mnie to zaskoczyło. Może to było w jakimś kontrakcie transferowym?

  • W sensie, obywatela Obajtka?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.