Skip to content

co Kolestwo pije?

1679111218

Komentarz

  • los napisal(a):
    Przeczytałem z uszu.
    a na zakąskę szklane pszczoły
  • i walerianę ;-)
  • los napisal(a):
    Przeczytałem z uszu.
    to na Purim
  • A z mówionym tekstem jest jeszcze gorzej. Powiedz "kompot z suszu" tak by to nie brzmiało "kompot z uszu."
  • nudnie
    ekspresso z miodem, jak nasz biskup
  • i cóż że ze Szwecji
  • Rozumiem, że pytanie dotyczy teraz. No to teraz kwas chlebowy własnej roboty.
  • "na ten moment"
    gratuluję, mnie się nie udaje, co nastawię to wino owocowe wychodzi
    albo nalewka
  • christoph napisal(a):
    "na ten moment"
    gratuluję, mnie się nie udaje, co nastawię to wino owocowe wychodzi
    albo nalewka
    Nalewka z chlebowa, na to nie wpadłem. :D Nie wiem jak to zrobić?
  • ja też nie ;-)
  • Dobra sugestia.
  • siemię po przeżarciu ;)
  • Lemberger (Wein)
    wino z płd Niemiec
  • Jakieś hiszpańskie wytrawne wyciągnęliśmy z Małżonką. Coby się te pączki lepiej trawiły ;-)
  • image
    Jeśli koncerniak to tylko to.
  • Piwo napoj postny
  • W niedzielę nie ma postu.
  • Obydwa zdania prawdziwe
  • kakao na wodzie
  • Bawareczka, kawa z mlekiem, woda z cytryną i kieliszek Vigor Cardio - o przepysznym smaku.
    No i zupy.
  • los napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.

    Jeśli koncerniak to tylko to.
    No nie tylko .Porter Cieszyński z browaru zamkowego to też koncern,dobra rzecz . Saku Porter też mi smakował a to Carlsberg przecież, też koncern. Okocim porter zależy od warki bywa różnie. Ogólnie portery bałtyckie odkładam do piwnicy na dwa lata ,na świeżo taki np. Żywiec nie daje rady zbyt alkoholowy.Aktualnie piję z kartonów z napisem 2016. Najlepszy ten z Kormorana.
  • Kto ma takącierpliwosc?
  • Jak kto ma taką piwnicę, to cierpliwości już nie potrzebuje.
  • los napisal(a):
    Jak kto ma taką piwnicę, to cierpliwości już nie potrzebuje.
    W sumie racja.
    Z drugiej strony nie jest to trudne. Mam ochotę na piwo ,które można leżakować? Kupuję dwa ,jedno do kartonika. Po dwóch latach mamy do dyspozycji wyleżakowane piwa kiedy ochota najdzie.
    Oczywiście tylko niektóre piwa warto leżakować ,generalnie te mocne w procentach.Porter bałtycki, RIS,barley wine,duble ,triple itd.Muszą mieć chłodno i ciemno.
  • w ramch walki z grypą w naprawie
    piwo i sok malinowy z prawdziwych malin plus piwoszki od Mroczka (to nasz lokalny rzeźnik z Wielkiej Polski)
  • christoph napisal(a):
    Piwo napoj postny
    Tak po prawdzie, to to "postne" piwo różni się tak od piwa dzisiejszego (współczesnego), jak herbatka z róży od cocacoli!

    I było trunkiem odżywczym, czego o dzisiejszych po siedmiokroć filtrowanych piwach nie da się powiedzieć.
    No i alkolfolu było tyle, co kot napłakał... kole 2 % plus ciut czasem

    ===
    tutaj mieżdnonarodnyj miłośnicy browaru mają swój wątek "co kolestwo pije". :)


    ==
    ze strony browaru-muzeum
    image
  • christoph napisal(a):
    Piwo napoj postny
    Postne piwo to napój postny, piwo nie jest napojem postnym.
  • Przemko napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Piwo napoj postny
    Postne piwo to napój postny, piwo nie jest napojem postnym.
    Aż posznupałem, ale cisza w necie, tylko to:
    Z okazji trwającego postu browar Stiegl przygotował dla smakoszy piwa coś wyjątkowego. Chodzi o tradycyjne postne piwo o nazwie „Zölibat”, które na pewno przypadnie do gustu miłośnikom mocnego piwa.

    Korzeni tego specjału należy szukać jeszcze w średniowieczu, kiedy to mnisi opracowali wyjątkową recepturę piwa, aby obejść zakazy postne.

    „Wpierw poczujemy mocną pełnię smaku, której towarzyszą aromaty słodu oraz karmelu, natomiast delikatne chmielowe nuty wieńczą kompozycję”, tłumaczy Markus Trinker, browarnik Stiegla. Ta specjalna wersja koźlaka jest idealnym „ciekłym chlebem”.

    Źródło: Heute
  • Tak jak napisałeś romeck dawne piwo, o którym mówiło się "postne", nie ma nic wspólnego z dzisiejszym lagerkiem czy porterkiem. Nieprzypadkiem nazywano go "chlebem w płynie", to była bardziej zupa, bez gazu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.