Skip to content

Kupujcie bitcoiny! Nadchodzi nowy wielki kryzys!!!!!!

1181921232434

Komentarz

  • romeck napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    To jest niesamowite, 1 btc kosztuje obecnie ok 220 tysięcy.

    Żona pamięta, jak kiedyś (bodaj 8 lat temu z hakiem) chciałem kupić jednego bitkojna tak z ciekawości. Nie pamiętam ile kosztował wtedy, ale maks kilkadziesiąt złotych. No ale nie kupiłem niestety :(
    Załóżmy, że kupiłbyś 1 ฿ wtedy za 100 zł. A teraz masz wartego 220.000 zł.

    JAK można za to cokolwiek kupić? (materialnego, np. z cegły, cementu i plastiku, kawalerkę w Krakowie)


    Wymienić na inną walutę (podobno się da) a potem to z górki.
  • Jestem kompletnym laikiem w świecie finansów, ale myślę sobie, że clou programu polega na tym aby wyliczyć sobie (wyczuć?) idealny moment na ową wymianę. Kto zrobi to pierwszy na większą skalę, poruszy lawinę.
  • To nie finanse, to hazard. Finanse dotyczą transakcji związanych ze światem zewnętrznym.
  • los napisal(a):
    To nie finanse, to hazard.
    Tylko i wyłącznie.
  • TecumSeh napisal(a):
    Nie wiem, ale można go sprzedać za 220 tys PLNów .
    A robi się tak? (na świecie)

  • romeck napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Nie wiem, ale można go sprzedać za 220 tys PLNów .
    A robi się tak? (na świecie)

    Oczywiście.
    Sam zarobiłem na Eterze 3 tys w tym roku (zrealizowane).
    Zainwestowałem w ten hazard (bo to naprawdę nic innego) parę tys (nie od razu, po kawału), które stwierdziłem że ostatecznie przeboleję jak wszystko szlag trafi (bo zapewne prędzej czy później trafi). Ta kasa leży obecnie u mnie w tarasie - oczywiście musiałem do tego tarasu dołożyć:) No ale jakiś tam procent tej inwestycji pokryłem za pomocą wygranej w tym kasynie.

    Więc jeśli chcesz się w to zabawić, to tylko z kwotą, którą możesz stracić zupełnie. Dokładnie jak w kasynie - tylko sądzę że w ruletkę są jednak mniejsze szanse (ale nie wiem, nigdy nie grałem).
  • TecumSeh napisal(a):
    Dokładnie jak w kasynie - tylko sądzę że w ruletkę są jednak mniejsze szanse.
    Hehehe ;)

  • los napisal(a):
    romeck napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    To jest niesamowite, 1 btc kosztuje obecnie ok 220 tysięcy.

    Żona pamięta, jak kiedyś (bodaj 8 lat temu z hakiem) chciałem kupić jednego bitkojna tak z ciekawości. Nie pamiętam ile kosztował wtedy, ale maks kilkadziesiąt złotych. No ale nie kupiłem niestety :(
    Załóżmy, że kupiłbyś 1 ฿ wtedy za 100 zł. A teraz masz wartego 220.000 zł.

    JAK można za to cokolwiek kupić? (materialnego, np. z cegły, cementu i plastiku, kawalerkę w Krakowie)


    Wymienić na inną walutę (podobno się da) a potem to z górki.
    Tak wymienić na inną walutę, są nawet kantory, np. pod GUS-em w Warszawie, niektóre czynne 24h/dobę. Są też sklepy internetowe przyjmujące kleptowaluty ale za wiele za to kupić nie można.
    image
  • Przemko napisal(a):
    Tak wymienić na inną walutę, są nawet kantory, np. pod GUS-em w Warszawie, niektóre czynne 24h/dobę
    Wchodzisz z PenDrivem na 5 bitychkoniów, a wychodzisz z walizką :D

  • edytowano March 2021
    Milion sto tysięcy to dla Przemka niewiele! I co z tego, że w walizce... ;)
  • Nie znam się na tym, ale moje obawy są następujące:
    1. Jak złoto będzie u nasz, to może je przejąć na jeźdźca (germański k... oprawca).
    2. A jak będzie dzieś w świecie, to powiedzą, że rekwirują, bo to złoto kupione przez faszystów.
  • Ja sądzę że lepiej mieć polskie złoto w Polsce, tylko obawy mam inne - jak kurwy i złodzieje dojdą do władzy, to po iluś latach, kiedy w końcu tę władzę stracą okaże się że złota nima. I wyobraźcie sobie.. nikt nie będzie wiedział jak to się stało!
  • Spokojnie, przy takich kwotach zawsze zaczynają się publicznie kłócić o podział prowizji. To proste małe złodziejaszki są.
  • A od kogo się kupuje ponad 8.000 sztabek złota*? W sensie, kto sobie tyle trzyma na półce w magazynie i tym handluje? (I chce sprzedać za... papierek z podpisem prezesa banku?)

    * standartowa sztabka złota

  • Mr Market

    To nie jest dużo.
  • Dobre pytanie.
  • Oczywizda isz niedużo. Wyobraśta se kupe pułtory metra wysoko pułtory metra szeroko i ze czy metry dugo. Nawet wew maluśkiem pokoiku da sie tych sztapków upchść. I jeszcze butkie strażnicze wstawieć iszby ktuś pilnoweł i waleł po łapach tych co kcieliby cuś podwendzieć.
  • los napisal(a):
    To nie jest dużo.
    Gnębą napisal(a):
    Oczywizda isz niedużo.
    No tak. Na waciki... A porządne handele znów dzieindziej...

  • los napisal(a):
    Mr Market

    To nie jest dużo.
    Czyli że taką ilość można kupić w każdym sklepie ze złotymi sztabkami? A gdzie te sklepy się towarują? :)
  • Liczo isz tegusz złota zaposiadywa luckoś cuś kole dwiesta tysiemcy ton. Czelisz zamiarujemy kupyweć puł promila. Miejwiency tylesz ilesz po czech piwach.

    Tukej piszo isz czeba se te dwiesta tysiemcy ton wyobrazieć nibysz kostkie dugo szeroko i wysoko na 22 metry.

    https://www.gold.org/goldhub/data/above-ground-stocks
  • Deklaracja Gapińskiego została zauważona przez faz
    1oo ton Au na plus to wzrost znaczenia Polski,
    https://www.faz.net/aktuell/finanzen/was-polen-mit-dem-zukauf-von-100-tonnen-gold-bezweckt-17250087.html
  • Swojo szoso, tysiące mnie podobnych z Sorosem na czele latami zarabiały krocie na podobnych deklaracjach niezbyt mądrych prezesów banków centralnych.
  • Może opcje call kupił zanim powiedział?
  • romeck napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    To jest niesamowite, 1 btc kosztuje obecnie ok 220 tysięcy.

    Żona pamięta, jak kiedyś (bodaj 8 lat temu z hakiem) chciałem kupić jednego bitkojna tak z ciekawości. Nie pamiętam ile kosztował wtedy, ale maks kilkadziesiąt złotych. No ale nie kupiłem niestety :(
    Załóżmy, że kupiłbyś 1 ฿ wtedy za 100 zł. A teraz masz wartego 220.000 zł.

    JAK można za to cokolwiek kupić? (materialnego, np. z cegły, cementu i plastiku, kawalerkę w Krakowie)


    Dziś pitanko - dziś otpeć:

  • Dla Tesli to bez znaczenia a rozgłos jest.
  • Bo ja wiem?
    Po takiej deklaracji pewnie kurs BTC znowu pójdzie w górę, a Tesla ma ich trochę.
    Więc aż takie bez znaczenia nie jest
  • edytowano April 2021
    O, to jest dopiero zabawny scam: https://www.upland.me/

    Można prawdziwymi $$$ kupować wirtualne "nieruchomości"
  • :D Wszystko pod nazwą "gry", sprytne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.