Skip to content

Kupujcie bitcoiny! Nadchodzi nowy wielki kryzys!!!!!!

1252628303134

Komentarz

  • edytowano November 2022
    romeck napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Jeden koło stracił w jeden dzień 15 miliardów dolarów. Można się bawić?

    https://www.thestreet.com/investing/cryptocurrency/crypto-billionaire-bankman-fried-loses-entire-fortune-in-one-day
    A miał je wogóle? Ile realnie dolarów "zainwestował" w te 15 miliardów krypto-dollarów?
    Pewnie jak ten baca z dowcipu, co to sprzedał psa za milion zlotych dostając zań dwa koty po pół miliona..
  • MarianoX napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Jeden koło stracił w jeden dzień 15 miliardów dolarów. Można się bawić?

    https://www.thestreet.com/investing/cryptocurrency/crypto-billionaire-bankman-fried-loses-entire-fortune-in-one-day
    A miał je wogóle? Ile realnie dolarów "zainwestował" w te 15 miliardów krypto-dollarów?
    Pewnie jak ten baca z dowcipu, co to sprzedał psa za milion zlotowych dostając zań dwa koty po pół miliona..Dokładnie:
    Przyczyną spadków na rynku kryptowalut była afera giełdy FTX. Ta zaczęła mieć problemy po publikacji raportu przez portal CoinDesk. Jak wynika z dokumentu, bilans Alameda Research, jednostki inwestycyjnej należącej do Sama Bankman-Frieda, który jest również właścicielem FTX, składa się głównie z tokenów FTT, które są emitowane właśnie przez FTX. Oznaczało to, że fundamentem działalności giełdy był token wymyślony przez siostrzaną firmę, a nie żadne niezależne aktywo, takie jak inna kryptowaluta, bądź waluta fiducjarna (tradycyjna).
    Źródło.
    Ładne, ale to pokazuje, że chciwość zaślepia nie tylko w Hotelu Sobieski na początku tego tysiąclecia.

  • Aktywa w odróżnieniu od drzwi nie mają liczby pojedynczej.
  • Aby dopełnić obrazu nastąpił atak hakerów, którzy ukradli 600mln upadającej spółce. No co za przypadki....
  • FTX został wykorzystany przez Demokratów do wsparcia i/lub zarobienia na Ukrainie.

    Wolnościowa brać krypowalutowa pewnie ma katza :)
  • peterman napisal(a):
    FTX został wykorzystany przez Demokratów do wsparcia i/lub zarobienia na Ukrainie.
    A ma Kolega graniczące z pewnością przekonanie, że to prawda?
  • pomyliło mnie się z XTB

    defensor fidei
    Urodził się w Dublinie[6][7] w dzielnicy Crumlin jako syn Margaret McGregor i Anthony’ego J. „Tony’ego” McGregora[8][9]. Ma dwie siostry, Erin i Aoife[10]. Początkowo był pasjonatem piłki nożnej i grał w zespole Lourdes Celtic Football Club[10
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    peterman napisal(a):
    FTX został wykorzystany przez Demokratów do wsparcia i/lub zarobienia na Ukrainie.
    A ma Kolega graniczące z pewnością przekonanie, że to prawda?
    Tak mówią onuce, że Żełeńskiego finansowano (cokolwiek to znaczy) tym kanałem.
  • Przemko napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    peterman napisal(a):
    FTX został wykorzystany przez Demokratów do wsparcia i/lub zarobienia na Ukrainie.
    A ma Kolega graniczące z pewnością przekonanie, że to prawda?
    Tak mówią onuce, że Żełeńskiego finansowano (cokolwiek to znaczy) tym kanałem.

    To że onuce tak mówią, to ja wiem.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    peterman napisal(a):
    FTX został wykorzystany przez Demokratów do wsparcia i/lub zarobienia na Ukrainie.
    A ma Kolega graniczące z pewnością przekonanie, że to prawda?
    Nieważne, ważne że na wejście ważne. Znaczy ważne jest to, że ONI w to wierzą.
  • "A Russian billionaire has become the third top cryptocurrency trader to die suddenly in recent weeks.
    Vyacheslav Taran, 53, the co-founder of trading and investing platform Libertex, died after his helicopter mysteriously crashed in a resort town near Monaco."

    https://metro.co.uk/2022/11/29/russian-billionaire-dies-in-helicopter-crash-in-another-mystery-crypto-death-17845398/
  • Монако
  • Doceniajmy kleptowaluty. Dzięki nim inflacja jest mniejsza.
  • Grubo. Prawie jak co dzień w Rosji.
  • los napisal(a):
    Doceniajmy kleptowaluty. Dzięki nim inflacja jest mniejsza.
    Kleptobrać ma ostatnio kiepskie dni, ale nadal w nich wierzę.
  • A cóż tam ciekawego w informatorze dla prawników:
    Kryptowaluty występują w postępowaniu karnym w kilku rolach. Chodzi przede wszystkim o tokeny jako przedmiot czynności wykonawczej takich przestępstw jak włamania do portfeli i „kradzież” bitcoinów, czy różnego rodzaju oszustwa ukierunkowane na osoby dysponujące kryptowalutami. Sprawcy powszechnie stosują socjotechnikę i wiele oszustw popełnianych jest najprostszymi metodami. Ale zdarzają się też sprawy naprawdę ciekawe, jak chociażby ta, w której duża firma produkująca żywność była szantażowana podmianą jej produktów na wyroby zatrute, jeśli nie przeleje kilkuset bitcoinów na anonimowe adresy wskazane przez sprawcę. W innym śledztwie podejrzanemu postawiono zarzuty o to, że rozsyłał do pokrzywdzonych osób tzw. polskiego ransomware’a szyfrującego komputerowe pliki. Natomiast funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali niedawno punkty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych na automatach, gdzie płacono za możliwość gry tokenami cyfrowymi. Stosunkowo duża liczba postępowań karnych dotyczy prania pieniędzy z wykorzystaniem walut wirtualnych oraz zakupu nielegalnych towarów w Internecie, najczęściej narkotyków, za bitmonety. Dochodzą do tego różnorodne „scamy”, czyli oszustwa wykorzystujące schemat piramidy finansowej:
    https://legalis.pl/rola-kryptoaktywow-w-dzisiejszym-postepowaniu-karnym/?sou=ius.letter&med=artykul&ter=listopad_2022&set=&lab=
  • edytowano November 2022
    TecumSeh napisal(a):
    Grubo. Prawie jak co dzień w Rosji.
    Kol. peterman był bystriej o piac minut! ;)
    peterman napisal(a):
    Монако
  • los napisal(a):
    Doceniajmy kleptowaluty. Dzięki nim inflacja jest mniejsza.
    Tak serio? Można to oszacować?
  • loslos
    edytowano November 2022
    Nie, tylko tak na czuja: kleptowaluty zassały dużo gotówki z rynku w zamian nic nie dając a jak pieniądza ubyło, to ceny rosły wolniej. Być może to właśnie dzięki kleptowalutom inflacja wybuchła teraz a nie w roku 2009. A inflacja wybuchła teraz, bo kleptowaluty spadają czyli oddają tę gotówkę, która przez lata zasysały.
  • edytowano November 2022
    los napisal(a):
    Nie, tylko tak na czuja: kleptowaluty zassały dużo gotówki z rynku w zamian nic nie dając a jak pieniądza ubyło, to ceny rosły wolniej. Być może to właśnie dzięki kleptowalutom inflacja wybuchła teraz a nie w roku 2009. A inflacja wybuchła teraz, bo kleptowaluty spadają czyli oddają tę gotówkę, która przez lata zasysały.
    !
  • Jak mogło ubyć gotówki? Jeśli Kolega kupi ode mnie bitkoina za pińcet, to razem nadal mamy pińcet, nie?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jak mogło ubyć gotówki? Jeśli Kolega kupi ode mnie bitkoina za pińcet, to razem nadal mamy pińcet, nie?
    wychodzi, że Algebra nie nadanża za ekonomiją
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jak mogło ubyć gotówki? Jeśli Kolega kupi ode mnie bitkoina za pińcet, to razem nadal mamy pińcet, nie?
    Ale gotówka, która powinna się wymieniać na hawiry, samochody i inne wspaniałości jest ulokowana w kleptowaluty i tak jakby jej nie było. Ekonomia jest trudna.
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jak mogło ubyć gotówki? Jeśli Kolega kupi ode mnie bitkoina za pińcet, to razem nadal mamy pińcet, nie?
    Ale gotówka, która powinna się wymieniać na hawiry, samochody i inne wspaniałości jest ulokowana w kleptowaluty i tak jakby jej nie było. Ekonomia jest trudna.
    Był nawet o tym odcinek South Park, ale dotyczył jeszcze wtapiania w stare dobre fundusze inwestycyjne.

  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jak mogło ubyć gotówki? Jeśli Kolega kupi ode mnie bitkoina za pińcet, to razem nadal mamy pińcet, nie?
    Ale gotówka, która powinna się wymieniać na hawiry, samochody i inne wspaniałości jest ulokowana w kleptowaluty i tak jakby jej nie było. Ekonomia jest trudna.
    Nie sprawdzałem. Naprawdę aż takie duże kwoty ludziki pakowały w te kryptowały, że mogło mieć to wpływ na poziom inflacji?
  • Na pewno na poziom życia ich rodzin
  • To domniemanie ale na temat inflacji są tylko domniemania. Ekonomia dopracowała się dosyć dobrych teorii kapitału, stóp procentowych, bezrobocia, wymiany, akumulacji ale na temat inflacji można tylko mniemać.
  • Gro inflacji to emocje i żerująca na tym agresywna spekulacja, patrz wolumen obrotów i ceny gazu na giełdzie.
  • edytowano December 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jak mogło ubyć gotówki? Jeśli Kolega kupi ode mnie bitkoina za pińcet, to razem nadal mamy pińcet, nie?
    Lecz ten drugi miał krowę, sukno lub smartwatcha...

    (Acz pierwsza myśl moja była identyczna. Tedy pomyślałem - ta odpowiedź to skrót myślowo-fforumowo-losowy! :) )
  • edytowano December 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jak mogło ubyć gotówki? Jeśli Kolega kupi ode mnie bitkoina za pińcet, to razem nadal mamy pińcet, nie?
    Mam dwa pomysły:

    - Jest szansa, że kolega nie zaprzesta zabawy w spekulację i przytrzyma swoje złotówki, żeby za chwilę znowu zakupić jakieś bitkojny. Czyli te złotówki są przez dłuższy czas poza światem rzeczywistym.
    - Nawet, jeśli te złotówki od razu miałyby być wydane na nie-bitkojny, to może jednak chwilę poleżą na koncie. Bo trzeba je z giełdy bitkonjnowej przelać, potem poczekać na koniec dniówki w robocie żeby mieć chwilę czasu żeby je wydać i tak dalej. Średnio może ze dwa dni wyjdzie, wtedy na 2 dni te pieniądze znikają. Takich transakcji jest dużo, więc jakaś w miarę stała część wszystkich pieniędzy świata jest cały czas w takim limbo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.