Skip to content

A moje dziecko powiedziało...

1181920212224»

Komentarz

  • Ooo podziękował i jakoś się od razu świątecznej zrobiło, a kwestie kalendarza wczoraj pani babcia sąsiadka rozwiązała przynosząc trzy z Mikołajem zjeżdżającym na sankach z górki na pazurki wśród elfów i reniferów, co prawda nie do szopki, ale jakaś gwiazda chyba jest

  • W tamtym roku dostaliśmy taki z dobrymi uczynkami na każdy dzień, ale u dzieci zdecydowanie wygrywał ten z czekoladą

  • Można samemu zrobić też. Nie wiem czy kolega próbował.

  • edytowano December 2023

    Można też pójść na mszę w pierwszą niedzielę Adwentu i się przyjemnie zaskoczyć, gdy będą po mszy sprzedawane katolickie w formie i treści kalendarze adwentowe. U nasz w każdym razie tak bywało poprzednimi laty.

  • edytowano December 2023

    Esterka* (lat 4): "Tatusiu, tu są robotnicy. Oni pracują. Oni nie jedzą śniadania, bo bardzo wcześnie wstają. I dopiero potem jedzą śniadanie. Oni tu budują dom. Oni ten dom budują dla Łucji**. Bo ona nie mieszka w domu tylko w Norwegii."

      • Wnusia nr 3
        ** - Wnusia nr 6

    Jak dla mnie - to dziecięca deklaracja patriotyzmu :-)

  • Co wynieśliście z lekcji religii? Wyniosłem swój dzienniczek uwag:

  • Rozmowa koleżanki z pracy z synem (naście lat):

    • jadłem jakieś dziwne pierogi
    • czemu dziwne?
    • bo tam oprócz sera coś jeszcze czułem .... tak jakby ziemniaki???
    • noooo bo to ruskie były...
    • tak myślałem, bo to musiał wymyśleć ktoś kto z głodem miał wiele wspólnego...
  • Piknie. I jakie wrażenie z wystepu miała?

  • Zadowolona. Lubi występować.

  • Ślicznie śpiewają.

  • @Brzost powiedział(a):
    Zadowolona. Lubi występować.

    Z uku lele?

  • edytowano 13 January

    Nie. Ze śpiewem. Te dwie dziewczynki z instrumentami są pół kroku z tyłu.

  • Gratulacje!

  • edytowano 6 February

    Gadam z Gnojem dziś przez telefon. Rozmawiamy o tegorocznej olimpiadzie w siatkę.
    Gnój - A to się wszystko zaczęło od Polska Rosja 2k6 (chyba najlepszy mecz wszech czasów. Polska z 0-2 wyciągła na 3-2 i zdobyła medal).
    Ja - No, pamiętam, jak oglądaliśmy z X (kolega Gnoja z liceum, graliśmy razem w siatę).
    Gnój - To był Y! (kolega Gnoja z gimnazjum, graliśmy razem w siatę).
    Ja- Nie X? Na pewno?
    Gnój - Na pewno, przecież X wtedy jeszcze nie znałem.
    Ja - Całe życie byłem przekonany, że to był X.
    Gnój - No widzisz, a ty się dziwisz, że ludzie głosują na PO. Oni też są przekonani, że 800+ to był Tusk. Miał nawet na laptoku.

  • Straszne...

  • Właśnie że nie.

  • Syn2 jako kibic GKSu nauczył siostrę wyrażać podziw dla tego klubu co objawia się m.in. w ten sposób że potrafi mi z tego nie z owego zawołać "GieKaeSsss Kaaatowice" w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie.
    Ostatnio rozmawialiśmy i pytała nas "a gdzie ja się urodziłam?".
    No i zgidnie z prawdą powiedzieliśmy że ...w Katowicach...
    -Oooo, to ja jestem "GieKaeSsss Kaaatowice"...

  • Dziś na spacerze przechodziłam obok usypanej góry, z bardzo stromym zboczem z jednej strony i widzę, że dwaj chłopcy stoją na szczycie i szykują się do zjazdu na rowerach. Małe łebki, 8-9 lat. Ponieważ moja wyobraźnia działa, zawołałam, żeby uważali.

    • Proszę paaanią, my kaskaderzy jesteśmy! - i zjechali.
  • edytowano 18 March

    Co prawda wiadomość była prywatna i publikują ją bez zgody, ale nie mogłem się powstrzymać. Nie wiem czym sobie zasłużyłem, ale córeczka Elo i Marnioka poprosiła o nagranie tego filmu i wysłanie konkretnie do mnie.

    Jestem bardzo wzruszony. Nie pamiętam, kiedy dostałem taki piękny prezent.

    Pod koniec słychać, jak Elo rozbija kotlety na obiad.

  • Cudne i wzruszające.

  • Jest wspaniała, a te warkoczyki na fotce ze spotkania rozbroiły mnie na amen.
    😘

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.