Skip to content

Izrael

1356714

Komentarz

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jeśli już przy spedaleniu jesteśmy, to nie zapominajmy staroświeckiej mądrości naszych przodków: "Turek Turka w dupe szturka!"
    Tak jest w każdej kulturze, w której kobieta jest towarem.
  • Miecz Gedeona dosięgnie nawet śpiewającą idiotkę z drugiej strony globu.

    http://www.breitbart.com/big-hollywood/2017/12/26/lorde-under-fire-canceling-israel-concert-boycott/
  • los napisal(a):
    Suszek najprawdopodobniej nie zakończy na słowach, facet jest nieźle odjechany i nadal odjeżdża.
    To teoretyk, praktyką będzie, jak zmieni kolor spodni na brązowe.
  • los napisal(a):
    No właśnie. Po Smoleńsku dotknęła nas klątwa. Póki zdarzenia nie wyjaśnimy a winnych nie ukarzemy, będziemy tkwić między życiem a śmiercią. Przez Wieczność.
    Upier... Antuana będzie podobnym, ponownym zaciągnięciem klątwy, jak usłuchanie czarnych protestów.
  • qiz napisal(a):
    los napisal(a):
    Suszek najprawdopodobniej nie zakończy na słowach, facet jest nieźle odjechany i nadal odjeżdża.
    To teoretyk, praktyką będzie, jak zmieni kolor spodni na brązowe.
    Nie wiedziałem kto to Suszek, ale kiedy los rzucił jego nazwisko, pogrzebałem. Ponoć ludek bardzo sprawnie lawiruje z Policją, wie co i jak, kiedy on może, kiedy oni mogą, zna procedury itp. Fizyk zawodowy, sprawia wrażenie ogarniętego.
  • qiz napisal(a):
    los napisal(a):
    No właśnie. Po Smoleńsku dotknęła nas klątwa. Póki zdarzenia nie wyjaśnimy a winnych nie ukarzemy, będziemy tkwić między życiem a śmiercią. Przez Wieczność.
    Upier... Antuana będzie podobnym, ponownym zaciągnięciem klątwy, jak usłuchanie czarnych protestów.
    Są w dziejach wydarzenia znaczące, ale nie ma magicznych. A powyższe interpretacje należą do magicznych wizji historii. Wyjaśnienie Smoleńska jest ważne ale nie jest całkowicie w naszej mocy. Nie zgadzam się na przekreślanie Polski, znaczy uzależnianie jej dalszego losu, od tego wyjaśnienia. Naród polski będzie istniał niezależnie od tego. Zapewne wyjaśnienie podniosłoby jakość tego istnienia, a ukaranie winnych jeszcze bardziej.Z tym zgoda.
  • Rafał napisal(a):
    Wyjaśnienie Smoleńska
    Szmolęsk zajmywa takiesz mniejsce wew tukejszem życiu społecznem isz jezd wew praktykie zjawiskię niewyjaśnialnem.

    Mogie sie założeć o kupe drogich piniendzy isz nikogusz za Szmolęsk nie posadzo. Najwyży cuś zębolicznegusz za niepszeszczeganie leguraminu.

  • Nie interesuje mnie Polska olewająca Katastrofę Smoleńską.
  • los napisal(a):
    Nie interesuje mnie Polska olewająca Katastrofę Smoleńską.
    "Katastrofe" to insza inszoś i wew tem kieronku szysko maszerywa.

    Czelisz nie kcemy sadzeć winnych zamacha ino kcemy godnie uczcieć ochfiary katastrofy. Nie muwiemy o wienźniu ino o pomnikach.
  • Gnębon, ty trollujesz. Ale jesteś niegroźny jako troll, większości twych wpisów po prostu nie da się przeczytać. Skuteczny trolling powinien być słodziusieńki i przymilny.
  • Przeczytać się da - ale mnie się, uczciwie mówiąc, nie chce.
  • los napisal(a):
    Ale jesteś niegroźny
    Pszyjmywem te diagnostykie zes pokoro i radościo.

  • TecumSeh napisal(a):
    Przeczytać się da - ale mnie się, uczciwie mówiąc, nie chce.
    Ja to bym dla higieny oczu wyczyścił toto. Dotąd ingorowałem polnka, ael hcbya srpubóęj.
  • Gnębon Gnębonem ale co z tezą wątku? ;)
  • los napisal(a):
    Izrael powstał dzięki Polsce i na wzór Polski.
    Jusz pierwsze zdanie znajdywem fantastyko potyliczno.
  • Ma kolegą pełne prawo do sporu z nauką historii. Ale teorię grawitacji na dziś to bym zostawił, zwłaszcza na wyższych piętrach.
  • los napisal(a):
    do sporu z nauką historii.
    Pardomsik. Nie wiedzełem isz Wjelgo Adminisztrancje cza jusz tytułać nie tylkosz Słącem Forumna i Nieprawdopodobno Gwiazdo Prawdopodobięstwa alesz takosz Nauko Historii.

    Przyżekem poprawe.

  • Gnębą napisal(a):
    Przyżekem poprawe.

    Przyjmniełę ze radościo i czymam słowę i kodzikami! :)

  • edytowano December 2017
    romeck napisal(a):
    i kodzikami!
    Na niegroźnego (mam to od Adminisztrancji na piśmie) zes kodzikami?



    /romeck: takie małe, słodkie, NIEGROŹNE kodziczątka!/

  • edytowano December 2017
    los napisal(a):
    Gnębon Gnębonem ale co z tezą wątku? ;)
    Teza jest ciekawa i warta rozważenia.
    Powiem śmiało - czy słuszna (w sensie: czy Izrael powstał na wzór Polski), to naprawdę mniejsza o to.
    Dlaczego? Dlatego, że konsekwencje przyjęcia jej za prawdziwą mogą być wyłącznie dobre.

    Powiem tym razem nieśmiało - sam jako nastolatek miałem tezę podobną (nie wymagam od nikogo wiary że tak było), ale nie na zasadzie analizy historycznej, bom wtedy gó..zik wiedział, ale na zasadzie jak to do cholery jest że państwo co ma 10 milionów obywateli (albo i nie) w USA jest ich mniej niż Polaków, a powierzchnia tegoż skrawka lądu to mniej niż małopolskie i podkarpackie - a trzęsą światem tak że każdy jak mówi o Żydach to musi opanować drżenie rąk ze strachu by się nie przejęzyczyć i czegoś nie chlapnąć.

    Tylko jest jeden problem, a właściwie kilka, ale skupmy się na jednym. Żydzi prezentują mentalność czysto plemienną, wzmocnioną dodatkowo historią dwóch tysięcy lat bez własnego państwa, tułania się po innych narodach, bycia ofiarami prześladowań, no i świeżego jeszcze holokaustu. No i oczywiście historię nie tylko na zewnątrz ale i wewnątrz swojego narodu potrafią świetnie wykorzystać.

    U nas jest olbrzymia masa wynarodowionych durniów (znam takich, pracuję z takimi, rzygać się chce) którzy często gęsto DLA ZASADY (czyli bez najmniejszego pomyślunku, analizy faktów czy czegokolwiek związanego z rozumem) będą negować wszystko co stawia nas Polaków w dobrym świetle, bo (przykład dyskusji o ostatnim filmiku IPNu) "tak oczywiście my wyzwoliliśmy monte cassino, nikogo innego tam nie było!"

    Sorry, ale z takim bydłem się nie da. Owszem, da się ich oddzielić i pozbawić znaczenia - ale to trudne. A i weryfikacja własnych szeregów musi być dokładna i wnikliwa.

    Ogólnie - teza, że Polska powinna naśladować Izrael - słuszna ale cholernie trudna do zrealizowania. Być może jednak - jeśli chcemy istnieć i coś znaczyć - nie ma innej drogi.

  • jak bym Haaretz czytał
  • edytowano December 2017
    Gnębą napisal(a):
    los napisal(a):
    Izrael powstał dzięki Polsce i na wzór Polski.
    Jusz pierwsze zdanie znajdywem fantastyko potyliczno.
    Raczej nie wylacznie dzieki Polsce, ale w duzej mierze. II RP szkolina syjonistycznych komandosow, ot tak, bezposrednio, wiedzac, ze to maja byc syjonistyczni komandosi. Przed wojna szla tez kaska od rzadu II RP do syjonistow walczacych w Palestytnie. Potem tez np. dostala sie tam grupa silnie zdeterminowanych zolnierzy z armii Andersa, ktorym ten zezwolil zostac w Palestynie i walczyc o swoje sprawy (m.in. Menachem Begin, ale nie tylko on). Wiedza ta jest latwo dostepna, pare klikniec po Lajce wystarczy.
  • Swoją drogą to ciekawa rzecz że Polska zainspirował twórców obu szataniech: dużego i małego!
  • los napisal(a):
    Gnębon, ty trollujesz. Ale jesteś niegroźny jako troll, większości twych wpisów po prostu nie da się przeczytać. Skuteczny trolling powinien być słodziusieńki i przymilny.
    Gnembą nie jest trollem. Raczej pogromcą mitów. Zasłyną polemiką z emjotę ale i kol. Consumera z Robalyi wypłoszył (kol. Consumer bardzo fajnie pisze na afce, ale na Leberyi faktycznie był wyjątkowo niestrawny).
  • Jakiem pogromco? Jakiem pogromco? Tukej jestę małę i nieszkodliwę trolem i na tem zakączmy iszby nie denerwać Adminisztrancji.
  • Prędzej czy później Kolega wyleci - stawiam dolary (HK) przeciw orzechom (kokosowym) 1:1.
  • edytowano December 2017
    jako gatunek endemiczny i trudny w hodowli powinien zostać w białej lub czerwonej księdze
    nie wylatywać
    biorusznorodność potrzebna
  • edytowano December 2017
    trep napisal(a):
    Prędzej czy później Kolega wyleci - stawiam dolary (HK) przeciw orzechom (kokosowym) 1:1.
    Nie zemnosz takie numerancje!

    Kciałby Kulega iszbem sie kokosowiczem zosteł i płakeł isz kokosy poszli wewgure.

    Nualesz kursa walutowe to mojasz druga szpecjalizancja delalamezon.

    Wew Biedrąkie kokos stoja po pińć złoty, czelisz wiency jak dziesiemć dularów zes Kinkonga.
  • edytowano December 2017
    W Izraelu rzadzi teraz Likud. Likud powstal z Herutu, a Herut/Irgun z tego:

    Ugrupowanie zostało utworzone w 1936 r. przez grupę radykalnych rewizjonistów-syjonistów z Zeewem Żabotyńskim na czele, na bazie radykalnie prawicowego skrzydła światowego ruchu syjonistycznego z główną siedzibą w Wiedniu. Żabotyński był zafascynowany polskimi doświadczeniami walki o niepodległość i podziwiał marszałka Józefa Piłsudskiego. Jego ugrupowanie miało nawiązywać do tradycji Organizacji Bojowej PPS, Polskiej Organizacji Wojskowej i Legionów Polskich.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Organizacja_Syjonistyczna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.