Skip to content

Izrael

1679111214

Komentarz

  • Sztetl Hollywood będzie dobrym papierkiem lakmusowym. A raczej sztetl Netflix, nowocześniej.
  • U nas nie będzie żadnego wieszania a co do komunistów od Gomółki wzwyż to Polska Ludowa przecież trwa w najlepsze i nikt aż tak na wiarołomnych bo wiarołomnych ale jednak "ojców -matek" naszych się porywał nie będzie.
    Tak to zostało zaprojektowane przez ich "kumów" czyli "ojców ze strony matki Kościoła"

    Bo jakże to tak ojców wieszać?

    To Kościół Katolicki odpowiada za niewieszanie komuny w Polsce i za Polskę obecną , która w istocie , zasadniczo nie przestała być PRL. To jest nowy lepszy PRL. Lepszy od większości Polsk przed nim.
  • KK matką IIIRP???
  • edytowano January 2018
    Oczywiście. Zresztą tylko umownie piszemy III RP, IVRP czy w ogóle RP bo istotowo, społecznie jest to wciąż PRL.
    I nie wiem jak mogłaby się skończyć...

    Kościoła w ogóle nie interesują te cyferki, literki
  • Nieprawda.
  • edytowano January 2018
    Co nieprawda? Zmienił się tylko (trochu) zakres swobód i awansu społecznego. Nie było wielkiego wybuchu społecznej przemocy, ani wojny a ruch emigracyjny nie jest na tyle duży aby coś zmienić. Zasadniczo substrat ludowy procesu od Gomółki i Wyszyńskiego pozostał ten sam (ale nie taki sam- dlatego lepsza Ludowa)
    Nawet gdyby zapanowało teraz Królestwo Boże to będzie ono Ludowe.
  • Gomułka, chyba że to ort. mor.
  • trochę Dyzia rozumiem, znaczy ducha jego wpisów o PRL...
    ale trochę też wiem, że już KK w Polsce niejednaki, rysy, nie pęknięcia są...to widać gdzie Prymasa zaczyn, a gdzie zakalec i nie rośnie.
  • edytowano January 2018
    JORGE napisal(a):
    A ciekawy jak tam żyje Serbia ? Bo w tym przypadku, Zachód bardzo mocno postarał się, żeby ten naród upodlić. Parę lat temu mignęły mi dane odnośnie dramatycznej ilości aborcji w Serbii i ogólnej demoralizacji społeczeństwa. Mam nadzieję, że coś się zmieniło i Serbowie kiedyś ślicznie podziękują Zachodowi za to co z nimi zostało zrobione na początku lat'90.

    Świat jest przewrażliwiony na temat niektórych miejsc i narodów, histerycznie reagując na zamieszanie. Problem Jugosławii został załatwiony błyskawicznie. Kolejny wrzód w postaci Polski może być trudniejszy do przecięcia, bo i sytuacja jest diametralnie inna. Jednak zaczynam uważać, że możemy być potraktowani jak tykająca bomba i to w wymiarze geopolitycznym. W każdym razie na Bałkanach spokój.
    Los słusznie zauważył, że jesteśmy dla świata cierniem wbitym w bardzo bolesne miejsca.

    Jaki jest tego powód? Nasza religia, historia, potencjał?

    Dlaczego te p...dolone mendy zawzięły się akurat na nas?
  • MarianoX napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    A ciekawy jak tam żyje Serbia ? Bo w tym przypadku, Zachód bardzo mocno postarał się, żeby ten naród upodlić. Parę lat temu mignęły mi dane odnośnie dramatycznej ilości aborcji w Serbii i ogólnej demoralizacji społeczeństwa. Mam nadzieję, że coś się zmieniło i Serbowie kiedyś ślicznie podziękują Zachodowi za to co z nimi zostało zrobione na początku lat'90.

    Świat jest przewrażliwiony na temat niektórych miejsc i narodów, histerycznie reagując na zamieszanie. Problem Jugosławii został załatwiony błyskawicznie. Kolejny wrzód w postaci Polski może być trudniejszy do przecięcia, bo i sytuacja jest diametralnie inna. Jednak zaczynam uważać, że możemy być potraktowani jak tykająca bomba i to w wymiarze geopolitycznym. W każdym razie na Bałkanach spokój.
    Los słusznie zauważył, że jesteśmy dla świata cierniem wbitym w bardzo bolesne miejsca.

    Jaki jest tego powód? Nasza religia, historia, potencjał?
    kasa do wyjęcia

  • loslos
    edytowano January 2018
    MarianoX napisal(a):
    Los słusznie zauważył, że jesteśmy dla świata cierniem wbitym w bardzo bolesne miejsca.

    Jaki jest tego powód? Nasza religia, historia, potencjał?

    Dlaczego te p...dolone mendy zawzięły się akurat na nas?
    Bronimy czegoś cenniejszego niż cała reszta świata razem wzięta. A jaki stąd wniosek? Cokolwiek uczynimy dla Polski jest wielkie, wspaniałe i szlachetne. A jeśli czegoś zaniedbamy, jest to ciężkim grzechem. Nawet jeśli owo zaniedbanie będzie miało materialną formę klęczenia w kościele ze złożonymi rączkami.
  • edytowano January 2018
    Ale kto klęczy?

    Najwieksze pretensje możemy mieć najwyżej do siebie o marnowanie czasu przed kompem..

    I tu największa winę ponoszą nasze elity, profesorowie,doktorzy, naukowcy marnujący swój czas zamiast pracy dla Polski...

    A z nich Warszawiacy bo mieszkają najbliżej centrum...
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Ale kto klęczy?
    Słyszałem, że w takiej pozycji niektórzy się modlą.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    ... Polska Ludowa przecież trwa w najlepsze ... Tak to zostało zaprojektowane przez ich "kumów" czyli "ojców ze strony matki Kościoła ... To Kościół Katolicki odpowiada (...) za Polskę obecną ,....
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Co nieprawda? ...Nawet gdyby zapanowało teraz Królestwo Boże to będzie ono Ludowe.
    I to kolega pisze o "fazie" innego użyszkodnika :/



  • los napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Los słusznie zauważył, że jesteśmy dla świata cierniem wbitym w bardzo bolesne miejsca.

    Jaki jest tego powód? Nasza religia, historia, potencjał?

    Dlaczego te p...dolone mendy zawzięły się akurat na nas?
    Bronimy czegoś cenniejszego niż cała reszta świata razem wzięta. A jaki stąd wniosek? Cokolwiek uczynimy dla Polski jest wielkie, wspaniałe i szlachetne. A jeśli czegoś zaniedbamy, jest to ciężkim grzechem. Nawet jeśli owo zaniedbanie będzie miało materialną formę klęczenia w kościele ze złożonymi rączkami.
    a tulipany zdaję się nabrały wody w usta?

    nie mogę doczekać się komentarza Papy
  • Nie zrozumiałem kodu.
  • edytowano January 2018
    tulipany? mój śp. Dziadek tak mawiał

    a Papa Francesco
  • To teraz tylko tulipanów nie rozumiem. Nie jesteśmy muzułmanami, więc Papa nie będzie nas bronił. Pewnie najchętniej by poparł Judajczyków ale oni też nie są muzułmanami, więc pewnie stanie z boku. Co jacyś katole go mają obchodzić?
  • MarianoX napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    A ciekawy jak tam żyje Serbia ? Bo w tym przypadku, Zachód bardzo mocno postarał się, żeby ten naród upodlić. Parę lat temu mignęły mi dane odnośnie dramatycznej ilości aborcji w Serbii i ogólnej demoralizacji społeczeństwa. Mam nadzieję, że coś się zmieniło i Serbowie kiedyś ślicznie podziękują Zachodowi za to co z nimi zostało zrobione na początku lat'90.

    Świat jest przewrażliwiony na temat niektórych miejsc i narodów, histerycznie reagując na zamieszanie. Problem Jugosławii został załatwiony błyskawicznie. Kolejny wrzód w postaci Polski może być trudniejszy do przecięcia, bo i sytuacja jest diametralnie inna. Jednak zaczynam uważać, że możemy być potraktowani jak tykająca bomba i to w wymiarze geopolitycznym. W każdym razie na Bałkanach spokój.
    Los słusznie zauważył, że jesteśmy dla świata cierniem wbitym w bardzo bolesne miejsca.

    Jaki jest tego powód? Nasza religia, historia, potencjał?

    Dlaczego te p...dolone mendy zawzięły się akurat na nas?
    Bo Polski nie ma być. Polska ma być dostarczycielem robotników i kasy do wydrylowania. Później parcie na Wschód, tak dla podtrzymania tradycji.
    los napisal(a):
    To teraz tylko tulipanów nie rozumiem. Nie jesteśmy muzułmanami, więc Papa nie będzie nas bronił. Pewnie najchętniej by poparł Judajczyków ale oni też nie są muzułmanami, więc pewnie stanie z boku. Co jacyś katole go mają obchodzić?
    Ostatnio radzi Polakom dawać świadectwo wiary.
  • Oczywiście islamskiej.
  • a Radyjo co nadaje?
  • "Słowa Ojca Świętego odnotowało Radio Watykańskie.

    – Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Bracia i siostry, uczestnicząc we Mszy świętej, bądźcie uważnymi słuchaczami Bożego słowa. Niech ono was formuje i przemienia. Niech kształtuje życie waszych rodzin, a szczególnie inspiruje wychowanie dzieci i młodzieży – powiedział papież.

    Franciszek podkreślił, że głosicielami Bożego słowa powinniśmy być wszędzie, "gdziekolwiek jesteśmy".

    – Nie lękajcie się mówić o Bogu, o sprawach wiary, o Kościele. Umacniajcie się wzajemnie w wierze, trwając konsekwentnie w nauce Chrystusa. Z serca wam błogosławię – mówił w Watykanie Ojciec Święty."

    Tym razem wykazał się taką fantazją.
  • Tulipany to chyba taki kalambur na zwykłych pederastów.

  • "Bracia i siostry, uczestnicząc we Mszy świętej, bądźcie uważnymi słuchaczami Bożego słowa. Niech ono was formuje i przemienia.."

    "...prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu" Ps 97

  • W_Nieszczególny napisal(a):

    "Bracia i siostry, uczestnicząc we Mszy świętej, bądźcie uważnymi słuchaczami Bożego słowa. Niech ono was formuje i przemienia.."

    "...prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu" Ps 97

    In secula seculorum. Amen.
  • 57 za, 23 przeciw, 2 wstrzymało się

    Z ciekawostek: Rulewski głosował "za".

    Piłka na boisku Andrzeja Dudy.
  • bedzie telefon od Trumpa?
    mogli to załatwić w cztery oczy w Davos
  • Chyba chodziło im o głośną rozwałkę.
  • christoph napisal(a):
    bedzie telefon od Trumpa?
    mogli to załatwić w cztery oczy w Davos
    ale co załatwić?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.