Skip to content

Jak rozumieć Papieża Franciszka?

1565759616272

Komentarz

  • No tak, zapomniałem o detalu, że masońsko-heretycko-schizmatyckie Święte Przymierze gwarantowało panu papieżowi władzę nad Bolonią, co zawsze należało do ważniejszych zasad wiary.
  • Abbdykuje?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Abbdykuje?
    Bo zwolniło się miejsce w klasztorze obok?
  • Zupełnie przypadkiem 18 grudnia przypomniał w wywiadzie:
    – Ja już podpisałem moją rezygnację. Wtedy sekretarzem stanu był Tarcisio Bertone. Podpisałem dokument i powiedziałem mu: „W razie przeszkód medycznych czy innych, oto moja rezygnacja"

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Subito dymisione!
  • edytowano December 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Subito dymisione!
    → A we wątku obok: całkiem całkiem serio i szczerze, szczerze...
  • Nie jarajta sie tak motzno.
    Podpisał już dawno, w 2013.

    👣

    🐾
    🐾

  • Subito implementatione!
  • romeck napisal(a):
    Subito implementatione!
    Wolałbym żeby jednak działa się Wola Boża.
    Nie wiadomo, jaki mógłby być następca Franciszka. Niewykluczone że gorszy.
  • Nie mogę wybrać, po której być stronie.

    Miło, że Jego Świątobliwość z okazji Wielkiego Postu dba o urozmaicenie mojego monologu w konfesjonale.
  • A mnie się podoba, żeby w takim momencie puszczać Papieża.

    Jak się komu nie podoba, to sam się wpieprzy w tzw. "spór zastępczy" i to jego rodzina będzie zhańbiona.

    image
  • Z całego świata mam nadzieję
  • I z całego serca
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A mnie się podoba, żeby w takim momencie puszczać Papieża.

    Jak się komu nie podoba, to sam się wpieprzy w tzw. "spór zastępczy" i to jego rodzina będzie zhańbiona.

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Mnie też ten pomysł się podoba. :) Przede wszystkim jest nie tylko elementem przekory wobec nagonki, ale krokiem w stronę odwracania tego, co z papieżem zrobiono już dawno - to jest "przerobienia na kremówki". Wanda Półtawska w jakimś wywiadzie powiedziała, że ona nie opowiada żadnych anegdotek o Janie Pawle II, bo spostrzegła, że do tego był/jest redukowany, a całkowicie zapomina się o tym, co głosił i na co zwracał uwagę.
  • https://pch24.pl/franciszek-o-przywiazaniu-do-mszy-tradycyjnej-to-nostalgiczna-choroba/

    Franciszek o przywiązaniu do Mszy tradycyjnej: „to nostalgiczna choroba”

    – Teoretycznie nie wiedziałbym, jak na to odpowiedzieć, ale z pewnością wiem, że Sobór jest nadal w trakcie wdrażania – odparł papież. Podkreślił, iż „zasymilowanie soboru zajmuje stulecie”. Odnosząc się zaś do katolików oddanych tradycyjnej Mszy oraz praktykom liturgicznym zakorzenionym przez wieki przed Vaticanum II, dodał: – Wiem, że opór jest straszny. Istnieje niesamowite poparcie dla restauratorstwa, które nazywam „zacofaniem”, jak mówi List do Hebrajczyków (10:39): „Ale my nie należymy do tych, którzy się cofają” [w rzeczywistości werset ten brzmi: „My zaś nie należymy do odstępców, którzy idą na zatracenie, ale do wiernych, którzy zbawiają swą duszę” – PCh24.pl]. (...)

    Dzisiejszym niebezpieczeństwem jest „indietrismo” [zacofanie – PCh24.pl], reakcja przeciwko nowoczesności. To choroba nostalgiczna. Dlatego zdecydowałem, że teraz uzyskanie zezwolenia na celebrowanie według Mszału Rzymskiego z 1962 roku jest obowiązkowe dla wszystkich nowo konsekrowanych kapłanów. Po wszystkich niezbędnych konsultacjach zdecydowałem się na to, ponieważ widziałem, że dobre środki duszpasterskie wprowadzone przez Jana Pawła II i Benedykta XVI są wykorzystywane w sposób ideologiczny, dla wycofywania się.

  • :-(
    Gdy coś takiego czytam, budzi się we mnie uśpiony trads.

  • edytowano May 2023

    Dołączam się. Mam tak samo.

  • Fałszowanie cytatów ze św. Pawła to gruby kaliber. Ten człowiek jest wyznawcą współczesnej religii postępu a nie jakiegoś Chrystusa sprzed wieków.

  • @Brzost powiedział(a):
    :-(
    Gdy coś takiego czytam, budzi się we mnie uśpiony trads.

    To zadam Koledze zagatkę. Czy poniższa wypowiedź dotyczy pedofili czy tradsów?

    "Budzą obrzydzenie, ale musimy ich kochać!"

  • A wie kolega, że zanim włączyłem Gugla, to się zastanawiałem i nie miałem łatwej odpowiedzi?

  • NIestety, ten cycat trafił mnie wcześniej, więc już znałem odpowiedź...

  • edytowano May 2023

    @Brzost powiedział(a):
    Gdy coś takiego czytam, budzi się we mnie uśpiony trads.

    @Berek powiedział(a):
    Dołączam się. Mam tak samo.

    #metoo

    @los powiedział(a):
    ... Ten człowiek jest wyznawcą współczesnej religii postępu a nie jakiegoś Chrystusa sprzed wieków.

    Pontyfikat Dopustu Bożego.

  • Może papież przedawkował polskie tradi-twittery i inne media społecznościowe?

  • Pch24+Franciszek budzi u mnie takie same reakcje jak Onet+Morawiecki

    Oryginalnie cytat brzmi dosłownie tłumacząc tak o:
    My jednak nie jesteśmy z tych, którzy się cofają ku zgubie; ale z tych, którzy wierzą, aby zachować życie.

    https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/19/chapter/10/verse/39/param/1/version/TR

  • @natenczas powiedział(a):
    Może papież przedawkował polskie tradi-twittery i inne media społecznościowe?

    A są jakieś inne tradi-środowiska? Przecież twórczość naszych tradsów to w większości wklejki z zachodu.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    @natenczas powiedział(a):
    Może papież przedawkował polskie tradi-twittery i inne media społecznościowe?

    A są jakieś inne tradi-środowiska? Przecież twórczość naszych tradsów to w większości wklejki z zachodu.

    Nie mam pojęcia, ale bardzo chcę wierzyć, że są.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    @natenczas powiedział(a):
    Może papież przedawkował polskie tradi-twittery i inne media społecznościowe?

    A są jakieś inne tradi-środowiska? Przecież twórczość naszych tradsów to w większości wklejki z zachodu.

    Wiesz pan co, taki Milcarek przykładowy, to przecie spoko kolo, a lefebrysta na legalu.

    Problem jest taki, że kolega kerownik zakazuje starożytnego rytu, uświęconego setkami (a niektórzy wywodzą, że tysiącami) lat rozwoju, który przyczynił się do uświęcenia niezliczonych rzesz naszych poprzedników w drodze do domu Ojca. I śrubka jest systematycznie, konsekwentnie dokręcana.

    I, co, i uzasadnieniem tego ma być, że nasz b. kol. Dexio jest wrednym trolem internetowym? Nie stwierdzam proporcjonalności.

  • Jak czasem ktoś wrzuci Milcarka na fejsie, to jakoś nie dziwię się Franciszkowi. Jasne, forma inna niż u Deksia, bez wulgarności czy chamstwa, pewnie nie ma też tej prorosyjskości o u niego czy u Vigano, ale w pozostałym zakresie - ideologia na pewno inna?

    Mnie argument, że to "ryt przyczynił się" do uświęcenia zupełnie nie przekonuje. Msza św., sakramenty, to tak. Ale że ich forma, powstała w określonej kulturze, to już byłbym mocno sceptyczny. A do jakich to cudownych owoców rzekomo doprowadził obecny tradi ruch to serio nie wiem. Do dysput na forumkach, ale to z wszystkimi zaletami, jak i wadami, to często były ostre nawalanki.

  • Nasz Franciszek (chyba), Murdelio, Romeck, pewnie Quincunx, zapewne wielu innych, których nie pamietam, ale pewnie Brzost wymieni, to spoko kolesie, żadne napinacze ani trolle. W ŻRdFF jest kilka Róż tradi - można podejrzewać, że większoś ich Płatków też.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.