Skip to content

W kręgu zła i brzydoty

123457»

Komentarz

  • Dla nieznających polszczyzny podaję analog wyrażenia "w czambuł": zusammen
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Trochę nadreakcja. Główną moją myślą było wskazanie, żeby w czambuł nie potępiać polskiego Kościoła i jego hierarchów, bo jednak pewne zalety to on ma, mimo wad, i niekoniecznie trawa u sąsiada zieleńsza.
    Potępianie "w czambuł" polskiego Kościoła istotnie jest bezsensowne.
    Bo pokażcie mi drugi taki kraj, który dziś, przy naszym PKB, ma taki odsetek ochrzczonych małych dzieci, kościelnych ślubów, communicantes i dominicantes.
  • los napisal(a):
    Znam miliarderów, znam ministrów, znam prezesów banków, także tych wielkich międzynarodowych, znam laureatów nagrody Nobla, znam nawet jednego z założycieli Microsoftu (samego Gatesa nie), nie znam tylko biskupów.

    Już to gdzieś czytałem, znam wszystkich prezesów banków, a Morawieckiego nie. Straszną to musi być przewiną nie dać się zaszczycić znajomością kogoś, kto zna już wszystkich. Przekłucie takiego balona zasługuje co najmniej na wiecznie potępiające posty na jakimś forum.
  • los napisal(a):
    Znam miliarderów, znam ministrów, znam prezesów banków, także tych wielkich międzynarodowych, znam laureatów nagrody Nobla, znam nawet jednego z założycieli Microsoftu (samego Gatesa nie), nie znam tylko biskupów.

    paczpan, a ja zupełnie na odwrót
    żadnego z wymienionych przedstawicieli profesji i superprofesji nie znam i nie znałam, a biskupów znałam osobiście co najmniej dwóch, o ile nie więcej, jednego nawet arcy

    tylko że porównywanie biskupa z prezesem czy tam innym noblistą mówi wiele - przede wszystkim o porównującym
  • edytowano October 2018
    Biskupi z bliska prezentują się znacznie lepiej niż w mediach. Otarłem się osobiście na kilka chwil w różnych sytuacjach o Krajewskiego, Jędraszewskiego, Michalika, ostatnio Rysia i Pękalskiego - pomocniczego w Łodzi. Każdy inny, ale wrażenie bardzo dobre i lepsze niż opinie o nich i pierwsze wrażenia z mediów. Nie wyglądali mi i nie wypowiadali się jak chłopy roztropy bez kontaktu z ludźmi. Trzeba pamiętać , że każdy biskup to głęboko wykształcony teologicznie i filozoficznie człowiek, czasem z głęboką wiedzą w innych dziedzinach. Zawsze z przygotowaniem medialnym, biegły, a przynajmniej doświadczony, w kontaktach z ludźmi i zarządzaniu kadrą. Znajomość problemów ludzkich ma głęboką choćby z konfesjonału.
  • los napisal(a):
    https://centrummedialne.pl/wydarzenia/skandaliczna-grafika-na-profilu-posla-po
    a, tam zaraz "skandaliczna"

    Tam ich dom, gdzie serce i dusza ich, w Niemczech. Liczą na takie frukty jak Tusk, tylko "Tutaj".
  • prowokacja
  • Gregor fürgo że hej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.