Skip to content

Blaski i nędze Unii Europejskiej

1232426282948

Komentarz

  • I co śmieszki, myśleliście że to Wujnia robi nas w wuja z chachmęceniem kasioerki z KPO? Że wierny nałkom Ehrlicha Kaczyński gotów jest za te kilkadziesiąt milijardów srebrników sprzedać niepądległoś, ale mu wuje z Brux nie dają?

    Otóż nie! Na odwrót jest, oczym połczy Was Szulder na czołówce Rzepki. Brekkin news!image
  • christoph napisal(a):
    ciekawy artykuł o prostytucji
    obalający mity , choć czasem argumenta nie te
    https://www.tagesanzeiger.ch/sex-im-bordell-ist-pruede-206642298608
    Czyli nie dość że po niemiecku to jeszcze logowania wymaga:)
    Kolega coś napisze, czy mam się zadowolić tym że ciekawy i że obala mity (nawet nie wiem jakie te mity)?
  • Jak byłem mały, to w prawicowych zinach modny był gatunek literacki "Pieprzny kawałek z moralnym zakończeniem", czyli że np. prostytutki się prostytuują przy ul. Waliców 14 m. 15, pukać trzy razy, ale za to są smutne, gdyż nie mają układu zbiorowego pracy.
  • edytowano August 2022
    Analogicznie każdy ówczesny film polski zawierał był obligatoryjną gołą babę, której pojawienie się rzadko konweniowało z fabułą.czyniąc ją niejako babą ex machina.
  • W Szwecji były wczorej wyborki.

    Wygrała oczywiście partia szwecjalistyczna (30,5%, wzrost z 28,3% w 2018). Ale na drugim miejscu wylądowali Szwedzcy Demokraci (kolegowie PiS z EKR) (20,6%, wzrost z 17,5%)

    Nie wiem niestety, jakie są między szfeckiemi partiami stosuneczki i kto jest zdolen do koalizji z kim, ale można se popatrzeć na kororowe wykresy, jak i pofilozować, vide infra:

    https://www.politico.eu/europe-poll-of-polls/sweden/

    Wg BBC na dwóję babka wróżyła:
    Sondaże końcowe początkowo przewidywały zwycięstwo urzędującej koalicji lewicowej, ale później wyniki sugerowały, że blok prawicowy może nieznacznie wygrać.
    https://www.bbc.com/news/world-europe-62872545

    Mamy więc powtarzalną szansę powzniecać się wydarzeniami, które jeszcze nie nastąpiły, cóż może być bardziej forumkowego!
  • edytowano September 2022
    Na portalu polskojęzycznym WP.pl ogłoszono, iż w Szwecji we wzmiankowanych wyborach faszys podniósł był łeb
  • MarianoX napisal(a):
    Na portalu polskojęzycznym WP.pl ogłoszono, iż w Szwecji we wzmiankowanych wyborach faszys podniósł był łeb
    No podnius, podnius, ale czy dość wysoko ażeby podskoczyć Socjaldemokraternom?
  • A czymże w takiej szfecji różni się faszys od Sił Postępu, poza tym że na paradzie równości będzie miał osobną lawetę?
  • Nieno, jeśli ich etykietują faszystami to najpewniej także za nieobecność na owych paradach.
  • Faszys w Polsce stale podnosi łeb, podniósł też łeb we Szfecji, teraz podniesie we Włochach a za rok w Hiszpanii. Polska, Szfecja, Włochy, Hiszpania... Co te państewka mają wspólnego? Geopolitycy na start.
  • katolicys?
  • Szfecja?
  • Wazy - katolicy
  • los napisal(a):
    Faszys w Polsce stale podnosi łeb, podniósł też łeb we Szfecji, teraz podniesie we Włochach a za rok w Hiszpanii. Polska, Szfecja, Włochy, Hiszpania... Co te państewka mają wspólnego? Geopolitycy na start.
    Wszędzie byli polscy żołnierze:)

    A tak poważnie, to się mnie wydaje że kraje to som w istocie konserwatywne, gdzie lewacki odpał stosunkowo niedawnym jest, i być może chyli się właśnie ku upadkowi. Choć mnie się zdaje ze w Polsce dopiero się rozkręca.
  • I mieszkańcy wszystkich tych krajów nosili buty... Ech. Takie demiurgi historii i geopolityki jak forumowicze nie powinny się zniżać do dziecięcych skojarzeń. Trzeba w jednym błysku geniuszu zawrzeć istotę rzeczy.
  • los napisal(a):
    I mieszkańcy wszystkich tych krajów nosili buty... Ech. Takie demiurgi historii i geopolityki jak forumowicze nie powinny się zniżać do dziecięcych skojarzeń. Trzeba w jednym błysku geniuszu zawrzeć istotę rzeczy.
    Uczulenie na Miemca?
  • los napisal(a):
    Trzeba w jednym błysku geniuszu zawrzeć istotę rzeczy.
    Kolega się nie krępuje i daje ten geniusz.

  • loslos
    edytowano September 2022
    Przecież to elementarne drogi Łotsonie. Przez stulecia te mocarstwa (tak, mocarstwa) kształtowały Ojropę: Franca, Cesarstwo, Prusy, Hiszpania, Anglia, Szfecja, Rzplita, Rosja, Wenecja i Genua. Pominąłem Bizancjum/Portę bo bisurmany i Holandię, bo choć impuls pasjonarny mieli mocny, to na tej scenie grali dość krótko. Kongres Wiedeński wywalił z grona władców Ojropy Rzplitą, Hiszpanię, Szfecję i włoskie państewka. Dwa stulecia musiały odczekać, by przyjść po swoje.

    Historia to to samo co dziś tylko troszkę wcześniej. I ciągle się dzieje.
  • czyli koniec napoleońskiego i postnapoleońskiego ładu

    btw co z tą Francją?
    i z CRNN?
  • edytowano September 2022
    Co kolega ma z tym Naooleonem?

    Parszywy Kongres Wiedeński zmontowali akurat wrogowie Napoleona i jednocześnie Polski.
  • Naciągane. We Węgrzech faszys też podnosi, a nie pasują do układanki. Nas Kongres nie musiał wyrzucać, bo już byliśmy wyrzuceni. To samo z włoskimi państewkami. Za ostatnie 300-400 lat to już jednak Holandia by tam bardziej pasowała. No i w ogóle nie może być tak, żeby pół Europy było władcami Europy.

    Kolega jeszcze raz potasuje te karty i da Koledze Szturmowcowi do przełożenia.
  • Nie tylko Tenkraj jest celem nieubłaganej obrony d...kracji, ale także nasi b. bratankowie:

    Parlament UE odmawia Węgrom demokratycznego statusu
    Węgry "stały się hybrydowym systemem autokracji wyborczej" - czytamy w oświadczeniu Parlamentu Europejskiego. Europosłowie krytykują też Komisję. (...)

    Europosłowie wielokrotnie wzywali Komisję Europejską do podjęcia działań w sprawie rzekomych naruszeń praworządności na Węgrzech i ewentualnego obcięcia funduszy unijnych dla tego kraju. W kwietniu, po wielu wahaniach, najwyższy organ UE uruchomił tzw. mechanizm praworządności. Mechanizm ten można wykorzystać do zmniejszenia płatności z budżetu UE dla krajów, które naruszają wspólne wartości. (...)

    Propozycja dotycząca cięć w finansowaniu państw członkowskich może zostać podjęta przez Komisję w najbliższą niedzielę - podała agencja informacyjna dpa, powołując się na informacje z kręgów UE.
    https://www.zeit.de/politik/ausland/2022-09/ungarn-eu-parlament-demokratie
  • MarianoX napisal(a):
    Na portalu polskojęzycznym WP.pl ogłoszono, iż w Szwecji we wzmiankowanych wyborach faszys podniósł był łeb
    No i się zaczło to co się musiało stać

    https://www.tvp.info/62776502/prawica-wygrywa-w-szwecji-lewica-alarmuje-o-koncu-praworzadnosci
  • Słusznie, gdyż już dawno ustalono, że "praworządność" to synonim zajadłego lewactwa.

    Wszelako, myślałem, że dotyczy to jedynie tut. podludzi.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Słusznie, gdyż już dawno ustalono, że "praworządność" to synonim zajadłego lewactwa.

    Wszelako, myślałem, że dotyczy to jedynie tut. podludzi.
    Jorg Heider miał wypadek 14 lat temu, țåķžë ţãķ
  • Pytałem kedyś red. Sommera, czy to prawda, że Haider był fedainem.
    -- Jak z nim rozmawiałem trzy miesiące przed wypadkiem, to jeszcze nie był.
  • A skąd może to wiedzieć?
  • Przemko napisal(a):
    A skąd może to wiedzieć?
    Dumam nad tym i dumam i wyszło mi, że logicznym wyjaśnieniem jest, że mu złożył nieobyczajną propozycję, a ten nie był zainteresowany.
  • Może nie był w jego typie?
  • los napisal(a):
    Może nie był w jego typie?
    Ale że za polski, czy za stary? że tak nawiązaniem do klasycznego dowcipu pojadę

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.