Skip to content

Ukradziony naród

11415161820

Komentarz

  • No tak!
    Był taki wątek wychwalający Stalina.
    My wszyscy z niego.
    Nowe granice, współpraca kościoła z małej i z dużej.
    W imię spokoju spolegliwosci z nową władzą. Taka nowa narodowa demokracja socjalistyczna

  • edytowano October 2023

    Póki co - iskra, która wyszła z Polski:

  • Tak, uważam Wielką Nowennę za najważniejszą autonomiczną polską decyzję XX wieku .

  • @prof Legutek powiedział(a):
    U nas ta niepodległość bywa nam odbierana. Zwykle z dużym naszym udziałem. Można wręcz powiedzieć, że w polskim narodzie jest pewien gen samobójczy, który skłania dużą część Polaków do oddawania niepodległości. Żyjemy w takich czasach i w takim momencie, że rozgrywa się spór o suwerenność.

    https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1586111,europosel-legutko-nieszczesciem-polski-jest-ze-czesc-jej-elit-nienawidzi

    Dla prof. Legutka to zagrożenie, dla mnie szansa.

  • @los powiedział(a):

    @prof Legutek powiedział(a):
    U nas ta niepodległość bywa nam odbierana. Zwykle z dużym naszym udziałem. Można wręcz powiedzieć, że w polskim narodzie jest pewien gen samobójczy, który skłania dużą część Polaków do oddawania niepodległości. Żyjemy w takich czasach i w takim momencie, że rozgrywa się spór o suwerenność.

    https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1586111,europosel-legutko-nieszczesciem-polski-jest-ze-czesc-jej-elit-nienawidzi

    Dla prof. Legutka to zagrożenie, dla mnie szansa.

    Tak, zaczyna przemawiać do mnie teoria kolegi losa o rozpuszczeniu się europolaków i krystalizacji (destylacji jak mówi dyzio) Polaków. Widzieliście proponowane zmiany w szkolnej podstawie programowej? Tną po historii ale również po kształceniu do myślenia, znowu Polskość przetrwa w domach.

  • @Przemko powiedział(a):
    ... znowu Polskość przetrwa w domach.

    !!!

  • @los powiedział(a):
    Dla prof. Legutka to zagrożenie, dla mnie szansa.

    To wypowiedź profesora z czerwca 2023. To mądry człek i dziś, kiedy Polski już nie ma, zapewne bliski mu jet twój tok rozumowania.

  • A propos, profesor wypadł z łask Wielkiego Manitou, zdaje się...

  • Nawet jeśli to prawda, to jakie to ma znaczenie? Poza tym, póki o tym słyszę tylko od mejstrimu, nie przyjmuję do wiadomości.

  • Czy Dorzecze to mejnstrim?

  • A Radyjo Wnet? Bo tam przebąkiwali o tem...

  • Jeśli teraz Legutko wykona myk, który wcześniej zrobili Ludwik Dorn, Krzysztof Kwiatkowski, Radosław Sikorski i wielu innych, stracę do niego szacunek. Mam nadzieję, że jednak nie.

  • Nie zrobi tak. To nie tego formatu człowiek.

  • Też tak uważam. Ale o wielu innych myślałem tak samo.

  • @trep powiedział(a):
    Nie zrobi tak. To nie tego formatu człowiek.

    Tego nie wiemy, bo tam jest atak całej sfory usłużnych, więc bywa trudno.
    Co do meritum, to pokolenie 50+ bardzo zawiodło w kwestii wychowania swoich dzieci przy wydatnej pomocy większości kleru.
    To zachowanie można porównać do osoby, która poszła do podłej knajpy i zdziwiła się, że zawartość portfela utraciła.

  • edytowano 15 February

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Nie zrobi tak. To nie tego formatu człowiek.

    Pokolenie 50+ bardzo zawiodło w kwestii wychowania swoich dzieci przy wydatnej pomocy większości kleru.

    +100

    Do wykucia w kamieniu. Liczni przedstawiciele pokolenia sprzedali wiarę i ojczyznę i poszli na służbę do wrogów w zamian za perkal i szklane paciorki.

  • Przeczytałem o tym w Dorzeczu i jednak oni tam powołują się na mejnstrim a przy podtytule "upokorzył" stawiają pytajnik.

  • @trep powiedział(a):
    Przeczytałem o tym w Dorzeczu i jednak oni tam powołują się na mejnstrim a przy podtytule "upokorzył" stawiają pytajnik.

    Klikalność rulez :(

  • Fakt, że nic nie piszą u rybaków, sugeruje jednak, że jest coś na rzeczy. Jakby Dorzecze walnęło babola, z okazji by skorzystali, by im to wytknąć.

    W sumie dziwić się bardzo nie należy. Prof. Legutek jest myślicielem a nie bokserem. I ma 75 lat. Jeśli jest szansa na przeprowadzenie czegoś w UE (a czy jest czy jej nie ma to Kaczyński wie milion razy lepiej niż wszyscy internetowi mundrale razem wzięci), to jest to robota dla takich ludzi jak Morawiecki a nie takich jak Legutko.

  • To oczywiste. Mnie raczej chodziło o opis zjawiska. Mogło być tak, że Kaczor ustalił z Legutko, że profesor jest za stary na boksera - nawet mogło być że sam profesor poprosił o więcej wytchnienia - a przestawia się to, jakby Ozyrys zwołał zebranie, wywołał Legutko na środek sali i odpruł mu tarczę wzorowego ucznia.

    Oczywiście, jak było - nie wiemy.

  • Nu, niby nie wiemy, ale jakoś tak z doświadczenia domyślamy się, że Ozyrys już szykuje ceremonialny charch.

  • Niekoniecznie, czasem to bywa bukiet kwiatów.

  • Znany fakt, że przemówienia Ozyrysa bywają jak charchy ukryte wśród kwiatów.

  • Dlaczego zastrzegający sobie anonimowość, biega z nowogrodzkimi newsami wyłącznie do teutońskich szczekaczek, ewentualnie na Czerską?
    Jestem niespotykanie naiwny czy tylko trochę?

  • @los powiedział(a):
    Fakt, że nic nie piszą u rybaków, sugeruje jednak, że jest coś na rzeczy. Jakby Dorzecze walnęło babola, z okazji by skorzystali, by im to wytknąć.

    W sumie dziwić się bardzo nie należy. Prof. Legutek jest myślicielem a nie bokserem. I ma 75 lat. Jeśli jest szansa na przeprowadzenie czegoś w UE (a czy jest czy jej nie ma to Kaczyński wie milion razy lepiej niż wszyscy internetowi mundrale razem wzięci), to jest to robota dla takich ludzi jak Morawiecki a nie takich jak Legutko.

    No, Morawiecki już nam pokazał jak makiawellicznie tam działa.

  • Przy wszystkich zastrzeżeniach do pana Morawieckiego, jakbym miał większą czy mniejszą pracę do wykonania a wybór między nim a wszystkimi mundralami świata, długo bym się nie zastanawiał, komu to powierzyć.

  • @Przemko powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @prof Legutek powiedział(a):
    U nas ta niepodległość bywa nam odbierana. Zwykle z dużym naszym udziałem. Można wręcz powiedzieć, że w polskim narodzie jest pewien gen samobójczy, który skłania dużą część Polaków do oddawania niepodległości. Żyjemy w takich czasach i w takim momencie, że rozgrywa się spór o suwerenność.

    https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1586111,europosel-legutko-nieszczesciem-polski-jest-ze-czesc-jej-elit-nienawidzi

    Dla prof. Legutka to zagrożenie, dla mnie szansa.

    Tak, zaczyna przemawiać do mnie teoria kolegi losa o rozpuszczeniu się europolaków i krystalizacji (destylacji jak mówi dyzio) Polaków.

    Na marginesie- w Popielec kościół na wrocławskim typowo wielkomiejskim blokowisku pękał w szwach.
    Prawie nie było ludzi <30.

  • @qiz powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @prof Legutek powiedział(a):
    U nas ta niepodległość bywa nam odbierana. Zwykle z dużym naszym udziałem. Można wręcz powiedzieć, że w polskim narodzie jest pewien gen samobójczy, który skłania dużą część Polaków do oddawania niepodległości. Żyjemy w takich czasach i w takim momencie, że rozgrywa się spór o suwerenność.

    https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1586111,europosel-legutko-nieszczesciem-polski-jest-ze-czesc-jej-elit-nienawidzi

    Dla prof. Legutka to zagrożenie, dla mnie szansa.

    Tak, zaczyna przemawiać do mnie teoria kolegi losa o rozpuszczeniu się europolaków i krystalizacji (destylacji jak mówi dyzio) Polaków.

    Na marginesie- w Popielec kościół na wrocławskim typowo wielkomiejskim blokowisku pękał w szwach.
    Prawie nie było ludzi <30.

    Pan Bóg potrafi i ze zła wyciągnąć na koniec dobro

  • Tymczasem na X... interakcje.

    Nasza Strona:
    "To jest naprawdę niesamowite jak łatwo niektórym przychodzi akceptacja tego, że ich partia pluje im bezczelnie w twarz"

    odpowiedź przeciętnego przedstawiciela Tamtej Strony:

    Adam Okuń

    @OkunAdam

    "17 lut
    W moją nikt nie pluje. Mnie akurat interesowała jedna obietnica: dojechać PiS. To sumiennie choć pomału cała koalicja realizuje. W dudzie mam pińsetplusy, trzynastki, dopłaty, sraty taty. Ja nie potrzebuję łaski polityków żeby godnie żyć."

    Hm.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.