Skip to content

Ukradziony naród

1246720

Komentarz

  • Wewnętrzne światło? Manichejczykow na stos!

    Formacja w sensie ludzkim i materialnym. Edukacja, uporządkowanie, podniesienie moralne, kształcenie umiejętności współpracy i zdolności przywódczych. Ciężka praca indywidualna ale przede wszystkim zbiorowa.
  • Cuda w stylu odrośnietej konczyny owszem zdarzają się ale zazwyczaj dotyczą przemiany wewnętrznej czyli zmiany spojrzenia na swoją rolę w życiu i otoczeniu. Bez tego nie będzie nic więcej, nie będzie wzrostu duchowego, moralnego i edukacyjnego. A bez tego zapomnij o pracy nad sobą, nie mówiąc o pracy nad innymi. Co i tak nie gwarantuje wpływu na drugiego człowieka.
  • Wszystko pięknie ale konkretów brak.
  • To proszę coś zaoferować. Każdy wkład się liczy.
  • TecumSeh napisal(a):
    Wszystko pięknie ale konkretów brak.
    Mogę Ci opowiedzieć o mojej drodze ale to w żaden sposób nie będzie miało przełożenia na Twoją sytuację.
  • Polskie miasta sporo o nas mówią. Tam gdzie jest historyczna zabudowa tam jest narzucony pewien europejski porządek urbanistyczny. Za to przedmieścia to luźno porozrzucane budynki bez planu. Trochę to przypomina Kazachstan ale podobne obrazki widziałem też w USA.
  • To pokazuje stan były i obecny świadomości. Zwłaszcza na zachód od Poznania
  • los napisal(a):
    Zerwane. Żydzi i Niemcy - out, ziemianie - żyją ale są już niczym, miasto zaludniają chłopi nic z niego nie rozumiejący i bojący się go. Marzenie inżyniera dusz. Niestety, jeden księżulo kradnie materiał do tego wspaniałego i niepowtarzalnego eksperymentu społecznego i robi coś po swojemu.
    alez On niczego nie ukradl. nie musial. ten lud byl z nim. Ktos to ladnie powiedzial, ze Wyszynski pokazal chlopom, ze sa Polakami.
    To komuchy chcialy ukrasc Kardynala nam. I to im sie ostatnio tak jakby udalo: Wielka Cisza o Prymasie-
    a przeciez Richelieu moglby mu buty czyscic.
    totez dziekuje, mimo wszystko, za ten watek.
  • Tia. Ubecy i komuchy to z Księżyca spadli.
  • Wszystko pięknie ale konkretów brak.
    marniok napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Wszystko pięknie ale konkretów brak.
    Mogę Ci opowiedzieć o mojej drodze ale to w żaden sposób nie będzie miało przełożenia na Twoją sytuację.
    Ale może zainspirować. Może pomoże przez analogię. Konkrety są lepsze niż ogólniki.

  • los napisal(a):
    To proszę coś zaoferować. Każdy wkład się liczy.
    Ja niewiele mam do zaoferowania. Dlatego szukam, ale konkretów.
  • TecumSeh napisal(a):
    Wszystko pięknie ale konkretów brak.
    marniok napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Wszystko pięknie ale konkretów brak.
    Mogę Ci opowiedzieć o mojej drodze ale to w żaden sposób nie będzie miało przełożenia na Twoją sytuację.
    Ale może zainspirować. Może pomoże przez analogię. Konkrety są lepsze niż ogólniki.



    Rozumiem ale to forum, nie blog. Zresztą najlepiej takie kwestie omawia się twarzą w twarz.
  • A to akurat doskonały pomysł:)
  • TecumSeh napisal(a):
    los napisal(a):
    To proszę coś zaoferować. Każdy wkład się liczy.
    Ja niewiele mam do zaoferowania. Dlatego szukam, ale konkretów.
    Każdy ma do zaoferowania czas i pasję.
  • edytowano October 2018
    los napisal(a):
    Tia. Ubecy i komuchy to z Księżyca spadli.
    nie z ksiezyca. ale jak sie okazuje (slucham se ostatnio troche Zebrowskiego) to wielu tu juz dawno z Rasii przyjechalo i sie wtedy ujawnilo. z naszych chlopow tez byly rekruty. ale to byla mniejszosc. wiekszosc "czula" Prymasa. bo on z nich byl.
  • @Marniok, Tecum

    a bedziecie na Marszu w Warschau?
  • @balbina
    Od 9 do 12 listopada cała bandą marnioków będziemy w stolicy
    Też jedziesz na MN?
  • marniok napisal(a):
    @balbina
    Od 9 do 12 listopada cała bandą marnioków będziemy w stolicy
    Też jedziesz na MN?
    to sie rozstrzygnie w tym tygodniu. ale byloby super!
  • los napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    los napisal(a):
    To proszę coś zaoferować. Każdy wkład się liczy.
    Ja niewiele mam do zaoferowania. Dlatego szukam, ale konkretów.
    Każdy ma do zaoferowania czas i pasję.
    Owszem, ale w kwestii konkretów Kolega nadal nie pomógł.

  • TecumSeh napisal(a):
    A to akurat doskonały pomysł:)
    Proponuję Warszawę, w okolicach 11 Listopada ;):)
  • TecumSeh napisal(a):
    los napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    los napisal(a):
    To proszę coś zaoferować. Każdy wkład się liczy.
    Ja niewiele mam do zaoferowania. Dlatego szukam, ale konkretów.
    Każdy ma do zaoferowania czas i pasję.
    Owszem, ale w kwestii konkretów Kolega nadal nie pomógł.



    Ja zaproponuje na powaznie zainteresować się kulturą i sztuką. Wszystkie galerie, uczelnie artystyczne, teatry, filmowcy... wszystko jest pełne oszalalego lewactwa. Jeszcze kilkanaście lat temu tak nie było. PiS powinien zadbać aby ta garstka myślących inaczej nie była zmarginalizowana. Muszą powstać po naszej stronie silne grupy mediowe, prawicowi celebryci itp.
  • raste napisal(a):
    Polskie miasta sporo o nas mówią. Tam gdzie jest historyczna zabudowa tam jest narzucony pewien europejski porządek urbanistyczny. Za to przedmieścia to luźno porozrzucane budynki bez planu. Trochę to przypomina Kazachstan ale podobne obrazki widziałem też w USA.
    ciekawe, mogłbyś rozwinąć?

  • Ja zaproponuje na powaznie zainteresować się kulturą i sztuką. Wszystkie galerie, uczelnie artystyczne, teatry, filmowcy... wszystko jest pełne oszalalego lewactwa. Jeszcze kilkanaście lat temu tak nie było. PiS powinien zadbać aby ta garstka myślących inaczej nie była zmarginalizowana. Muszą powstać po naszej stronie silne grupy mediowe, prawicowi celebryci itp.
    To jest słuszna koncepcja, tylko czy ktoś po stronie decyzyjnej w ogóle się tym przejmuje?
  • raste napisal(a):
    Ja zaproponuje na powaznie zainteresować się kulturą i sztuką (..) Muszą powstać po naszej stronie silne grupy mediowe, prawicowi celebryci itp.
    W mojej ocenie los zadał pytania konkretne, tz co ty chcesz zrobić, a nie co inni powinni zrobić, zwłaszcza bezosobowe postulaty.
    Jak rozumiem kolega postuluje aby zwiększyć nacisk na jakieś organy państwowe (jakie? bo w dziedzinie kultury jestem laikiem) aby one spowodowały....ale tak konkretnie co?
    Poza tym po naszej stronie istnieją grupy medialne, problem z tym że zamiast ze sobą konkurencyjnie współpracować wyniszczająco się zwalczają.

  • uhrr napisal(a):
    raste napisal(a):
    Polskie miasta sporo o nas mówią. Tam gdzie jest historyczna zabudowa tam jest narzucony pewien europejski porządek urbanistyczny. Za to przedmieścia to luźno porozrzucane budynki bez planu. Trochę to przypomina Kazachstan ale podobne obrazki widziałem też w USA.
    ciekawe, mogłbyś rozwinąć?

    W Stanach widziałem Nowy Jork, Boston, Seattle no i prowincje. Pierwsze co rzuca się w oczy to "luzacki" żeby nie powiedzieć prymitywny stosunek do urbanistyki. Zdecydowana większość powierzchni miast jest chaotyczna i zbudowana na zasadzie wolnej amerykanki. Tylko niewielkie są obszary uporzadkowanej zabudowy często w starszych dzielnicach. Podobnie jest w Polsce.

    Kazachstan to słowo klucz wszelkich portali o architekturze określające budownictwo odległe mentalnie od tego co jest w Europie. Generalnie kicz. Można sobie wpisać w Google Astana.

    Natomiast Europa to wielowiekowa nieprzerwana tradycja budowania miast i życia w mieście. Inna mentalność. Pojęcia takie jak "ład przestrzenny" nie są tylko pojęciami ale czymś co europejczycy mają we krwi.

    Komunizm w nas to zniszczył. Tak jak napisał Los, nie rozumiemy miasta. Tworzymy miasto-potwora jak w Warszawie. Najlepiej to widać w Krakowie, kontrast między starą zabudową a całą resztą.

    Być może nie jesteśmy Europejczykami tylko post-europejczykami jak Amerykanie.
  • raste napisal(a):
    W Stanach widziałem Nowy Jork, Boston, Seattle no i prowincje. Pierwsze co rzuca się w oczy to "luzacki" żeby nie powiedzieć prymitywny stosunek do urbanistyki. Zdecydowana większość powierzchni miast jest chaotyczna i zbudowana na zasadzie wolnej amerykanki. Tylko niewielkie są obszary uporzadkowanej zabudowy często w starszych dzielnicach. Podobnie jest w Polsce.

    Kazachstan to słowo klucz wszelkich portali o architekturze określające budownictwo odległe mentalnie od tego co jest w Europie. Generalnie kicz. Można sobie wpisać w Google Astana.

    Natomiast Europa to wielowiekowa nieprzerwana tradycja budowania miast i życia w mieście. Inna mentalność. Pojęcia takie jak "ład przestrzenny" nie są tylko pojęciami ale czymś co europejczycy mają we krwi.

    Komunizm w nas to zniszczył. Tak jak napisał Los, nie rozumiemy miasta. Tworzymy miasto-potwora jak w Warszawie. Najlepiej to widać w Krakowie, kontrast między starą zabudową a całą resztą.

    Być może nie jesteśmy Europejczykami tylko post-europejczykami jak Amerykanie.
    Dokładnie. Dlatego kąsumętowe wyzwisko "mieszczaństwo" jest z ciemnego miejsca wzięte, już lepiej by użył określenie "palpilanty", tak samo bez sensu a zabawniejsze.

    Można sobie pojechać do Niemiec lub do Szwajcarii i pooglądać ich miasteczka. Zamieszkuje je najstraszniejsze mieszczaństwo z wiersza Tuwima lub opowiadania Sienkiewicza a wyglądają one jak z bajki, zwłaszcza w Ticino. A jak trochę pomieszkać, to przekonuje się człowiek, że wszystko jest tam, gdzie powinno być, są zaprojektowane dla człowieka w sposób doskonały. Mieszczaństwo ma swoje grzechy ale polskie grzechy są zupełnie inne.

  • Nawet jak nauczymy się budować miasto będzie to naśladownictwo. Jeszcze długo nie będziemy potrafili budować wedle swoich potrzeb fizycznych i duchowych. Na razie wystarczy jakbyśmy nauczyli się budować praktycznie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.