Skip to content

Wiosna 2019 - pogoda

1356711

Komentarz

  • Dziś - 6 , od 22 do 26 marca mroźne noce nawet -8. Truskawki nie będą chyba tanie. O ile będzie miał kto je zbierać , bo pracownicy z Ukrainy mogą nie dojechać.
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Dziś - 6 , od 22 do 26 marca mroźne noce nawet -8. Truskawki nie będą chyba tanie. O ile będzie miał kto je zbierać , bo pracownicy z Ukrainy mogą nie dojechać.
    Ukraińcy, mając świadomość siły swojego państwa, niczego innego nie pragną niż przebywać na Ukrainie, gdzie znaczna część leków pochodzi z polskich aptek.

  • Nie chodzi o pragnienia ,ale o zamknięte granice .
  • Jeden z rolników na bazarze powiedział dziś, gdy za oknem waliła śnieżyca: "Nooo, w końcu tego roku mamy prawdziwą wiosnę!"
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Nie chodzi o pragnienia ,ale o zamknięte granice .
    Z zezwoleniem o pracę można.
  • 21 marca. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Deszcz ze śniegiem u mnie. Teraz trochę jaśniej ale zimno.
  • marniok napisal(a):
    21 marca. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Deszcz ze śniegiem u mnie. Teraz trochę jaśniej ale zimno.
    Koty miauczą niemożliwie.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • marniok napisal(a):
    21 marca. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Deszcz ze śniegiem u mnie. Teraz trochę jaśniej ale zimno.
    chorera dopiero sobie to uświadomiłam
  • Nawet mój pies dostał zapalenia ucha. Leczę go. Byłem u weterynarza i jego wpuścili a mnie nie. Postałem sobie na wietrze ze 20 minut. Bał się bardzo, był roztrzęsiony ale efekciarz z niego więc po wizycie pani weterynarz go pocieszała i nawet na mnie spojrzała łaskawie choć straszna z niej zołza młoda.
  • O! mój pies ma "urodziny" 13. dostał 14km spaceru w odzieniu bo tak zimno, że się telepał bez czapraczka.
  • 14 km !! Ho,ho. A właścicielka pieszo czy na rowerze?
  • Pieszo, pieszo po jeszcze nie zamkniętym lesie ale jak wyjeżdzałam leśnicy przyjechali ze znakami zakaz wstępu.
    I to psze państwa nie podkrakowska puszcza jeno beskidzkie bezszlakowe pagóry.
    A pies przed chwila w ramach "urodzin" puszkę "de luxe" dla seniorów z zapasów dostał - na ciepło ;)

  • marniok napisal(a):
    21 marca. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Deszcz ze śniegiem u mnie. Teraz trochę jaśniej ale zimno.
    prawdziwy początek wiosny

    a przy okazji, 16. marca już kosiłem i rekultywowałem trawniczek (i z tydzień za póżno, tyle skoszenia było

    czyli oby urodzaj był po zeszłorocznej suszy, chyba, chyba że będzie 7 lat...


  • link do 30 s. filmiku na moim TT, nagrane tornado wczorajsze w Kaniowie (22 dachy zerwane)
  • W Krakowie burza instant rozrywa balon (zemsta "Zimnego Lecha"?), a na Wiśle w tym czasie w kajaku pływają mężni Węgrzy. Krótki filmik a tyle symboliki.
  • Niestety, przy tej widoczności nie mogę stwierdzić jednoznacznie, tym bardziej że widać głównie brzuch.
  • To może cokolwiek być . No prawie cokolwiek.
    Jeśli ktoś chce nauczyć się rozpoznawać ptaki po śpiewie,polecam aplikację birdNET ( android i pewnie jabłko też ). Po zrobieniu kilku nagrań danego ptaka ,raczej rozpoznaje poprawnie. Fajna zabawa ,syn tak się wciągnął ,że w rezultacie chodzi po lesie z przewodnikiem Collinsa. Ja sam nagrałem ( będąc w pracy w gospodarstwie, na spacerze) 63 różne ptaki.
    Jak program nie rozpozna głosu ,zawsze można posłać nagranie na xeno-canto.org. Zidentyfikują.
  • edytowano June 2020
    image

    Pada.
  • Dowaliło nam że hej.
  • Jadłabym, bez mycia...
  • opijusy, bez umiaru! (te Czereśniaki)
  • Jeżeli o zakończenie suszy modliła się, z takim samym zapałem, osoba,która modliła się w Boże Narodzenie abyśmy w następne święta więcej czasu spędzali z rodziną, to ... może być trudno.
  • Daj mi, Boże, taki zapał!
    (Z potopem sobie poradzę.)

  • Idzie powódź.
    Trza przesunąć termin wyborów!

    TT
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Jeżeli o zakończenie suszy modliła się, z takim samym zapałem, osoba,która modliła się w Boże Narodzenie abyśmy w następne święta więcej czasu spędzali z rodziną, to ... może być trudno.
    Rzeczona osoba ( osoby ) proszone są o udzielanie się w wątku prezydent +.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Jeżeli o zakończenie suszy modliła się, z takim samym zapałem, osoba,która modliła się w Boże Narodzenie abyśmy w następne święta więcej czasu spędzali z rodziną, to ... może być trudno.
    Czy ten wpis oznacza to, co ja myślę? :-*
  • Pragnę zwrócić uwagę na jeden, ale za to arcyciekawy fakt, oto modele prognozowania pogody zawodzą w perspektywie 1 dnia! Pogoda na 3 dni to rodzaj pewnej nadziei, a dłuższych to już chyba nie publikują poniżej poziomu ogólności.
  • edytowano June 2020
    korzystam z (polskiego programu polskich naukowców) meteo.pl
    jest również aplikacja na smartfon: Meteo ICM

    podstawowa prognoza jest na 48 godz., rozszerzona na 84 godz.

    nie zawiodłem się, ale wiem, że należy jej ufać tak na ok. 73,9463 % :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.