Skip to content

Strajk nauczycieli

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Niech se strajkują.
Do upadłego.
Egzaminów w tych szkołach nie robić - zrobić w innym terminie. II turę.
Zero podwyżek.
Zapłacić za czas strajku tylko za goły etat.

I mieć ich w doopie.
To mówię ja - była nauczycielka. Ze stażem ponad 20-letnim.
«13456726

Komentarz

  • Za czas strajku nie przysługuje wynagrodzenie.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Pewna jesteś? To tym lepiej :D
  • Nawet niektóre przedszkola będą nieczynne. Matki będę musiały się zwalniać z pracy - będą wściekłe.
  • Maria napisal(a):
    Pewna jesteś? To tym lepiej :D
    Pewna na 100%
    Udział pracownika w strajku zorganizowanym zgodnie z obowiązującymi przepisami nie jest naruszeniem obowiązków pracowniczych. W okresie takiego strajku pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, z wyłączeniem jednak prawa do wynagrodzenia. Okres prowadzenia akcji strajkowej jest okresem niewykonywania pracy.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Mania napisal(a):
    Nawet niektóre przedszkola będą nieczynne. Matki będę musiały się zwalniać z pracy - będą wściekłe.
    Już pękają.
    Do poniedziałku mało kto będzie słuchał Broniarza

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Nie musi być I tury w II turze. Wyszło zarządzenie. Egzaminy będą organizowane w największych salach szkół. Egzaminatorem może zostać każdy z wykształceniem pedagogicznym.

    Mario, biegusiem do najbliższej szkoły!
    Jesteś potrzebna.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Właśnie dzisiaj odebrałam z przedszkola Piotrusia z ulotką informującą, jakie to placówki w naszej dzielnicy oferują fajne zajęcia - rodzice mają duży wybór - mogą się z dzieckiem udać albo tu, albo tam, albo jeszcze gdzie indziej...
    Albo wziąć je pod pachę i zabrać z sobą do pracy ofkors.
    Bo jego przedszkole bierze udział w strajku.
  • A w dzień wypłaty panie przedszkolanki będą zaskoczone. Każdy dzień strajku, to minus 1/21 pensji. Zobaczymy. Ale ja już w powołanie do zawodu nie uwierzę.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Zawsze broniłem nauczycieli przed nieuzasadnionym (wg mnie) hejtem. W skrócie, zanim będziemy narzekać na nauczycieli najpierw przyjrzyjmy się jakie narzędzia i uprawnienia państwo im daje, żeby skutecznie wychowywali i kształcili młodzież. Skandalicznie słabe. Dzisiejszy system bardzo utrudnia budowanie autorytetu nauczyciela, wiem że wybitni sobie poradzą, ale wcale nauczyciele nie muszą być megacharyzmatyczni, system musi ich wspierać.

    No ale. Jeżeli tak pogrywamy to sorki, stanę się zaraz największym wrogiem nauczycieli. Oczywiście wyłącznie ze względów politycznych, ale czy jest coś ważniejszego ? Ten strajk może wysadzić w powietrze dobrą zmianę, widzę czarne scenariusze. Najtrudniejszy rok w historii edukacji (2 roczniki) i jeszcze problemy z egzaminami i strajki. Rodzice oszaleją. Na tym przegra i PiS i nauczyciele. Ludzie już nienawidzą PiSu, a nauczycielami gardzą, teraz będzie jeszcze gorzej.
  • Ostatnia Bitwa?

    Opozycja Totalna nie ma już innej "masowej" broni. Nauczyciele to w dużej masie ZNP lub zetenpefile.
    JORGE napisal(a):
    ... Ten strajk może wysadzić w powietrze dobrą zmianę,

    widzę czarne scenariusze. Najtrudniejszy rok w historii edukacji (2 roczniki) i jeszcze problemy z egzaminami i strajki. Rodzice oszaleją. Na tym przegra i PiS i nauczyciele. Ludzie już nienawidzą PiSu, a nauczycielami gardzą, teraz będzie jeszcze gorzej.
  • Bo to jest nauczycielski cios poniżej pasa zadany uczniom i ich rodzicom.
    Kto im jeszcze zaufa?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • góglowa mapa (Polski) z naniesionymi szkołami, przedszkolami i... domami kultury (!), w których ma odbyć się strajk

    (W Piekarach mniej niż połowa, sam jestem zdziwiony)


    https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1zyVN3wHfeq-09cSzEUBGo6TS5YiB10Dw&ll=50.3617258699489,18.90855597152813&z=12
  • edytowano April 2019
    A jak to wygląda w poszczególnych województwach? (Za ZNP)

    mazowieckie 74 proc.
    kujawsko-pomorskie - 86 proc.
    warmińsko-mazurskie - 73 proc.
    zachodniopomorskie - 74 proc.
    pomorskie - 78 proc.

    łódzkie - 88 proc.
    wielkopolskie - 78 proc.
    świętokrzyskie - 81 proc.

    lubuskie - 41 proc.
    dolnośląskie - 82 proc.
    opolskie - 81 proc.
    śląskie - 87 proc.

    małopolskie - 80 proc.
    podkarpackie - 84 proc.
    podlaskie - 72 proc.
    lubelskie - 87 proc.
  • Ta mapa zawiera conajmniej jeden błąd ,bo nie zaznaczono szkoły moich dzieci na niej.
  • Jestem rozdarta. Całym sercem jestem przeciwko strajkowi i modlę się, żeby oszołomy na górze się dogadały. Z drugiej strony, nauczyciele mają sporo racji. Tu nie chodzi tylko o kasę.
  • edytowano April 2019
    Oj dostaną nagrodę od Peło, jeśli wysadzą w powietrze DZ, dostaną.

    Nagrodę wypłaconą grubą lolą przez łeb.

    Pier**** debile.

  • Cyrylica napisal(a):
    Jestem rozdarta. Całym sercem jestem przeciwko strajkowi i modlę się, żeby oszołomy na górze się dogadały. Z drugiej strony, nauczyciele mają sporo racji. Tu nie chodzi tylko o kasę.
    Cel nie uświęca środków. Zresztą uczyciele są tu jawnie wykorzystywani, a pozwalając, wystawiają sobie świadectwo z własnej głupoty i krótkowzroczności.
    Z takiego materiału nie ma też wychowawców przyszłych pokoleń.
  • AnnaE napisal(a):
    Za czas strajku nie przysługuje wynagrodzenie.
    Cos sie mi obilo o uszy, ze np. w takim Wroclawiu prezydent Sutryk obiecuje ze miasto opłaci strajkujacych nauczycieli.
    Rozumiecie, szanowni panstwo?
  • Ależ rozumiemy doskonale.

    Jeśli DZ wygra, lepszej okazji by rozpirzyć cały system szkolnictwa i zbudować go na nowo - nie będzie.
  • peterman napisal(a):
    Jeśli DZ wygra, lepszej okazji by rozpirzyć cały system szkolnictwa i zbudować go na nowo - nie będzie.
    DZ - rozumiem: Dobra Zmiana.

  • uhrr napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    Za czas strajku nie przysługuje wynagrodzenie.
    Cos sie mi obilo o uszy, ze np. w takim Wroclawiu prezydent Sutryk obiecuje ze miasto opłaci strajkujacych nauczycieli.
    Rozumiecie, szanowni panstwo?
    Nie tylko. Również w Łodzi (podobno), Radomiu (na pewno) i w paru innych miejscach. To normalnie wygląda, jak wynajęcie nauczycieli przez wraże samorządy do strajku politycznego.
  • W Warszawie też bardzo chcieli, ale niestety nie mają środków :D
  • A to wogle legalne jest?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A to wogle legalne jest?
    zawsze można inaczej nazwać środki... Formalnie to samorząd zatrudnia.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A to wogle legalne jest?
    W razie czego sądy wyinterpretują co trzeba...
  • Cyrylica napisal(a):
    Jestem rozdarta. Całym sercem jestem przeciwko strajkowi i modlę się, żeby oszołomy na górze się dogadały. Z drugiej strony, nauczyciele mają sporo racji. Tu nie chodzi tylko o kasę.
    Strajk nauczycieli powinien odbyć się za rządów PO, jako ze wówczas obiektywnie żyło im się gorzej.
  • Podobno wszelkie rewolucje wybuchały nie wtedy, kiedy ludziom było najgorzej, tylko wtedy, gdy się poprawiało.
    Poprawia się, ale nierówno, innym bardziej niż mi, to dawać - wyrwę swoje, nie będę gorszy.
  • MarianoX napisal(a):
    Cyrylica napisal(a):
    Jestem rozdarta. Całym sercem jestem przeciwko strajkowi i modlę się, żeby oszołomy na górze się dogadały. Z drugiej strony, nauczyciele mają sporo racji. Tu nie chodzi tylko o kasę.
    Strajk nauczycieli powinien odbyć się za rządów PO, jako ze wówczas obiektywnie żyło im się gorzej.
    To na tej samej zasadzie, że PO okradła młodych z OFE i nie było protestów. Nie mogę tego zrozumieć.
    W tym wszystkim chodzi również o godność i autorytet nauczyciela. Wiem, kiedy to rozpieprzyli, kiedy wprowadzili gimnazja. Wiem, co piszę, bo pracowałam również za komuny. Po wprowadzeniu gimnazjów przyznali rodzicom i uczniom mnóstwo praw, a z nauczycieli zrobili parobków bez prawa głosu i prawa do obrony. Rodzicom się te uprawnienia zaczęły kojarzyć prawie wyłącznie z gnojeniem nauczycieli i wykłócaniem się o oceny, a uczeń może już wszystko, może być chamski, może rozwalić każdą lekcję i nic z tym nie można zrobić, bo to dziecko ma wsparcie rodziców. Właściwie to nie wiem, czy to się zmieni, czy kiedykolwiek ludzie przestaną nazywać nauczycieli nierobami, bo widzą tylko te 18 godzin dydaktycznych.
  • W mojej pisowskiej gminie szkoła i przedszkole strajkują :-(
  • edytowano April 2019
    Cyrylica napisal(a):
    Po wprowadzeniu gimnazjów przyznali rodzicom i uczniom mnóstwo praw, a z nauczycieli zrobili parobków bez prawa głosu i prawa do obrony. Rodzicom się te uprawnienia zaczęły kojarzyć prawie wyłącznie z gnojeniem nauczycieli i wykłócaniem się o oceny, a uczeń może już wszystko, może być chamski, może rozwalić każdą lekcję i nic z tym nie można zrobić, bo to dziecko ma wsparcie rodziców. Właściwie to nie wiem, czy to się zmieni, czy kiedykolwiek ludzie przestaną nazywać nauczycieli nierobami, bo widzą tylko te 18 godzin dydaktycznych.
    Jednak w zetenpowskich "pustulatach" tylko o michę chodzi. No jakby nie patrzeć, jako żywo nie pamiętam czasów by uczyciele strajkowali w imię godności (w niefinansowym sensie) zawodu nauczyciela i o powrót do bardziej sensownego procesu edukacyjnego i wychowawczego w szkole. Przenajświętsza micha i tyle.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.