Skip to content

Brunatna fala rozlewa się po Polsce - awaria oczyszczalni ścieków Czajka

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Po ostatnich działaniach w tym temacie zsyntetyzował mi się komentarz:
- aby chronić Polaków przed skutkami brunatnej fali, która z rządzonej przez PO Warszawy rozlewa się po kraju, rząd musiał użyć wojska.
«13456789

Komentarz

  • edytowano August 2019
    Dobrze że jest taka opcja na sytuacje krańcówe. Nie znamy jednak odpowiedzi na kilka ważnych pytań:
    - o lojalność wojska
    - o siłę wojska
    - o poparcie cywili dla akcji wojska
    - o sojuszników i ich lojalnosc - dotyczy panstwa i jego wrogów wewnętrznych
    A skoro tak to na razie to jest opcja na klęski żywiołowe a nie dywersję.
  • aj tam, tak po księgowemu - a kto za to zapłaci? Ta rura jest tak nowa, że powinna być na nią jeszcze gwarancja. PO tak konsekwentnie podeptało wszelkie zasady przetargów, że dobrze wiedziało zapewne kogo wybrać i dobrze wynegocjowało kontrakt.
    Tyle słów, a autor projektu nieznany, o wykonawcy nikt nie mówi, o nadzorze technicznym też nie. Czekamy aż roszczenia się przedawnią?
  • Czy koleżeństwo widziało przemówienie Czaskoskiego.
    Pierwsze primo: dress code ta takich dżinsikach i koszulinie to sobie można w korpo w piątek po ołpenspejs popylać.

    Drugie primo: mowa ciała telepanie sie i gibanie całym soba daje znać w jak mu źle i niewygodnie w tej sytuacji - zero profesjonalizmu.

    Czecie* primo: retoryka zaiste gów..parciana"
    "Prosze Pani ale to nie ja, to naprawdę nie ja rozbiłem tę donicę z paprotką.... no naprawdę nie ja przysięgam, pani woźna mówi, że się posadzi w słoju po ogórkach i będzie rosła bujna i piękna, prosze pani ... naprawdę nie ja ale bardzo mi przykro,ale prosze pani bo Jacek mnie szturchnął noji parotka zleciała sama ale to nie ja, nie ja, niech mi pani uwierzy, nie ja a paprotka bedzie rosła dalej,przyrzekam, w słoiku, bo pani woźna...płacz.

    No krakoski majcher to mąż stanu prz tym 8-| 8-|

    *Kraków pozdrawia :D



    Poczatek filmiku
  • czwarte primo "nic się nie stało, nic nikomu nie zagraża, w Warszawie."

    Wszyscy poza Warszawą to nikt.

    Trzaskowski gdzieś tam chodził jako przyszły kandydat na prezydenta. Pewnie "wszystkich Polaków". Widzę, że rozpoczął właśnie udaną kampanię wyborczą.
  • ale pieniądze - przypomnijcie sobie państwo te rachunki wystawiane prezydentowi za wizytę w jakimś mieście (Szczecinku?), tu się wszystko odbywa bezkosztowo, samo się dzieje, pewnie sobie jeszcze w ratuszu wypłacą premie i nadgodziny.
  • Przykładem niefrasobliwosci Wawa contra all the World był brak oczyszczalni dla jednej strony (tej biedniejszej?) aż do 2012.

    Sokrat Starynkiewicz moim fanem.
    BTW słuchał Polaków po polsku, odpowiadał po rosyjsku, a jak kto nie znał języka najjasnieszego samodierżawcy, to odpowiadał po francusku.
  • KazioToJa napisal(a):
    aj tam, tak po księgowemu - a kto za to zapłaci? Ta rura jest tak nowa, że powinna być na nią jeszcze gwarancja. PO tak konsekwentnie podeptało wszelkie zasady przetargów, że dobrze wiedziało zapewne kogo wybrać i dobrze wynegocjowało kontrakt.
    Tyle słów, a autor projektu nieznany, o wykonawcy nikt nie mówi, o nadzorze technicznym też nie. Czekamy aż roszczenia się przedawnią?
    To pytanie powinno byc powtarzane dzien i w nocy. Powinna to robic kurski.tv. Niestety jest zbyt tępa.
  • uhrr napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    aj tam, tak po księgowemu - a kto za to zapłaci? Ta rura jest tak nowa, że powinna być na nią jeszcze gwarancja. PO tak konsekwentnie podeptało wszelkie zasady przetargów, że dobrze wiedziało zapewne kogo wybrać i dobrze wynegocjowało kontrakt.
    Tyle słów, a autor projektu nieznany, o wykonawcy nikt nie mówi, o nadzorze technicznym też nie. Czekamy aż roszczenia się przedawnią?
    To pytanie powinno byc powtarzane dzien i w nocy. Powinna to robic kurski.tv. Niestety jest zbyt tępa.
    właśnie sobie uświadamiam że to cudo było budowane ze środków europejskich - ciekawe, czy nie poproszą o zwrot
  • Nie
    Będzie można poprosić o dopłatę na spieprzoną inwestycję
  • Radio Wnet - rozmowa z inż. Wasiem o oczyszczalni Czajka - do odsłuchania. "To był skok na kasę".
  • KazioToJa napisal(a):
    ja też jeszcze dam linka, PO bardzo chciało mieć tego wykonawcę http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/oczyszczalnia-sciekow-czajka/?fbclid=IwAR2GXyxaRrmxchzLCzPFOOzpcp1V8H2yBaM7PzAUSNLXkeHkx3ljJqGkl7Y
    Świetna strona. Szkoda, że dla wyborców PiS, a nie dla adresatów.
  • edytowano August 2019
    Mania napisal(a):
    Naprawa oczyszczalni zajmie rok... :-O
    https://twitter.com/OperatorpUga/status/1167533306646290434
    rury zalane betonem!
    image
  • KazioToJa napisal(a):
    ... tak po księgowemu - a kto za to zapłaci?
    ale za to kontrakcja - rządu PiS i Wojska PiS - idzie (pośrednio, nieformalnie) w koszt kampanii wyborczej do Sejmu!

    spadła im z nieba i rozgrywana dobrze (wojskowy most pontonowy z zastępczą rurą)
    a czaskoski już akcję i pomysł 'gasi': czy pontony utrzymają taką masę, czy rura wytrzyma takie ciśnienie...

    (bo jeśli tak, to w co wywalono miliard euro?)



  • edytowano August 2019
    uhrr napisal(a):
    https://twitter.com/HMaegerle/status/1167536944684982273?s=19

    o tak!!!!
    Twitter
    te tweety są chronione, aby je zobaczyć......

    prośba do wszystkich:
    kopiujcie ćwierki i wklejajcie je miast odnośników!
  • edytowano August 2019
    image

    powinni wyrzygac te pieniadze
    a nie, zeby panstwo i zebysmy my wszyscy za nich płacili
  • Z tą naprawą, to jakaś grubsza sprawa, bo jest dość mętnie z dokumentacją wykonania i odbioru.
    Zaczyna to wyglądać na typową budowę epoki PO.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    aby chronić Polaków przed skutkami brunatnej fali, która z rządzonej przez PO Warszawy rozlewa się po kraju, rząd musiał użyć wojska.
    Moje krótsze:
    "Skutecznie sprzątamy g..wno po PO. Głosuj na PiS"

  • edytowano September 2019
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Z tą naprawą, to jakaś grubsza sprawa, bo jest dość mętnie z dokumentacją wykonania i odbioru.
    Zaczyna to wyglądać na typową budowę epoki PO.
    To był koszmar. Jak wszystko, naprawdę my nie zdajemy sobie sprawy jaki był rozpiździel, każdy ma obraz swojej branży, ale działo się podobnie wszędzie. Nie wiem jak i dlaczego, ale dojście PiS do władzy spowodowało zmianę jak w bajkach Disneya, nagle zaczęło się kręcić. Wszędzie i wszystkim, bo ci co dzisiaj padają (w branży budowlanej) to głównie przez fatalne kontrakty z lat dawnych i nagły wzrost koniunktury, płac i cen (które nijak nie przystawały do sytuacji z momentu podpisania umów).
  • Musimy zrobić wszystko, dosłownie wszystko, żeby te kurwy do władzy nie wróciły. Nie dla PiSu, nie dla Polski nawet, dla siebie.
  • Oczywiście.
  • Rafał napisal(a):
    Oczywiście.
    Tylko poza pierprzeniem, że musimy, nie bardzo wiem co mam zrobić ? Poważnie piszę. Ma ktoś pomysł ?
  • JORGE napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Oczywiście.
    Tylko poza pierprzeniem, że musimy, nie bardzo wiem co mam zrobić ? Poważnie piszę. Ma ktoś pomysł ?
    Ja robię cały czas, tz podnoszę swoje kwalifikacje, podnoszę swoją pozycję zawodową i zawsze deklaruję się jako twardy zwolennik PiS, który po katolicku miłuje pokonanych, za pomocą nie więcej niż 2 mieczy, nieprzyjaciół.
  • JORGE napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Oczywiście.
    Tylko poza pierprzeniem, że musimy, nie bardzo wiem co mam zrobić ? Poważnie piszę. Ma ktoś pomysł ?
    Orać na swoim podwórku. Niestety, najobrzydliwsze i najohydniejsze działanie- rozmowa z tymi..., tzn. ludźmi. Głosujących na PO nie idzie przekonać. No to chociaż te mendy od Kukiza i od PSLu?
  • edytowano September 2019
    JORGE napisal(a):
    Tylko poza pierprzeniem, że musimy, nie bardzo wiem co mam zrobić ? Poważnie piszę. Ma ktoś pomysł ?
    INFORMOWAĆ.
    Katolików głosujących na totalsów, że opowiadają się za aborcją na życzenie. Która wygląda w ten sposób, że po wywołaniu porodu dziecku szczypcami łamie się kark, oddziela głowę, bardzo przy tym uważając, by nie uszkodzić mózgu, który przeznaczony jest do eksperymentów medycznych. Praktyka stosowana nagminnie w nowoczesnych państwach Zachodu.

    Albo za eutanazją. Chociaż ten pierwszy przykład bardziej przemówi do wyobraźni. Niech wiedzą. A jeśli nie uwierzą, że zostanie wprowadzona, to przypomnieć, kto i za co został ogłoszony Człowiekiem Roku przez GazWyb (Natalia Przybysz, która poddała się aborcji i bohatersko ten fakt upubliczniła, podpowiadam) oraz jakie hasła są głoszone przez te miłe panie na czarnych marszach. No i dlaczego lud pisoski nazywany jest ciemnogrodem.
  • Na branżowych forach wysyp trzech typów "ekspertów":
    1. Ci co od zawsze wiedzieli, że to musi pieprznąc, ale nikt ich nie słuchał bo nikomu nie mówili...
    2. Specjaliści od "nic się nie stało" - to tylko wyciek, a nieuregulowana Wisła błyskawicznie sama się oczyści, to i tak pikuś przy dostawie biogenów z nawożonych pól.
    3. "SPISEK!" Niemożliwe, żeby te rury pękły, snięte ryby to przywiezione albo specjalnie otrute.
    2 i 3 łączy też przekonywanie, że "to wszystko jest nakręcane przez PiS"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.