Skip to content

Brunatna fala rozlewa się po Polsce - awaria oczyszczalni ścieków Czajka

1234568

Komentarz

  • edytowano October 2019
    jestem w Myśliborzu, "sprzątam" "śmieci" po śp. tacie....

    mój tata interesował się polityką i aktywnie działał w (pierwszej) Solidarności.
    i znalazłem wśród szpargałów kserówkę z tytułem:

    45 Zasad Zniewolenia
    czyli sowieckiej instrukcji znalezionej w kancelarii Bieruta
    punkt 29.
    Przy budowie i rozbudowie przemysłu dopilnować, aby ścieki przemysłowe spływały do rzek mogących stanowić rezerwat wody pitnej.
    Sprawność kompleksu/ systemu Czajka (i pompy i spalarnia...) zankomicie w ten instruktaż się wpisuje, moim zdaniem.

    (i nie mam pojęcia, czy te 45.... nie jest fejkiem z lat osiemdziesiątych)
  • Daj pan całość, przemyślimy!
  • Takie samozatracenie i głupota
    Wręcz nieprawdopodobne
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Natomiast pierwsze 15 lat bytności naszej w Wujni, jak sądzę, dość szczegółowo okazało tut. Ludożerce, że nie po to Niemcy rządzą, żeby robić dobrze Polakom, a raczej - Niemcom.
    ?
    Wujnia OK. Można sobie na narty w Dolomity polecieć albo na Rodos się potaplać w ciepłej wodzie w morzu ale w kranie też jest. Bez pokazywania dowodu, chyba że Lotem. Można pojechać do pracy do Anglii lub Niemiec (sprawdziłem), łyska staniała a nawet ostatnio w sklepach jest Westvleteren.

    Ale przede wszystkiem - Wujni polska prowincja (ta głosująca na PiS) zawdzięcza przetrwanie. W okolicach roku 2000 bieda w Polsce poza większymi miastami była straszna. Dopłaty rolnicze to 500+ tamtego czasu a pewnie i lepiej.

    Średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego to dziś ok 11 ha , ta średnia była niższa w momencie akcesji. Czyli ok 8800 rocznie . Mediana pewnie
    dużo niższa. Z tym ,że dostają wszyscy .
  • A tu z tak zwanego nagła zbliża się czas zakończenia działania mostu pontonowego, czyli rząd PiS kończy dotować władającą Warszawą klikę z PO.
    W mediach jakaś dziwna cisza, co z tym fantem pragnie zrobić Pą Prezidą Czaskowski, bo czasu coś mało zostało.
    Ot taki gryll na konferencji: - Pragnie Pan startować w wyborach prezydenckich, a sprawy ekologicznej utylizacji ścieków w jednym mieście nie potrafi Pan rozwiązać, a i kozy wyzdychały...
  • Zwłaszcza kozy bolą.

    Co zrobił Jogaiuo z mostem pontonowem/łyżwiowem pod Czerwinskiem?
    Był użyty jeszcze raz?
  • Co tam znów za wulkan wybuchł wew stolycy? Ponoć sztab kryzysowy powołuja.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Co tam znów za wulkan wybuchł wew stolycy? Ponoć sztab kryzysowy powołuja.
    A nie wię, akurat chlałem i załwarzyłę.
  • ruuurra tem razem z ciepło wodo
  • Tu nie trzeba Bundeswehry ,tu wystarczy -4.
  • Byłem widziałem. Wrzątek poszedł do kanalizacji
  • O, dezynfekcja parą wew stolycy.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Melduję, że do Falenicy jeszcze nie doszła. Może ujdę z życiem. Bodaj to na wsi mieszkać.
  • image

    środa 11. grudnia 2019
    o godz. 9:45 pękła rura
  • Czy sparzone drzewa odżyją na wiosnę?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • deratyzacja - mieszka ktoś bardzo bardzo bogaty w tej dzielni?
  • leobulero napisal(a):
    deratyzacja - mieszka ktoś bardzo bardzo bogaty w tej dzielni?
    Zależy który odcinek Powsińskiej... Ale od wschodniej strony jest zakątek willowy. Może nie jest to Górny Mokotów albo Saska Kępa, ale lokalizacja + prestiż to tak 9/10. I Jeziorko Czerniakowskie tuż obok, święty Graal deweloperów.
  • AnnaE napisal(a):
    Czy sparzone drzewa odżyją na wiosnę?
    raczej nie są sparzone.
    to mgła. (serio)

    (trzeba by porannych kierowców i pasażerów uwięzionych we mgle, zapytać się o to samo)
  • Jak wczoraj raczył zauważyć poseł Łapiński z PO, Pan Prezydent Trzaskowski ma problem ze starymi rurami (org: stara rura pękła)
  • Kłamczuch. Mnóstwo starych rur w PO, i raczej nie pękają.
  • Nuale Pan Prezydent Trzaskowski ma z nimi problem.
  • rura pod Wisłą jest całkiem nowa
  • Wsio taki mu zmiękła.
  • edytowano December 2019
    I tak we Warszawie z kazdą kolejną awarią poparcie Czaskowskiemu wzrasta, takwięc tego....

    Widać mieszkańcy Slolycy lubieją klęby pary i zapach tzw. eksperymentów o poranku
  • Wszystko byle nie PiS!!!
  • Rozszerzają strefę relaksu z pl. Bankowego o saunę.
  • Gorlias_Fitzgorgon napisal(a):
    Rozszerzają strefę relaksu z pl. Bankowego o saunę.
    bedą biegac na golasa czy bić rózgami?
  • Nie podpowiadaj! Rabiej na golasa z rózgą... Fuj.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.