Skip to content

Brunatna fala rozlewa się po Polsce - awaria oczyszczalni ścieków Czajka

1235789

Komentarz

  • Nie wiem czy ktoś musi płacić odszkodowania i komu. Jeśli jednak musi to Warszawa. Z jakiego powodu inne biedniejsze miejscowości maja się składać na to odszkodowanie?
  • Rafał napisal(a):
    Nie wiem czy ktoś musi płacić odszkodowania i komu. Jeśli jednak musi to Warszawa. Z jakiego powodu inne biedniejsze miejscowości maja się składać na to odszkodowanie?
    Poza meritum - bo nie wnikam. Z jakiego powodu Warszawa płaci Janosikowe?
  • Bo głosują na PO.
  • Maria napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Nie wiem czy ktoś musi płacić odszkodowania i komu. Jeśli jednak musi to Warszawa. Z jakiego powodu inne biedniejsze miejscowości maja się składać na to odszkodowanie?
    Poza meritum - bo nie wnikam. Z jakiego powodu Warszawa płaci Janosikowe?
    Z takiego samego z jakiego ja płacę PIT według skali a nie liniowo od dochodów opodatkowanych progresywnie (Część mam liniowo - te która dotyczy działalności gospodarczej . Ze względu na to że ja prowadzę jestem dodatkowo karany w PIT zakazem łączenia dochodów z żoną która nie pracuje.) Oczywiście można sobie wyobrazić system w którym dolna stawka podatkowa do progu wynosiłaby 40 %, a powyżej progu wysokiego dochodu 20 %. Taki system wprowadzali stopniowo tak zwani socjaldemokraci z SLD oraz liberałowie z PO. W tym sensie los ma rację że Warszawa powinna płacić janosikowe bo większość warszawiaków głosuje na PO, które odpowiada za dziesiątki lat niesprawiedliwej dystrybucji budżetowej.
  • Poddaję się. Mój rozum tego nie ogarnia. I szkoda mi czasu na dalsze wnikanie, dorzucę na wszelki wypadek.
  • Co tu jest do ogarnięcia? Warszawa wybrała władze. Te władze karygodnie zaniedbały budowę oczyszczalni ścieków, ścieków warszawskich. Te ścieki zanieczyszczają rzekę, morze i ujęcia wody dla innych miejscowości i czynią szkody. To jest karalne wedle prawa. To są wymierne szkody które winowajca powinien zrekompensować. Kto jest winowajcą i powinien ponosić konsekwencje finansowe winy: władze Warszawy via budżet Warszawy, wszyscy Polacy via budżet państwa, czy mieszkańcy miejscowości ponoszących szkody via budżety tych miejscowości?
  • edytowano September 2019
    Rafał napisal(a):
    Co tu jest do ogarnięcia? Warszawa wybrała władze. Te władze karygodnie zaniedbały budowę oczyszczalni ścieków, ścieków warszawskich. Te ścieki zanieczyszczają rzekę, morze i ujęcia wody dla innych miejscowości i czynią szkody. To jest karalne wedle prawa. To są wymierne szkody które winowajca powinien zrekompensować. Kto jest winowajcą i powinien ponosić konsekwencje finansowe winy: władze Warszawy via budżet Warszawy, wszyscy Polacy via budżet państwa, czy mieszkańcy miejscowości ponoszących szkody via budżety tych miejscowości?
    Niech przynajmniej zwrócą koszty instalacji mostu pontonowego i tymczasowego przesyłu nieczystości do Czajki.
    To nie kosztuje NIC.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • A ja jednak mam nadzieję, że Czaskoskiego (prawnie i politycznie) utopią w tym gównie po wyborach (a przynajmniej część warszawskiego ratusza) i wprowadzą jakiegoś p.o.
  • Czaskoski dla PiSu jest skarbem.
  • los napisal(a):
    Czaskoski dla PiSu jest skarbem.
    Powiedziałabym, że z nieba PiSowi spadł, a jednak wypłynął z falami gnojówki.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Może i Czaskowski jest skarbem, ale jego pozycja jest mocno zagrożona. Ma silnych konkurentów w POKO. Starają się jak mogą i coraz lepiej, znaczy gorzej, im wychodzi.
  • edytowano September 2019
    Rafał napisal(a):
    Może i Czaskowski jest skarbem, ale jego pozycja jest mocno zagrożona. Ma silnych konkurentów w POKO. Starają się jak mogą i coraz lepiej, znaczy gorzej, im wychodzi.
    No to wystarczy, niech się żrą. Tylko Warszawy szkoda.
  • Samiśmy chcieli
  • los napisal(a):
    Samiśmy chcieli
    Ej ej. Jaki to był najlepszy kandydat. I starał się najlepiej jak mógł.
    Najlepszym potwierdzeniem mobilizacja elektoratu- w esbeckich dzielnicach oficerowie nawet z przysłowiowymi cewnikami przyczłapali zagłosować "przeciwko Kaczorowi".
  • qiz napisal(a):
    w esbeckich dzielnicach oficerowie
    Nie pszypaszczam iszby mniasto Warszawa zaposiadywało pul milijona esbeków. I kture to so ci "esbecki dzielnice"? Chibasz ulice.

    Niestetysz alesz to gupia luckoś głosiowała na Czaskoskiegusz.

  • Nikt nie mówi, że sami esbecy. Jednakowoż ten zdyscyplinowany elektorat karnie wsparł "obóz postępu i tolerancji".
  • Brzost napisal(a):
    Nikt nie mówi, że sami esbecy. Jednakowoż ten zdyscyplinowany elektorat karnie wsparł "obóz postępu i tolerancji".
    Karniej niż kiedykolwiek, trzeba nadmienić.
  • Brzost napisal(a):
    Jednakowoż ten zdyscyplinowany elektorat karnie wsparł "obóz postępu i tolerancji".
    Wielesz to beło? Pińć percęt? Nualesz Czaskoski wyścigną Jakiegusz o dwaeścia pińć percęt.
  • edytowano September 2019
    Głosował cały antypis, czyli dopełnienie do 100% ponad poparcie dla PiS.

    Podobnie będzie teraz. Oby nie dali rady z utworzeniem koalicji rządowej antypis.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Oby nie dali rady z utworzeniem koalicji rządowej antypis.
    "Nic ich nie łączy poza pragnieniem naszej zagłady"

  • Gnębą napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Jednakowoż ten zdyscyplinowany elektorat karnie wsparł "obóz postępu i tolerancji".
    Wielesz to beło? Pińć percęt? Nualesz Czaskoski wyścigną Jakiegusz o dwaeścia pińć percęt.
    Nadzwyczajna frekwencja w niektórych dzielnicach pozwala domniemywać, że kolejne parę procent głosów mogło być importowanych.
  • W Warszawie wogle głosy są importowane, a i tak za mało - bo Warszawa winna mieć ze 3-5 mln ludzi, a ma niecałe 2.
    Pamiętam, jak się ludzie dziwowali, że na Ursynowie frekwencja sięgała 110%, a to przecie normalne zjawisko.
  • los napisal(a):
    Samiśmy chcieli
    +1
    W Wawrze PiS stracił 2 mandaty. Wcześniej nie prowadził żadnej kampanii. Walczył tylko Patryk Jaki. Odgórnie skazany na porażkę.
  • Na Mokotowie byliśmy jeden mandat dzielnicowy w plery. Same sziet. I jeszcze wrzucili bezsensowną spadochroniarę, której jedyną zaletą było, że gra w drużynie Matołuszka.
  • Brzost napisal(a):
    Nikt nie mówi, że sami esbecy. Jednakowoż ten zdyscyplinowany elektorat karnie wsparł "obóz postępu i tolerancji".
    W demokracji z definicji rządzi zorganizowana mniejszość. Chcecie mieć Polskę? Zorganizujcie się. Nie chcecie czy nie potraficie się zorganizować? Nie będziecie mieć Polski.
  • PiS przerżnął w dużych miastach z nieudolności, arogancji a może z wyrachowania. Zlekceważył wielkomiejski elektorat, wystawił słabe ekipy w tym spadochroniarzy lub nounejmów, poobrażał lemingów i aspirujacych do elit budżetowych gołodupców.

    To może być z wyrachowania bo to się podoba wsi i miasteczkom, a tam jest większość, tam się wygra wybory i tam się dobije pezetel. Mam nadzieję że po wyborach PiS skonstruuje ofertę i rozpocznie akcje odbicia dużych miast.
  • Jeśli w tym miałby być jakiś pomysł, żeby odpuścić miasta, to nic durniejszego nie można było wymyślić. Należało walczyć o każdy głos.
  • edytowano September 2019
    Należało. Myślę że "tak wyszło". Tak czy owak powinni to zacząć odkręcać. Na razie nie widzę symptomów opamiętania. Nadal jest walenie w wielkomiejskie elity bez ładu i składu. No i nauczyciele, urzędnicy, lekarze, aktorzy, dziennikarze i wszelki prekariat biurowy do tych elit aspirujący myśli że to atak na nich, a POKO, lewacy od LGBT i KuKa go w tym utwierdzają..
  • Już to przerabialiśmy - optymalizacja kosztów. W zaistniałych warunkach zrozumiała.

    A co będzie w nowej kadencji - zobaczymy. COŚ zacząć robić będzie trzeba.
  • Estado novo
    Czytać Salazara
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.