Skip to content

Nie ma Nobla

loslos
edytowano March 2015 w Forum ogólne
Na wiadomych portalach. Tomat nie istnieje. Czyżby pani pisarka odmówiła właściwej wypowiedzi?
«13456716

Komentarz

  • No w końcu 350 tys. piechotą nie chodzi.
  • Faktycznie...
  • Bo to zeszłoroczny nobel. W tym roku dostał pisarz austriacki.
  • Dobrze, że nie malarz.
  • no, żeby coś jeszcze wydusić , trzeba coś pani Tokarczuk przeczytać.
    Ile osób w redakcjach przeczytało cokolwiek?
    Sprzedaż wzrosła o 6 tys procent.
    Jedyny ,który mial odwagę powiedzieć, że przeczytał wszystko, to Tusk. Cwaniak, nikt mu dziś egzaminu ze znajomości nnie zrobi :)

    a na marginiesie nie wim czy Koleżeństwo zdaje sobie sprawę że dzieciarnia w szkołach też nie czyta lektur.
    Znajoma mama pedagog przyznała że jej syn nie był w stanie przeczytać W pustyni i w puszczy
    A bystre i dobre dziecko.
  • to było wczoraj
  • Nawet przekupić będzie trudno
  • uhrr napisal(a):
    o naiwny, naiwny
    https://polskatimes.pl/olga-tokarczuk-zaglosujmy-dobrze-za-demokracja/ar/c1-14493279
    Nu, dobrze powiedziała. Ja też pójdę głosiować za demokracją, zaraz po mszy ma się rozumieć.
  • uhrr napisal(a):
    o naiwny, naiwny
    https://polskatimes.pl/olga-tokarczuk-zaglosujmy-dobrze-za-demokracja/ar/c1-14493279
    Tokarczuk napisal(a):
    Chciałabym powiedzieć moim przyjaciołom, ludziom w Polsce: zagłosujmy dobrze, za demokracją.
    No tak, tak właśnie będę głosiować: dobrze, za demokracją, na PiS.

    Oj, nie popisała się pani noblistka, nie popisała.

  • Wpis mojego kolegi z Anglii
    I wish they'd have more Nobels for Literature. I read so much rubbish these days. The Nobels make it easy to know who to avoid.
  • adamstan napisal(a):
    Dobrze, że nie malarz.
    Mógłby pokojową dostać :-) Jako malarz pokojowy.
  • Michał5 napisal(a):
    no, żeby coś jeszcze wydusić , trzeba coś pani Tokarczuk przeczytać.
    Ile osób w redakcjach przeczytało cokolwiek?
    Sprzedaż wzrosła o 6 tys procent.
    Jedyny ,który mial odwagę powiedzieć, że przeczytał wszystko, to Tusk. Cwaniak, nikt mu dziś egzaminu ze znajomości nnie zrobi :)

    a na marginiesie nie wim czy Koleżeństwo zdaje sobie sprawę że dzieciarnia w szkołach też nie czyta lektur.
    Znajoma mama pedagog przyznała że jej syn nie był w stanie przeczytać W pustyni i w puszczy
    A bystre i dobre dziecko.
    nasze czytają, bo im powiedzieliśmy, że to ważne
  • ale często po łebkach :DDD
  • a, i rozmawiamy z nimi o tych ksiazkach
  • No patrzę na te Księgi Jakubowe com je dostał na imieniny kilka lat temu i przejrzałem po łebkach. Wciąż na półce którą widzę z łóżka, bo leżę przeziębiony. Jeszcze coś tam jest na regałach, ale nie wiem dokładnie gdzie. Odkurzać czy lepiej poczekać na przesyłkę z książką Zazu? Lepsza chyba świeża jasna pozycja niż Nobel z naftaliny.
  • noto już dała głos noblessa , jak oczekiwał salonik, kamerdyner Sztur młodszy był łaskaw zarezonować, więc mamy, co mieliśmy mieć.
    Permanentny womit.
    I ta Kidawa stomatologicznie wyposażona z określeniem postawić tamę "dyktaturze jednego, nieszczęśliwego człowieka".
  • edytowano October 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Bo to zeszłoroczny nobel. W tym roku dostał pisarz austriacki.
    (przeklejam)
    romeck napisal(a):
    wszystkie nagrody Nobla z literatury:

    2019 - Peter Handke
    2018 - Olga Tokarczuk
    i z notki o niej tamże:
    Olga Tokarczuk received her Nobel Prize in 2019.
    aaaa, wygóglałem:
    Literacka Nagroda Nobla powraca w wielkim stylu po największym w swoich ponad stuletnich dziejach skandalu wizerunkowym. W tym roku - z racji dwuletniej przerwy w przyznawaniu - nagrody są dwie,
  • edytowano October 2019
    ale jaja! ale jaja!

    na nagraniu PJK mówi, że własnie czyta Tokarczuk, jej "Księgi Jakóbowe"
    a nagranie jest z 2016 roku (czat wPolityce.pl z PJK)

    #CzytałemTokarczukZanimToByłoModne
    Marcin Fijołek @marcinfijolek
    10.10.2019 4:47

    JK wypromował Noblistkę! ;) #czytałemtokarczukzanimtobyłomodne
    PJK:
    |W tej chwili zaskoczę państwa, bo czytam „Księgi Jakóbowe” pani Olgi Tokarczuk, która pewnie sama jest zaskoczona tym, że czytam jej książkę
    od-tweety

    Grzegorz Zając @grzeszajac1
    Jarosław Kaczyński czego nie przeczyta to sukces:
    Atlas Kotów
    Księgi Jakubowe


  • loslos
    edytowano October 2019
    Cisza wyborna, więc o literaturze. Przeglądam ja internat w poszukiwaniu tekstów o literackich przymiotach noblistki. I wiecie co? Żadnego nie znalazłem. Mlasków nie liczę (jednym z mlaskających jest Ziemniak), idzie mi o bardziej czy mniej poważne opracowania, dlaczego Olga Tokarczuk wielką pisarką jest.

    Dla mnie to pani obok naszego dawnego kolegi ze Ślunska jest personifikacją grafomanii. Od dawna i mam na to papiery.
  • edytowano October 2019
    A właściwie to dlaczego Komitet Noblowski wziął się za pokój i za literaturę? Czy to był pomysł samego Alfreda? Że nauki ścisłe to rozumiem bo Alfred w nich działał i zatrute owoce postępu w ich dziedzinie poznał. Nawet to jednak nie jest do końca zrozumiałe bo przyznanie nagrody za jakieś wybitne osiągnięcie nie stanowi żadnej przeszkody w jego niecnym wykorzystaniu. Czy literatura stanowi? Albo mętnie określony pokój?

    Pewnie to jest gdzieś w deklaracjach czy manifestach programowych Alfreda i Komitetu. Jeśli tak to proszę o krytykę i ewentualnie link.
  • edytowano October 2019
    Twardoch pisał dobrze, potem chciał być oryginalny
  • Przeciw noblowi dla Handkego protestują Bośniacy za jego pisanie o Serbach i Srebrenicy
  • Odwzajemniona namiętność Twardocha do siebie samego uniemożliwiła mu zostanie pisarzem nawet dobrym.
  • Każy moze obnosić się z noblessą:)

    Książka Olgi Tokarczuk zamiast torebki lub obok torebki
  • zanowne Panie, a także…Panowie. Proponuję spacerujmy po ulicach, parkach, lasach, sklepach, teatrach, kinach i stadionach oraz kościołach i innych miejscach - z książką! Z książką Olgi Tokarczuk

    https://wpolityce.pl/polityka/468094-ksiazka-tokarczuk-zamiast-torebki-kuriozalny-apel-olejnik
  • Toby pasowało do tego modelu postępowego przedstawiciela elity:

    Zamiast torebki albo teczki okładka z grzbietem i atrapa krawędzi stronic knigi (Księgi Jakubowe się nadadzą bo grube). Na wierzchu krzyczące tytuły aby każdy zobaczył modne logo (już są). A w środku pusto. Znaczy niezupełnie bo wolnościowo co kto lubi, a raczej lubić powinien: ulotki Grety Thunberg, KONSTYTUCJA!!!, ekopapierosy, kondomy, kilka amuletów indiańskich albo tybetańskich, słodzik eko, długopis z Che Guevarą, mały sierp, mały młot, zielona koniczynka, tęczowa apaszka i kilka innych przydatnych drobiazgów.
  • Rafał napisal(a):
    Toby pasowało do tego modelu postępowego przedstawiciela elity:

    Zamiast torebki albo teczki okładka z grzbietem i atrapa krawędzi stronic knigi (Księgi Jakubowe się nadadzą bo grube). Na wierzchu krzyczące tytuły aby każdy zobaczył modne logo (już są). A w środku pusto..
    Przypomniał mi się wierszyk Marcina Wolskiego z początku lat 90-tych, o tym czego nie było w bibliotece polskiego inteligenta. Taki fragment m.in.

    "Nie było Skiroławek, bo wstyd mu znajomych
    Ściślej: były, w okładce od Królowej Bony"
  • Brzost napisal(a):
    Nie było Skiroławek, bo wstyd mu znajomych
    Ściślej: były, w okładce od Królowej Bony"
    image
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.