Skip to content

Dawno nie było forumowej ankiety

2456715

Komentarz

  • Zaraz zaraz.
    To że TERAZ tak jest, nie znaczy, że tak jest/było zawsze. I że serial z natury rzeczy to produkt masowy.
    Tak samo jak film - jest masowy albo nie, bo są też niszowe. I nie w każdym kinie przed seansem puszcza się milion reklam.
  • TecumSeh napisal(a):
    ... nie znaczy, że ...że serial z natury rzeczy to produkt masowy.
    akurat wątkowe (Gra oraz Wiedźmin) są w 100 %

  • edytowano December 2019
    TecumSeh napisal(a):
    Niekoniecznie.
    A jeśli nawet, niekoniecznie oznacza formatowanie go pod masowego odbiorcę.
    Wiele dzieł odniosło sukces właśnie dlatego, że twórca myślał o tym by zrobić jak najlepsze dzieło, a nie jak zadowolić największą ilość ludzi.
    I odwrotnie - wiele tworów jest słabych własnie przez nastawienie typu: a jak to się sprzeda.
    Nu częściowo się zgodzę z Kolegą. To nie znaczy jednak że zgadzam się z podaną w poście wyżej recenzją ze nowy Wiedźmin Netflixa jest "produkcją doskonale przeciętną". Nie zgadzam się tylko po jednym odcinku. Co dalej zobaczę. Z pewnością jednak cytowana recenzja jest standardowo efekciarska jak to zwykle z opiniami ekspertów i komentatorów z ograniczoną, czyli żadną odpowiedzialnością.
  • Wiedźmin to pierwszy polski produkt masowy. Jedna z popularniejszych gier, flagowy serial Netfliksa, książki sprzedane w dziesiątkach milionów egzemplarzy.

    Witajcie w świecie.
  • edytowano December 2019
    podobaja mi się kolory..image

    serial netfilksa vs gra cd projekt
    image
  • za Komputer Świat:

    20.12.2019, godz. 21:00
    CD Projekt RED ogłosił oficjalnie porozumienie z Andrzejem Sapkowskim! Obie strony finalnie wypracowały kompromis.
  • los napisal(a):
    Wiedźmin to pierwszy polski produkt masowy. Jedna z popularniejszych gier, flagowy serial Netfliksa, książki sprzedane w dziesiątkach milionów egzemplarzy.

    Witajcie w świecie.
    za wprost (ranking pisarzy)
    za 2019 rok - 168.000 sprzedanych (?) książek, przychód ok. 300.000 zł
    wg jednego z tłumaczy Wiedźmina, tylko do 2007 roku (12 lat temu) sprzadaż (na Świecie) przekroczyła 5.000.000 egz.

    2015: "Ostatnie życzenie" znalazło się tym samym na liście bestsellerów New York Times, a Andrzej Sapkowski na liście 20 najpopularniejszych twórców fantasy w tamtym czasie na Amazonie.

    a to tylko o książkach!

    więcej (bo mi się nie chce już czytać)
  • Jestem w stanie przełknąć wiele, nawet czarnych Paździochów błotnych, ale to co Netflix zrobił z elfami i Triss Merigold - jest niewybaczalne.
  • Etam, Sapkower ma pewne cechy grafomańskie, więc nie dziwota, że filmują go też po grafomańsku.
  • Bitwa o Sodden to też jakaś kompletna żenada. Nie chodzi tylko o żałośnie małą liczbę wojska, ale także kompletne lamerstwo i marnotrawstwo życia magów Północy. Oczywiście to pokłosie tego jak pokazano szkołę czarowników w Aretuzie... Ja pinkole, im bardziej zagłębiam się w fabułę książek (opierając się na samych streszczeniach), to widzę że ci ludzie nie mają pojęcia co robią.

    Ten serial w kolejnych sezonach będzie jakimś koszmarem, jeśli ekipa kreatywnych nie weźmie się do roboty a Netflix nie dosypie dolarów do budżetu. Chyba że scenarzystom zależy na dojechaniu do wątków LGBT a potem "jakoś to będzie".
  • los napisal(a):
    Wiedźmin to pierwszy polski produkt masowy. Jedna z popularniejszych gier, flagowy serial Netfliksa, książki sprzedane w dziesiątkach milionów egzemplarzy.

    Witajcie w świecie.
    Wszyscy to wiemy. I co w związku z tym?
    romeck napisal(a):
    podobaja mi się kolory.blockquote>

    Mnie też. Ale w warstwie wizualnej oni zawsze byli dobrzy.
    Nota bene przypominają mi niektóre Twoje zdjęcia:)
    Rafał napisal(a):
    Nu częściowo się zgodzę z Kolegą. To nie znaczy jednak że zgadzam się z podaną w poście wyżej recenzją ze nowy Wiedźmin Netflixa jest "produkcją doskonale przeciętną". Nie zgadzam się tylko po jednym odcinku. Co dalej zobaczę. Z pewnością jednak cytowana recenzja jest standardowo efekciarska jak to zwykle z opiniami ekspertów i komentatorów z ograniczoną, czyli żadną odpowiedzialnością.
    Ok, a ja właśnie obejrzałem jeden odcinek i choć mam uwagi, generalnie jest ok.
    Może dlatego że się tak źle nastawiłem, że dla mnie lepszym wiedźminem był Żebrowski (to podtrzymuję, ale netfliksowy też daje radę), że zarówno w książce jak i w polskim serialu jest klimat słowiański, a w netfliksie go nie ma - mimo tego wszystkiego serial ogląda się przyjemnie.

    Renfri zrobili zdecydowanie lepiej niż my. I Ciri (przynajmniej na razie) też.

    Przyznaję się więc do zbyt pochopnych ocen. Podyktowane były moimi odczuciami po zwiastunach, a potem zajawkami, które mnie tylko w tym utwierdziły, i opiniami innych, zbieżnymi z moimi początkowymi odczuciami. Ale po pierwszym odcinku jest co najmniej nieźle - a na pewno lepiej niż po "Grze o Tron" którą porzuciłem bez żalu po trzech nudnych odcinkach.

    GoT nie czytałem, i nie zamierzam, natomiast gdybym nie czytał Sapkowskiego, pewnie ów serial by mnie do lektury zachęcił. Z GoT było dokładnie odwrotnie.
  • TecumSeh napisal(a):
    los napisal(a):
    Wiedźmin to pierwszy polski produkt masowy. Jedna z popularniejszych gier, flagowy serial Netfliksa, książki sprzedane w dziesiątkach milionów egzemplarzy.

    Witajcie w świecie.
    Wszyscy to wiemy. I co w związku z tym?
    Już nie będzie można się chować w pokomunistyczną sierotę. Gramy w tej samej lidze co inni według tych samych reguł. Warto je poznać.
  • Zapewne warto, jeśli ma się taką możliwość:)
  • loslos
    edytowano December 2019
    Jak się nie ma, to nie powinno się istnieć, by nie powodować konfuzji.

    Polska znalazła się w sytuacji nastolatka, przed którym nagle i niepodziewanie stanęły dorosłe wybory. Małolat może zdać ten niechciany egzamin ratując życie i zyskując wszelkie korzyści związane z dorosłością albo przegrać lub stchórzyć i narazić siebie i często innych na bolesny upadek, nawet śmierć.
  • Nie skorzystam:)
  • Życie nie daje tak wygodnych wyborów.
  • Daje. Wybór jest zawsze.
  • Ja zasię, jako ojciec dzieciom, niejako z obowiązku udałem się na nowy Stary Wars.

    I co wam pem ja? Ovaj, jezdo film o tym, jak zły PiS pod wodzą podstarzałego Jarosława Kaczyńskiego usiłuje rozpostrzeć swe macki na całą galaktykę!!! Na szczęście jego urocza bratanica stawia mu czoło, a nawet Mateusz Morawiecki w ostatniej chwili przechodzi na jasną stronę mocy. Nadto Grzesio Schetyna i Mateusz Kijowski w naybarziey dramaticznem momencie zwołują kumitet obrony galaktycznej demokracji i cały misterny plan złego starca idzie w drebiezgi.

    Tak było.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ja zasię, jako ojciec dzieciom, niejako z obowiązku udałem się na nowy Stary Wars.

    I co wam pem ja?

    Ovaj, jezdo film o tym, jak zły PiS pod wodzą podstarzałego Jarosława Kaczyńskiego usiłuje rozpostrzeć swe macki na całą galaktykę!!!
    Na szczęście jego urocza bratanica stawia mu czoło, a nawet Mateusz Morawiecki w ostatniej chwili przechodzi na jasną stronę mocy. Nadto Grzesio Schetyna i Mateusz Kijowski w naybarziey dramaticznem momencie zwołują kumitet obrony galaktycznej demokracji i cały misterny plan złego starca idzie w drebiezgi.

    Tak było.
    o rany!
    a w którym to roku pańskim PJK zdobędzie Galaktykę całą?
    czyli Unię Jewropejską i Rossiję zussamen do kupy? (A może i Oceanię)
    :)
  • PS. Wczoraj obejrzałam dwa odcinki Wiedźmina na Netfliksie. Podobał mi się bardziej niż polski serial z Żebrowskim. Dobre sceny walki z potworami.
  • romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ja zasię, jako ojciec dzieciom, niejako z obowiązku udałem się na nowy Stary Wars.

    I co wam pem ja?

    Ovaj, jezdo film o tym, jak zły PiS pod wodzą podstarzałego Jarosława Kaczyńskiego usiłuje rozpostrzeć swe macki na całą galaktykę!!!
    Na szczęście jego urocza bratanica stawia mu czoło, a nawet Mateusz Morawiecki w ostatniej chwili przechodzi na jasną stronę mocy. Nadto Grzesio Schetyna i Mateusz Kijowski w naybarziey dramaticznem momencie zwołują kumitet obrony galaktycznej demokracji i cały misterny plan złego starca idzie w drebiezgi.

    Tak było.
    o rany!
    a w którym to roku pańskim PJK zdobędzie Galaktykę całą?
    czyli Unię Jewropejską i Rossiję zussamen do kupy? (A może i Oceanię)
    :)
    Czyli wszystko na psy schodzi. Imperium jak zawsze wredne i mroczne, a federacja coraz bardziej zaklamana i spedalona. Że też Kolega dzieci niewinne na takie gorszace widowiska prowadza.
  • dzieci widzą fajoskie miecze świetlne i bijatyki oraz fajoskie statki kosmiczne i nawalankę bitew w galaktyce... :)
  • Tak jest. Mój wnuk dostał miecz świetlny- nawet dwa. Dzisiaj walczyliśmy.
  • Sapek jest teraz najpopularniejszym autorem w CAŁYM Amazonie. Rowling, King, wszyscy za nim. :-O
  • polmisiek napisal(a):
    Tu link: https://www.amazon.com/author-rank
    Zważywszy że w Top 10 jest czworo autorów, o których w życiu nie słyszałem i dwie nie-osoby, to już coś!
  • edytowano December 2019
    To som twarde dane, a nie konkurs piękności!

    Ile to zmienia dla mnie. Już nie tylko wódka i komunizm a okazjonalnie rasizm, ale może w końcu jakąś formę mój kraj zacznie przybierać w głowach Amerykanów.

    A do tego okazuje się ze Sapek potrafi udzielić wywiadu po angielsku i ciekawie odpowiedzieć. Jak mu się będzie chciało, to zostanie gwiazdorem
  • Witamy w świecie.
  • Troche się boje co rzeknie. Wydaje sie nieco nihilistyczny. Nie jest jednak tak głupi i oportunistyczny albo cyniczny jak nowa noblistka.
  • Sapek szprecha w nastu językach.

    Miejmy nadzieję, że plucie na Polskę w Gazowni jest nadal poniżej jego zaszeregowania płacowego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.