Skip to content

Dawno nie było forumowej ankiety

1246715

Komentarz

  • Ja tu to tylko tak zostawię:

    "Sapkowski powiedział mi, że najważniejsze było dla niego opowiedzenie historii trzech sierot, które szukają swojego miejsca na Ziemi. Chciał, byśmy poruszyli tematy seksizmu, homofobii, rasizmu i problemów społeczeństwa, które nie akceptuje bycia innego — mówiła przed premierą twórczyni serialu Lauren S. Hissrich."
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Sapek jest teraz najpopularniejszym autorem w CAŁYM Amazonie. Rowling, King, wszyscy za nim. :-O
    Z jakiego okresu czasu on zbiera te dane, bo chyba mi umknęło?
    „Sprzedaż chwilowa” (vide prędkość chwilowa). Sama stronka jest aktualizowana co godzinę, ale nie podają jak dokładnie liczony jest ranking.
  • edytowano December 2019
    "Executive producer" to nic nie znaczący tytuł, całkowicie grzecznościowy.
    W jednym filmie bywa ich po 10... albo więcej.
  • polmisiek napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Sapek jest teraz najpopularniejszym autorem w CAŁYM Amazonie. Rowling, King, wszyscy za nim. :-O
    Z jakiego okresu czasu on zbiera te dane, bo chyba mi umknęło?
    „Sprzedaż chwilowa” (vide prędkość chwilowa). Sama stronka jest aktualizowana co godzinę, ale nie podają jak dokładnie liczony jest ranking.

    Jeszcze dodam ze szczelam ze licznik jest pewnie w jakimś ulotnym i rozproszonym cache’u i pewnie raz to jest sprzedaż z ostatnich 10 minut, raz z godziny. Utrzymanie jednego spójnego licznika przy skali Amazonu to całkiem trudny problem, bez sensu to robić dla jednej takiej stronki, skoro wynik prawie zawsze będzie taki sam.
  • los napisal(a):
    Ech, to polskie tłumaczenia, w których actual znaczy aktualny, classified klasyfikowany a eventually to ewentualnie. "Executive" nie znaczy wykonawczy tylko zarządzający. "He's an executive" znaczy "on jest szefem."

    Acha, executioner znaczy nie wykonawca tylko kat.
    Executive w tym ostatnim znaczeniu to najczęściej skrót z CEO, czyli chief executive officer, akurat "szef" tu tłumaczy inne słowo. Problem w tym, że całej frazy się nie przetłumaczy, bo w kontynentalnych spółkach jest inny system i takiej funkcji po prostu nie ma.
  • TecumSeh napisal(a):
    Ja tu to tylko tak zostawię:

    "Sapkowski powiedział mi, że najważniejsze było dla niego opowiedzenie historii trzech sierot, które szukają swojego miejsca na Ziemi. Chciał, byśmy poruszyli tematy seksizmu, homofobii, rasizmu i problemów społeczeństwa, które nie akceptuje bycia innego — mówiła przed premierą twórczyni serialu Lauren S. Hissrich."
    Rasizmu?!
    A nie - antysemityzmu?
    Chiba sie babie cuś po...przyło 8-X
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    los napisal(a):
    Ech, to polskie tłumaczenia, w których actual znaczy aktualny, classified klasyfikowany a eventually to ewentualnie. "Executive" nie znaczy wykonawczy tylko zarządzający. "He's an executive" znaczy "on jest szefem."

    Acha, executioner znaczy nie wykonawca tylko kat.
    Executive w tym ostatnim znaczeniu to najczęściej skrót z CEO, czyli chief executive officer, akurat "szef" tu tłumaczy inne słowo. Problem w tym, że całej frazy się nie przetłumaczy, bo w kontynentalnych spółkach jest inny system i takiej funkcji po prostu nie ma.
    Samo „executive” to zdecydowanie nie skrót od CEO. Jeśli pojawi się w tekście, to może równie dobrze odnosić się do CFO, CTO, VP itd

    Baginski zdecydowanie był bardzo ważna postacią przy powstawaniu serialu. W ramach promocji Netflix wrzucał np. rozmowy jego z showrunnerką, sugerując, ze ten duet pchał wszystko do przodu.
  • Executive to z grubsza synonim managing. Może należy to przetłumaczyć jako główny?
  • wykonawczy - zarządzający

    przecież w filmiku jasno stoi, że według wizji Bagińskiego tworzony był spot reklamujący grę -
    czyli on wykonał - zarządzał produkcją

    =
    a że w wielu rzeczach nie ma dobrych polskich odpowiedników, to raczej źle świadczy o kondycji polskiejj siły słowotwórczej
  • Po polsku chyba moze być też "wykonawczy". Executive to raczej nie przydomek honorowy tylko jak najbardziej operacyjny.
  • Raczej o woli słowotwórczej. Da się classified przetłumaczyć jako tajny, mało kto tylko tak robi.
  • TecumSeh napisal(a):
    Ja tu to tylko tak zostawię:

    "Sapkowski powiedział mi, że najważniejsze było dla niego opowiedzenie historii trzech sierot, które szukają swojego miejsca na Ziemi. Chciał, byśmy poruszyli tematy seksizmu, homofobii, rasizmu i problemów społeczeństwa, które nie akceptuje bycia innego — mówiła przed premierą twórczyni serialu Lauren S. Hissrich."
    Baba chyba konfabuluje pijarowo. Wydaje mi się że Sapkowski ma takie interpretacje głęboko w rzyci.
  • TecumSeh napisal(a):
    Ja tu to tylko tak zostawię:

    "Sapkowski powiedział mi, że najważniejsze było dla niego opowiedzenie historii trzech sierot, które szukają swojego miejsca na Ziemi. Chciał, byśmy poruszyli tematy seksizmu, homofobii, rasizmu i problemów społeczeństwa, które nie akceptuje bycia innego — mówiła przed premierą twórczyni serialu Lauren S. Hissrich."
    Nieee no, to przecie nie jest niespodzianką. Wiedźmin zawsze był „Inny”, niejako wręcz „wykluczony”.
  • Tomasz Buddenbrook też był „inny”, a mały Hanno wręcz wykluczony.
  • No ba!
    Golo Mann takoż
  • los napisal(a):
    Raczej o woli słowotwórczej.
    o to, to!
    brakło mi słowa w gębie
  • Rafał napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Ja tu to tylko tak zostawię:

    "Sapkowski powiedział mi, że najważniejsze było dla niego opowiedzenie historii trzech sierot, które szukają swojego miejsca na Ziemi. Chciał, byśmy poruszyli tematy seksizmu, homofobii, rasizmu i problemów społeczeństwa, które nie akceptuje bycia innego — mówiła przed premierą twórczyni serialu Lauren S. Hissrich."
    Baba chyba konfabuluje pijarowo. Wydaje mi się że Sapkowski ma takie interpretacje głęboko w rzyci.
    Za to dobrze sprzedaje kit.
  • Prawda. Przez ponad 30 lat od sławnej transformacji pomagdalenkowej wolę słowotwórczą zastąpił przymus bezpośredniego kalkowania z angielskiego. Nie jestem pewien czy to jest odwracalne i czy jest taka wola po stronie naszych wodzów od kultury znaczy kalczer.
  • christoph napisal(a):
    No ba!
    Golo Mann takoż
    Że hetero?
  • Rafał napisal(a):
    Prawda. Przez ponad 30 lat od sławnej transformacji pomagdalenkowej wolę słowotwórczą zastąpił przymus bezpośredniego kalkowania z angielskiego. Nie jestem pewien czy to jest odwracalne i czy jest taka wola po stronie naszych wodzów od kultury znaczy kalczer.
    Wicie, przed wojną zamiast „przeprowadzić wywiad” mówiło się „wziąć interwiu”.
  • Interwiu OK. Actual tłumaczony jako aktualny - nie OK.
  • los napisal(a):
    Jeszcze jedno zauważcie - Bagiński nie ma nic wspólnego z całą polską wspaniałą kinematografią, nie uczył go żaden Fajda ani Zanusi.
    W punkt. Lepiej wychodzi bycie "zapalonym" samoukiem. I sumienna praca nad rozwojem.
  • edytowano December 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Prawda. Przez ponad 30 lat od sławnej transformacji pomagdalenkowej wolę słowotwórczą zastąpił przymus bezpośredniego kalkowania z angielskiego. Nie jestem pewien czy to jest odwracalne i czy jest taka wola po stronie naszych wodzów od kultury znaczy kalczer.
    Wicie, przed wojną zamiast „przeprowadzić wywiad” mówiło się „wziąć interwiu”.
    Przed wojną tyż było okropne zmanierowanie tyle że inne. No i pisarzów mieliśmy niezłych tyle że nie noblistów.
  • tu cos o życiu, Wiedźminie i różnych takich
    kwiecień 2019
  • UWAGA!!!
    MOŻE BYĆ SPOJLEREM DLA TYCH CO NIE OGLĄDALI!!!


    "Netflixowy Wiedźmin jest niczym więcej niż fantastyczną, białą męską fantazją o supremacji i jestem wkurzony !!
    Netflix poddał się dominacji białych i przedstawił program, który stanowi ogromny krok wstecz dla kobiet, reprezentacji LGBTQ i uciskanych kolorowych ludzi.
    Jako męski feminista właśnie oglądam pierwszy odcinek i już jestem wkurzony !!!
    Wszyscy tutaj, mówiąc, że ten film będzie materiałem SJW*, wyraźnie planowali nakłonić nas do obejrzenia tego programu, aby nabić liczbę oglądanych filmów w serwisie Netflix. Teraz Netflix uważa, że ​​ten program jest hitem i stworzy więcej zajadłych treści, aby zadowolić ich nowych bigoteryjnych odbiorców. Wiedźmin miał być w innej, bezpiecznej przestrzeni, ale okradliście nas z tego.
    Co było despotycznego w Wiedźminie? Zacznijmy od pierwszego odcinka!
    Lista przestępstw:
    Aż do 40 minuty zaledwie jedna reprezentacja wszystkich kolorów! Wszyscy aktorzy / aktorki o białej karnacji. Dyrektor wyraźnie był rasistą i homofobem.
    Geralt wchodzi do domu białych czarowników, gdzie bezinteresownie pokazuje nagie białe kobiety pracujące w ogrodzie i starające się robić to co lubią stare białe samce! Cóż za patriarchalny mizoginista, który potwierdza przekonanie, że kobiety są tylko ciałem!
    Najgorsze: Ta niby najpotężniejsza czarodziejka, biała dziewczyna, która jest zagrożeniem, potrzebuje mężczyzny, który będzie ją chronić, który wykorzystuje ją jako swoją zabawkę seksualną!
    Mała Ciri ma białego mężczyznę oznaczonego jako „Przeznaczenie!”
    Oczywiście pojawiająca się czarna osoba to zły facet, który zostaje zabity przez białego męskiego bohatera.
    Serial jest oburzający i jest krokiem wstecz w walce o prawa kobiet i antyrasizmu. Brak reprezentacji LGBTQ. Ani jednej sceny całujących się dwóch kolorowych facetów!" **


    *SJW - Social Justice Warriors.
    Lewactwo wszelkiej maści walczące w necie o wszelkie lewackie idee.

    **Nie oglądałem bo mie wiedźmin /fantastyka/ lata więc może cuś tam poprzekręcałem w tłomaczeniu.

    👣

    🐾
    🐾

  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    "Netflixowy Wiedźmin jest niczym więcej niż fantastyczną, białą męską fantazją o supremacji i jestem wkurzony !!
    Kurdens, jeszcze mnie metryka nie upoważnia do oglądania Abrahama, a stosuneczki poszły już tak daleko, że nawet nie wiem, czy to na poważnie czy dla tzw. jaj.

    Jako uzasadnienie mojej rozterki okażę protest, który wybuchł z tego powodu, że jedna pani powiedziała, że mężczyźni mają przeciętnie wyższy wzrost niż kobiety.

  • Chociaż nie; żaden SJW nie powie o sobie "Jestem SJW".
  • Ha, nie widziałem, a ciekawe. Łódzkie i bliskie mi sprawy. Czyli jednak zna wiele języków. No i mój kierunek jak już wspominałem. Nie wiedziałem że jego dyrektor ze Skórimpexu to ten. Na emeryturze już był moim mentorem w biznesie. Nigdy o Sapkowskim nie wspominał. Nie wiedziałem też że aż tyle lat w centrali hazet spędził. W wypowiedziach i stylu bycia to jednak widoczne dla zorientowanych. Tego akurat nie cierpię. Pracowałem z takimi ponad 15 lat. Są jednak wśród nich przyzwoici ludzie, ale prawie wszyscy strasznie zmanierowani. Ten przynajmniej nie ukrywa że z nomenklatury się wywodzi.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    "Netflixowy Wiedźmin jest niczym więcej niż fantastyczną, białą męską fantazją o supremacji i jestem wkurzony !!
    Kurdens, jeszcze mnie metryka nie upoważnia do oglądania Abrahama, a stosuneczki poszły już tak daleko, że nawet nie wiem, czy to na poważnie czy dla tzw. jaj.

    Jako uzasadnienie mojej rozterki okażę protest, który wybuchł z tego powodu, że jedna pani powiedziała, że mężczyźni mają przeciętnie wyższy wzrost niż kobiety.

    image
    No nie, największy rejwach zaczął się po słowie "brain" właśnie! BTW- koleś od 2:27 Very ok! Szacun!

    👣

    🐾
    🐾

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Chociaż nie; żaden SJW nie powie o sobie "Jestem SJW".
    Toto najbardziej "threw me off" i sam zastanawiałem się czy to prawda czy wońtas dla jaj. Ale tutej wszystko jest możliwe.
    Nie linkowałem bo to miało być dla beki ale oceńta sami: https://www.neogaf.com/threads/netflix-the-witcher-is-nothing-but-pigheaded-white-male-supremacist-fantasy-and-i’m-triggered.1516345/

    👣

    🐾
    🐾

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.