Skip to content

Coronavirus a gospodarka

191012141524

Komentarz

  • Jeszcze była historyjka (z kolei ulubiona przez moją Córkę) - "Czy wiecie co zrobi Mama, gdy to zobaczy?"
  • https://web.archive.org/web/20130907175626/http://rebelya.pl/forum/watek/3549/?page=4

    Wielka szkoda, bo niektóre wątki są niemal w całości. Z tego tylko strona czwarta została dwa razy pstryknięta. Są dwie anegdotki Turonia, kilka neologizmów progeniturki Brzosta. Dyzia, niestety nie ma nic. Naprawdę wielka szkoda. Dyziu, pisałeś bezpośrednio na forum czy może czasem w jakimś edytorze i coś zostało?

  • Na forum. Było tez zdjęcie zrobione po tym, jak ściągnęli dzieżę mąki i rozsypali na materac a potem skakali po tym wznosząc tumany.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Dawajcie, bo nie znam!
    A w Niedzielę Wielkanocną ( oni zresztą się urodzili w tę ważną Niedzielę) wziąłem ich w kazimierskiej Farze do pierwszej ławki licząc , ze będą onieśmieleni. A oni wykonali wiele nieoczywistych czynności , z których najgorsze było gromkie , chóralne wzywanie organisty do cichszego śpiewu " ZA GŁOŚNO!!! ZA GŁOŚNO!!!" -darli się solidarnie.
    Przerwali też homilie Proboszczowi wrzeszcząc " ZA DŁUGO!!! ZA DŁUGO!!!"
    Ewakuacja. Potem wróciłem Na Komunię ŚW.
    A Ci krzyczeli na księdza szafarza:" Ja też ciastko!! Mi też!"
    Wiele lat miały te ancykrysy? Wiele dzisiej nają?

  • edytowano April 2020
    Pamiętam oczywiście. To też było fantastyczne. Córa też była na tym zdjęciu, prawda?
  • edytowano April 2020
    Brzost napisal(a):
    Jeszcze była historyjka (z kolei ulubiona przez moją Córkę) - "Czy wiecie co zrobi Mama, gdy to zobaczy?"
    Pomazali czarnym mazakiem wspaniałą jedwabną narzutę na łoże małżeńskie. Coś mi wtedy odparowali na dramatyczne pytanie co zrobi Mama. Chyba: "Wykłuje nam ocy?"" czy jakoś tak.

    Ale córka jak była malutka też gdy została ze mną obgryzła Żonie torebkę od Prady...

    No kto mógł wiedzieć, ze rebelya przepadnie?
  • Dyzio_znowu zapytał ze smutkiem:
    No kto mógł wiedzieć, ze rebelya przepadnie?
    to na wątek: Rebelya a polityka
    :/
  • edytowano April 2020
    LPP (Reserved, House, Cropp, Mohito, Sinsay;) wypowiedziała 29 % (to ok. 150.000 mkw/ 280 sklepów) lokali w centrach handlowych!
    CCC się zastanawia...

    tej lawiny nic nie zatrzyma, na oczach zmienia się handel (w tle słowo-klucz: Amazon.com)
  • Mu, co do Amazonu, to nie jestem całkiem pewien, jak gliniane są jego nogi. Tu ciekawe opracowanie w tomacie: ————> https://stratechery.com/2020/the-anti-amazon-alliance/
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mu, co do Amazonu, to nie jestem całkiem pewien, jak gliniane są jego nogi. Tu ciekawe opracowanie w tomacie: ————> https://stratechery.com/2020/the-anti-amazon-alliance/
    No nie, AWS to dalej potęga, tam jest wiele nóg.

  • romeck napisal(a):
    LPP (Reserved, House, Cropp, Mohito, Sinsay;) wypowiedziała 29 % (to ok. 150.000 mkw/ 280 sklepów) lokali w centrach handlowych!
    CCC się zastanawia...

    tej lawiny nic nie zatrzyma, na oczach zmienia się handel (w tle słowo-klucz: Amazon.com)
    Antysemitys (poczytajta, kto posiada wielkie centra handlowe w Polinie).
  • edytowano April 2020
    qiz napisal(a):

    Antysemitys (poczytajta, kto posiada wielkie centra handlowe w Polinie).
    co?
    ale o czym kolega gada?
    jaki to ma związek?

    ten problem z CH pojawił się już w 2008 roku!
    teraz jest okazja + e-skleping jakiego wtedy nie było

  • Dyziu, dzięki :D
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Jeszcze była historyjka (z kolei ulubiona przez moją Córkę) - "Czy wiecie co zrobi Mama, gdy to zobaczy?"
    Pomazali czarnym mazakiem wspaniałą jedwabną narzutę na łoże małżeńskie. Coś mi wtedy odparowali na dramatyczne pytanie co zrobi Mama. Chyba: "Wykłuje nam ocy?""
    Zapamiętałem: "Wykłuje nam gałki ocne" ;-)
  • Brzost napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Jeszcze była historyjka (z kolei ulubiona przez moją Córkę) - "Czy wiecie co zrobi Mama, gdy to zobaczy?"
    Pomazali czarnym mazakiem wspaniałą jedwabną narzutę na łoże małżeńskie. Coś mi wtedy odparowali na dramatyczne pytanie co zrobi Mama. Chyba: "Wykłuje nam ocy?""
    Zapamiętałem: "Wykłuje nam gałki ocne" ;-)


    Tak, dziwowałem się tym gałkom, ze w ogóle znali fachowy język. Niedawno skończyli 10 lat i zaczęli czytać książki.
  • edytowano May 2020
    Ten interes mial cudowny timing (otwarcie w lutym)



    /Park of Poland, projekt rodziny Greidingerów, do której należy także sieć kin Cinema City
    http://pl.globalcityholdings.com/page/10,zarzad/
  • edytowano May 2020
    biznes alert

    Zapotrzebowanie na energię jak po II wojnie światowej

    W efekcie pandemii koronawirusa i zamknięcia światowych gospodarek spadek zapotrzebowania na energię o 6 procent to największy od 70 lat spadek w wartościach procentowych i największy jak dotąd w wartościach bezwzględnych.
    Popyt na energię spadnie w USA o 9 procent, a w Unii Europejskiej o 11 procent.
    Według wyliczeń MEA ​​każdy miesiąc ograniczenia gospodarek na poziomie jak na początku kwietnia obniża zapotrzebowanie na energię spada o 1,5 procent.
    MEA
  • O tym coraz głośniej

    Koniec galerii handlowych, jakie znamy. Biznes już myśli o... wychodzeniu na ulice
    Znikną galerie handlowe, wrócą ulice targowe - taki może być nieoczekiwany skutek koronawirusa. Zamiast kupowania w zamkniętej przestrzeni, niektórzy wybiorą kupowanie na ulicy. Część firm już zastanawia się, jak odpalać biznes, gdy galerie są zamknięte. - W firmie zadaliśmy sobie w ostatnim czasie pytanie, co by było, gdyby nie było w ogóle centrów handlowych w Polsce - mówi money.pl Igor Klaja, prezes 4F.
    https://www.money.pl/gospodarka/koniec-galerii-handlowych-jakie-znamy-biznes-juz-mysli-o-wychodzeniu-na-ulice-6502322313586305a.html
  • Maria napisal(a):
    O tym coraz głośniej

    Koniec galerii handlowych, jakie znamy. Biznes już myśli o... wychodzeniu na ulice
    Znikną galerie handlowe, wrócą ulice targowe - taki może być nieoczekiwany skutek koronawirusa.
    Zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, niestety ...
  • afropolak napisal(a):
    Maria napisal(a):
    O tym coraz głośniej

    Koniec galerii handlowych, jakie znamy. Biznes już myśli o... wychodzeniu na ulice
    Znikną galerie handlowe, wrócą ulice targowe - taki może być nieoczekiwany skutek koronawirusa.
    Zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, niestety ...
    No z tym, że tak nie do końca. Pewne sygnały o tym zaczęły do mnie docierać jakieś 2 lata temu w postaci pewnych prac studyjnych. Nie wiem czym się zakończyły, bo byłem tylko technicznym konsultantem.
    Może pomysły wracają?

  • Ulice handlowe są chyba na całym świecie. Przynajmniej ja takie widziałam, gdy jeszcze po tym świecie jeździłam, a nie było to wcale tak dawno.
    To nasze miasta zdziczały, może Paryż trochę też poszedł w tę stronę - galerie + banki.
    Warszawska Krucza, dawniej tętniąca życiem, za rządów HGW zamieniła się niemal w slumsy. A przecież to samo centrum miasta. Marszałkowska = banki.

    Koronawirus wymusi na różnych firmach daleko posunięte oszczędności. Zwłaszcza na tych, które ominie tarcza antykryzysowa. Część z nich w ogóle zwija manatki.

    Mam wrażenie, że to cholerstwo "dopomaga" w swoistej repolonizacji niektórych gałęzi gospodarki. Z jednej strony - ogromnym kosztem (np. bezrobocie), ale z drugiej - bardzo ok. Niech się wynoszą.
  • A czym się różni galeria handlowa od uliczki handlowej?
  • Sklepy w galerii nie mają dostępu do światła dziennego.
  • Tym czy dawna Chmielna od obecnej Arkadii.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Sklepy w galerii nie mają dostępu do światła dziennego.
    Nieprawda.
  • suk a budynek z boxami
    arabizacja, zasłąnianie twarzy, uliczki handlowe, co dalej?
  • Przede wszystkim polscy kupcy a nie wielkie sieci handlowe.
  • los napisal(a):
    A czym się różni galeria handlowa od uliczki handlowej?
    jest klima, duża przewaga
  • jeden włąsciciel, jeden pomysł wystrój i porządek
  • edytowano May 2020
    los napisal(a):
    A czym się różni galeria handlowa od uliczki handlowej?
    galeria udaje uliczkę

    CH jest ersatzem miasta*, miasta bez brudu, bez biedaków/żebraków, z czystymi toaletami, zawsze ze słońcem i nigdy z deszczem.... itd

    *części handlowo-rozrywkowej

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.