Skip to content

Coronavirus a gospodarka

11819212324

Komentarz

  • edytowano February 2021
    Generalnie głupim ci ją, więc chciałem zapytać bardziej przenikliwe umysły - czy może mi ktoś wytłumaczyć racjonalność utrzymywania praktycznie zerowych stóp procentowych przy niezerowej inflacji? Jestem uczulony na zatwardziałych korwinistów, ale nie widzę błędu w ich diagnozie, że jest to ratowanie gospodarki kosztem małych i średnich przedsiębiorstw, oraz małych ciułaczy (sprawdziłem ostatnio, że mój bank ma mi do zaoferowania aktrakcyjną lokatę na 0.1% To kwota bazowa, gdybym miał wolny 1mln PLN, to oprocentowanie wzrasta do całego... 0.1%
  • loslos
    edytowano February 2021
    ferb napisal(a):
    Generalnie głupim ci ją, więc chciałem zapytać bardziej przenikliwe umysły - czy może mi ktoś wytłumaczyć racjonalność utrzymywania praktycznie zdrowych stóp procentowych przy niezerowej inflacji?
    A kolega uważa, że wysokość stóp procentowych jest efektem ludzkich decyzji? Ech, ta stara herezja bogoczłowieczeństwa...

    Ale proszę się nie martwić, tak samo uważa połowa profesorów ekonomii. To są główne ofiary komunizmu.

  • Myślę że gdyby ktoś miał prawdziwą bańkę to by od banku więcej % wytargował.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Myślę że gdyby ktoś miał prawdziwą bańkę to by od banku więcej % wytargował.
    Może nawet tyle ile inflacja wynosi.
  • Nie. Sugeruję podlinkowaną lekturę.
  • Pod koniec roku banki pono wymagały opłaty za przechowanie dużych sum na rachunku
  • los napisal(a):
    Nie. Sugeruję podlinkowaną lekturę.
    Żart. :)
  • christoph napisal(a):
    Pod koniec roku banki pono wymagały opłaty za przechowanie dużych sum na rachunku
    Co za czasy!
  • Przez całą historię tak było. Po prostu - przez ostatnie 70 lat w dupach nam się poprzewracało z dobrobytu.
  • Czy miłośnicy tezy, że PiS zabija turystykę, po sobotnich wyczynach w Zakopanem mają jakieś pytania?
    Są tu mądrzejsi w dziedzinie turystyki ode mnie, ale coś mi na synapsach buzuje, że aby była turystyka, to musi być bezpieczeństwo (no nie faktyczne, ale to przekonaniowe ;) ).
  • loslos
    edytowano February 2021
    Musi być bezpieczeństwo faktyczne i nie idzie o bezpieczeństwo relaksujących się ale o bezpieczeństwo całej populacji. Ja przypominam sposób traktowania zarażonych w czasach normalnych. W dupach nam się poprzewracało z dobrobytu.
  • los napisal(a):
    Ja przypominam sposób traktowania zarażonych w czasach normalnych.
    Ojciec Szustak jest innego zdania ;) (vlog odnośnie czytań z trędowatym).


  • Dziękuję więc languście w napalmie za utwierdzenie.
  • A co o. Langusta powiedział?

    Że Bóg JHWH: nie miał racji; miał rację etapu; to inny Bóg?
  • Powinni byli trędowatemu dać antybiotyk i zamknąć temat.
  • A co przed rokiem 1928?
  • I właśnie takiemu podejściu sprzeciwia się langusta w napalmie.
  • Przy okazji wyczytałem, że trąd w Europie został zwalczony metodą klin klinem.
  • los napisal(a):
    Przy okazji wyczytałem, że trąd w Europie został zwalczony metodą klin klinem.
    Znaczy wybić?
  • Dżuma załatwiła problem.
  • No to można rzec, że kowid własnie rozprawia się z cukrzycą.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Czy miłośnicy tezy, że PiS zabija turystykę, po sobotnich wyczynach w Zakopanem mają jakieś pytania?
    Są tu mądrzejsi w dziedzinie turystyki ode mnie, ale coś mi na synapsach buzuje, że aby była turystyka, to musi być bezpieczeństwo (no nie faktyczne, ale to przekonaniowe ;) ).
    Niedziela w Zakopanem to jakiś wybryk. Normalnie turyści/narciarze itp się tak nie zachowują.

    Podobne spędy były na strajkach kobiet bez znoszenia turystycznych obostrzeń.
  • edytowano February 2021
    los napisal(a):
    Dżuma załatwiła problem.
    Znaczy teraz dżumę cholerą?
    Co tu na sarsa covidiusza wymyśleć? Lub napuscic?
  • kulawy_greg napisal(a):
    Niedziela w Zakopanem to jakiś wybryk. Normalnie turyści/narciarze itp się tak nie zachowują.

    Podobne spędy były na strajkach kobiet bez znoszenia turystycznych obostrzeń.
    Bo to są turyści-nafciarze.

  • los napisal(a):
    I właśnie takiemu podejściu sprzeciwia się langusta w napalmie.
    Nu nu, czołowy epidemiolog, znaczy! I to mądżejszy niż Jahwe Pan. A co proponuje w tzw. zamian?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    I właśnie takiemu podejściu sprzeciwia się langusta w napalmie.
    Nu nu, czołowy epidemiolog, znaczy! I to mądżejszy niż Jahwe Pan. A co proponuje w tzw. zamian?
    Czerp z krynicy mądrości:
  • edytowano February 2021
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    I właśnie takiemu podejściu sprzeciwia się langusta w napalmie.
    Nu nu, czołowy epidemiolog, znaczy! I to mądżejszy niż Jahwe Pan. A co proponuje w tzw. zamian?
    Ażem zmusił się do odsłuchania (link post wyżej). I znalazłem!

    On proponuje - pośrednio - podwyższenie składki zdrowotnej ZUS w celu otwarcia kowidowych i niekowidowych szpitali dla odwiedzających (czyli dodatkowe zabezpieczenia).

    6min39sek: "Niech kosztuje."
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.