Skip to content

Kościół w czasach Zarazy - wątek eschatologiczno - apokaliptyczny

1272829303133»

Komentarz

  • edytowano January 2022
    romeck napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Mam podobne zdanie - kompletnie nie rozumiem, dlaczego wielu o tych najczęściej pełnoletnich uczestniczkach antynatalistycznych sabatów, pisze jako o biednych, zagubionych itp.

    Winni są oczywiście inni - księża, rodzice, nauczyciele...
    pisałem o małolatach, -19.
    Wiem, toteż ja nie o Koledze pisze, w w/w tonie wypowiadało się natomiast wielu publicystów o osobach jak najbardziej dorosłych.
  • posix napisal(a):
    Jeżeli Kolega się nudzi ale jednak trwa i przychodzi na mszę, powyżej na myśli powinno być już jasne.
    A propos nudy, dziś/teraz FB mi wyświetlił
    abp Fulton Sheen:

    Kaznodzieja, który zanudza innych na ambonie, jest nudziarzem, zanim w ogóle się tam znajdzie. Nie jest on zakochany. Nie płonie ogniem Chrystusa. Jest wypalonym żużlem unoszącym się w odmętach wyświechtanych frazesów.
    „Bo z obfitości serca mówią jego usta" (Łk 6, 45). Za socjologicznymi frazesami, moralnymi banałami i politycznymi komunałami kaznodziei kryje się jakieś inne źródło niż Chrystus.

    Źródło: "Those Mysterious Priests", 1974 r., str. 88.
  • Przeczytałem
    Wypalonym żulem
  • christoph napisal(a):
    Przeczytałem
    Wypalonym żulem
    Czasem tacy się też zdarzają... ;)

  • A ja przeczytałem "wypalonym zulem" i zastanawiałem się co ma do tego Zakład Usług Leśnych ;-)
  • Brzost napisal(a):
    A ja przeczytałem "wypalonym zulem" i zastanawiałem się co ma do tego Zakład Usług Leśnych ;-)
    Toś mi brat, nie będziemy się o kropkę uwodzić
  • Księża, zakonnicy, pedagodzy parafialni, teolodzy czy pracownice kurii biskupich, a także zwykli wierni - ponad 120 duchownych i świeckich katolików w Niemczech ujawniło wspólnie, że są gejami i lesbijkami. Zrobili to w ramach bezprecedensowej akcji #OutinChurch pod auspicjami państwowej telewizji.

    Katolicką akcję #OutinChurch wsparły największe organizacje katolickie w kraju – Centralny Komitet Katolików Niemieckich, najliczniejsza i najbardziej wpływowa organizacja katolickiego laikatu w Niemczech, a także katolickie organizacje kobiece.

    Niewykluczone, że kampania ta w liberalnych kręgach Kościoła, mocno wkurzonych na hierarchię za ociągającą się walkę z pedofilią, przyczyni się nawet do ocieplenia wizerunku tej instytucji. Być może część grona oburzonych wstrzyma się z decyzją pójścia do sądu rejonowego i złożenia deklaracji wystąpienia z Kościoła. W 2020 r. aż 221 tys. katolików dokonało w Niemczech apostazji.

    https://wiadomosci.wp.pl/burza-w-niemieckim-kosciele-ksieza-zakonnicy-i-pracownice-katolickie-ujawniaja-sie-jako-geje-i-lesbijki-6729917785934496a
  • Wczoraj na tt patrzę, a tu w czubie trendów w Polsce hasło Benedykt XVI. Czyżby umarł? - żem pomyślał. Klikam na trend i wyświetla się milion wpisów, że Papa kedyś tam zaświadczył (piórem swojego sekretarza?), że nie było go na jakimś spotkaniu w niemczech, w latach 80, dot. pedofilii. Ale jakiś dziennikarz śledczy dotarł do doxów, że jednak tam był. I teraz B16 "prostuje" tamto oświadczenie.
    Nie sprawdzałem dalej, jak to tam było. Wydźwięk miliona komentów był jeden. Coraz bliżej w Polsce do synonimu ksiądz=pedofil.
  • Jeśli przez lata milion młotków wbija milion gwoździ w milion desek...
  • jak duchowni mogą być gejami? w myślach?
  • Skaranie z tymi klechami!
  • edytowano January 2022
    los napisal(a):
    Jeśli przez lata milion młotków wbija milion gwoździ w milion desek...
    Red. Robert Tekieli kilka lat temu zauwazyl, ze na tzw. wiodących portalach na "jedynce" zawsze znajduje się co najmniej jeden artykuł już w tytule szkalujący Kościół.
  • los napisal(a):
    Jeśli przez lata milion młotków wbija milion gwoździ w milion desek...
    Milion gwoździ wbijanych milionem młotków w milion desek. Krótki cytat z dzisiejszej Ewangelii wklejony przez x. Chyłę (fajny xiądz, porządny, komentuje Pismo na opoka.net). Przeczytajcie komentarze.
  • trep napisal(a):
    los napisal(a):
    Jeśli przez lata milion młotków wbija milion gwoździ w milion desek...
    Milion gwoździ wbijanych milionem młotków w milion desek. Krótki cytat z dzisiejszej Ewangelii wklejony przez x. Chyłę (fajny xiądz, porządny, komentuje Pismo na opoka.net). Przeczytajcie komentarze.
    https://twitter.com/Janusz1967/status/1486750083232190470?s=20&t=CxLkCCy0bgWxM5SQIMPwzA
    Poczytałem.
    I tak: internetowe paplanie i napinki. Bardzo łatwo jest pisać schowanym pod nickiem. W realu już większość takimi hejterowymi hojrakami nie jest. Jednak w realu pewnie myślą jeszcze gorzej (o Kościele i kapłanach).


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.