Skip to content

Canada

1468910

Komentarz

  • Dziękuję kolego Mordechlaju za to świadectwo. Pouczające.
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    >>>konfiskaty paliwa dostarczanego w kanistrach do grzania się w ciężarówkach, chodzących cały czas na wolnych obrotach.<<<<

    Ciężarówki mają webasto.

    2. to że jesteś zaszczepiony się nie wyklucza z udziałem w proteście.

    3. Dymisja reżimu jawi się jako konstruktywne posunięcie. I śledztwo korupcyjne.

    https://twitter.com/rafalhubert/status/1495141518465810435
    Zerknąłem w tę linię z Twittem Otoki , którego od kiedy zwariował covidowo nie trawię i co czytam ?
    Gadowski porównuje Kanadę do Bialorusi. Serio ?
  • Porównywać można wszystko ze wszystkim.
    Ów Gadowski raczej przyrównuje.
  • To jeszcze gorzej.
    A kulega sekunduje?

    👣

    🐾
    🐾

  • Każdy protest można skrytykować, że komuś przeszkadza. Jak bym porównał ten konwój wolności z BLM, skale agresywności, niszczenie mienia, reakcjie policji i kary finansowe, to wychodzi ciekawie. A że to taki pierwszy duży protest w Kanadzie, to wiadomo, mieszkańcy są w szoku.
    Ja jestem w szoku jak zamykają centrum miasta na jakiś "Business run" i nie mogę dojść do kościoła, ale czy to znaczy, że bieganie jest złe?
    W filmikach z protestu widziałem jakąś Polonię, ale może to tylko ułamek?
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    >>>konfiskaty paliwa dostarczanego w kanistrach do grzania się w ciężarówkach, chodzących cały czas na wolnych obrotach.<<<<

    Ciężarówki mają webasto.
    A Webasto nie zużywa paliwa?
  • Myślę, że problem bierze się stąd, iż dwójforumek to jedyne miejsce z mądrym zestawem poglądów.

    Nie lubimy Castro za różne rzeczy, fakt. I gdyby konwój protestował przeciwko tym właśnie rzeczom, życzylibyśmy im powodzenia.

    Niestety, tzw. prawa strona od początku pandemii szura. Pół biedy, że szura. Oni zapomnieli o wszystkich swoich poglądach i koncentrują się na antykowichu/antyszczepieniu/antymaseczkom/antysanitaryzmie (czy jak to tam zwą).

    My nie, więc tego szurania nie popieramy. To nie znaczy, że popieramy Castro.

    Jak Ulianow nie lubi Bronsztajna a my nie lubimy Ulianowa, to nie znaczy, że lubimy Bronsztajna.
  • Z ciekawości zajrzałem kilka dni temu na YT, wrażenia na gorąco po serii filmików, które dorzucę do burzy mózgów:
    Protest masowy autentyczny bo swastyki,
    Wszyscy demonstranci podkreślają że protestują w sposób pokojowy, wszyscy są zaszczepieni, a w ogóle walczą o zagrożone tyrania władzy prawa obywatelskie. To ciągle akcentowanie coś przypomina.
    Duża popularność filmików, komentarze w różnych językach, najwyżej lajkowane w języku rosyjskim
  • edytowano February 2022
    .
  • Gdy menelstwo z BLM paliło miasta, Castro przed nimi klękał. Tylko tyle i aż tyle.
  • robert.gorgon napisal(a):
    najwyżej lajkowane w języku rosyjskim
    No, jestem zdziwiony :D
  • loslos
    edytowano February 2022
    A ja będę sceptyczny wobec masowych demonstracji przeciw covidowym obostrzeniom w momencie, kiedy są one powszechnie znoszone. Jakoś widzę w tym ten sam palec co zwykle. Przepraszam.

    A dlaczego akurat Kanada? Przyjrzyjcie się składowi etnicznemu państewka.
  • edytowano February 2022
    los napisal(a):
    A ja będę sceptyczny wobec masowych demonstracji przeciw covidowym obostrzeniom w momencie, kiedy są one powszechnie znoszone. Jakoś widzę w tym ten sam palec co zwykle. Przepraszam.
    Palec jest oczywisty (na Twitterze widziałem kacapskie mordy nawołujące do 'polskiego Konwoju Wolności' - to mi wystarczyło), ale frustracja społeczna jest równie prawdziwa. Zwłaszcza pod takimi władzami.
  • edytowano February 2022
    los napisal(a):
    A ja będę sceptyczny wobec masowych demonstracji przeciw covidowym obostrzeniom w momencie, kiedy są one powszechnie znoszone. Jakoś widzę w tym ten sam palec co zwykle. Przepraszam.

    A dlaczego akurat Kanada? Przyjrzyjcie się składowi etnicznemu państewka.
    Chodzi o silną i wpływową kanadyjską diasporę Ukraińską? Dlatego onucom może zalezeć na destabilizacji tego kraju.
  • Coryllus pięknie przywoływał teksty źródłowe o tym, jak owa diaspora przydawała się w operacjach przeciwko polskim urzędnikom jeszcze w czasach austrowęgierskich.
  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Nie ma i nie będzie, żadnych linków. Sam se znajdź.

    Aj-low Ju Mor-de-chla-ju !!!
  • peterman napisal(a):
    frustracja społeczna jest równie prawdziwa. Zwłaszcza pod takimi władzami.
    Demokratycznymi

  • PNiPNi
    edytowano February 2022
    edit: @Mordechlaj_Mashke: dzięki za informacje, szczególnie że są źródłowe, nie żebym się zgadzał ale przynajmniej coś konkretnego jest do odniesienia się.

    ad motyw) oprócz oficjalnej konieczności greenpasa do USA, kolejna faza szczepień zaczynała dotykać dzieci, w kościołach pozwolono tylko siedzieć, bo inne postawy roznoszą świrusa, w wielu krajach i być może tam, śmiercionkę każą przyjmować co nawet 3 miesiące. Dodatkowo chyba i tam podobnie jak w PL widać, że chorują teraz ludzie zaszczepieni nawet bardziej niż niż nie zaszczepieni. Że np w PL teraz umiera 40% zaszczepionych na SC2 przy 57% zaszczepieniu. I to jeszcze nie uwzględnia różnych problemów z tą statystyką typu kwalifikacja do grupy, NOPy itd.

    ad 85%) Wiele osób się zaszczepiło pod przymusem w naiwnej nadziei, że władza się odczepi. Tymczasem władza dokręcała śrubę bardziej i bardziej. Trudno więc, żeby te kilka procent nie poruszyło tych mas, pod przymusem zaśmiercionych.

    ad skład protestów) zawsze tak jest, że jak są protesty antyrządowe to przyłączają się do dowolnego protestu różne grupy, tak samo u nas Kaczenkę chcą obalić różni ludzie i przyłączą się do dowolnego protestu w sprawie. W Canadzie oprócz nazistów do protestów dołączyły się też dzieci np na YT były świetne przemówienia dzieci, które solidaryzują się z konwojem bo bronią ich interesów (filmy znikły). Do tego dochodzi polonia, która twierdzi że jest gorzej jak za komuny bo wtedy przynajmniej kościoły były otwarte, zakonnice, lokalni mieszkańcy, np ta kobieta poturbowana przez konie była wodzem jakiegoś ich tam szczepu. Robienie z tego całego towarzystwa faszystów to jest dopiero faszyzm w sumie.

    ad rozróba w Ottawie) oczywiście powinni jak najbardziej pokojowo protestować, jednak chyba te rozróby nie były ani mainstrimem protestów ani nie wiadomo do końca kto jest wywołał, prowokacja władzy includeded. U nas za PO też budki pod ambasadami "paliliśmy". Naziole i inne atify też mogły przecież.

    ad mogli się rozejść) że co? no nie, nie osiągnęli by nic poza drogą wycieczką do Ottawy, bez sensu

    ad pokojowe metody) szalenie pokojowe, zabrali im kasę, może to taki testowanie społeczeństwo, na ile system bezgotówkowy faktycznie zapewni posłuszeństwo władzy. Na ile zabieranie dzieci lub przynajmniej grośba wystarczy. Zawsze sobie w takich razach przypominam dyskusje o celibacie i że to już nie te czasy jak za Popiełuszki, żeby celibat miał sens. Trudoo zaprasza. Zdaje się, że aresztują też reporterów, że aresztują tego ich pastora z Polska id.

    ad społeczeństwo domaga się zaprzestania protestów) no niewątpliwie, zateizowane, w najlepszym razie katolicy kulturowi w swej masie będą cenić wyżej bezpieczeństwo sanitarne niż wolność i dostęp do kościoła. I że takie żyjom w centrum stolica nie dziwna historia jest. W Warszawa to samo jest. Twitter gdzieś donosił, że jednak na Trudoo chce głosować 16%, więc może dostaje się mu ze wszystkich stron teraz bidaczkowi.

    ad łamanie demokracji ala Białoruś) no tak jest i tyle, to że te filmiki są komentowane i lajkowane cyrilicą to nie dziwne, bo są argumentem że tam jest tak samo. To jest mega suabe, również dla PL, bo fajnie by było jakby społeczeństwo ruskie widziało w Zachodzie jakościową różnicę i chciało do niej aspirować. A tak Trudoo robi robotę podwójnie proputinowską, raz że osłabia Zachód, dwa że osłabia aspiracje Rosjan wśród ruskich.

    ad A CO TY BYŚ, QRWA, JEDEN Z DRUGIEM ZROBIŁ NA MIEJSCU RZĄDU, AAA???) no prościej teraz się nie da: mamy omikron, który jest już endemiczny i zwykła grypa i odwołujemy wszelkie greenpasy. To że niektóre kraje idą w zaparte typu Australia, Kanada czy Austria to chyba nie jest wina tych ich tam kowojów, które są jedynie reakcją na podkręcanie śrubki a nie tego przyczyną. Po reszcie protesty ruszyły miesiąc temu bo testowanie metodą gotowania żaby społeczeństwo pękło po niecałych dwóch latach od pierwszego namordnikowania i lokdałnu.

    Ogólnie rzecz jasna, cały ten sanitaryzm jest oderwany od medycyny i nauki a stanowi projekt polityczny. Niedługo będą kolejne atrakcje pod dowolnym innym powodem wymyślone.

    Ponadto wspomniane wyżej: webasto, BLM.
  • MarianoX napisal(a):Chodzi o silną i wpływową kanadyjską diasporę Ukraińską? Dlatego onucom może zalezeć na destabilizacji tego kraju.
    I jak to ma być? Że ukraińska diaspora destabilizuje kraj, żeby nie udzielić pomocy swojej ojczyźnie? Gdyż?
  • edytowano February 2022
    Tu nie chodzi tylko o szczepionki i namordniki. Są też powszechna inwigilacja jakiej Ameryka dotąd nie zaznała, cenzura i niszczenie dobrego imienia ludzi w mediach, nierówne traktowanie różnych grup ludzi przez wymiar sprawiedliwości, zamykanie kont bankowych bez wyroków sądowych i inne takie popierdółki bez znaczenia.

    I tutaj właśnie wkracza Kutachon, cały na biało.
  • Tak się traktuje terrorystów, państwo definiuje sobie wrogów wewnętrznych i zewnętrznych i ma prawo z nimi walczyć. Ale ze współczesny człowiek to z natury liberał i demokrata nie mieści nam się to w głowach.
  • PNiPNi
    edytowano February 2022
    @peterman: pełna zgoda, sanitaryzm jedynie lewaruje ten syf bardziej niż cokolwiek innego. Przejrzałem dokumenty które mam po swoim dalekim wuju. W lewej kolumnie widzimy:
    1. Niemiecką, okupacyjną kartę rozpoznawczą - Kennkarte z 1943r.
    2. Niemiecką, okupacyjną kartę pracy - Arbeitskarte
    3. Kartę identyfikacyjną z francuskiej strefy okupacyjnej z polskiego obozu w Landsthul z 1946r.
    4. Certyfikat szczepień w formie książeczki, z pierwszym szczepieniem z 1951 roku w Monachium
    5. Polski dowód osobisty z 1936r
    6. Polską legitymację kolejową Ligi Obrony z 1939r.
    7. Polską książeczkę wojskową.
    8. Polską legitymację Związku Strzeleckiego.
    9. Amerykański pierwszy paszport z 1968r.
    Wtedy była zasadnicza różnica między wolnymi krajami a zamordystami, teraz jest ogromna próba zrobienia wszędzie cyfrowego tym razem zamordyzmu, edit: te wszystkie dane biometrycznie, numerowanie ludzi, przymusowe szczepienia, e-dokumenty, e-pieniądze, e-komunikacja:
    image
  • Onuce to w powszechnym rozumieniu Moskale, którzy mogą chcieć destabilizować kraj z wpływową mniejszoścìa ukraińską
  • peterman napisal(a):
    Tu nie chodzi tylko o szczepionki i namordniki. Są też powszechna inwigilacja jakiej Ameryka dotąd nie zaznała, cenzura i niszczenie dobrego imienia ludzi w mediach, nierówne traktowanie różnych grup ludzi przez wymiar sprawiedliwości, zamykanie kont bankowych bez wyroków sądowych i inne takie popierdółki bez znaczenia.
    Widać się Kanadyjczykom podoba, skoro głosują jak głosują.
  • los napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Tu nie chodzi tylko o szczepionki i namordniki. Są też powszechna inwigilacja jakiej Ameryka dotąd nie zaznała, cenzura i niszczenie dobrego imienia ludzi w mediach, nierówne traktowanie różnych grup ludzi przez wymiar sprawiedliwości, zamykanie kont bankowych bez wyroków sądowych i inne takie popierdółki bez znaczenia.
    Widać się Kanadyjczykom podoba, skoro głosują jak głosują.
    Głosują i będą.

    Inna rzecz, że ponoć system wyborczy mają tak chytrze skonstruowany, by frakcja Castro nie mogła stracić Władzi.
  • @MarianoX: Moskale instalują rząd Trudoo. Ten rząd robi sanitaryzm/zamordyzm. Moskale uruchamiają ukraińską mniejszość. Mniejszość destabilizuje rząd, żeby ten a) nie mógł pomagać Ukrainie b) podbił poparcie dla Putina. To jest sześciopiętrowa teoria gdzie Ukraińcy występują przeciw Ukraińcom. Mam za małe IQ żeby w to uwierzyć.
  • Miejmy jednak na względzie, że są Ukraińcy kochający Mać Rossiję bardziej niż stary kraj. Wystarczy spojrzeć na niektóre "Polonie".
  • Skoro potrafią tak zrobić, żeby Polacy występowali przeciw Polakom, to jaki problem z Ukraińcami?
  • Ale nie w Kanadzie. Tam są raczej ci z SS niż z NKWD.
  • Chyba że tak.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.