Skip to content

Forumowa ankieta: Janiak czy Polak?

1356710

Komentarz

  • edytowano June 2020
  • MarianoX napisal(a):
    Za poprzedniej komuny dziwnym trafem prawie każdy przeciwnik systemu, który ginął w niewyjaśnionych okolicznościach był pod wpływem alkoholu oraz/lub był w opinii świadków po prostu pijakiem.
    To nie ten przypadek, ta skłonność była dobrze znana i tylko 'wszyscy' dyskretnie wzrok odwracali.
    Poza tym napisałem: ksiądz Biskup był po linii i na bazie Czesko-Peowskiej.

  • christoph napisal(a):
    ppno Ryś zarządza od dziś diecezją kaliską
    Czyli jakieś przekleństwo krąży nad tą ziemią kaliską nieszczęsną.

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    ksiądz Biskup był po linii i na bazie Czesko-Peowskiej.
    Czyli zabijają swoich, bo do wrogów nie są w stanie się dobrać? Nie sądziłem, że jest aż tak dobrze.
  • los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    ksiądz Biskup był po linii i na bazie Czesko-Peowskiej.
    Czyli zabijają swoich, bo do wrogów nie są w stanie się dobrać? Nie sądziłem, że jest aż tak dobrze.
    Mnie chodziło o Jareckiego, jego nie 'zabito' medialnie, a otoczono troską.

  • Warto by czegoś się dowiedzieć o Janiaku.
  • los napisal(a):
    Warto by czegoś się dowiedzieć o Janiaku.
    Tam coś cuchnie ale nie mam dobrego rozeznania. Były rektor seminarium składa dymisję, zgłasza sprawę, a obecnie dyskretnie milczy (chwała mu za to). Oskarżenia Sekeilskich z bana.

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    Warto by czegoś się dowiedzieć o Janiaku.
    Tam coś cuchnie ale nie mam dobrego rozeznania. Były rektor seminarium składa dymisję, zgłasza sprawę, a obecnie dyskretnie milczy (chwała mu za to). Oskarżenia Sekeilskich z bana.

    Milczy także dlatego, że takie są procedury. Nie jeden a dwóch byłych rektorów seminarium zeznawało przeciwko biskupowi.
  • edytowano June 2020
    u red. Maxurka RMF biskup pomocniczy (d. abp Janiaka, dziś abp Rysia) Mirosław


    Chciałbym - mając na uwadze to, co się działo w diecezji kaliskiej, te gorszące skandale - przeprosić za milczenie polskich biskupów w tej sprawie" - mówił w Porannej rozmowie bp Mirosław Milewski - biskup pomocniczy diecezji płockiej odnosząc się do afery wokół tamtejszego biskupa Edwarda Janiaka, który jest oskarżany o tuszowanie pedofilii wśród księży. Jego obowiązki decyzją papieża przejął arcybiskup Grzegorz Ryś. "Jestem wdzięczny papieżowi Franciszkowi za to, że podjął taką decyzję. Mamy wreszcie przełom w tej sprawie. Tak dalej być po prostu nie mogło" - dodał.
  • Ale bp Milewski posługuje w Płocku i jest chyba jednym z najmłodszych biskupów, a więc - rzec można przyszłością kościoła w Polsce.
  • ...taki poinformowany bp Milewski a milczał i teraz przeprasza, za wszystkich a nie normalnie za siebie
  • edytowano June 2020
    ...i mówi o lawendowej mafii

    ...czasem złodziej pierwszy krzyczy... nie sugeruję, że to taki przypadek, ale że mam wątpliwości co do intencji
    Ja ten list, panie redaktorze, czytałem - mówię o liście biskupa Edwarda Janiaka, który trafił do mnie w tamtym tygodniu na biurko - z przerażeniem, bo mogę jednoznacznie powiedzieć: uczestniczyłem w tych obradach, podczas tych głosowań. To jest list pełen kłamstw, przekłamań. I to jest najzwyczajniej w świecie obrona człowieka oskarżonego, który nie panuje nad słowami, nad emocjami. To jest list kłamliwy. 
    - to słabe jest, kłamstw czy przekłamań czy kłamliwy?
    "mogę jednoznacznie powiedzieć: uczestniczyłem w tych obradach, podczas tych głosowań" - mało to konkretne
  • Rytuał kozła ofiarnego się zaczyna.
  • edytowano July 2020
    Twitter huczy!
    @tterlikowski

    Tekst prof. Rafała Łatki o kardynale Gulbinowiczu, rekomendowany przez @Cenckiewicz, powinien wywołać w polskim Kościele trzęsienie ziemi. Kariery wielu - abp Głódzia, i biskupów Tyrawy czy Janiaka - związane są z kardynałem. On jest jednym z węzłów lawendowej sieci. https://t.co/9c1Bk0Wi9l
    image
    @Cenckiewicz

    Co ciekawe w jednym ze spotkań Gulbinowicza z oficerem SB miał uczestniczyć Głódź - który jak wiemy z kolei z tekstu Kapuściaka z IPN został agentem Zarządu II SG (wywiadu wojskowego). Niesamowite to wszystko
  • I do tego Frasyniuk protegowany abp. Gulbinowicza, że szlachty białostockiej, nie wrocławskiej
  • Skaranie z tymi klechami!
  • Ksiądz Oko śmiało w tomat wkracza:

    Działania biskupa Janiaka
    Przypomniał też sytuację, gdy rektor jednego z seminariów nie chciał wyświęcił homoseksualisty.

    Biskup Janiak za wszelką cenę chciał go wyświęcić. Aby to zrobić wyrzucił dwóch rektorów. A ks. Górskiego prześladował w wulgarny sposób. To jest lawendowa mafia w działaniu

    — mówił ks. Dariusz Oko.

    https://wpolityce.pl/kosciol/521688-ks-oko-podziemie-homoseksualne-w-kosciele-jest-rakiem
  • edytowano October 2020
    A ja wczoraj przeczytałem sobie wywiad z księdzem z rodu Isaków we... Newsweeku!

    To już wojenka na całego (z abp Dziwiszem, ), że do Lisa poszedł. (okładka: I-Z vs Dz)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ksiądz Oko śmiało w tomat wkracza:

    Działania biskupa Janiaka
    Przypomniał też sytuację, gdy rektor jednego z seminariów nie chciał wyświęcił homoseksualisty.

    Biskup Janiak za wszelką cenę chciał go wyświęcić. Aby to zrobić wyrzucił dwóch rektorów. A ks. Górskiego prześladował w wulgarny sposób. To jest lawendowa mafia w działaniu

    — mówił ks. Dariusz Oko.

    https://wpolityce.pl/kosciol/521688-ks-oko-podziemie-homoseksualne-w-kosciele-jest-rakiem
    to bylo chyba najbardziej ostre wystapienie ks. Oko. W ogole nie owijal w bawelne.
    Janiak byl protegowqnym Gulbinowicza
  • Frasyniuk też
  • Kurde, dzisiej we Wnecie x. Okko dał wywiad i tak popalić dał, że duphawdy! Powiada, że na jego oko, to w Usiech więcej jest fedainów wśród kleru niż normalnych i także, że za jakie 20-30 lat to wogle normalnych nie będzie, gdyż cóż to za przyjemność jak twoi koledzy z pracy to wszystko pedałowie.

    Niezłe też było o pedofilii. Gdyż, powiada, tak z 80% "tzw. pedofilii" to była efebofilia, czyli skłonność do młodych chłopców, tak 15+ lat. Ale żeby nie wyszło, że problemem Kościoła są fedaini, to się to wszystko wrzuca do worka z mylącą nazwą, ażeby tylko obóżanko rozprowadzone było po całym klerze, a nie dotknęło fedainów.

    Nieco też potrząsnęło mną, jak powiedział x. Okko o "homoseksualnych dynastiach", w tym jedna w składzie Gulbin -- Janiaque -- ten kleryk, co żeby go wyświęcić, musieli dwóch rektorów z pracy wyrzucić.

    Duphawdy, sodomia i gomoria, tfu.
  • Mną wstrząsnął ten Gulbinowicz, bo dotąd kojarzył mi się z kresowym patriotyzmem i wspieraniem opozycji w PRL. Janiak był "duszpasterzem leśników" ale nie przypominam sobie ani jednego jego wystąpienia w którym byłoby coś duszpasterskiego.
  • Nie we wszystko należy wierzyć.
  • los napisal(a):
    Nie we wszystko należy wierzyć.
    Nu, ale x. Okko mówił paszczowo, więc trzeba.
  • los napisal(a):
    Nie we wszystko należy wierzyć.
    Ale podstaw do wątpliwości też brak.
  • loslos
    edytowano October 2020
    Paszczowo ale przez telewizor. Nie liczy się.
  • grzechy cielesne, słabość ludzka

    co innego opłacanie fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu

    https://dorzeczy.pl/swiat/156190/skandal-w-watykanie-chodzi-o-kardynala-becciu.html

    diabeł nie jest ojcem penisa, jest ojcem kłamstwa
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    >Niezłe też było o pedofilii. Gdyż, powiada, tak z 80% "tzw. pedofilii" to była efebofilia, czyli skłonność do młodych chłopców, tak 15+ lat. Ale żeby nie wyszło, że problemem Kościoła są fedaini, to się to wszystko wrzuca do worka z mylącą nazwą, ażeby tylko obóżanko rozprowadzone było po całym klerze, a nie dotknęło fedainów.
    To samo wynikało (choć nie wypowiedziane wprost) z filmów sesekielskich. Wystarczyło wyciągnąć palce dłoni i wyliczać. Na całą produkcję 1-2 przypadki zbrodni, która miała być tematem filmu, reszta to cykliści.
    Może i po temu filmy jakoś dziwnie krótko (za krótko) grzano w przestrzeni infotainmentu.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kurde, dzisiej we Wnecie x. Okko dał wywiad i tak popalić dał, że duphawdy! Powiada, że na jego oko, to w Usiech więcej jest fedainów wśród kleru niż normalnych i także, że za jakie 20-30 lat to wogle normalnych nie będzie, gdyż cóż to za przyjemność jak twoi koledzy z pracy to wszystko pedałowie.

    Niezłe też było o pedofilii. Gdyż, powiada, tak z 80% "tzw. pedofilii" to była efebofilia, czyli skłonność do młodych chłopców, tak 15+ lat. Ale żeby nie wyszło, że problemem Kościoła są fedaini, to się to wszystko wrzuca do worka z mylącą nazwą, ażeby tylko obóżanko rozprowadzone było po całym klerze, a nie dotknęło fedainów.

    Nieco też potrząsnęło mną, jak powiedział x. Okko o "homoseksualnych dynastiach", w tym jedna w składzie Gulbin -- Janiaque -- ten kleryk, co żeby go wyświęcić, musieli dwóch rektorów z pracy wyrzucić.

    Duphawdy, sodomia i gomoria, tfu.
    Trochę to się wszystko kupy nie trzyma. Jeżeli dzisiejsi biskupi, często powyżej 70, są w misternie zbudowanej lawendowej mafii, to kiedy cały proces się zaczął ? Misterny spisek poprzez wieki. Możliwe możliwe, ale tak bez reakcji zdrowej tkanki kościelnej ? Eeeee, nie ma tak w życiu.

    Druga sprawa, nie można do końca ufać w prawidłowość osądów. Jeden bardzo poczciwy ksiądz (taki ze wschodnim akcentem), fajnie gada, ale o koronie pieprzy takie bzdury, że aż uszy puchną. Tutaj ks. Oko może być trochę otoczony i wszystkie informacje pod tezę dopasowywać.

    I co to, do kurwy nędzy, znaczy heteroseksulany/homoseksulany ksiądz ? Z tego co mi się wydaje to księży nie rozpatruje się w tych kategoriach, prawda ? Nie ma, przyjmując święcenia mają zapomnieć o swojej seksualności. Ja wiem, ja wiem, że pewnych spraw się nie da wytłumić, ale ot takie pytlowanie o preferencji księży ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.