Skip to content

Forumowa ankieta: Janiak czy Polak?

1457910

Komentarz

  • Film usunięty.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Janiak ? Polak ?
    Rydzyk !

    "To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus?"

    Może jednak taki Isakowicz-Zaleski przydalby się w komisji sejmowej, niezależnie od tego co sądzi o Ukraińcach ?
    Żelazna miotła do wymiecienia gnoju...
  • Nie słyszałem całego wystąpienia o.Tadeusza Rydzyka, ale jak nie za bardzo przekłamano, to widać że sprawa abp Wielgusa mało go nauczyła.
  • Niestety są nagrania wideo. I niestety on mòwi właśnie to. Przedtem nazywa Janiaka 'wspòłczesnym męczennikiem".
  • I ma rację.
  • los napisal(a):
    I ma rację.
    W sensie? Gdyż tradycyjnie nie nadążam za chyżością Kolegowej myśli.
  • loslos
    edytowano December 2020
    W sensie, że cały epidiaskop równo odprawiał odrażające praktyki ku czci św. Spokoja a linijką po łapach dali tylko bp. Janiakowi. Cóż takiego złego on uczynił, czego prawie wszyscy biskupi nie mają na koncie?

    Męczennik to może nieco niewłaściwe słowo, lepiej byłoby kozioł ofiarny. Gdyż wszyscy jesteśmy miłośnikami Żyrardowa, czyż nie?
  • No wlaśnie slowo "męczennik" jest rażące.
  • Ojtam ojtam. No dobrze, niech będzie kozioł ofiarny.
  • los napisal(a):
    W sensie, że cały epidiaskop równo odprawiał odrażające praktyki ku czci św. Spokoja a linijką po łapach dali tylko bp. Janiakowi. Cóż takiego złego on uczynił, czego prawie wszyscy biskupi nie mają na koncie?
    Wywalenie rektora seminarium, aby promować pedała abp Nyczowi zarzucić się nie da (wiedza insajderska i z bardzo wiarygodnego źródła), więc jednak nie. Co innego tolerowanie zagnieżdżonego pedalstwa, a co innego jego agresywne wspieranie.

  • Da się zarzucić inne rzeczy. Rytuał kozła ofiarnego. Łuczewski może pisać kolejne artykuły.
  • jak widać, od kozła do baranka tylko jeden krok!
  • uhrr napisal(a):
    jak widać, od kozła do baranka tylko jeden krok!
    Kozioł ofiarny to zaprzeczenie baranka, to nie jeden krok, a przepaść.

  • dziekuje za wytlumaczenie, bez tego bym nie wiedziala
  • Kozioł nie wystarczy chociaż to nie kozioł bo winny. I innych winnych trzeba znaleźć i ukarać jak tego kozła. Nie znajduje żadnego powodu do przywracania biskupa Janiaka na stolec ani do uznawania go za męczennika. Oczywiście piszę to zakładając że podane zarzuty sa sprawdzone i prawdziwe. Promowanie pedała na księdza i wywalenie rektora seminarium za opór przeciw tej promocji kwalifikuje się do dożywotniego pozbawienia funkcji i nauczania. Jak nie znalem jego przewin broniłem bo bronili tacy których cenię. Ja poznałem nie bronię i popieram surową karę. Proste to i oczywiste. To nie znaczy że Polak już ok.
  • Rafał napisal(a):
    Kozioł nie wystarczy chociaż to nie kozioł bo winny. I innych winnych trzeba znaleźć i ukarać jak tego kozła. Nie znajduje żadnego powodu do przywracania biskupa Janiaka na stolec ani do uznawania go za męczennika. Oczywiście piszę to zakładając że podane zarzuty sa sprawdzone i prawdziwe. Promowanie pedała na księdza i wywalenie rektora seminarium za opór przeciw tej promocji kwalifikuje się do dożywotniego pozbawienia funkcji i nauczania. Jak nie znalem jego przewin broniłem bo bronili tacy których cenię. Ja poznałem nie bronię i popieram surową karę. Proste to i oczywiste. To nie znaczy że Polak już ok.
    +1
  • edytowano December 2020
    los napisal(a):
    Czyli - wszyscy do Żyrardowa! Jest nawet w sieci. https://docplayer.pl/27774181-Rene-girard-koziol-ofiarny-koziol-ofiarny.html
    a może do Pacanowa?
    (koziol w pakiecie z małpką Fiki-Miki)
  • Problem w tym, że redemptorysta dołaczył do gorszycieli ito w najgorszym stylu abpa Michalika (z jego slawetnym "dziecko lgnie i drugiego czlowieka wciaga").
  • los napisal(a):
    Czyli - wszyscy do Żyrardowa!
    A dlaczego Żyrardów?
  • Może do Girardowa ?
    Jak na joli bord ...
  • edytowano December 2020
    bo w Żyrardowie rozwinal sie przemysl lniarski, to oczywiste.

    ------
    W Zaduszki modlono sie tu na forum za niezyjacych forumowiczow.
    Miedzy innymi za Iacobusa. Pamietalam ten nick. Ale nie zdawalam sobie sprawy z jego losow. Ani z miejsca ani ze sposobu w jaki odszedl z tego swiata.

  • No bo dzieło o koźle ofiarnym jest autorstwa Żyrardów. Czy też jednego.
  • afropolak napisal(a):
    Może do Girardowa ?
    Jak na joli bord ...
    jak Joli bord , to może lepiej od razu na Berdyczów?
  • edytowano December 2020
    uhrr napisal(a):
    bo w Żyrardowie rozwinal sie przemysl lniarski, to oczywiste.

    ------
    W Zaduszki modlono sie tu na forum za niezyjacych forumowiczow.
    Miedzy innymi za Iacobusa. Pamietalam ten nick. Ale nie zdawalam sobie sprawy z jego losow. Ani z miejsca ani ze sposobu w jaki odszedl z tego swiata.

    Mam podobne myśli natrętne...
    O. Rydzyk lekce sobie waży i wyszło co najmniej podejrzanie. Nie da się odsłyszeć, jakem moher.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano December 2020
    afropolak napisal(a):
    Może do Girardowa ?
    Jak na joli bord ...
    Tudzież pobliski Marie mont, a bardziej ku południowi Villa nuova, alboli z angielska vouxhall co to od nowego światu odchodzi...
  • Nie zapominajmy o Murano i jego kolorowych domach, między Mirowem, Śròdmieściem Płd. i Wolą
  • Będąc wiernym poetyce o. Tadeusza - nie Marie mont, a Martire Mont
  • A tymczasem g...o wybiło u OPów https://onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wroclaw-naduzycia-u-dominikanow-ofiary-ojca-pawla-ujawniaja-szczegoly-wywiad/xbdjkyx,79cfc278

    ...i to chyba dość mocno pachnące siarką, jeśli weźmie się pod uwagę, że m.in. ofiary były gwałcone na ołtarzu.
    O ile oczywiście to wszystko prawda.
  • u OPów czyli w O(net.)P(l)?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.