Skip to content

Forumowa ankieta: Janiak czy Polak?

1468910

Komentarz

  • A mógłby teraz w pełni insygni arcybiskupich wyjść jako książę Kościoła na wiec #strajkkobiet, krzyknąć: "Przepraszam! Przebaczcie! Grzesznym ja, niegodzień insygnii biskupich!
    Prawda?
  • edytowano November 2020
    Filioquist napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Ostro
    Z tą katedrą zwuaszcza
    a Adamowicz może
    a bamber Paetz ?
  • christoph napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Ostro
    Z tą katedrą zwuaszcza
    a Adamowicz może
    a bamber Paetz ?

    image
  • nie mogąc znaleźć starego wątku o SPRAWACH,
    dam tu (ale poszukam jeszcze)

    rmf24.fm
    Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej na życzenie Franciszka sporządził i opublikował raport o tym, jaką wiedzę miał Watykan na temat oskarżanego o molestowanie nieletnich i dorosłych kard. Theodore McCarricka, a także procesów decyzyjnych w jego sprawie.

    W raporcie ujawniono, że w 1999 roku nuncjatura apostolska w Waszyngtonie została ostrzeżona przez ówczesnego arcybiskupa Nowego Jorku kardynała Johna Josepha O'Connora, że planowana nominacja McCarricka na metropolitę stolicy USA może wywołać "poważny skandal" z powodu krążących wtedy głosów o zachowaniu hierarchy wobec młodych mężczyzn.

    Za ważny krok Watykan uznał decyzję podjętą przez Jana Pawła II, który poprosił nuncjusza w USA o sprawdzenie tych zarzutów. Dochodzenie nie przyniosło konkretnych dowodów. Mimo to - ujawniono w raporcie - papież zdecydował o wycofaniu kandydatury McCarricka.

    Dalej w raporcie poinformowano, że do radykalnej zmiany doszło po tym, jak 6 sierpnia 2000 roku McCarrick - na wiadomość o wątpliwościach co do jego kandydatury na metropolitę Waszyngtonu - napisał list do biskupa Dziwisza, w którym zapewnił o swej niewinności i o tym, że "nigdy nie utrzymywał stosunków seksualnych z żadną osobą".

    Jak podaje w raporcie Watykan, Jan Paweł II przeczytał list i był przekonany, że hierarcha mówi prawdę, a zarzuty są bezpodstawne. To wtedy polski papież zalecił, by nazwisko McCarricka przywrócono na listę kandydatów na metropolitę najważniejszej archidiecezji w USA, na którą został potem wybrany.

    Watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin oświadczył: "Publikujemy raport z bólem z powodu ran, jakie sprawa ta wywołała u ofiar, ich rodzin, w Kościele w Stanach Zjednoczonych, w Kościele powszechnym"

    romeck:
    dlaczego arcybiskup napisał list nie bezpośrednio do swojego 'przełożonego', tylko do sekretarza? i tak również by przeszedł przez ręce pba Dziwisza...
    ?
  • edytowano November 2020
    tym żyje (prassowa) Polska
    (gazeta Fakt już kilka dni)

    Kościół w Polsce nie chciał (?) sam się oczyścić z lawendowej mafii, to oczyści się rękoma wrogów; z takim efektem:
    - gwałtowny spadek bierzmowań;
    - gwałtowna zwyżka wypisań z lekcji religii w szkołach;
    - gwałtowny nie-powrót letnich i niewierzących (a praktykujących) wiernych do świątyń po ustaniu pandemii (maj 2021 ?);
    - gwałtowny spadek powołań kapłańskich;

    #strajkkobiet AD 2020 dodatkowo wspomógł akceptację społeczną dla antykatolickich publicznych postaw



  • edytowano November 2020
    prassa, tydzień 47 16-22.XI.
    image
  • Łoj, muszę przelewa za listopad do parafii zrobić! Dziękuję za przypomnienie.
  • Natomiast Dziwiszowi powinni natychmiast odebrać prawo jazdy, a kto wie, może i prawo do kerowania diecezją. Utrata pamięci dowodzi, że zbyt duże ma zmiany neurologiczne, by mógł kierować czymkolwiek bez ryzyka dla otoczenia.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Natomiast Dziwiszowi powinni natychmiast odebrać prawo jazdy, a kto wie, może i prawo do kerowania diecezją. Utrata pamięci dowodzi, że zbyt duże ma zmiany neurologiczne, by mógł kierować czymkolwiek bez ryzyka dla otoczenia.
    Diecezją jeż mu odebrali.
  • przeca on na emeryturze!
    (że kierować może i za kulisami, to inna sprawa, tedy tylko cela w Tyńcu )
  • edytowano November 2020
    Apropos cela w Tyńcu. To nie problem

    Widziałem u kamedułów.
    Jest wejście główne, otwierane na krótki czas i selekcja płci.
    O wejście boczne, gdzie niewiasta w Hotpants i koszulce na tasiemkach przejdzie. I to nie była Pani konserwator pracująca przy ołtarzu, bo ta była ubrana jak na rajd górski. Mocne buty, bojówki i koszula flanelowa
  • edytowano November 2020
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Łoj, muszę przelewa za listopad do parafii zrobić! Dziękuję za przypomnienie.
    mam nadzieję, że się nie pogniewacie...:
  • edytowano November 2020
    zmarł arcybiskup Henryk kardynał Gulbinowicz
    (tweet 11:13, x. Łukasz Sośnik SJ)
    +
  • edytowano November 2020
    romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Łoj, muszę przelewa za listopad do parafii zrobić! Dziękuję za przypomnienie.
    mam nadzieję, że się nie pogniewacie...:
    Nu nu, zaszczyt mi Asan uczyniłeś!
  • romeck napisal(a):
    przeca on na emeryturze!
    (że kierować może i za kulisami, to inna sprawa, tedy tylko cela w Tyńcu )
    Kurna, cóż benedyktyni zawinili? Domy księży demerytów, subito!
  • edytowano November 2020
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    romeck napisal(a):
    przeca on na emeryturze!
    (że kierować może i za kulisami, to inna sprawa, tedy tylko cela w Tyńcu )
    Kurna, cóż benedyktyni zawinili? Domy księży demerytów, subito!
    To był pierwszy ruch bpa Nossola w Opolu
    Dom księży emerytów
  • romeck napisal(a):
    zmarł arcybiskup Henryk kardynał Gulbinowicz
    (tweet 11:13, x. Łukasz Sośnik SJ)
    +
    +
  • edytowano November 2020
    romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Łoj, muszę przelewa za listopad do parafii zrobić! Dziękuję za przypomnienie.
    mam nadzieję, że się nie pogniewacie...:
    https://twitter.com/romeck_/status/1328280796197773313?s=19
    Ale IP kulegi Szturmowca to dobrze by było usunąć wpierw...
  • edytowano November 2020
    polmisiek napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Łoj, muszę przelewa za listopad do parafii zrobić! Dziękuję za przypomnienie.
    mam nadzieję, że się nie pogniewacie...:
    https://twitter.com/romeck_/status/1328296241457983490?s=19
    Ale IP kulegi Szturmowca to dobrze by było usunąć wpierw...

    De facto! Zachęcam.
  • romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Łoj, muszę przelewa za listopad do parafii zrobić! Dziękuję za przypomnienie.
    mam nadzieję, że się nie pogniewacie...:
    https://twitter.com/romeck_/status/1328296241457983490?s=19
    Ja jestem roztargniony i zapominalski więc wstawiłem sobie stałe zlecenie już dawno temu.
  • edytowano November 2020
    (przepraszam, nie pomyślałem;
    a gdyby nie pytanie Notto zadane na twitterze, to nawet bym nie zauważył... Ja nawet nie wiedziałem, że inni nie widzą i się do tych cyferek z kropkami tak przyzwyczaiłem...

    pozmieniałem również tutaj linki w cytowaniach, bo zrobiłem nowy tweet)
  • :)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano November 2020
    Filioquist napisal(a):
    dobrze lub wcale
    Smok_Eustachy napisal(a):
    Do pogrzebu
    romeck napisal(a):
    a kiedy pogrzeb? bo wczoraj (czw. 19.11.2020) Gość Niedzielny już pisze, że trzeba rozliczyć grzechy...
    AnnaE napisal(a):
    msza ... została odprawiona ... 20 listopada
    A już 16. XI (poniedziałek) ukazał się tekst Górnego w Sieci (homo, SB i abp Janiak):

    1/3
    image

    2/3
    image

    3/3
    image
  • Problemem Kościoła jest jego spedalizowanie, teraz rozumiem przypadek Irlandii.
  • Dzieki @romeck. Bardzo cenne sa te wstawki
  • Gulbinowicz, 80 mln Solodarnosci, Frasyniuk, Kiszczak: "Wiedzieliśmy, ile pieniędzy przychodzi, do kogo idą, na co są rozdzielane"
  • edytowano November 2020
    Wychodzi ksiazka IPN nt. Gulbinowicza i innych. I wyglada to jeszcze bardziej obrzydliwie, niz mozna bylo przypuszczac
    ( frgm. stręczeniu chlopaka z Legnicy)
    edit:



Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.