Skip to content

Sprawa Margota

Zafrappowałło mię, któż to poręczył społecznie za Michała Sz., ps. Margot, że wypuścili go z aresztu. Szczegółowe info znalazłem w piśmie katowickim "Więź", które -- odnotujmy -- tytułuje Margota "Małgorzatą Sz."

o masz: http://wiez.com.pl/2020/08/21/12-osob-godnych-zaufania-porecza-za-margot-wsrod-nich-ks-boniecki-komorowska-ks-wierzbicki-bortnowska-i-schudrich/
Wśród poręczających są:
* Halina Bortnowska, była redaktorka miesięcznika „Znak”;
* ks. Adam Boniecki, redaktor senior „Tygodnika Powszechnego”;
* ks. Michał Jabłoński, duchowny ewangelicko-reformowany;
* Ewa Jassem, profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii;
* Jacek Jassem, profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego;
* Maja Komorowska, profesor Akademii Teatralnej, w stanie wojennym zaangażowana w Komitet Pomocy Internowanym;
* Sylwia Poleska-Peryt, anglistka, nauczycielka, opozycjonistka w czasach PRL;
* Paula Sawicka, psycholożka i działaczka społeczna, opozycjonistka w czasach PRL;
* Michael Schudrich, naczelny rabin Polski;
* Jacek Taylor, w latach 70. i 80. jako adwokat zajmował się obroną więźniów politycznych, uczestnik obrad Okrągłego Stołu;
* ks. Alfred Marek Wierzbicki, duchowny rzymsko-katolicki, pracownik naukowo-dydaktyczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II;
* Stanisław Wojciechowicz, pierwszy reformowany rabin Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie; wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.
«134567

Komentarz

  • nu, do MIkulskiego też mówili Hansie Klosie, a do Gajosa Janku, nawet Grigorij nie był z Gruzji
  • christoph napisal(a):
    nu, do MIkulskiego też mówili Hansie Klosie, a do Gajosa Janku, nawet Grigorij nie był z Gruzji
    Kurde, nic przy Koledze nie jest bezpieczne! Okazuje się, że Grigorij to Żyd, który zresztą na stare lata został Smerfem Łasuchem :-/
  • loslos
    edytowano September 2020
    A ktoś zadał sobie trud, by posłuchać albo poczytać tego Margołta chudego a sprośnego? On nawet zwymowny nie jest, zdania skomponować nie potrafi, ortografii nie zna. Bbaa, nawet bojowy nie jest, do bicia kierowcy ruszył dopiero, kiedy już dwu jego niebinarnych kolegów na niego się rzuciło. Ten chłoptaś jest na poziomie innego bohatera sprzed lat: Dominika Tarasa. Król nawet nie jest nagi.
  • los napisal(a):
    A ktoś zadał sobie trud, by posłuchać albo poczytać tego Margołta chudego a sprośnego?
    Coś pan! Wolałbym godzinę forumkować nić pięć minut słuchać tego błazna.
  • Jedno co miał fajne to list otwarty nt. romansu z Klementyną, która też zresztą lubi koolor czerwony.
  • Widziałam filmik, na którym się chyba zapomniał, bo mówił o sobie w rodzaju męskim. I ciągle się kręci przy nim jakaś niebieska, która go obściskuje. Podejrzewam, że facet może robić tych wszystkich fanów w bambuko. W dodatku zachowuje się koszmarnie, jest wulgarny i chamski. Dziwię się, że to się może komuś podobać.
  • no dobrze, psuedonimy i nazwiska artystyczne były zawsze, ale nigdy nie trzba było w nie wierzyć
    taka Zorżyk Sand nosiła się po męsku i nawet uwiodła Frycka Szopena. Tylko jako kto uwiodła?
    dalej boję się pisać.
    osoby trans mają przepieprzone w np Turcji, gdzie pono są dwa kolory dowodów osobistych, ze względu na płeć w momencie urodzenia i nie ma możliwości zmiany koloru okładki.
    tak czytałem kiedys w Polityce, ale to stare czasy były
  • edytowano September 2020
    TygPow - zero zdziwień. osram i wszystko jasne...

    Mój dawny kolega z domiikańskiego duszpasterstwa młodzieżowego został był profesorem polonistyki. Przypadkiem wejszłem niedawno na jego profil fejszbukowy, a tam tęcza w awatrarze i wizerunki Matki Boskiej na tle tęczowej aureoli, wyrazy poparcia dla gejozy, laudacje dla Zygiego Baumana itp.

    Koleżka ów był mentalnie związany z open-katolicyzmem spod znaku Obłudnika, udziela się w jego Klubach z wykładami ma temat gender (ocieplanie wizerunku), takwięc tego

    Zresztą obecnie chyba i w Polskiej humanistyce (w światowej już od dawna) trudno zrobić karierę bez szczekania z politycznie poprawnego klucza?
  • los napisal(a):
    A ktoś zadał sobie trud, by posłuchać albo poczytać tego Margołta chudego a sprośnego? On nawet zwymowny nie jest, zdania skomponować nie potrafi, ortografii nie zna. Bbaa, nawet bojowy nie jest, do bicia kierowcy ruszył dopiero, kiedy już dwu jego niebinarnych kolegów na niego się rzuciło. Ten chłoptaś jest na poziomie innego bohatera sprzed lat: Dominika Tarasa. Król nawet nie jest nagi.
    Jego wczorajszy występ w gazowym radiu był gorszy niż feministki Zawadzkiej u Mordki w 2018 roku, Lubecka powinna spalić się ze wstydu na miejscu.

  • „Nikt nigdy nie wywalczył sobie praw, siedząc grzecznie w kącie. Wszystkie rewolucje były splamione krwią osób, które wiedziały, że inaczej nie można. A przekonanie, że można to zrobić >>ładnie<<, jest fałszywe i powtarzane przez tych, którzy, gdy tamci ginęli za zmianę, stali grzecznie obok, nie wychylając się. To im dane jest korzystać z tej zmiany. Choć sami nie przyłożyli do niej ręki, najgłośniej krzyczą o konieczności bycia dla siebie miłym i przestrzeganiu reguł”.
  • Czekamy na ślub kościelny. Jesteśmy osobami poliamorycznymi. Ja mam jeszcze partnera. Łania ma swoje partnerki
  • Cyrylica napisal(a):
    .W dodatku zachowuje się koszmarnie, jest wulgarny i chamski. Dziwię się, że to się może komuś podobać.
    No, gimbazie sie podoba. I o to chodzi

  • Nie gimbazie. Ałtorytetom. Te obiekty są w Polsce najniżej, poniżej rafałowej rury.
  • ethanol napisal(a):
    Czekamy na ślub kościelny. Jesteśmy osobami poliamorycznymi. Ja mam jeszcze partnera. Łania ma swoje partnerki
    Ślub kogo z kim?

  • Zwłaszcza, że PiS gimbazę zlikwidował.
  • uhrr napisal(a):
    ethanol napisal(a):
    Czekamy na ślub kościelny. Jesteśmy osobami poliamorycznymi. Ja mam jeszcze partnera. Łania ma swoje partnerki
    Ślub kogo z kim?

    Margot i Łani
  • edytowano September 2020
    los napisal(a):
    Nie gimbazie. Ałtorytetom.
    a to nie jest to samo?

  • ethanol napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    ethanol napisal(a):
    Czekamy na ślub kościelny. Jesteśmy osobami poliamorycznymi. Ja mam jeszcze partnera. Łania ma swoje partnerki
    Ślub kogo z kim?

    Margot i Łani

    Który ksiądz pobłogosławi tej zwielokrotnionej młodej parze? Boniecki czy Wierzbicki?
  • Odnośnie ks Alfreda Wierzbickiego, to jest taka ciekawa123 historia z pewnymi przeprosinami:
    - mianowicie ks Guz w Telewizji Trwam (co widziałem osobiście) i w Naszym Dzienniku powiedział/napisał kompletna bzdurę odnośnie COVID-19 i zarażenia się podczas komunii, kompletna głupota, więc szkoda przytaczać. W odpowiedzi u Stokrotki ks Wierzbicki raczył określić ks Guza 'skończonym durniem'. W rezultacie biskup miejsca wezwał ks Wierzbickiego do przeprosin. Oto one (we fragmentach):
    Przepraszam Księdza Profesora Tadeusza Guza za słowa wypowiedziane w programie „Kropka nad i” w TVN24 w dniu 9 kwietnia 2020 r., które wyrządziły mu przykrość i dotknęły osobiście.

    Nie zmienia to mojej krytycznej oceny jego poglądów, wykluczających możliwość zarażenia się koronawirusem podczas Mszy świętej. Nadal uważam je za niekompetentne i – co gorsza – za bardzo szkodliwe.

    Przepraszam również Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolitę Lubelskiego, od którego otrzymałem upomnienie. Rozumiem, że moje słowa pod adresem innego kapłana i profesora mogły go zgorszyć.

    Niezręcznie jest zajmować stanowisko we własnej sprawie. Zastanawia mnie rozbieżność ocen moich wypowiedzi medialnych w środowisku kościelnym oraz w środowiskach ludzi oddalonych od Kościoła. Skala rozczarowania ze strony tych ostatnich, a nierzadko skala ich cierpień spowodowanych przez ludzi Kościoła wydaje się tak wielka, że w głosie księdza wyrażającego oburzenie rozpoznają głos towarzysza na ich życiowych drogach.

    Uczciwość nakazuje mi dodać, że nie jest to podział skrajnie dychotomiczny, otrzymałem bowiem podziękowania od księży i jednego biskupa za udział w wielkoczwartkowej „Kropce nad i”. Były to podziękowania za szczerość, stanowczość i unikanie gładkiej mowy.
    (..)
    Całość sprawy dostępna i opisana przez Wieź, a więc źródło raczej życzliwe dla ks Wierzbickiego.
    Prawda że piękne przeprosiny? przepraszam, bo muszę ale to mi gratulowano i mam rację, co nawet jakiś anonimowy biskup przyznał.
    Na koniec oświadczenia, ks Wierzbicki wskazał, że przestał być już księdzem katolickim, a został ... pastorem chyba.
  • ethanol napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    ethanol napisal(a):
    Czekamy na ślub kościelny. Jesteśmy osobami poliamorycznymi. Ja mam jeszcze partnera. Łania ma swoje partnerki
    Ślub kogo z kim?

    Margot i Łani

    Poprawna odmiana jest Margota albo Margołta.
  • Turoń napisal(a):
    ethanol napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    ethanol napisal(a):
    Czekamy na ślub kościelny. Jesteśmy osobami poliamorycznymi. Ja mam jeszcze partnera. Łania ma swoje partnerki
    Ślub kogo z kim?

    Margot i Łani
    Który ksiądz pobłogosławi tej zwielokrotnionej młodej parze? Boniecki czy Wierzbicki?

    Adam Michnik
  • Dobrze, że nie Stefan.
  • Turoń napisal(a):
    Który ksiądz pobłogosławi tej zwielokrotnionej młodej parze? Boniecki czy Wierzbicki?
    O Lemańskim było wspomnieć, bo może się poczuć zapomniany ;)
  • Turoń napisal(a):
    Dobrze, że nie Stefan.
    a szkoda
  • loslos
    edytowano September 2020
    Nie macie wrażenia jakiegoś teatru absurdu?

    Ładnie to Ziemniak posumował: Teraz aby być osobą szanowaną należy uznać męskiego chuligana za skrzywdzoną dziewczynkę.
  • Czerwona dialektyka. Będą nas nap**** dopóki nie przyznamy że biały sufit jest czarny.
  • peterman napisal(a):
    Czerwona dialektyka. Będą nas nap**** dopóki nie przyznamy że biały sufit jest czarny.
    Smutna prawda.

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Turoń napisal(a):
    Który ksiądz pobłogosławi tej zwielokrotnionej młodej parze? Boniecki czy Wierzbicki?
    O Lemańskim było wspomnieć, bo może się poczuć zapomniany ;)
    Faktycznie, jegomość Lemański gotów był się radować z tęczowych adopcji. To i przeciw takim "kościelnym ślubom" pewnie nic nie ma.
  • poliamoria?
    to chyba odmiana sp zoo albo nawet sp bez jakiejkolwiek o.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.