Skip to content

Donald Trump przegrał wybory

14567810»

Komentarz

  • edytowano May 2021
    Słuchałem dziś w radiu ekonomow, ceny rosną bo: drożeje ropa, drożeje prąd, firmy chcą odbić sobie kowidowe straty, Polacy akceptują te podwyżki i mają pieniądze.
  • Jeszcze większa dawka prepperstwa (zwłaszcza w drugiej godzinie audycji). Gość specjalny - Daniel Turner, ekspert od energii.

  • Przemko napisal(a):
    Słuchałem dziś w radiu ekonomow, ceny rosną bo: drożeje ropa, drożeje prąd, firmy chcą odbić sobie kowidowe straty, Polacy akceptują te podwyżki i mają pieniądze.
    Cholerny PiS cynicznie i z premedytacją traumatyzuje Polaków pieniędzmi
  • trep napisal(a):
    Z nieruchomościami to nie taka prosta sprawa. Sam słyszałem od b. wielu osób, że trzeba gdzieś ulokować piniondze, bo PiS przez rozdawnictwo doprowadzą do hiperinflacji.

    Poza tym ludzie mówią - nie wiem wiele w tym prawdy - że całe niemal osiedla wykupywane są przez fundusze inwestycyjne. Kupują też Inuici, którzy siedzą na beczce prochu.

    Chyba bez szczegółowych danych nie można orzekać o powodzie wzrostu cen nieruchomości.

    Poza tym, wydaje mnie się, że nie można oceniać inflacji na podstawie ceny jednego produktu, zwłaszcza takiego drogiego. Inflacja rozumiana przez spadek wartości pieniądza spowodowałaby podrożenie z grubsza wszystkiego.
    Skoro fundusze wykupują całe osiedla, to chyba chcą na tym zarobić, a nie stracić. Tak mniemam. Może gdyby kupowały sobie to jakieś spółki, żeby wpuścić w koszty i obniżyć podstawę opodatkowania to bym jeszcze uznał, że kupują mimo że to kiepski biznes, ale fundusze?
    Dalej, skoro jacyś obcokrajowcy u nas kupują, to też znaczy, że widzą tu właśnie te perspektywy, a przecież do kupowania mają spory wybór.
  • I z lokowaniem jest też taka sprawa, że powiedzmy 10 lat temu w bezpiecznym funduszu czy na lepszej lokacie dostawałeś kilka %. Teraz ile zaoferują? Mnie zaproponowano 0,01%. Z lokatora wyciągniesz bez problemu zwrot kilka %.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    I z lokowaniem jest też taka sprawa, że powiedzmy 10 lat temu w bezpiecznym funduszu czy na lepszej lokacie dostawałeś kilka %. Teraz ile zaoferują? Mnie zaproponowano 0,01%. Z lokatora wyciągniesz bez problemu zwrot kilka %.
    Nawet 10-12%.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    trep napisal(a):
    Z nieruchomościami to nie taka prosta sprawa. Sam słyszałem od b. wielu osób, że trzeba gdzieś ulokować piniondze, bo PiS przez rozdawnictwo doprowadzą do hiperinflacji.

    Poza tym ludzie mówią - nie wiem wiele w tym prawdy - że całe niemal osiedla wykupywane są przez fundusze inwestycyjne. Kupują też Inuici, którzy siedzą na beczce prochu.

    Chyba bez szczegółowych danych nie można orzekać o powodzie wzrostu cen nieruchomości.

    Poza tym, wydaje mnie się, że nie można oceniać inflacji na podstawie ceny jednego produktu, zwłaszcza takiego drogiego. Inflacja rozumiana przez spadek wartości pieniądza spowodowałaby podrożenie z grubsza wszystkiego.
    Skoro fundusze wykupują całe osiedla, to chyba chcą na tym zarobić, a nie stracić. Tak mniemam. Może gdyby kupowały sobie to jakieś spółki, żeby wpuścić w koszty i obniżyć podstawę opodatkowania to bym jeszcze uznał, że kupują mimo że to kiepski biznes, ale fundusze?
    Dalej, skoro jacyś obcokrajowcy u nas kupują, to też znaczy, że widzą tu właśnie te perspektywy, a przecież do kupowania mają spory wybór.
    No i dobrze. Niech inwestują, a jak w przyszłej kadencji dojdzie do władzy koalicja PiS-Lewica to się te wszystkie osiedla znacjonalizuje.
  • edytowano May 2021
    Waski napisal(a):
    a jak w przyszłej kadencji dojdzie do władzy koalicja PiS-Lewica to się te wszystkie osiedla znacjonalizuje.
    image
  • Tomasz Lis i Niusłik będą miały wielkie zasługi dla zcementowania tej koalicji. W zeszłym tygodniu ta okładka, w tym z Balcerowiczem, co będzie w przyszłym? Dominika Kulczyk z leadem "Tatuś nie żyje, bo walczył z Pisem"?
  • Algida
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.