Skip to content

Polski Ład

189111314

Komentarz

  • Motes napisal(a):
    Przeszkadzanie w funkcjonowaniu, jak rozumiem, oznacza tu przymieranie głodem i chodzenie w podartych spodniach.
    Ja wiem, że jojczenie jest bardzo stylowe i eleganckie.
  • Motes napisal(a):
    Ale czy między dobrą i poczciwą inflacją a hiperinflacją, która kończy się chodzeniem w podartych spodniach i przymieraniem głodem, nie ma rzeczywiście miejsca na złą i niepoczciwą inflację, która np. kończy się wpuszczaniem ludzi w kredytowanie?

    Pytam jako laik całkowity, a wręcz ignorant.
    Też takie mam wrażenie. A czego powinien unikać laik całkowity a wręcz ignorant, jeśli oczywiście nie chce nim pozostać? Zadawania pytań z tezą.

  • ...zachęcano na Exc do obligacji skarbowych
  • Oznacza to brak emerytury, ale i opieki zdrowotnej jeżeli nie będą płacić składki zdrowotnej.
  • Czy aby na pewno? Z czego to wynika?
  • Jeśli nie płacisz składki zdrowotnej (dobrowolnie czy jakkolwiek inaczej) wylatujesz z systemu.
  • edytowano May 2021
    Nie sądzę, że to zdanie jest prawdziwe. Osoby zarejestrowane, jako bezrobotne, nie płacą składki zdrowotnej, ale posiadają ubezpieczenie zdrowotne i mogą korzystać z państwowej opieki medycznej.

    Podobnie jest (chyba) z osobami bezrobotnymi nie zarejestrowanymi w pośredniaku, które "przypiszą się" do ubezpieczenia współmałżonka.
  • kto przekombinuje?
  • celnik.mateusz napisal(a):
    hue hue hue
    Many pe el:Masowo przybędzie spółek kapitałowych. "Państwo będzie lizać cukierka przez papierek"
    A niech przybędzie. Państwo zarobi na pełnej księgowości, wpisach do KRS i podwójnym opodatkowaniu czy to dywidendy, czy zatrudnienia w spółce.
  • edytowano May 2021
    A co do domów do 70 metrów kw., a dalej - miastami i mieszczanami.

    → na boku, z wątku obok:
    los i ms.wygnaniec napisali, na boku, pod postem Rafała:
    ...


    O trawnikach.

  • trep napisal(a):
    Nie sądzę, że to zdanie jest prawdziwe. Osoby zarejestrowane, jako bezrobotne, nie płacą składki zdrowotnej, ale posiadają ubezpieczenie zdrowotne i mogą korzystać z państwowej opieki medycznej.

    Podobnie jest (chyba) z osobami bezrobotnymi nie zarejestrowanymi w pośredniaku, które "przypiszą się" do ubezpieczenia współmałżonka.
    Wiem to z pierwszej ręki, będąc wspólnikiem w spółce zoo można nie płacić ZUS ani składki zdrowotnej, ale wylatuje się z systemu.
  • No, ale to jest już inne wytłumaczenie, niż powyższe, gdzie twierdziłeś, że jeśli ktoś nie odprowadza składek, to nie ma opieki.
  • Odnosiło się to pomysłu optymalizacyjnego tj. spółek zoo.
  • Jeśli tak, to nie jest to realne rozwiązanie na obejście ustawy. Z ZUS ludzie mogą zrezygnować. Z OZ się nie odważą.
  • edytowano May 2021
    Dla wielu kluczowe jest niepłacenie ZUS, nic więcej. A zdrowotną można opłacać dobrowolnie.
  • Dla wielu kluczowa jest zwierzęcość czyli brak powiązania przyszłości z teraźniejszością.
  • Prawdziwy liberał powinien z obrzydzeniem plwać na państwowe (tfu!) ubezpieczenia
  • edytowano May 2021
    MarianoX napisal(a):
    Prawdziwy liberał powinien z obrzydzeniem plwać na państwowe (tfu!) ubezpieczenia
    Jeden kuc wytłumaczył mi to kiedyś: otóż Mikke na państwowym w Brukseli wcale nie jest hipokrytą, to są i tak nędzne ochłapy tego co mu się należy od państwa za to ile podatków zapłacił.
  • Jednakowoż w pomyślę Bismarcka są dwa założenia.
    Odpowiedzialność międzypokoleniowa.
    Stabilność systemu, wtem! Politycznego,
    Że ci nikt tego nie zayuma.

    Inaczej - mają rację prawacy, którzy mówią że Bismarck, urodzony w Poznaniu, rozwalił rodzinę przerzucając finansowanie z wnuków i dzieci i wprowadzając wiek emerytalny. Wtedy jednak mało kto miał szansę go dożyć.
  • Bismarcka interesowali tylko podoficerowie.
  • Raz, jak ktoś unika ZUSu, to zwykle i tak woli się leczyć prywatnie. A dwa, to że będą ucieczki w spółki kapitałowe to są naturalne konsekwencje zmian, ciekawe jakie będą tego długoterminowe skutki. Ja liczę na to, że jakaś część z tych dziaderskich firemek zwiększy inwestycje.
  • celnik.mateusz napisal(a):
    Raz, jak ktoś unika ZUSu, to zwykle i tak woli się leczyć prywatnie. A dwa, to że będą ucieczki w spółki kapitałowe to są naturalne konsekwencje zmian, ciekawe jakie będą tego długoterminowe skutki. Ja liczę na to, że jakaś część z tych dziaderskich firemek zwiększy inwestycje.
    Ja ze swojej działki na jesieni/zimie 2020/2021 zauwazyłem konsolidację firm handlowo-usługowych, np. trzy spółki zoo połączyły się w jedną komandytową i widać pozytywne skutki.
  • polmisiek 16. maja:
    Jeszcze takiego wątku nie zauważyłem, a nie wypada, żeby nie było.
    No i założył... drugi jednak wątek! :)

    → pierwszy z 11. marca od Lwów77, trzy merytoryczne wpisy i poszło... Ale był. (teraz zamknąłem.)
  • ...uciekać od podatków :-? ...ckm?
  • Filioquist napisal(a):
    ...uciekać od podatków :-? ...ckm?
    Chory system podatkowy nie jest winą podatnika, więc chyba może szukać najlepszych dla siebie rozwiązań.
  • celnik.mateusz napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    ...uciekać od podatków :-? ...ckm?
    Chory system podatkowy nie jest winą podatnika, więc chyba może szukać najlepszych dla siebie rozwiązań.
    Najzdrowszy jest w Somalii, bez żadnych
    wątpliwości. Każdy jest panem i kowalem swojego losu i nie musi płacić na żadnych darmozjadów, nieodpowiedzialnych staruchów i wielodzietnych co to nie zadbali o swoją przyszłość. Przed tym krajem rysuje się niewątpliwa świetlana przyszłość.
  • edytowano May 2021
    o, ciekawe, dopiero teraz to zauważyłem, że URL do tego wątku to "polski-kad", ciekawe skąd taka podmianka liter i co można dzięki takiemu mechanizmowi osiągnąć? zawsze "ł" zmieniamy na "k"?

    PS. Już widze że nie wszystkie wątki tak zamieniają, w niektórych jest Ł->L, ale jest też taki o url: "kodzkie piffko"
  • Pszepraszam, że pytam.
    Czy jeśli emwrytci nie będą płacić podatku, to nie będą mieli ulg i nie będą mogli dokonywać przekazania 1%?
    Dziękuję za uwagę
  • christoph napisal(a):
    Pszepraszam, że pytam.
    Czy jeśli emwrytci nie będą płacić podatku, to nie będą mieli ulg i nie będą mogli dokonywać przekazania 1%?
    Dziękuję za uwagę
    Byłaby w tym jakaś logika.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.