Skip to content

Granica w ogniu - nielegalna emigracja do i przez Polskę

11415161820

Komentarz

  • Dla mnie to było od początku oczywiste.
  • Moja pierwsza myśl: czarne podniebienie.
  • Kiedyś siedzę ci ja Panie Dzieju, w komisji wyborczej i przychodzi zagłosować jegomość. Paczę w dowód: Wadim Cośtam. Paczę w miejsce urodzenia: Giżycko.

    Fersztrjen. W odróżnieniu od Białych Rusów nie głosują na komunę.
  • Zima napisal(a):
    Kiedyś siedzę ci ja Panie Dzieju, w komisji wyborczej i przychodzi zagłosować jegomość. Paczę w dowód: Wadim Cośtam. Paczę w miejsce urodzenia: Giżycko.

    Fersztrjen. W odróżnieniu od Białych Rusów nie głosują na komunę.
    Ukraińcy? Aż sprawdzę jak głosuje Górowo Iławeckie, to miasto zasiedlono tak bardzo że mają (mieli?) swoje liceum.
  • edytowano December 2021
    Kiedyś w knajpie w Pieniężnie widziałem na ścianie wielki portret pułkownika Krzywonosa (tego z "Ogniem i Mieczem"). Chyba już o tym zresztą wspominałem.
  • prassówka:
    DoRzeczy 9.01.2022 (znaczy, dziś jest wt. 28. XII.)
    Piotr Semka,
    Ale z wiarą. (przyszłość polskiego Kościoła)

    ... Nie jest przypadkiem, że w żadnych mediach katolickich nie udało się zauważyć informacji, ile pieniędzy polscy wierni wrzucili do skarbonek zbiórki 21 listopada br. na rzecz emigrantów. Informacje, które oficjalnie dochodzą z episkopatu, wskazują, że apel o hojność wiernych został bez ostentacji, ale zignorowany.
    Ten cichy bunt mas katolickich...
  • "Cichy bunt" obejmował według moich obserwacji również wielu proboszczów, którzy sprawę przemilczeli.
  • Jaki kraj, takie Wir sind Kirche.

    Każdy dinozaur oberwie przypasowanym do niego meteorytem.
  • prassówka na linie
    →Niedziela, wt. 18.01.2022 12:17
    Ojciec Święty podjął decyzję o przekazaniu 100 tys. euro na rzecz grup migrantów, którzy utknęli między Polską a Białorusią oraz na pomoc dla Caritas Polska w związku z kryzysem migracyjnym na granicy obu krajów – poinformowała Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
  • romeck napisal(a):
    prassówka na linie
    →Niedziela, wt. 18.01.2022 12:17
    Ojciec Święty podjął decyzję o przekazaniu 100 tys. euro na rzecz grup migrantów, którzy utknęli między Polską a Białorusią oraz na pomoc dla Caritas Polska w związku z kryzysem migracyjnym na granicy obu krajów – poinformowała Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
    Ile za to można kupić laserów, granatów, nożyc do cięcia drutu?
  • trep napisal(a):
    romeck napisal(a):
    prassówka na linie
    →Niedziela, wt. 18.01.2022 12:17
    Ojciec Święty podjął decyzję o przekazaniu 100 tys. euro na rzecz grup migrantów, którzy utknęli między Polską a Białorusią oraz na pomoc dla Caritas Polska w związku z kryzysem migracyjnym na granicy obu krajów – poinformowała Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
    Ile za to można kupić laserów, granatów, nożyc do cięcia drutu?
    Aż tak źle myślisz o Caritasie?
  • edytowano January 2022
    .
  • edytowano January 2022
    Przemko napisal(a):
    trep napisal(a):
    romeck napisal(a):
    prassówka na linie
    →Niedziela, wt. 18.01.2022 12:17
    Ojciec Święty podjął decyzję o przekazaniu 100 tys. euro na rzecz grup migrantów, którzy utknęli między Polską a Białorusią oraz na pomoc dla Caritas Polska w związku z kryzysem migracyjnym na granicy obu krajów – poinformowała Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
    Ile za to można kupić laserów, granatów, nożyc do cięcia drutu?
    Aż tak źle myślisz o Caritasie?

    Przecież tam nie jest napisane, że przekazuje Caritasowi z przeznaczeniem na agresorów, tylko i agresorom i Caritasowi.

    O Caritas też mam swoje zdanie, ale to temat na inne opowieści.
  • edytowano January 2022
    There is no business like charity business!
  • Owsik lubi to.
  • edytowano January 2022
    Plusy dodatnie czariti byznesu

    1. Zarabianie tzw. hajsiwa w ilościach znacznych
    2. Sponsorowanie Tęczowej i Zielonej Komuny
    3. Szacun na dzielni, w merdiach i status świętej krowy

    Plusy ujemne:

    Nie stwierdzono
  • Przemko napisal(a):
    trep napisal(a):
    romeck napisal(a):
    prassówka na linie
    →Niedziela, wt. 18.01.2022 12:17
    Ojciec Święty podjął decyzję o przekazaniu 100 tys. euro na rzecz grup migrantów, którzy utknęli między Polską a Białorusią oraz na pomoc dla Caritas Polska w związku z kryzysem migracyjnym na granicy obu krajów – poinformowała Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
    Ile za to można kupić laserów, granatów, nożyc do cięcia drutu?
    Aż tak źle myślisz o Caritasie?
    Iran odmówił przyjęcia z Białorusi 96 swoich obywateli, bo uważa ich za terrorystów i ekstremistów.
    image

    Źródła nie weryfikowałem.
  • Fajnie przysrał Baćce Chomeini -- wszystkie te głomby mają wizę białoruską, więc radź se z nimi sam, głombie.
  • Nie ukrywam też, że imponuje mie obyczaj dyplomatołków, żeby ustne notatki dawać na piśmie, z tym że bez autografu.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Fajnie przysrał Baćce Chomeini -- wszystkie te głomby mają wizę białoruską, więc radź se z nimi sam, głombie.
    Nie przyjmiemy pańskich terrorystów i co nam pan zrobi?
  • MarianoX napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Fajnie przysrał Baćce Chomeini -- wszystkie te głomby mają wizę białoruską, więc radź se z nimi sam, głombie.
    Nie przyjmiemy pańskich terrorystów i co nam pan zrobi?
    Tak, a najlepsze w tym jest to, że sameś pan tych terrorystów przyjął i mamy to na piśmie.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Fajnie przysrał Baćce Chomeini -- wszystkie te głomby mają wizę białoruską, więc radź se z nimi sam, głombie.
    Nie przyjmiemy pańskich terrorystów i co nam pan zrobi?
    Tak, a najlepsze w tym jest to, że sameś pan tych terrorystów przyjął i mamy to na piśmie.
    I jeszcze wziął od nich pieniądze, to znaczy połowę bo reszta miała być płatną po dotarciu do Niemiec.

    Tu pasuje ten mem z Chłopaków z baraków "zawsze miałem łeb do interesów".
  • trep napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    trep napisal(a):
    romeck napisal(a):
    prassówka na linie
    →Niedziela, wt. 18.01.2022 12:17
    Ojciec Święty podjął decyzję o przekazaniu 100 tys. euro na rzecz grup migrantów, którzy utknęli między Polską a Białorusią oraz na pomoc dla Caritas Polska w związku z kryzysem migracyjnym na granicy obu krajów – poinformowała Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
    Ile za to można kupić laserów, granatów, nożyc do cięcia drutu?
    Aż tak źle myślisz o Caritasie?
    O Caritas też mam swoje zdanie, ale to temat na inne opowieści.
    Muszę przemyśleć czy dawanie im 1% to najlepszy pomysł, chyba lokalna parafia będzie lepsza.
  • Auć:

    Parys jak mówi coś teoretycznie z sensem to mówi to tak, że mam go dość. Terlikowski niszczy go logicznie.
    Pani Agnieszka Kosowicz totalnie odklejona powtarza brednie o przerzucaniu ciężarnych kobiet przez płot górą. Powiedziała, że powinniśmy się przyzwyczajać że nie jesteśmy większością. W Polsce jest 36 milionów ludzi, abyśmy stali się mniejszością to muszą nas zasiedlić 37 milionami migrantów co nie jest realne.
  • Pewien ksiądz mówiąc o przyszłości Kościoła, również w Polsce, powiedział tak - wcale nie możemy być pewni, że Kościół u nas przetrwa, W Afryce Pn, w Azji Mniejszej też był kiedyś silny Kościół. Dziś go już tam nie ma. I tu nie chodzi o analogię, bo wszystko jest u nas inne. Ale różnie to się może potoczyć, przykłady są bardzo dobre.

    O wszystko w życiu trzeba walczyć. Jak te cioty chcą się położyć, poddać się na starcie (tak, starcie) to ich sprawa. Nie wypowiadają się w niczyim imieniu, tylko swoim. Nie słuchajmy ich, nie śledźmy, nie interesujmy się. A kiedy już spotkamy twarzą twarz reagujmy z furią.
  • edytowano January 2022
    JORGE napisal(a):
    Pewien ksiądz mówiąc o przyszłości Kościoła, również w Polsce, powiedział tak - wcale nie możemy być pewni, że Kościół u nas przetrwa, W Afryce Pn, w Azji Mniejszej też był kiedyś silny Kościół. Dziś go już tam nie ma. I tu nie chodzi o analogię, bo wszystko jest u nas inne. Ale różnie to się może potoczyć, (...)
    Też słuchałem tego kazania, bardzo to niepokojące.

    U nas córki "Pokolenia JP2" łażą na Czarne Mersze K. przy akceptacji lub całkowicie niesłyszalnym sprzeciwie koleżanek, również tych starszych...

    Gdzie byli rodzice?
  • edytowano January 2022
    Ja patrząc na tą epidemię bezmyślności wśród tych córek naprawdę dobrych rodziców i katolików, ten czarny cień który nadszedł na nas coraz mniej obwiniam tych rodziców.
  • Pomerdała im się dobroć z dobrotliwością. Kto winien? Niestety, biskupi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.