Skip to content

Eurowizja 2022

1111214161724

Komentarz

  • To są śpiewanki.
    Nie mam nic przeciw Sanah. Ładna, sympatyczna dziewczyna znalazła swoją niszę i zyskała fanów. Niech jej się wiedzie, bo nikomu nie szkodzi, a wręcz przeciwnie; łagodzi obyczaje.
    Ale jej muzyka to takie dziecięce improwizowane śpiewanki bez początku, bez zakończenia. Nie wpadające w ucho.
    Wyobrażam sobie, ze tak śpiewają małe dziewczynki usypiające swoje lalki jakąś kołysanką. Nosz, kurdę, żeby stworzyć muzyczny utwór zwany piosenką, trzeba mieć talent Seweryna Krajewskiego, albo Andrzeja Zielińskiego.
    Obserwuję Voice of Poland, słyszę młodych ludzi z pięknymi głosami i kiedy śpiewają covery - mogą wbić w fotel, ale kiedy popisują się własnymi kompozycjami - czar pryska. Śpiewać może wielu, ale komponować potrafią tylko nieliczni. Sanah nuci swoje śpiewanki z udziwnioną linią melodyczną, ale do muzycznych utworów zwanych piosenkami które śpiewa np Adele - daleko jej jak stąd do Alaski.
    Brakuje w Polsce kompozytorów.
  • Ma u mnie duuuuży plus za to, że nie demoralizuje a wprost przeciwnie.

    A poza tym może jeszcze trafi kiedyś na dobrego kompozytora jak Demarczyk na Koniecznego oraz na jakiegoś specjalistę od emisji głosu, który pogoni jej tego kota :-)

    Ale faktycznie z kompozytorami krucho.
  • Nigdy nie podobała mi się wersja Kory.
  • edytowano October 2022
    I jeszcze:

    https://youtu.be/Sk5QFDx4pb

    Jak ona tam wymawia "Pocałunków"



    Tak się zastanawiam...Team Kora jednak chyba.
  • edytowano October 2022
    Wersja Kory lepiej oddaje rytm wiersza. U Sanah ten rytm się rozmywa, czyli przekaz jest słabszy.

  • Mnie bardziej interesuje interpretacja niż rytm. Ten wiersz zawsze miał dla mnie nostalgiczny charakter, nie rozumiem tego wojowniczego wykonania.
  • U p. Prus nie odpowiada mi intensywna bosa nowa.
    Może to na zasadzie jak i zkim po raz pierwszy, mnie Kora odpowiada najbardziej
  • Ale ja nie napisałam, że podoba mi się wykonanie Łucji Prus. :) To była jedyna jej piosenka, której nie lubiłam. I może dziwne, ale najbardziej do mnie przemawia wykonanie Sanah. :)
  • Może u sanah ta muzyczka jest taka sobie, nic wielkiego, ale jednak do tekstu i jego nastroju pasuje najlepiej.

    1. sanah (tylko to miałczenie....)
    2. Prus
    3. Kora

  • Pełne poparcie dla pkt 1.
    Tylko miauczenie.
    U kory konkret
  • Bardzo fajna poezja stękana
  • edytowano October 2022
    wildcatter1 napisal(a):
    Bardzo fajna poezja stękana
    Koham!
    Warto być na forum!
  • Zatem:
    Sanah jest jedyną przedstawicielką poezji stękanej i nie ma co jej porównywać z przedstawicielkami poezji śpiewanej, piosenki śpiewanej, piosenki estradowej czy piosenki aktorskiej a i o Korze nie wspominając!
  • Żartowałem. Mi się bardzo podoba.
  • edytowano October 2022
    Nie cierpiałam tego utworu w tamtych wykonaniach, bo gryzła mi się forma z treścią. Ale i kompozytorzy, i wykonawczynie mieli taką wizję i zrobili z tego rąbankę. Każdy ma prawo do własnej interpretacji, a mnie się to może podobać lub nie. Najwyżej nie będę słuchać. Dobrze, że Groszki i Tomaszów zaśpiewała Demarczyk. :) I że miała świetnych kompozytorów.

  • nareszcie!
    monetyzuje
  • Lekrama tragiczna.
    2/10.

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano October 2022
    @Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Lekrama tragiczna.
    2/10.
    Ata lekrama?
    .../10



    (Ten chłopak z wąsem to Dawid Podsiadło)
  • edytowano October 2022
    Będę śpiewałaaaaa, jadła bułkę z masłem. Przyjdą znajomi, przyniosą tabletki. Jak będę chora. Spoookoooo. A jak ktoś będzie słuchał to fajnie ! A jak nie, to poryczę sobie trochę, wciągnę coś słodkiego i co ? Będę śpiewała dalej !

    Ja taki strumień myśli (taki, mnie więcej, wywiad z nią był), jak ta dziewczynka (i jej całe pokolenie) mogę tworzyć również. Nieszczęściem jest to, że oni są naprawdę autentyczni, tam nie ma pozy, gry. Takie to ludziki teraz są. Popierdułki.
  • A ten Podsiadło to głos III RP i pokolenia, medialnie zupełne przeciwieństwo Sanah, gównojad taki.
  • edytowano October 2022
    Przemko napisal(a):
    A ten Podsiadło to głos III RP i pokolenia, medialnie zupełne przeciwieństwo Sanah, gównojad taki.
    No, przeciwieństwa lgną k'sobie :)

    image

    (akcja charytatywna sprzed kilku dni.
    Kadr z filmiku. Na którym piosenkarka przedstawiła się tak: "Cześć! Tu Zuzia Jurczak, Sanah ....")
  • romeck napisal(a):
    @Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Lekrama tragiczna.
    2/10.
    Ata lekrama?

    Nu, ta trochę lepsza.
    Dykcja lepsza, wszystko można zrozumić, po polsku mówią, akcja zawiesza się w połowie, trzyma widza w napięciu. ;)

    Ta pierwsza lekrama to bełgot, panie.
    Puściłem se na pół gwizdka i na 0,75 i dalej nie wiem co ten gostek nawija w dwudziestej sekundzie: "To najlepiej dać... [???mart???]... w domu." :-/
    No i te lajwy co można robić co wieczór z całym bendem po sieci. Taki lajw miałby milion lajków, hehe.
    WTF? :-?
    Puśćta toto jakiejś starszej osobie, niech powie o co biega. X_X


    👣

    🐾
    🐾

  • Przemko napisal(a):
    A ten Podsiadło to głos III RP i pokolenia, medialnie zupełne przeciwieństwo Sanah, gównojad taki.
    Maturzysta z prowincji - sławę i pieniądze zawdzięcza Wojewódzkiemu.
  • A, i jeszcze mi się przypomniało - sanah wymawia się "sana", a nie jak tyn tutej koleś charcze "h" na końcu.

    👣

    🐾
    🐾

  • jest taka posucha na rynku muzycznym,że musimy się zachwycać sanah.
  • Nie jest to do zbawienia koniecznie potrzebne.
  • Muzyka nie kończy się na rynku, tym bardziej polskim. Godnej niewymuszonego zachwytu muzyki istnieje mnóstwo.
  • +1000

    Mnie w ogóle nie podoba się obecna popkultura. Oglądam filmy z lat 30-tych, muzyki słucham mało i głównie klasycznej a jak sięgnę po pop to będzie to raczej Brel i Starsi Panowie. No Paolo Conte jeszcze ujdzie.
  • Normalnie dziaders, ale ja też :D
    Patrząc na dzisiejszą kulturę to gadanie kiedyś to było jest takie prawdziwe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.