Skip to content

Eurowizja 2022

2456724

Komentarz

  • No właśnie.
    Dałem najpierw piosenkę, żeby nie było ckliwości.
    Fajna babka,
    Nawet jeśli jej babka nie pochodziła z Chrzanowa, to nie jest najważniejsze.
    Choć może być miłe.
  • romeck napisal(a):
    To z pochodzenia Polka, posługująca się pseudonimem Nightbirde, Jane Marczewski. Chorowała na raka.

    Zmarła przedwczoraj, 20. lutego 2022, miała 31 lat.

    r.i.p.
    Wielce szanuję i podziwiam takich ludzi.
    Niech się jej darzy w Niebie.
    +++
  • edytowano May 2022
    .
  • edytowano May 2022
    To mi się podobało

    i Szwedka i Belg i Szwajcar i Anglik i Portugalka i Greczynka i Szwajcar...
    Ochman ma piękny głos, ale piosenki takie se. Udziwnione jakoweś. Gdzie są polscy kompozytorzy, którzy jeszcze nie tak dawno pisali piękne przeboje? Część na wiecznej warcie, ale Krajewski, Zieliński mogliby coś skomponować.
  • Ja od początku stałem w kontrze do zachwyconej Ochmanem ludożerki domowej i pracowej oraz dmuchaniu balonika. Nawet dzisiaj rano powiedziałem, że tak się nadymają, że 10 miejsce czy tam któreś będzie odebrane jak klęska. Piosenka jest słaba.
    Poza tym nie do końca mi pasuje ta barwa głosu...

    Wysłać Sanah
  • Nie wysyłać nikogo. Nie liczy się głos ani piosenka, tylko polityka.
  • Cyrylica napisal(a):
    Nie wysyłać nikogo. Nie liczy się głos ani piosenka, tylko polityka.
    Najpiękniejszą kobietą na świecie swego czasu był Lech Wałęsa, nagrodę w jego imieniu odebrała Aneta Kręglicka
    Tak powiedział mój promotor wspominając stare czasy
    image
  • Wtedy też tak to odebrałam.
  • christoph napisal(a):
    Cyrylica napisal(a):
    Nie wysyłać nikogo. Nie liczy się głos ani piosenka, tylko polityka.
    Najpiękniejszą kobietą na świecie swego czasu był Lech Wałęsa, nagrodę w jego imieniu odebrała Aneta Kręglicka
    Tak powiedział mój promotor wspominając stare czasy
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Nie uwierzycie ale piłem z nią i Ewą Wachowicz
  • dajesz!
  • edytowano May 2022
    christoph napisal(a):
    dajesz!
    Byłem za młodu w jednym stowarzyszeniu młodych i wkręcono nas na raut w Ambasadzie Włoch. No i tam skonstatowałem, ze raczej towarzystwo stoi grupkami: szpiedzy (tzn . attachez wojskowi) razem, misski razem... Właśnie! Dwie misski stoją same! No ta ja dostałem imperatywu i podszedłem z bajerą, ze taki niby zagubiony i czemu te grupki. A ponieważ dawali szampana no to zaczęliśmy wychylać. Byłem oczaarowany zwłaszcza Kręglicką ale zaraz zobaczyli mnie koledzy ze stowarzyszenia (te nędzne śliniące się leszcze) i przybiegli obciachowo zrywając wszelkie sny...
  • Wracając do konkursu, najbardziej mi się podobał Anglik, taki wiking. :) Świetny głos i niezła piosenka. Ukraińców słuchało się i oglądało całkiem dobrze i podobał mi się występ Ochmana.
  • edytowano May 2022
    Z wynikami w takich konkursach wiadomo, jak jest, nie są zresztą istotne. Co mnie niegdyś trwale zniechęciło do Eurowizji to praktycznie brak podobających mi się piosenek. Bardzo rzadko coś fajnego na moje ucho. No, ale se przy niedzieli wlazłem na oficjalną playlistę z 40 utworami, przepróbkowałem po łebkach, oceniłem swoją reakcję na muzyczny całokształt utworu i oto wyniki:

    1. Do kitu:
    Ukraina, Austria, Albania, Hiszpania, Izrael, Łotwa, Gruzja;

    2. Takie tam:
    Holandia, Albion, Szwecja, Francja, Serbia, Rumunia, Cypr, Włochy, Grecja, Belgia, Portugalia, Azerbejdżan, Litwa, Australia, Czarnogóra, San Marino, Bułgaria, Polska, Norwegia, Szwajcaria, Macedonia Północna, Malta, Irlandia, Finlandia, Czechy, Niemcy, Dania, Słowenia, Chorwacja;

    3. Niezłe:
    Armenia, Mołdawia, Islandia, Estonia;

    4. Serio podobające się:
    -

    Wideoklipów nie uwzględniam, nie polecam (z wyjątkiem Mołdawii), dużo zgnilizny/spedalenia.

  • Rydygier napisal(a):
    Z wynikami w takich konkursach wiadomo, jak jest, nie są zresztą istotne. Co mnie niegdyś trwale zniechęciło do Eurowizji to praktycznie brak podobających mi się piosenek. Bardzo rzadko coś fajnego na moje ucho. No, ale se przy niedzieli wlazłem na oficjalną playlistę z 40 utworami, przepróbkowałem po łebkach, oceniłem swoją reakcję na muzyczny całokształt utworu i oto wyniki:

    1. Do kitu:
    Ukraina, Austria, Albania, Hiszpania, Izrael, Łotwa, Gruzja;

    2. Takie tam:
    Holandia, Albion, Szwecja, Francja, Serbia, Rumunia, Cypr, Włochy, Grecja, Belgia, Portugalia, Azerbejdżan, Litwa, Australia, Czarnogóra, San Marino, Bułgaria, Polska, Norwegia, Szwajcaria, Macedonia Północna, Malta, Irlandia, Finlandia, Czechy, Niemcy, Dania, Słowenia, Chorwacja;

    3. Niezłe:
    Armenia, Mołdawia, Islandia, Estonia;

    4. Serio podobające się:
    -

    Wideoklipów nie uwzględniam, nie polecam (z wyjątkiem Mołdawii), dużo zgnilizny/spedalenia.

    https://youtube.com/playlist?list=PLmWYEDTNOGULG6eg0zgzvRercwqRP6mII
    Nigdy żadnego nie oglądałem. Całkowicie odmienne gusta muzyczne. Gdyby w jakejś stacji leciała jakaś piosenka w stylu Eurowizji zapewne z miejsca bym zmienił stację.
  • edytowano May 2022
    "Ci którzy się emocjonują teraz i oburzają że ukraińskie jury w Eurowizji 2022 dało 0 bałów Polsce, jakoś przy tym nie zauważają że jedyny kraj który od widzów dał Polsce 12 bałów - to Ukraina.

    No a co do jury to Ukraina dała 12 bałów innemu kraju - Wielkiej Brytanii. I żeby było zabawnie angielskie jury Ukrainie też dało - 0

    A tak na poważnie w tej sytuacji trudno żeby tu nie było polityki. Moim zdaniem wartość pewną tutaj maja właśnie wskażniki głosowania widzów bo to pokazuje realne sympatie społeczeństw jedno do drugiego. Poza tym wartość i jakość tego konkursu jako wydarzenia w świecie muzyki, jest chyba niewielka."

    "Efekt Eurowizji ciąg dalszy.
    Jednak potwierdza się fakt że tutaj jest coraz mniej sztuki i coraz więcej polityki z tą Europwizją. Dzis wewnątrz Ukrainy, ukraińskie juri przez cały dzień dostaje ciężkie lanie za swoje głosowanie. Do tego stopnia że muszą się tłumaczyć w media społecznościowych dostając tysiące negatywnych komentarzy. Inni nie wytrzymując tego nawet kasują swoje próby tłumaczenia się. W sumie na ogół na Ukrainie jest w społeczeństwie takie przekonanie że "Nasi chłopcy oczywiście nieżle śpiewali, ale zawdzięczamy zwycięstwu naszej sytuacji. A więc jeżeli tak, to i odwdzięczyć się trzeba było tym kto nas wspiera". I stąd olbrzymia fala oburzenia na własne juri. Juri natomiast tłumaczy się że nie było w tym polityki i nikogo nie chcieli obrażić. Zresztą zagłosowali w pełni za Wielką Brytanią. Do dyskusji czy im się piosenka spodobała tak bardzo czy uważąja że ten kraj najmocniej Ukrainę popiera.
    Ale na nic te tłumaczenia. Sprawa doszła nawet do tego że władze oficjalne widząć co sie dzieje, próbują podszyć sie pod nastroje społeczne i osądzają własne juri. Ministr Kultury Ukrainy wystapił w tej sprawie na swojej stronie FB

    Tak ot pewien konkurs muzyczny stał się epicentrum polityki międzynarodowej."

    https://www.facebook.com/mikolaj.susujew/posts/5807391355954575
  • Jakiś absurd, reakcja taka jakby Ukraińcy tym głosowaniem złamali poważne umowy międzynarodowe. Przewrażliwienie po prawej stronie prowadzi na manowce.
  • janosik napisal(a):
    Jakiś absurd, reakcja taka jakby Ukraińcy tym głosowaniem złamali poważne umowy międzynarodowe. Przewrażliwienie po prawej stronie prowadzi na manowce.
    Popieram. Za parę dni, nikt nie będzie pamiętał tych piosenek. Przeboje bronią się same, a o gustach (tych muzycznych też) się nie...
  • Przesada z tą aferą, zagłosowali, jak chcieli. Zresztą, nasze jury też coś nawywijało. W czasie drugiego półfinału sześć krajów, w tym Polska, zostało oskarżonych o manipulacje i jury zostało zdyskwalifikowane. "Manipulacje przy głosowaniu wykryto po drugiej próbie generalnej drugiego półfinału. Po wykryciu nieprawidłowości EBU wdrożyła procedurę awaryjną, która polegała na przekazaniu głosów zastępczych. Są one generowane przez system komputerowy w oparciu o wyniki głosowań jurorskich innych krajów w regionie." Nigdzie nie mogę znaleźć składu jury i o co chodziło z tą manipulacją.

    Czytaj więcej na https://muzyka.interia.pl/raporty/raport-eurowizja-2022/wiadomosci/news-polska-uwiklana-w-skandal-na-eurowizji-jury-manipulowalo-wyn,nId,6024642#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  • edytowano May 2022
    Ło dziękuję koledze Rydygierowi. Ta estońska w treści taka przynajmniej o nadzieji jest, nie to co nasz hymn samobójców.
    No i nawiązanie to westernów.
  • christoph napisal(a):
    Nie uwierzycie ale piłem z nią i Ewą Wachowicz
    Dlaczego nie?
    Ewa Wachowicz chodziła z moim kuzynem do liceum w Gorlicach. Później jak była sławna, też się widywali, więc żona kuzyna też ją zna. Dobrze ją wspominają, ponoć zupełnie spoko babka.
  • christoph napisal(a):
    Najpiękniejszą kobietą na świecie swego czasu był Lech Wałęsa, nagrodę w jego imieniu odebrała Aneta Kręglicka
    Obecnie jest zaś Jarosław Kaczyński a w jego imieniu nagrodę odebrała Karolina Bielawska:

    image
  • christoph napisal(a):
    Najpiękniejszą kobietą na świecie swego czasu był Lech Wałęsa, nagrodę w jego imieniu odebrała Aneta Kręglicka
    Obecnie jest zaś Jarosław Kaczyński a w jego imieniu nagrodę odebrała Karolina Bielawska:

    image
  • A ja myślałem, że to za to, że jest kibicką ŁKSu.
  • Niezła inba: Ukraiński minister przeprasza za 0 głosiów na Polskę.
  • edytowano May 2022
    O kurde, wygrała piosenka z filmików z grillowanymi ruskimi. Jeszcze taka druga jest, gdzie ładnie mówią „dobry wieczór” po ukraińsku, to dopiero był hit wiosny 2022.
  • janosik napisal(a):
    Jakiś absurd, reakcja taka jakby Ukraińcy tym głosowaniem złamali poważne umowy międzynarodowe. Przewrażliwienie po prawej stronie prowadzi na manowce.
    Ukraińscy widzowie tylko Ochmanowi dali max. liczbę p-tów - 12. I mają pretensję do jurorów za to ich typowanie.
  • Cyrylica napisal(a):
    Wracając do konkursu, najbardziej mi się podobał Anglik, taki wiking.
    Aż sobie o nim pogóglałem: typowe "dziecko" mediów społecznościowych & pandemii*

    *pandemia przewróciła klocki ułożonej branży (i ja wielu innych)

    Lecz dla mnie to raczej taki jednoosobowy ABBA. Wg mnie wygrał Eurowizję, bo na pierwsze miejsce zagłosowały Współczucie i Wsparcie.

    °°°
    Ochman.... Kto go wymyślił na Eurowizję?! Jest anty-eurowizyjny. Nie ten target i widowni i jurorów. Choć stawiałem, że w pierwszej dziesiątce się zmieści.

  • edytowano May 2022
    Rydygier napisal(a):
    Z wynikami w takich konkursach wiadomo, jak jest, nie są zresztą istotne. Co mnie niegdyś trwale zniechęciło do Eurowizji to praktycznie brak podobających mi się piosenek.
    Obejrzałem TYLKO dlatego, by zobaczyć, czy Ochman coś tam znaczy.

    A piosenki pod cztery kopyta. Jedna to prawie "It's the Final coutdown" Europe z 1986 roku mi brzmiało. Wszystko nijakie. Bez całego ąturażu, świateł, "przeszkadzaczy"-tancerzy itp nie do słuchania. A angielski Rydel to jakby Eltona Johna zaśpiewał The Rocket Man.
  • polmisiek napisal(a):
    O kurde, wygrała piosenka z filmików z grillowanymi ruskimi. Jeszcze taka druga jest, gdzie ładnie mówią „dobry wieczór” po ukraińsku, to dopiero był hit wiosny 2022.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.