Skip to content

Eurowizja 2022

11820222324

Komentarz

  • edytowano May 2023

    @christoph powiedział(a):
    dajcie se pokój z Panicem

    Dlaczego? I gdzie tu Panic?

  • Panica w Niemczech

  • edytowano May 2023

    Ale te hitlersyny są zawzięte na nas. Blanka się nie podoba... Starym pedziom...

  • edytowano May 2023

    Zapoznałem się ze sposobem, na jaki jeden człek objaśniał Eurowizję usańczykom. W skrócie, Eurowizja byłaby to cykliczna impreza z pokaźną dozą trollingu i robienia sobie jajec zainicjowana celem odreagowania traumy IIWŚ i pojednania przez wspólne muzykowanie i zabawę. Rodzaj muzykoterapii grupowej, której nikt nie bierze na poważnie. Ten brak powagi oraz ludyczna ekspresja wzajemnych sympatii i animozji między krajami stanowią istotę i sens Eurowizji, konkursu dziwnego jak sama Europa.

  • W latach 90-tych aż dwa razy wygrał utwór podobający mi się:

    1995, Secret Garden, Nocturne:

    1996, Eimear Quinn, The voice:

  • Oba fajne. Rzeczywiście. Ale z innej bajki. To se ne vrati.

  • W zasadzie z Ojrowizji przetrwało to

    Żeby było śmieszniej - nie wygrał.

  • Jecie Waterloo.

  • Żabba się zastarzała, Volare po wieczne czasy będzie w kanonie włoskiej piosenki.

  • Tak, akurat Waterloo trąci myszką

  • dziwny rok 1968
    13 miejsce na eurowizji
    starował dla Austrii
    muzyka Udo Jürgens y NRF
    Karel Gott z CSRR po wypożyczeniu do ORF

  • @Rydygier powiedział(a):
    Zapoznałem się ze sposobem, na jaki jeden człek objaśniał Eurowizję usańczykom.
    (...) konkursu dziwnego jak sama Europa.

    naboku:
    Usańczycy jako post-europejczycy nie są dziwni... ;)

  • Karel Gott jako austriak to Karel Gott mit Uns.

  • @trep powiedział(a):
    Karel Gott jako austriak to Karel Gott mit Uns.

    genialne!
    przypomina mnie się program, gdzie mieszkający w Argentynie Niemcy komentowali mecz Austria Niemcy,
    zatrudniono miejscowych, żeby oszczędzić na delegacjach
    3:2 dla Austrii
    z komentarzy wyszło, że grali sami ze soba i wynik to 5 goli , "które strzelili nasi"
    było chyba nawet na forum
    o!
    to to

  • edytowano May 2023

    Jeszcze sprawdziłem sobie jak to się stało, że wysłaliśmy właśnie tę pieśniarkę na Eurowizję. Po szybkim odsłuchu okazało się, że wybór w ogóle był żaden, czyli z grubsza obojętnie, więc zapewne poszło o prezentację walorów pozamuzycznych. Dowiedziałem się przy okazji, iż faworytem publiczności był wokalista znacznie lepszy (umiał w falset), który w dodatku znacznie lepiej wgibywał się w myśl przewodnią konkursu, zwłaszcza, że śpiewał przy tym jakiś szajs. Od razu było jasne, czemu odgórne jury go nie wybrało (tubkowscy reakcjoniści z zagranicy oczywiście powodu takiego wyboru nie łapią, toteż zamiast tego łapią się za głowy do wtóru polskogennych biadań w komentarzach).

    Gdyby mi kazali koniecznie wybierać, to pewnie wzruszyłbym ramionami w stronę Felivers, bo prawidłem natury jest, iż rock > pop. Jest jeszcze jakaś Alicja z dobrym wokalem, ale bardzo nudną piosenką.

  • Nie włączyłem, nie zobaczyłem, nie słyszałem :)

    .... ale w sumie to o co chodzi? Na konkursie chopinowskim oczekujecie kwartetów smyczkowych? Od kiedy pamiętam był to konkurs piosenek określonego typu, w którym wygrywa się z powodów pozamuzycznych. I co, nagle myślicie, że będzie konkurs w takiej stylowie jak lubicie, a głosujący będą kierować się muzycznym gustem i to takim jak Wy macie?

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Nie włączyłem, nie zobaczyłem, nie słyszałem :)

    .... ale w sumie to o co chodzi? Na konkursie chopinowskim oczekujecie kwartetów smyczkowych? Od kiedy pamiętam był to konkurs piosenek określonego typu, w którym wygrywa się z powodów pozamuzycznych. I co, nagle myślicie, że będzie konkurs w takiej stylowie jak lubicie, a głosujący będą kierować się muzycznym gustem i to takim jak Wy macie?

    +1000/1,5

    Eurovision has had a long-held fan base in the LGBT community, and contest organisers have actively worked to include these fans in the event since the 1990s, itd., itd...

    https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovision_Song_Contest#Criticism_and_controversy -----> LGBT visibility

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano May 2023

    Twitter ojca Sanah: https://twitter.com/mrjurczak

    Z ojcem Maty by się nie dogadali. Chociaż obaj lubią Petersona (sic).

  • @polmisiek powiedział(a):
    Twitter ojca Sanah: https://twitter.com/mrjurczak

    Z ojcem Maty by się nie dogadali. Chociaż obaj lubią Petersona (sic).

    ...a dalej wszedłem na kanał jutjub i obejrzałem - jako 6.500.001-szy - teledysk do piosenki "Marcepan".

    Fajny ten "Marecepan - są zdrobnienia i jest bicik...

    :)

  • @polmisiek powiedział(a):
    Twitter ojca Sanah: https://twitter.com/mrjurczak

    Z ojcem Maty by się nie dogadali. Chociaż obaj lubią Petersona (sic).

    z majnstrimem tego forum by się nie dogadał, bo nie poważa pierdolca na punkcie maseczek i oboszczeń

    • z mainstrimem toforum by się nie dogadał, itd
  • loslos
    edytowano May 2023

    O co chodzi z jakimiś maszeczkami i obostrzeniami? Czy to przypadkiem nie jest coś rodzaju ziemniakowego pojebania na temat Piłsudskiego?

  • Hehe, teraz to każdy udaje że nie nosił maseczki i nie smarował rączek spirytusem, i nie popierał zakazu chodzenia do kościoła i do lasu

  • edytowano May 2023

    Czapeczka foliowa nazbyt uciska?

  • "Drogi Bracie, ja tę niewiastę przeniosłem przez bród i postawiłem na brzegu, a Ty ją nadal niesiesz"

  • @polmisiek powiedział(a):
    Twitter ojca Sanah: https://twitter.com/mrjurczak

    Z ojcem Maty by się nie dogadali. Chociaż obaj lubią Petersona (sic).

    ...a dalej wszedłem na kanał jutjub i obejrzałem - jako> @qiz powiedział(a):

    Hehe, teraz to każdy udaje że nie nosił maseczki i nie smarował rączek spirytusem, i nie popierał zakazu chodzenia do kościoła i do lasu

    Nikt nic nie udaje i się nie wypiera. Tylko ciebie coś wciąż uwiera...

    Było i obostrzeniach dziesiątki postów. Nie wierzę, że nie zrozumiałeś.

    Tylko ciebie coś wciąż...
    ;)

  • Maseczki nie nosił, rączek nie dezynfekował to pierd....skutki widać.

  • edytowano May 2023

    @romeck powiedział(a):

    @polmisiek powiedział(a):
    Twitter ojca Sanah: https://twitter.com/mrjurczak

    Z ojcem Maty by się nie dogadali. Chociaż obaj lubią Petersona (sic).

    ...a dalej wszedłem na kanał jutjub i obejrzałem - jako> @qiz powiedział(a):

    Hehe, teraz to każdy udaje że nie nosił maseczki i nie smarował rączek spirytusem, i nie popierał zakazu chodzenia do kościoła i do lasu

    Nikt nic nie udaje i się nie wypiera. Tylko ciebie coś wciąż uwiera...

    Było i obostrzeniach dziesiątki postów. Nie wierzę, że nie zrozumiałeś.

    Tylko ciebie coś wciąż...
    ;)

    Zwłaszcza że nie było zakazu chodzenia do kościoła ani do lasu, no ale zrozumiał jak umiał.

  • @qiz powiedział(a):
    Hehe, teraz to każdy udaje że nie nosił maseczki i nie smarował rączek spirytusem, i nie popierał zakazu chodzenia do kościoła i do lasu

    Przepracowałem tę traumę. Ale mnie było łatwiej - wyobraź sobie, że przez dziesięć lat z okładem wiązałem się na krawacie przed wyjściem do pracy. Maseczka przy tym to małe miki.

  • E!
    Jak u Horacego Safrina.
    Próbowałem obydwu, różnica jednak jest olbrzymia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.