Skip to content

Wojna

11011131516288

Komentarz

  • edytowano February 2022
    los napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Po piątkowej "pauzie" Ruskie zapowiadają na dziś zmasowany ostry atak na wszystkich frontach.
    Zapowiada się ciężka noc dla Ukr.
    Znamy. Po miażdżącym zwycięstwie nasze wojska cofnęły się na z góry upatrzone pozycje.
    Wg hamerykanów wprowadzili ( włącznie z tymi w ciągu ostatniej doby ) połowę sił zgromadzonych na granicy. Pamiętajmy , że z tych 200 tys. żołnierzy, linowych jest mniej niż połowa .
  • PNi napisal(a):
    .. a Bartosiak ... ani on proruski ani proniemiecki.
    prochiński (→jedwabny szlak)

  • Oby amerykański sprzęt dotarł na czas!
  • loslos
    edytowano February 2022
    A ponieważ można podejrzewać, że na Ukrainę skierowali wszystkich jako tako wyszkolonych, cały rosyjski potencjał militarny jest obecnie na Ukrainie. Więc jeśli ktoś czegoś by z Rosji chciał, jakąś Syberię na przykład czy coś, to teraz jest właściwy moment. Wyprzedaż.
  • edytowano February 2022
    romeck napisal(a):
    PNi napisal(a):
    .. a Bartosiak ... ani on proruski ani proniemiecki.
    prochiński (→jedwabny szlak)

    W geopolityce dałem mapkę Maersk ae19, z wladywostoku do Pitra obsługująca Koreę, Japonię i Chiny na kierunku europejskim

    Był plan ominięcia szlaku tylko po rosyjskim torze.
    Teraz się nie da, nawet po białoruskim
  • los napisal(a):
    A ponieważ można podejrzewać, że na Ukrainę skierowali wszystkich jako tako wyszkolonych, cały rosyjski potencjał militarny jest obecnie na Ukrainie. Więc jeśli ktoś czegoś by z Rosji chciał, jakąś Syberię na przykład czy coś, to teraz jest właściwy moment.
    Albo Obwód Królewiecki.
  • los napisal(a):
    A ponieważ można podejrzewać, że na Ukrainę skierowali wszystkich jako tako wyszkolonych, cały rosyjski potencjał militarny jest obecnie na Ukrainie. Więc jeśli ktoś czegoś by z Rosji chciał, jakąś Syberię na przykład czy coś, to teraz jest właściwy moment.
    Japonia spiera się z Rosją o jedną "mało istotną" wyspę, już od 1945 roku...
  • los napisal(a):
    A ponieważ można podejrzewać, że na Ukrainę skierowali wszystkich jako tako wyszkolonych, cały rosyjski potencjał militarny jest obecnie na Ukrainie. Więc jeśli ktoś czegoś by z Rosji chciał, jakąś Syberię na przykład czy coś, to teraz jest właściwy moment.
    Na razie straszą nas 50 transporterami opancerzonymi pod Brześciem . Zgadnijcie jakie konta w mediach społecznościowych powielają ten news ? Tak. Te od szczypawek i "upainy".
  • christoph napisal(a):
    romeck napisal(a):
    PNi napisal(a):
    .. a Bartosiak ... ani on proruski ani proniemiecki.
    prochiński (→jedwabny szlak)

    W geopolityce dałem mapkę Maersk ae19, z wladywostoku do Pitra obsługująca Koreę, Japonię i Chiny na kierunku europejskim

    widziałem, jedwabna...
  • Mania napisal(a):
    los napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Po piątkowej "pauzie" Ruskie zapowiadają na dziś zmasowany ostry atak na wszystkich frontach.
    Zapowiada się ciężka noc dla Ukr.
    Znamy. Po miażdżącym zwycięstwie nasze wojska cofnęły się na z góry upatrzone pozycje.
    Oby Kijów wytrwał, o to się módlmy. +++

    Kijów i Charków.

    +++
  • romeck napisal(a):
    los napisal(a):
    A ponieważ można podejrzewać, że na Ukrainę skierowali wszystkich jako tako wyszkolonych, cały rosyjski potencjał militarny jest obecnie na Ukrainie. Więc jeśli ktoś czegoś by z Rosji chciał, jakąś Syberię na przykład czy coś, to teraz jest właściwy moment.
    Japonia spiera się z Rosją o jedną "mało istotną" wyspę, już od 1945 roku...
    Tylko nie wiem, czy teraz mogliby tam wejść nawet gdyby chcieli, bo ich "pacyfistyczna" powojenna konstytucja zabrania im atakować, a wojsko jest tylko do "samoobrony". Z drugiej strony, z Rosją formalnie wciąż nie zakończyli wojny od 1945 roku, a skoro wyspę uważają za swoje terytorium okupowane przez Rosjan, to może i nawet w ramach "samoobrony" dałoby radę. Tyle że musieliby napewno dostać zielone światło od Amerykanów.
  • edytowano February 2022
    Teraz PMM przecwelił giermańca w jego własnej stolicy i publicznie

    Szolc ogłosił ze Niemcy zmieniają stanowisko! Z zasobów Bundeswehry wysyłają do Ukrainy 1000 pocisków przeciwpancernych i 500 "Stingerów".
  • Po ukraińskich stronach chodzi zachęta do Mołdawii o Naddniestrze, jest zaproszenie dla Chińczyków na Syberię i dla Niemców do Królewca.
    Sporo tego u nich
  • christoph napisal(a):
    Po ukraińskich stronach chodzi zachęta do Mołdawii o Naddniestrze, jest zaproszenie dla Chińczyków na Syberię i dla Niemców do Królewca.
    Sporo tego u nich
    To kurestwo. Trzeba Ukraińcom wytłumaczyć czyj jest Królewiec

  • Morawiecki w Berlinie
  • WNET podaje, że Ruskie wycelowali rakiety w kierunku elektrowni atomowej "Zaporoże".
  • Wymiana smsów miedzy Ukraińcem a rosyjską szkołą baletową:
    image
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    los napisal(a):
    Z jednej strony. Ale z drugiej dla Moskala Ukrainiec to taki brat Rusin, coś jak Krakus dla Mazura - mówi trochę zabawnie ale nic do niego nie mam. Jak usłyszy "towariszcz, jedziecie zabijać w Kijowie", to zaraz zęby go rozbolą i dostanie sraczki i gorączki. Ale jak zapowiedzą ćwiczenia, to się zorientuje, gdzie jest, jak już kilka razy wypali i będzie za późno, by się wycofać.

    A do walk w mieście żołnierze są szkoleni przede wszystkim z topografii. Bez niej żulik z butelką benzyny pokona BWP. Co się zresztą akurat dzieje w Kijowie.
    Bardzo możliwe, szansa (czyli dla Rosji ryzyko), że militarnie to będzie klapa jest duża i pewnie była od początku. Ale o tym też nie za bardzo sam mam pojęcie, w wojsku nie byłem i kwestiami militarnymi się w ogóle bardzo mało interesuję.
    W SPR byłem w pierwszej połowie lat 90-tych więc na wojsku też się nie znam, ale uważam, że pod względem militarnym Kacapowi ewidentnie nie idzie zgodnie z planem. Choćby sytuacja desantu w Hostomolu. Tam ewidentnie desant wykonał swoje zadanie, ale zawisł w pustce operacyjnej - siły lądowe albo dalsze transze desantu nie dotarły i bojców wyparto, a potem wybito. Inną przesłanką są rosyjskie media - w tym społecznościowe - przez pierwsze kilka godzin napieprzali tam radosnymi (w dużej części pewnie fejokwymi) obrazkami w stylu "nasze dzielne wojska wyzwalją uciśnionych i posuwają się do przodu", ale bardzo szybko zrobiło się znacznie spokojniej.
    Ruscy ewidentnie są zaskoczeni skalą oporu. Od 2014 stałym elementem rosyjskiej infosfery były podśmiechujki z hohłów obejmujące także tchórzostwo i bardak w ukraińskiej armii. No bo przecież bez strzału oddała Krym i nie potrafi sobie poradzić ze zbuntowanymi obywatelami Ługańska i Doniecka. A tu taka siurpryza - opór i to dość skuteczny. Kacap próbując go pokonać sięga po coraz brutalniejsze metody - już nie bawi się w precyzyjne ataki rakietowe tylko bombarduje miasta. Tyle, że to tylko wzmacnia wolę obrony Ukraińców.


  • Ponoć
    AMIC - stacje benzynowe
    KasperskyLab, Outpost, Dr.Web - programy antywirusowe
    Aquaphor - filtry do wody
    Aeroflot - linie lotnicze
    Rexona i Dove - kosmetyki
    Strabag i Hochtief - firmy w których znaczne udziały ma przyjaciel putina (pisownia celowa)
    Cenega - wydawca gier
    CEDC - producent "polskich" alkoholi, a także dystrybutor wielu marek jak:
    - wina: Carlo Rossi, Sutter Home, Shiraz, Cabernet Sauvignon, Zinfandel, Pinot Grigio, Barefoot .
    - piwa: Budweiser, Corona.
    - whisky: Grant's, The Balvenie, Glenfiddich, Tullamore Dew, Old Smuggler, William's.
    - koniaki: Camus, Remy Martin.
    - brandy: Torres.
    - rum: Senorita.
    - tequile: Sierra, Patron.
    - giny: Finsbury, Hendrick's.

    A także: Cinzano, Grappa Primavera, Metaxa, Old Pascas, Canario, Ouzo, Piper Heidsiec
  • edytowano February 2022
    CEDC został niedawno przejęty przez polski Maspex, więc spoko
    https://maspex.com/aktualnosci/cedc-dolacza-do-grupy-maspex/
  • edytowano February 2022
    Nie powielajcie tego Kulego Trep- Maspex rok temu kupił od CEDC cały jego pakiet alkoholi. Produkcję polskich wódek i dystrybucję markowych trunków gatunkowych. Np. Żubrówka znowu jest polska
  • edytowano February 2022
    .
    Są tylko trzy wódy które się liczą.
    Absolwent, Czysta delux żołądkowa gorzka i żubrówka
    Dobry smak i odpowiednai cena.
    Miło, że żubrówka Polska w takim razie.
  • Dostałem takego esesmana, zaznaczyłem, że "ponoć". Jestem niewinny.
    Dalej będę podawał bez CEDC.
  • Spędziłem dziś godzinkę na Twitterze. Wszedłem na jedno szurowate konto . Tweet z russia today o Ukrainie . Coś tam napisałem o ruskim trollu. Dostałem odpowiedz ,że jestem banderowcem . Teraz najlepsze. Tę odpowiedź polubiło trochę osób. Obejrzałem sobie konta osób które polubiły wpis szura. I co ? Na większości tych kont był news ze sputnika- "Żołnierze ze Żmijowej Wyspy nie polegli ,tylko przetransportowano ich na Krym" . Co za przypadek. Naprawdę otworzyło mi to oczy na skalę zjawiska. Ja znam te konta , przewijały się non stop w każdym wątku o covid.
  • O AMIC podają, że to wcale nie Łukoil, że to Austriacy. Otóż może i Austriacy ale to nadal kacap.

    "Austriacka firma Amic Energy, która przejmuje stacje benzynowe w Polsce, ma tyle powiązań z Rosją, że na Ukrainie ją bojkotowano."

    https://www.pb.pl/tajemniczy-amic-zastapi-lukoila-827438
  • edytowano February 2022
    Edit, było.
  • trep napisal(a):
    Dostałem takego esesmana, zaznaczyłem, że "ponoć". Jestem niewinny.
    Dalej będę podawał bez CEDC.
    A Unilever też rosyjski? (Dove, Rexona)
  • Unilever może niekoniecznie, ale Rexonę produkują w Rosji.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.